banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 06:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jan 2015, 10:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2014, 17:43
Postovi: 213
Идемо у сусрет 23-ем рођендану Републике Српске. Била је ово једна тешка година, година пуна изазова, патње и недаћа. Заједничким снагама против природних катастрофа смо учинили колико смо могли. Поново смо се непотребно дијелили пред изборе, заузимали положаје и дијелом правили идоле, да би на крају схватили да смо изманипулисани и да нам без слоге нема ничега.
Српска је дочекала и свој 23-ћи рођендан и дочекаће још много. Видјећемо до када у овој форми и до када у оваквом економском стању. Неопходно је радити на едукацији у сваком погледу, на реформама и чинити сваким даном барем мали обични корак како би сами градили Српску, јер незахвално је и потпуно бесмислено очекивати да тебе гради Српска. Сви морамо учинити много тога како би нашу Републику Српску ојачали. Надам се да ће након 23-ег рођендана Српска кренути од својих главних приоритета: јачање привреде, запошљавање, истинска борба против криминала и корупције, наталитетна политика, укидање приватних факултета и отпуштање корумпираних судија и доктора. Надам се и да ћемо сви заједно схватити значај ако већ нисмо постојања институција РС-а, схватити значај сваког педља наше одбрањене отаџбине....

Дакле, ГЛАС НАРОДА. Како ојачати и развити Српску? Шта није добро, шта је лоше? Шта је добро? Гдје је Српска данас у односу на 92-у? Колико нам значи Српска и њен рођендан? Ко су непријатељи Српске?

(злонамјерни бошњачки ботови и клан Наташе Кандић нек заобиђе тему)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W0Bg3Q3t08w[/youtube]

ЖИВЈЕЛА СРПСКА!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2015, 16:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Ево да и ја кажем нешто на ову тему,али из другачијег угла.

По мени још једна очајна година иза нас.

Прво ове поплаве које су буквално разорили овај напаћени народ и многе гурнуле не да иду од нуле,већ од минуса.
Оно што би се могло рећи да радује у свој тој несрећи јесте то јединство људи како у Републици Српској(и Србији)тако и у свим земљама бивше југе.Види се да нам је уствари свима преко главе ових сјебаних времена и говњивих главешина који нам воде "државу",како нама тако и комшијама.Стварно су сви помагали,летали,гањали се,малтретирали,давало од себе колико ко може и на томе стварно свака част,као и нашој дијаспори(а и осталим људима у свијету добре воље и срца)који су доста доста помогли.
Е сад ето након скоро годину дана нажалост долази "друга страна медаље" гдје су паре од хуманитарних помоћи ишле по принципу лијева рука десни џеп,па за производ имамо свакодневне апеле тих јадних људи који су заборављени а чија је помоћ завршила у џепу неког од горе поменутих "главешина".Дабогда им за лијекове требало.

Онда су дошли ови чувени избори.Сви градови Републике Српске су били обојени,изљепљени,а у главном граду су били и пунктови како на тргу тако и у појединим насељима.Шта рећи за ту скупину жваљаваца,лицимура,лажљиваца,лопова,криминалаца,гамади,гована која се изјашњавају као "политичари" ?!
Свакодневна пребацивања,кидање плаката,чак и туча и то у 2 наврата,па пропаганда,како на ТВу тако и у одржавању тих политичких скупова и њихове одурне фаце које вјерујем сваки нормалан човјек више није могао ни да смисли.
Наравно то је опет за производ имало дјељење нашег народа гдје су на површину испливали разни аналитичари са 8 разреда школе и наравно опет је побједио,не улазећи у политику већ у иоле људски поглед,онај који нас је отприлике и довео до ситуације која је никад гора,с тим да не симпатишем ни једну страну,све су то исти говнари,само што је овај ђубретар посебне врсте.
А о ситуацији у нашој отаџбини довољно говори и излазност на те исте говњиве изборе.

И онда на крају дођемо до ситуације код младих која је сигуран сам никад горе,јер знам по себи јер сам и ја "млади".
Ко год има прилику иде одавде и то углавном без повратне карте,њемачка аустрија словенија па чак и Србија.Чак и они који остану овде имају резервни план за одлазак одавде,као и ја сам лично.
Све више нам изумиру села,баш због тих одлазака,моје је ето скоро изумрло и све остаје на старима.Бањалука је ипак нешто друго,али права реалност је на тим селима и мањим градићима.
Због бједе је све више људи који су на ивици егзистенције,а самим тим је и криминал у великом порасту,као и мито и корупција.Стиче се утисак да у овој нашој пропалој држави можеш да подмитиш било кога за било шта,само ако имаш паре.

И на крају ето да кажем да и даље волим своју Отаџбину и да јој желим све најљепше поводом 23 рођендана,али нажалост ситуација је крајње лоша,на страну то,али без назнаке да ће ишта бити боље.

ЖИВЈЕЛА СРПСКА !

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2015, 16:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2015, 19:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2011, 15:35
Postovi: 470
Lokacija: СрПсКо СаРаЈеВо
Тренутно стање у коме је Република Српска је поприлично забрињавајуће.
Јер млади људи одлазе, изгубиле су се неке вриједности.

Запошљавање, запошљавање, отварање фабрика су једини услов да се Српска дигне, да се стане у крај Бијелој куги.

9. јануар сам по себи један од најважнијих датума у животу сваког Србина би требао бити. Вјечна слава свима који животима платише цијену слободе!

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2015, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
1000 godina!!!
Spoiler:
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2015, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Poštujem žrtvu koju su dali borci za stvaranje RS-a, ali ovim tempom imam osjećaj da ću svojoj djeci samo moći pričati da su rođeni u jednoj državi za koju su im se djedovi borili. Samim tim, dovoljno govori u kom pravcu trenutno ide ova država. Veliki broj mladih odlazi iz manjih mjesta u veća, u isto vrijeme ljudi masovno odlaze u inostranstvo, satra nas bijela kuga, a niko nije slijep da vidi šta se radi u ime politike.
Voljela bih da ova godina bude godina preokreta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2015, 23:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2012, 12:15
Postovi: 421
Slika
Spoiler:
http://abstract.desktopnexus.com/wallpaper/1910815/
Преузмите позадину у 4к резолуцији.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 00:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tbaMHI0odpk[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 01:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Kakva god da je nasa je. ;)

A slazem se sa prasicom u dosta toga...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
prasica je napisao:
Poštujem žrtvu koju su dali borci za stvaranje RS-a, ali ovim tempom imam osjećaj da ću svojoj djeci samo moći pričati da su rođeni u jednoj državi za koju su im se djedovi borili.

A u kojoj su državi rođena djeca?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 08:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Sretan dan republike.
Mozemo sad pisati i o ovom ili onom ali na danasnji dan samo bih rekao:
VRIJEDILO JE!

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
agyemang je napisao:
Дакле, ГЛАС НАРОДА. Како ојачати и развити Српску? Шта није добро, шта је лоше?


Ja mislim, tako što će svako od nas ojačati i razviti upravo samog sebe. Obrazovanjem, prije svega, ako gledamo prvo ekonomski aspekt. Obrazovani, oni koji znaju, će vremenom isplivati, neobrazovani će prije ili kasnije postati potlačeni. Od kukanja i ukazivanja kako ne valja ovo ili ono, nema vajde. Teško ćeš nekog ubijediti riječima da radi bilo šta, mora se povesti ličnim primjerom jer tek onda ostali prate. Što kaže major Kursula u "Maršu na Drinu" - nemoj da neko viče "napred", već "za mnom". U tebi je spas.
U svemu tome, ako i uspijemo dovesti se konačno do nekog prosperiteta, džaba nam i sve imanje ako se otuđimo od ljudi oko sebe.
Budimo ljudi, brinimo za sebe i bližnje, budimo dobri i vrijedni, i to će nositi Republiku Srpsku ili bilo koji oblik u koji se udružimo.

Srećan praznik živima, slava hrabrosti boraca, mir svim stradalima!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 09:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ramiz Salkić se nešto buni. :/

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 12:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
davorr3 je napisao:
prasica je napisao:
Poštujem žrtvu koju su dali borci za stvaranje RS-a, ali ovim tempom imam osjećaj da ću svojoj djeci samo moći pričati da su rođeni u jednoj državi za koju su im se djedovi borili.

A u kojoj su državi rođena djeca?


Rođeni su u Banjaluci, u Republici Srpskoj, u sklopu BiH. I tu bih da stanem, jer možemo pričati naširoko da li smo država ili nismo. Ne propuštam nigdje da naglasim da dolazim iz Republike Srpske.

A, Salkić i Tokić i ostali, koji se kandiduju za potpredsjednika nečega što ne priznaju ispadaju glupi, u najmanju ruku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Takve izjave pozivaju na ukidanje pozicija potpredsjednika iz druga dva konstitutivna naroda. :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 13:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2014, 17:43
Postovi: 213
23 ГОДИНЕ СЛАВЕ!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 13:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Hrvati su OK, oni ne propustaju ove nase proslave.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 18:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jedan je Dan republike, a ovi naši Indijanci ne propuštaju priliku da se još jednom dokače.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 19:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Gledam ove Dnevnike,svaku budalu pominju i odlikuju,a niko ziv ne smije (ili nece) da pomene dr Radovana Karadzica! :( :(

E pa Predsjednice,zivio ti meni sto godina,a tvoja ideja Republike Srpske VJECNO!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cLKh1FhAZqs[/youtube]

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
veteran 1987 je napisao:
Sretan dan republike.
Mozemo sad pisati i o ovom ili onom ali na danasnji dan samo bih rekao:
VRIJEDILO JE!

Znam da je bila utopija ono kako smo tada razmisljali da ce biti ali za ovo kako je sad zali boze 22 000 glava


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs