banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Tebi bi najbolje bilo spustiti plafon par centi i napraviti dobru zvučnu izolaciju.
A jesi li probao razgovarati sa predsjednikom ZEV-a da ih on opomene/urazumi?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Najbolje da uloži još par hiljada maraka u renoviranje jer su komšije kreteni. Pa ne žali se čovjek na uobičajenu svakodnevnu buku u zgradi, nego na jaku buku u gluvo doba noći.
Samo gledaj može li se kako to komunalnom rješiti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Plafon je već spušten, planirao sam da stavim kamenu vunu iznad rigips ploče(skinem ploče, stavim vunu pa opet stavim ploče), al ne znam koliko to pomaže kod buke, jer se buka prenosi preko zidova. To moram sad da se raspitam, ovo ljeto hoću da to riješim, pa sam krenuo aktivno da se raspitam na sve moguće načine.

Predsjednik kućnog savjeta mi rekao, zovi komunalnu policiju zna se kad mora da bude mir u zgradi. Ona ne planira da mu ide išta govoriti nit meni savjetuje isto jer je kaže on težak čovjek koji je i sam zvao komunalce zbog trčanja djeteta u stanu na spratu iznad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
_зока je napisao:
Najbolje da uloži još par hiljada maraka u renoviranje jer su komšije kreteni. Pa ne žali se čovjek na uobičajenu svakodnevnu buku u zgradi, nego na jaku buku u gluvo doba noći.
Samo gledaj može li se kako to komunalnom rješiti.


Ja i nemam neku drugu opciju. Kredit sam digao, kupio namještaj. Prodaja stana nije opcija. Jedina druga opcija bi bila da iznajmim stan a ovaj izdam podstanarima. Možda bih tada mogao njih da uzmem za svjedoke te buke koja se proizvodi, al to bi sve moralo ići na sud. Naravno da bi to uzelo mnogo para, vremena i živaca.... Još ako ne podmažeš na pravom mjestu ništa dobio nisi....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ако се тоооолико чује, онда једино је могуће да кад ходају скачу и намјерно се дочекују петама, тј намјерно покушавају да што гласније дивљају. Јер нормалним ходом се такво нешто не може постићи. Ако не дивљају и не играју казачок док иду у тоалет, онда је проблем у изолацији.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Poslednji put menjao Umetnik dana 17 Jul 2020, 10:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Problem jeste brzi hod. Nije baš trčanje, ali nije ni daleko od trčanja. Njemu kad u goste dođe dijete i trči po stanu, proizvodi u pola manju buku.
Mislim da je dodatni problem jer pretpostavljam da nemaju tepihe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 10:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
У сваком случају звучна изолација (не само ригипс, вуна, већ и њихова врста пода, да ли имају тепих) је 50% проблема минимум. Јер не видим како би човјек од 70-90 kg правио такву буку осим да не ваља изолација или да скачу и својски се труде да праве буку. Позови комуналну, сними ако хоћеш, и ако не успије, лупај и ти њима, ко их јебе... Не знам шта да се каже :-?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 10:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Sve znam. Da je meni neko pričao prije dvije godine da neko može tako bučno da hoda, ja bih rekao ma daj bježi, šta si toliko džangrizalo. Zahvaljujući tome što imam čvrst san i što se baš umorim preko dana mogu da spavam kad nije raspust u školi, jer budu tiši malo u noćnim satima. Probude me i tada bar jednom preko noći, al to mogu da tolerišem, okrenem se i zaspem ponovo. Ali sada je ovo postalo nepodnošljivo kako su djeca stalno kući, pa mogu da spavaju koliko i kad hoće, pa onda oni budu manje bučni. Ne mogu da procijenim ko je taj koji najviše lupa, al mislim da je to otac, on ima preko 110 kg sigurno.

Ja čak sam sebe stalno pitam, možda sam ja to umislio pa su previše bučni. Al opet gledajući da se druge komšije krve oko toga jer je neko iznio ormarić na hodnik, pa stoji tu pola godine, jer je ostavio smeće ispred vrata i slično, a mene to baš boli briga šta je ispred njegovih vrata, dođem do toga da ne znam šta da mislim o svemu tome. Opet mislim d ane bi trebao moj luster da se trese kad se hoda gore, kakav god pod bio, a mislim da u ovim soliterima ne bi trebao da bude loš jer su pravljeni neposredno poslije zemljotresa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 10:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
https://m.youtube.com/watch?v=oldZTBPJe ... =emb_title


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 10:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
Samo da pitam, koja konkretno je zgrada u pitanju? Moze i u PP. Cisto da je zaobidjem u najsirem luku.

Ako se luster trese kad neko gore hoda, bojis li se da ne propadne tebi, ako nekim slucajem skoci?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 10:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da su normalne komšije, nakon što im ukažeš na problem, stavili bi ili staze ili koristili papuče sa mekanim đonom. Ima ljudi koji kada hodaju u papučama kao da stepuju. Dovedeš nekoga od njih naveče pa neka drugi simulira "hodanje", ako čak ni kod njih nije to bučno pa misle da nije ni ispod. To sve ako su normalne komšije. Mislim da sve preko 30-40 dB tokom noći je za kažnjavanje. Ali ne znam kako ide kod nas.
U Beogradu je ovako.

Citiraj:
U Beogradu će do kraja juna biti doneta nova Odluka o kućnom redu, kojom će, umesto odmora od 13 do 17 i od 22, ubuduće kućni red morati da se poštuje od 16 do 18 i noću od 22 do sedam sati ujutro. Do tada, kako kažu u Sekretarijatu za komunalne i stambene poslove, primenjuje se važeća Odluka o kućnom redu u stambenim zgradama ("Sl. list grada Beograda", br. 12/96 - prečišćen tekst, 14/96 - ispr., 6/99 i 11/2005).

- U vreme odmora zabranjeno je vikom, trčanjem, skakanjem, igranjem lopte i sličnim postupcima praviti buku i narušavati mir u zgradi. Nije dozvoljeno ni korišćenje kućnih aparata - veš-mašina, usisivača i slično, ventilacionih sistema, klima-uređaja, uređaja za muzičku reprodukciju, TV prijemnika i drugih uređaja, mašina i aparata u zgradi na način da zvuk ovih aparata ometa stanare u drugim stanovima. Buka u vreme odmora u boravišnim prostorijama zgrade pri zatvorenim prozorima ne sme preći graničnu vrednost indikatora buke u visini 30 decibela, što je propisano republičkom uredbom - kažu u tom sekretarijatu i dodaju da sankcije za kršenje kućnog reda izriče komunalni inspektor, odnosno komunalni policajac izdavanjem prekršajnog naloga.


Ali i tu je problem oko mjerenja buke... I mislim da se gleda ako je 15 minuta tokom noći buka preko te granice. Inače u Engleskoj su recimo za glasno plakanje starijih od 16 godina i glasno raspravljanje kazne od 100 funti na licu mjesta ili do 2500 ako dođe do sudije ako ne platiš odmah...

Imaju ljudi često problema ako je iznad njih stan na dan. Posebno ako ga iznajme zbog neke mini proslave. I kada se žališ vlasniku, on kaže da neće više iznajmljivati onima koji su pravili problem... I jedino komunalna na brzo biranje...
Ovdje ako hodanjem prave buku koja je osam puta glasnija od granice tokom noći. Ja bih ako ništa ne pomogne vraćao istom mjerom. Pa neka se i oni navikavaju.
Inače, mene recimo teško probudi kratka i glasna buka. Ja se prije probudim ako se neko šunja, otvara lagano vrata ili neki tiši zvukovi.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 10:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
drakula je napisao:

Ako se luster trese kad neko gore hoda, bojis li se da ne propadne tebi, ako nekim slucajem skoci?

Odrastao u Boriku, "V" zgrade, luster se tresao svakodnevno od trčanja klinaca na spratu iznad ali da propadne neko kroz strop morao bi biti težak kao omanji bager i još poskočiti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 10:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Super, samo ove slušalice su 100$ da bi trpio nekog ko se iživljava gore iznad mene. Imam ja čepiće za uši, al neću da spavam sa čepićima za uši. Treba neko da me iznese skupa sa krevetom iz stana.

Ja mislim da izolacija nije toliki problem, koliko je iživljavanje gore. Ljudi rade sa mnom žive u istim zgradama i nemaju tih problema. Kažu da čak i ne čuju komšije kad hodaju gore, jedino ako dijete trči onda čuju. Oni kad normalno hodaju ne čuje se to uopšte, npr vikendom kad se ne spremaju za posao pa ne žure, onda lagano idu u krevet isto tako ustaju, čak se ne čuje kad hodaju(s tim da se skakanje iz kreveta u spavaćoj sobi uvijek čuje). Bude sve sasvim normalno. Npr jutros sam se ja probudio u pola 6, čuo sam da su oni ustali gore, al nisu bili bučni.

Ni luster se ne trese uvijek, al dovoljno je da se povremeno trese i da ga uzrokuje buka na koju se ja žalim. Zgrade su u Boriku, stepenasti soliteri. Ne znam kako ih zovu autohoni stanovnici. Ne može se baš propasti kroz plafon, ipak je to armirani beton. Al volio bih da propadne neko i to da bude muški član porodice. Onda bih imao dobro opravdanje da mu objasnim neke stvari na razumljiv način.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 10:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
danijell je napisao:
Da su normalne komšije, nakon što im ukažeš na problem, stavili bi ili staze ili koristili papuče sa mekanim đonom. Ima ljudi koji kada hodaju u papučama kao da stepuju. Dovedeš nekoga od njih naveče pa neka drugi simulira "hodanje", ako čak ni kod njih nije to bučno pa misle da nije ni ispod. To sve ako su normalne komšije. Mislim da sve preko 30-40 dB tokom noći je za kažnjavanje. Ali ne znam kako ide kod nas.
U Beogradu je ovako.


Pročitao sam to negdje već, nadam se da će uskoro da dođe do nas taj zakon. Klompe prave daleko manju buku nego dočekivanje na pete ili klompe kosi neko ko ima lakšu nogu. Jedne noći nisam mogao od klompi da zaspem, ne znam što su toliko bile bučne, al inače mi nošenje klompi(sa tvrdim đonom) ne smeta(osim to jednom što mi je smetalo).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 11:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
@nosmoking, ma ja sam pisao uopšteno. Ne u vezi tvoga slucaja. Ali ako komšije stvarno samo hodaju, a zgrada ima lošu izolaciju, ne znam koliko je opravdano da se žališ na njih. To je isto kada žena za galami na mene: nemoj tako disati :) Fakat te razumijem za tu muku, ali mislim da je jedino rješenje izolacija. Kažeš da je stropp supsten. Pretpostavljam da u medjuprostor u plafonu ima mjesta za izolaciju.

P. S. Moli boga da ja ne stanujem iznad. Ja se nabijam na pete dok hodam :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 11:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Tu bi se baš moglo raspravljati, jer zakon o kućnom redu kaže:

"7. u periodu od 22 sata do 6 sati (zimi), i od 23 do 5 sati (ljeti), kao i u vrijeme od 14 i 30 do 17 i 30 sati - ponašati se na način koji obezbjeđuje potpuni mir i tišinu u zgradi (vrijeme dnevnog i noćnog odmora);"

To što njegovo ponašanje proizvodi buku, to nije samo moj problem, nego i njegov. Jer ako neko pojača TV i kaže, ja ne mogu čuti drugačije, to ne bi trebao da bude problem komšija koje žive oko njega.
Tako sam i ja to shvatio, zbog buke koja se dešava preko dana ja bih uradio izolaciju, jer tu ne mogu ništa da im zamjerim i na istu se ne žalim, uradio bih izolaciju. Preko noći dok ne uradim izolaciju mislim da bi bio fer da me niko ne budi što lupanjem, što pomijeranjem teškog namještaja(mislim da je u pitanju neki stol).

PS. sad vidim zbog čega zastupaš suprotnu stranu : :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 11:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Mislim da je Zeljo u pravu, u tom stanu iznad su skinuli parket i stavili keramiku, naravno direktno na beton. Tu nema lijeka, jer to zvoni a beton (armirani) je odličan provodnik zvuka i vibracija.
Pomjeranje namjestaja moze biti da razvlace neki dvosjed ili kauc ili sl. Ako je tako sve kao sto pricas, to njihovo lupanje se mora cuti i u susjednim stanovima do tebe i pored njih, mozda nisi jedini i mozda bi trebao porazgovarati i sa ostalim komsijama.

Ako je bilo neko renoviranje i umjesto parketa stavljena keramika bez sloja izolacije tu mozda ima dodatni osnov za izvodjenje neke od inspekcija, mada sumnjam da se tako nesto moze zavrsiti u nekom razumnom roku.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 12:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Problem je što se ja nalazim između dvije lamele, nikog od stanara iz druge lamele ne znam, ne znam ni koliko mi je zgodno ići kod njih tražiti. Između lamela je noseći zid koji je poprilično debeo pa mislim da kroz njega ne može proći nikakva nerazumna količina buke. Ostali koji se nalaze pored mene, jedan je gluh ko top, ja sa njim kad idem u liftu, pitam onako iz kulture koje si ti godište, on se samo smješka i govori, ništa ja tebe ne čujem. Stavio skoro aparatić za uši, ali kaže skinuo, nervira ga lupanje neko. Drugog komšiju ću morati posjetiti.

Nadao sam se da će neko biti sa sličnim problemom, na internetu sam vidio da ima dosta ljudi sa sličnim problemom, imate čak i snimke kako to izgleda. S tim da morate da poslušate snimke na iole dobrim zvučnicima koji mogu da reprodukuju tonove niske frekvencije.

Uglavnom, hvala vam svima na mišljenjima koje ste iznijeli. Ako neko ima sličan problem, ja ga molim da se javi makar i na PP. Krenuću od komunalaca, al mogu misliti kako će njima da to zvuči u svom ovom haosu sa virusom. Krenuću i sa izolacijom, pa vidjećemo hoće li se uspjeti išta riješiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 21:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Stavi kamenu vunu, ona ti je zvučni izolator, odradiće posao. I ajde snimi, pa okači na jutjub da vidimo šta je to toliko, nisu tenkovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 21:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Ako je sex ne diraj ih.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs