banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Okt 2014, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Је ли ова тема говори о томе зашто смо у спорту глупи ко к**ац, или уопште? Пошто већину ликова са Шлагерове листе чине спортисти и поп складатељи/извођачи, а већина те већине се развијала и име стицала још у бившој Југославији, тако да нисам сигуран да се и Сплит има са много тога подичити у задњих 25 година. Уза све то, поредити спортске успјехе некад и сад пуким набрајањем истих (и бројем медаља), без дубљег улажења у проблематику вртоглавог развоја (професионалног) спорта у задњих 20-25 година је груба материјална грешка. Некад се олимпијски шампион могао одгојити на основу талента, одређене дозе стручног рада и много ентузијазма, а данас је то немогуће, а ријетки случајеви су на нивоу статистичке грешке. Вриједи споменути и то да су Далматинци природно надаренији за фине атлетске дисциплине и кошарку, јер имају ту суптилну кршност, за разлику од нас Крајишника који смо више за борилачке спортове попут бокса, рвања, рукомета и сл, зато смо у њима и имали највише успјеха (осим рвања којег, мислим, у Бањалуци никад није ни било, што је штета, ту бисмо можда имали и више олимпијских медаља од рукомета).

Но, ако се мало одмакнемо од досадног (профи) спорта, који данас не служи никоме осим тајкунима који преко њега перу паре и кладионичарској мафији, нисам примијетио превише "културних" радника на Шлагеровој листи, осим ћаће Дворника и Дежуловића. Ко може да именује неког сјајног (младог) сплитског глумца? Писца? Пијанисту, виолинисту, хор, филхармонију? Неки новији рок бенд? Икога чије би име било потврда да Сплит rocks а Бањалука fails?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 15:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Dječaci? TBF?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Сопот, Танкер?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Meni je Tanker bezze :P I Sopot, osim ovog zadnjeg albuma. Blanka Vlašić?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Рекао сам, не рачунамо спорт. А ни мени се ТБФ никад није свиђао :D Но, ти си кренуо у добром смјеру, и навео нешто сплитско што ваља, а да није из домена спорта (а и то је углавном СФРЈ школа и слава). Не видим да је Сплит у мањој културној бљузги од Бањалуке, а вјероватно је и код њих случај да има људи који нешто раде, стварају, али то већину углавном не занима. Као да нам фали мало тог културног локалпатриотизма; зашто са културом не би било као са фудбалом, гдје одређена група људи Борац гледа и кад игра добро, и кад игра лоше (што је, чини ми се, много чешће)? Вјероватно зато што је, као што је много пута до сад поновљено, лакше паламудити како ништа не ваља и нико не вриједи, а ни не потрудити се да покушамо сазнати постоји ли нешто што можда и ваља. Али то је ваљда зато што је већина навикла да им се садржаји сервирају, а све осим тога може а не мора да постоји.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Braca Skelin, Duje Draganja :)

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 22:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Gitak TV :D
Djecaci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Bogami po meni su Djecaci nesto najbolje od HR muzike u zadnjih nepar godina..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TKv7lyIJts0[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2014, 23:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Larin izbor vs Zamalo život

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2014, 01:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Popokatepetl je napisao:
Икога чије би име било потврда да Сплит rocks а Бањалука fails?

serijal Kozjak :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2014, 09:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
hahaha,gledao sam jednu epizodu,u kojoj onaj oprema neku zagrebačku "domaćicu",i usred čina pjeva " oj purgeri,jabuke vam gorke,dalmatinci j..u vam divojke" :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 13:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Čitam ovu temu pa i ja da nešto napišem u vezi ovog našeg grada i društva.

Prije neki dan sam saznao dosta stvari o ljudima sa kojima sam blizak i koji su mi bili bliski koji su me zaprepastili. Moj dobar prijatelj koji je hajde recimo uspješan u životu, oženjen, dobio sina, živi u finom stanu ima i auto, putuje često vani...prije dva dana saznajem da je dužan i Bogu i narodu i u firmi i oko firme, da je uvalio neke ljude u govna finansijski svojim poslovanjem. Čovjek za koga to nikad ne bih rekao, i bilo mi je teško povjerovati al jbg, činjenice :-? Dva moja druga s kojima sam zajedno radio i družio se, obični momci, prosječni, saznajem da su u takvim kockarskim dugovima da ih ni MMF ne može izvući, ovaj jedan preko 10K KM :o i to likovima da bi ih Goti zaobilazio....Ovaj bleso napravio dijete sirotici, zasvrbila ga tuki, pa sad u bračne vode s njom, a njegovi morali kredite dizati da otplate njegove dugove...
Ovaj jedan je na antidepresivima! A čovjek sportista, ne pije, ne puši, nikad drogu probao nije, iz normalne je porodice....i to kažu da je teško stanje bilo, a čovjek je u javnosti sasvim OK :(
Onda drugara koji su oženjeni i imaju djecu, svako malo zovu okolo i traže pare na zajam...sve su to sitni iznosi 50-100 KM, ali traže jer nemaju bukvalno čim da kupe djeci da jedu :( To sam saznao za dvoje onako od drugih pošto ih je stid reći da su malte ne gladni :( Jedno u prorodici radi, starci im pomažu od penzija ili čega već, jedva sastvae kraj sa krajem. Par ženskih što znam razvedene su sa malom djecom, nisu sastavile ni dvije godine u braku, razvod pao.....ima ih po gradu koliko želiš razvedenih sa djecom, sve su mlađe od 28 godina....Razvodi postali češći od brakova, a kako će ta djeca iz uništenih porodica odrastati, Boga pitaj...
Veze i vezice su katastrofa iz mog ličnog iskustva :x zadnje tri veze mi bile fijasko samo takav, jedna je bila pijandura samo takva, dok sam ovu zadnju uhvatio pred zgradom sa bivšim momkom. U klinču naravno.....a samo sam 10 minuta poranio po nju :angry3: Ova jedna je krenula da se zabavlja sa mnom , da bi mi "zaboravila" reći da joj je razvod u toku, sa takvim idiotom da ga Dostojevski ne bio opisao, a on je i zlatan primjer za ostatak familije :confused1: Ljetos na moru je sa mnom cura išla da "rezerviše" sobu, poznanica iz grada sreo je na plaži kad sam stigao...sa mnom "ovjerava" smještaj u sobi, i "izražava zahvalnost" a momak s kojim je u ozbiljnoj vezi treba stići sutra :-? i ko da ništa nije bio, sutra dolaze kafa i gotiva....da ne idem dalje.
Jel sam to ja sa pogrešnim ljudima cijeli život, jesam li ja toliki maler i baksuz ili smo svi kolektivno u jednom velikom qrtzu kao društvo i narod??? Svašta sam do sad doživio i lijepo i ružno, ali nikada nisam bio veći pesimista i prazan dušom kao sad.... :(

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Ima toga svugdje, nepokoreni.
Nisi sam. Doduše nešto se i ti brzo zalijećeš na te "etikete", uspori malo.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Nema nista lose u tome sto ti je poznanica izrazila "zahvalnost" :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Nepi nisi morao toliko privatno da ides i u detalje objasnjavas, zajebavace te sad narod na forumu, ali ako cemo biti za trenutak ozbiljni.. u pravu si. 8)

Zabrinjavajuca je kolicina vjestackog sjaja u gradu. Napolju gladac, iznutra jadac. Imam prilike cuti neke price kako zive pojedini za koje nikad nebi rekao da su losi..
Sve na kredit, kod zubara se ne ide, ali se na manikir mora, kod ginekologa se ne ide ali se na frizuru mora.. racuni u blokadi, struja se placa dok ne dodju obavjestenja za iskljucenje.. nosi se telefon a na njemu 20 feninga na racunu.. minusi gdje god se okrenes.

U gradu ima maksimalno 15% ljudi koji zive opusteno. A to je da danas odu u prodavnicu, da ne preracunavaju cijene, ne kalkulisu vec da ubacuju u korpu ono sto im treba za tu sedmicu..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 13:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Puno je više od tih 15-20%.

A ovo za telefone, zuabre, istina je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 13:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Ova zadnje možda nije kriva. Garant je ovaj saletio dok te čekala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 13:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
nepokoreni je napisao:
ima ih po gradu koliko želiš razvedenih sa djecom, sve su mlađe od 28 godina...


Je l' imas neki broj, kontakt, fejs?

P.S. Dzaba pare, zubara se bojim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Нова Варош je napisao:
Puno je više od tih 15-20%.

A ovo za telefone, zuabre, istina je.


Malo skrecemo sa teme ali eto.. koliko? Nije opusteno kad radis kao visi strucni saradnik na budzetu za 1300 KM, pa kupis na kredit auto od 35 000 KM pa krenes stediti na hrani, na djeci i svemu osnovnom za zivot. A imam i takve u porodici.
Bio sam skoro u mojoj nekadasnjoj osnovnoj.. elitna banjalucka skola, vjerovatno cete znati.. :D ala djece i telefona, tableta... :o

Govorim o ljudima koji pravilno rasporede prihode i rashode po prioritetima. I na kraju toga svega, ostane im i da ustede. Koliko je takvih?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 13:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
shakal je napisao:
Je l' imas neki broj, kontakt, fejs?

Imam jednu, al nju ću ti dati samo u slučaju da mi se baš gadno zamjeriš.....
BeckaSkola je napisao:
Nepi nisi morao toliko privatno da ides i u detalje objasnjavas, zajebavace te sad narod na forumu,

Ne tangiram ja to više, ko razumije razumjeće....ostali podje8anti mogu na koljena i na tri atmosfere da mi naduvaju cojones.
Нова Варош je napisao:
Puno je više od tih 15-20%.

Polovina od tog postotka ulazi u ove gore što sam pominjao, kreda, kreda pa jao!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs