banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Maj 2015, 19:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Nov 2001, 01:00
Postovi: 231
Na Dan pobjede petokraka opet zasijala u Bileći

BILEĆA – U sklopu obilježavanja 70. godišnjice od Dana pobjede nad fažizmom danas je u bilećkom Parku narodnih heroja ponovo u starom sjaju zasijala petokraka na obnovljenoj spomen ploči Desete hercegovačke brigade.

Slika

Otkrivanju revitalizovane spomen ploče, koja je oštećena u posljednjem ratu, te prošle godine sklonjena sa glavne ulice gdje je bila postavljena, prethodilo je polaganje cvijeća na spomen kosturnicu borcima palim u Drugom svjetskom ratu.

Slika

Odbornik bilećke Skupštine Jovo Papić kaže da je mjesto za novo postavljanje ove spomen ploče izabrano opštepolitičkim konsenzusom, a da su sredstva za njenu obnovu obezbijeđena grantom iz opštinskog budžeta. Za podjele na četnike i partizane u Bileći, kako kaže, ne zna.

– Ne znam da postoje, ali ako postoje, njih stalno treba prevazilaziti. Ovo je možda najznačajniji datum u istoriji čovječanstva, dan pobjede, dan sloma fašističke Njemačke i dan koji svakako ne treba zaboravljati – rekao je Papić.

Slika

Organizator obilježavanja Dana pobjede bio je bilećki SUBNOR, a njegov potpredsjednik Nemanja Papić kaže da je od danas, konačno, sve na svom mjestu.

– I ovaj spomenik i svi drugi spomenici su svakako garant jednog opšteg pomirenja među stanovništvom Bileće i inače među srpskim narodom da se više nikad ne podijeli i da ako treba da se bori, to čini pod jednom zastavom – srpskom. Suština je da potomci svih predaka imaju svoje spomenike i da imaju gdje položiti cvijeće i upaliti svijeće. Bez toga nema trajnog pomirenja. Vraćanjem i otkrivanjem ovog spomenika i pravljenjem drugih napravljeno je trajno pomirenje među srpskim narodom u Bileći – zaključio je Nemanja Papić.

Ipak, kako kaže, na postavljanju ove spomen ploče neće se stati, već je planirano da se u park vrate i nekadašnje biste narodnih heroja koje su u toku rata skinute, kao i da se, možda, postave nove, te da se ulože sredstva u dotjerivanje i ljepši izgled samog parka.

Slika

http://mojahercegovina.com/na-dan-pobje ... -u-bileci/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2015, 19:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Nov 2001, 01:00
Postovi: 231
Kad pricam o propasti komunizma onda vise mislim na nase prostore. Bilo je na milione onih koji su imali crvenu partijsku knjizicu. Gotovo preko noci su promjenili dresove i isparili. I danas imaju KP u svim ovim raspalim drzavama ali nigdje nemogu dobiti ni 1% na izborima.

Cak sta vise godinama se brisao svaki trag koji bi podsjetio na taj period. Zato me malo iznenadio ovaj clanak i pitam se od kud su ovi vaskrsli.
U nas je bio obicaj da kad jedni zauzmu vlast onda brisu i sruse sve ono sto je bilo prije njih i tako u krug. Mislim da to ipak nije dobro. Treba ostaviti tragove proslosti pa kakvi god oni bili


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2015, 19:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:52
Postovi: 103
https://www.youtube.com/watch?v=8fFqSBjBkIM


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2015, 19:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Zato sto je debilska ideologija, cao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2015, 19:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Nov 2001, 01:00
Postovi: 231
giometar je napisao:
Zato sto je debilska ideologija, cao



Koja je pametna ideologija?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2015, 19:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Nema takve


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2015, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Komunizam je ideologija koja je odnijela najvise nevinih ljudskih zivota. Naravno, ovdje mislim na globalnom nivou, jer jugoslovenski komunizam nije bio tako krut kao ostali komunizmi, pa ga se mi sjecamo s nostalgijom jer je donio mnoge dobre stvari.
Jugoslovenski komunizam je bio mjesavina komunizma i kapitalizma, slicno kao sad u Kini, sto se pokazalo kao bolja verzija komunizma, vidimo na primjeru tadasnje Jugoslavije i sadasnje Kine.

Medjutim, ako gledamo na globalnom nivou u desetinama komunistickih zemalja, komunizam je bio najvece zabiljezeno zlo, cak prema broju ljudskih zrtava je premasio i fasizam.
Naravno, fasizam je trajao oko jednu deceniju, a komunizam blizu sto godina, pa je mozda to razlog sto je komunistickih zrtava daleko vise nego fasistickih.
Podsjetimo se trojice najmasovnijih ubica u istoriji: Mao Ce Tunga (odgovoran za 70 miliona ubijenih), Staljina (odgovoran za 23 miliona ubijenih) i Hitlera (odgovoran za 17 miliona ubijenih).
Vidimo da prva dva mjesta za najvece ubice u istoriji vode komunisti, a ima ih jos manje "slavnih" takodje komunista: Pol Pot/Kambodza/ (odgovoran za 1,7 miliona ubijenih), Kim Ili Sung/Sjeverna Koreja/ (odgovoran za 1,6 miliona ubijenih), Kim Jong Il (odogovoran za 2 miliona ubijenih) itd.
Manje komunisticke ubice poput Kastra, Causeskua i ostalih necemo ni spominjati, ali iz vec nabrojaniog se vidi da je komunizam bio najvece zlo u istoriji po broju zrtava gori i od fasizma, iako je fasizam gori po intenzitetu jer je trajao krace i djelovao na manjem prostoru, pa je zato bilo manje zrtava nego u komunizmu.

Komunizam je u stvari jedna vrsta religije slicno kao fasizam. Samo u toj religiji predmet obozavanja nije Bog nego neka druga stvar.
Titov komunizam je relativno uspio jer je pomjesao kapitalizam sa komunizmom sto je idealna mjesavina, vidimo to sad i u Kini. Mada sa odredjenim nedostacima, ali kad bi se pravilno proveo to bi bilo mozda daleko bolje od demokratije. Mnogi se zale na Tita koji je odgovoran za procijenjenih 500 hiljada zrtava, ali ako uzmemo u obzir da su vecina tih zrtava bili fasisti ustaskog rezima koji su pokusali pobjeci u Austriju i staljinisti koji su gore zlo od samih fasista onda moramo razumjeti Titove represivne mjere jer bi u protivnom broj zrtava vjerovatno bio veci da su dosle ustase ili staljinisti na vlast. Mada tesko je postici pravdu u takvim okolnostima.
Ali za zrtve gore nabrojanih zlocinaca Maoa i Staljina nema opravdanja jer su radjeni svjesno i protiv vlastitog naroda.

Da zakljucimo. Komunizam je sistem u kom covjek sluzi drzavi, umjesto da drzava sluzi covjeku. Covjek postoji radi drzave, a ne drzava radi covjeka. Taj sistem je, pokazuje praksa, najvece zlo istorije, i niposto ga nebi trebalo hvaliti niti ozivljavati, iako je imao neke malobrojne slavne trenutke poput pobjede nad fasizmom i pobjede Tita.
Ali vecina komunistickih dostignuca je bizarna i zlocinacka, tako da ovi malobrojni podvizi u Jugoslaviji ne mogu opravdati globalnu ideju komunizma koja se pokazala kao zlo. Zlo zbog ljudske prirode koja nije dorasla tom sistemu, zlo zbog zloupotrebe, zlo zbog autoritarnosti i neslobode, zlo sto je to religija u kojoj se obozava diktator kao Bog u klasicnim religijama, zlo zbog svega.
Dok nisam odgledao desetine dokumentaraca o komunizmu smatrao sam da je to nesto dobro, sjecajuci se dobrog Titovog komunizma. Naravno, kad sam vidio globalno sta je komunizam radio shvatio sam da je to najvece zlo koje je ljudski um izmislio.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2015, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Jesi li ti imao marksizam u školi Jelly?
Citiraj:
Taj sistem je, pokazuje praksa, najvece zlo istorije, i niposto ga nebi trebalo hvaliti niti ozivljavati, iako je imao neke malobrojne slavne trenutke poput pobjede nad fasizmom i pobjede Tita.
:lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 00:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Djeli pao pod uticajem dokumentaraca :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 02:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja krenuo citati nesto od Lenjina, spasio iz kontejnera njegovu knjigu, to je tako sve nadrobljeno. Mosa Pijade, iz imucne jevrejske porodice, je zbog komunizma sve zrtvovao, 14 godina zatvora, i u zatvoru upoznaje Tita. Socijalisticke ideje kod nas Srba ne pocinju sa KP, vec u 19. vijeku, tako da komunisti nisu iskljucivi krivci za ovo sto nam se kasnije desavalo.


Samo naslov teme nema neke veze, sa uvodom, propast komunizma i obnavljanje spomenika borcima NOB, ja sam za obnavljanje spomenika, ali nikad necu biti za socijaldemokratiju, ali ni za liberalizam u kome starcu od 100 godina presadjuju sedmo srce.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 09:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Zato što je to ideologija neradnistva i pljačke kojom su se okoristili ljudi iz treće političke klase, što je van razuma za količinu novca i rada kojima svijet raspolaže.
Ako treba nacrtati - nije problem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 10:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Koja ideologija nije ideologija pljačke..........zar to postoji

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Čiča iz Rogače je napisao:
Koja ideologija nije ideologija pljačke..........zar to postoji

Suština je u tome ko pljačka, za to moraš biti kvalifikovan. A ne da si bagra kursista lumpen proletarijata umisli ružičasti svijet. Elita koja je proizašla iz raspada i tranzicije je slika komunističkog bezumlja. U normalnijim ideologijama novac i dobra stvaraju generacije&ideje a distribucija opljačkanog se ne svodi na "lijeva ruka-desni džep"

Ideje koje prisvaja komunizam nisu komunisticke, one postoje kroz cijelu ljudsku istoriju. Fora je samo u istorijskom kontekstu i odredjenom stepenu razvoja koje je komunistički pokret iskoristio u datom momentu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Suština je u tome da je komunizam kapitalističko kopile koje se udomljavalo u zemljama koje su određene za ekonomsku stagnaciju i njeno urušavanje.
Kako je ti zoveš "normalna" ideologija je baruština gdje generacijski nagomilan novac ima tendenciju neprestanog rasta (i pljačkanja tuđih resursa) što je opet u nekom smislu kako ti kažeš "lijeva ruka-desni džep"........doduše uz pomoć države,vlasti,vijske itd.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 11:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Vas dvojica pazite sta pisete. Forum cita sam vrh vlasti :D Mozda im date neke ideje :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 11:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Komunizam je ideologija kao svaka druga u demokratiji, on je nastao od par ljudi u datom momentu kad su isti vidjeli priliku da povedu narod (koji je crnčio sa industrijalce) i uz pomoć istih preuzmu vlast.Svijet funkcioniše tako da se smjenjuju ideologije.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 11:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Nov 2001, 01:00
Postovi: 231
Ako nemaju preca posla od pracenja sta pisu neki anonimusi na netu onda....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 11:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Комунизам је пропао зато што није ни постојао. Социјализам је хвала на питању у сасвим ок стању у Скандинавији. Чак шта више, у много бољем него што је икад био код нас.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 12:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Propao je jer je došlo do zasićenja + zapadu (SAD) su trebali prirodni resursi i novi ratovi za veću proizvodnju ratne industrije i industrije uopšte.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2015, 12:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
Zlo je samodestruktivno. Zato je i komunizam propao.

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs