banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 13:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Feb 2015, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Citiraj:
Законом о социјалној заштити прописано је да право на додатак за помоћ и његу другог лица имају лица са тешким тјелесним или чулним сметњама, лица ментално ометена у развоју степена теже и тешке ометености, лица вишеструко ометена у развоју са умјереном тежом и тешком менталном ометеношћу, лица обољела од аутизма и хронично душевно обољела лица која су потпуно лишена пословне способности, која не могу без туђе његе и помоћи да се крећу и задовољавају основне животне потребе, којима је за задовољавање основних животних потреба неопходна помоћ и њега другог лица, под условом да ово право не могу остварити по другом правном основу и не користе право на смјештај у установу социјалне заштите. Истим законом је прописано да висина додатка износи 41,00КМ.
Потребна документација:
- Писмени захтјев,
- Фотокопија личне карте за подносиоца захтјева и за лице за које се подноси захјев,
- Изјава о члановима породичног домаћинства и сродницима (ОБАВЕЗНО навести јединствене матичне бројеве за све чланове домаћинства) ,
- Доступни клинички и лабораторијски налази (не старији од 6 мјесеци на дан оцјене),
- Дијагнозе и мишљења одговарајућих установа код којих се подносилац захтјева лијечио,
- Здравствени картон подносиоца захтјева,
- Расположиви налази здравственог стања у погледу могућности обављања самосталних животних потреба (не старији од 6 мјесеци на дан оцјене),
- Налази и мишљења по којима је то право раније користио,

Sa sajta CZR BL http://www.csrbl.org/?p=671#more-671

Da li je neko ostvario ovo pravo za člana porodice?
Ili zna nekog ko jeste?

Ako neko zna nešto o ovome, ako može, neka mi se javi na pp, ukoliko mu je bed da piše ovdje.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2015, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Znam ih ja dosta....moja stara je humanitarac pa ganja to onim mojim seljacima .......predaj zahtjev....zvace na komisiju.i obilazice socijalni radnik.....cini mi se da je maximum koji se moze dobiti 4 stoje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs