banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Okt 2014, 16:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Posto mi je dosadno,a tek sad vidim koliko sam na ovom forumu limitiran kad je na politici izborna tisina,a kod Borca pauza u prvenstvu,citam forum i najavu ove emisije,gdje ce izvjesna Dijana Tepsic promovisati poznate banjalucane,kreativce (ma sta to znacilo),i onako mi nesto pade na pamet,zasto vise nasa Banjaluka nije kao nekad,gdje je u svjetskim okvirima bila najmanji grad sa najvise olimpijskih sampiona. :( :( :(

Zasto u ovih zadnjih 20 godina nemamo NIKOGA?

Zasto smo spali na kreativce?

Zasto nam je glavni "sport" rafting?


Zasto je sve otislo u pizdu materinu?

Zasto bar ne primjecujemo koliki smo q...c postali?

Nedostatak talenta?

Pogresno usmjeren novac?

Ljudi sta je ovo? :( :(

Namjerno cu izbjeci gradove vece od Banjaluke,Beograd,Zagreb,Srajevo...Ali zasto ja npr iz jednog Splita,koji je tu negdje kao Banjaluka po velicini,bez ijednog sekunda razmisljanja mogu navesti bar 100 poznatih ljudi iz raznih sfera zivota,koji su aktivni i od rata na ovamo,a iz nase Banjaluke nikoga? :( ...


ivano balic
nikola vujcic
severina
toni kukoc
marijan ban
dino radja
zdenko runjic
drazen zecic
boris dvornik
dino dvornik
duje draganja
goran ivanisevic
petar graso
tonci huljic
jelena rozga
jasmin stavros
doris dragovic
boris dezulovic
ante tomic
giboni
igor stimac
slaven bilic
stipe pletikosa
zorica kondza
oliver dragojevic
goran karan
roko leni ukic
danijela martinovic
aljosa asanovic
neno belan
alen boksic
danijel subasic
nikola kalinic
tedi spalato
petar metlicic
braca valcic
oni zlatni olimpijski jedrilicari
vaterpoliste nemam zivaca nabrajat...
blanka vlasic




vjerujte da bih mogao jos pola sata,dok ne dodjem do par stotina :( :(

stvarno bih molio nekoga,da meni razumljivim jezikom objasni,zasto grad velicine banjaluke ima bar 500 poznatih licnosti,a ja treba da se divim raftingu i kreativcima?







Slucajno mi ovo pade na pamet,jer sam sa jednom kolegicom dosao nesto bezveze na temu Splita danas,a tu je negdje,kao Banjaluka...200-250 hiljada

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 11 Okt 2014, 17:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Eto da si mene pitao za poznate ličnosti iz Splita ja bi sa te liste znao navesti samo Severinu i Rozgu. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 16:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zato što gledamo Grand i Pink. Zato što je klincima bitnije da izgeldaju kao kriminalci nego kao sportisti (mada se sve više i tu gubi granica u našem društvu).Zato što u školama uprkos obaveznom fizičkom odgoju nemamo pravilno usmjeravanje omladine. Zato što na muzičkom nastavnici djeci umjesto Mocarta puštaju Cecu. Zato što se djecom bave polupismene osobe sumnjivog morala i motiva. Zato što smo propali kao društvo u svakom segmentu pa i tom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
U kojoj se to školi pušta ceca? Jebem ti ja svoju sreću, nas tjerali da učimo note i instrumente. :(

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 17:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Kod mene u kuci izuzetno ne vole da se krene slicna prica :D , zato sto ja uvijek kazem da su hrvati za mrvicu emancipovaniji od nas. Daleko od zapada, ali isto tako nisu u ravni prosjecnog uma u BIH/RS. Sto zbog toga sto su bili pod naprednijim okupatorom, sto zbog toga sto su turisticka zemlja, gomila kultura svaki dan dolazi, odlazi, non stop teku turisti.. pa valjda covjek malo prosiri horizonte.


Moras znati da je Split centar jedne dosta jake regije, a ako pricamo o Sportu, dalmatinci su uvijek bili dobri u tome. Kao grad, Split je u prknu, nezaposlenosti kao i prici, totalna apatija, ali Split je centar necega i uvijek je privlacio najbolje iz tog dijela zemlje.
Ljetos se u splitu odrzavao ultra europe festival, gledam malo one scene, boga pitaj koliko hiljada ljudi je doslo, sto je interesantno najmanje hrvata, od australije do amerike.. a meni kroz glavu prolazi pa BL i split su iste velicine, kako ovo kod nas ne pali.
Gomila stranaca, cijene otisle u nebo, sve puno.. narod tamo mogao nesto i zaraditi.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 17:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Za ovo sto si ti napisao, potrebna je jaka gradjanska klasa. Kulturno, sportsko, obrazovno uzdizanje = jaka gradjanska klasa. Ti razmisli gdje je jaka gradjanska klasa ljudi danas i koliko je uopste takvih.
Dalje, Hajduk je fudbalski fenomen. Ni kluba sa losijim rezultatima, ni odanijih navijaca. Nema potrebe objasnjavati ko imalo zna situaciju, ko je ikad bio na utakmici Hajduka, to zna.

PS: Sarajevo nemas zasto porediti. Izuzmi funkcionalan aerodrom, ambasade, predstavnistva pa imas utisak da se nesto desava i sl.. sta ostaje? Ostaje prkno. Jedino sto mi se u Sarajevu svidja je arhitektura centra grada a to nema veze sa Sarajlijama, to je neko drugi gradio. Redukcije vode, tramvaji u rasulu, konstantne guzve, smog iznad grada, saobracajna nekultura, nema zelenih povrsina, nemaju vezu sa evropom u vidu autoputa..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 17:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Zato što je Banjaluka jedno veliko selo, a banjalučani misle da je velegrad... jednostavno nismo svjesni svoje veličine. Prođeš našom državom, odeš u neke druge države, vidiš manje gradove, gradove iste veličine kao i BL, veće gradove i vidiš koliko smo mi u stvari sitni (ne veličinom, nego kulturom).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 17:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Philby je napisao:
Eto da si mene pitao za poznate ličnosti iz Splita ja bi sa te liste znao navesti samo Severinu i Rozgu. :lol:

Zaboravio je navesti Keruma

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Schlager je napisao:
Pogresno usmjeren novac?

U masi razloga koje ne sporim, mislim da je ovaj ipak najveći.

Spoiler:
U skupštini grada ne prolaze dobre ideje, tamo kad se glasa, skupštinska većina ko ofurena vrelom vodom odavno, diže smrežurane ruke za i protiv, jer kao što se na forumu ne gleda šta je napisano, nego ko piše, tako se i u skupštini ne gleda dobar prijedlog i ideja, nego kojoj stranci predlagač pripada.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
A ko je ta skupstinska vecina? Ko su ti ljudi? Uz sta su oni odrasli? Gdje su se skolovali? Uz kakvu su npr muziku odrastali? Kome se oni dive, sta oni vole? Kakvi su im ciljevi?

Ajde ajde, blizu smo.. :wink:

<Enter_name> je napisao:
Zato što je Banjaluka jedno veliko selo, a banjalučani misle da je velegrad... jednostavno nismo svjesni svoje veličine. Prođeš našom državom, odeš u neke druge države, vidiš manje gradove, gradove iste veličine kao i BL, veće gradove i vidiš koliko smo mi u stvari sitni (ne veličinom, nego kulturom).


Vrlo realno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 17:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ma ne odlučuju oni pojedinačno o svom glasu, taman da su svirali u rolingstonsima, nego kako ćaća kaže.
Svi dižu ruku ko jedan.

Samo kaaaažem, to je u spojeru i prilično je i daleko od teme, jer nije ključan razlog. Zašto nije preusmjeren pravilno novac ne zavisi samo od ovoga, ali ja smatram da je više do para nego do netalenata recimo. Pare su glavne. Oko para se sve vrti.

Generalno nema para.
I to što ima, usmjereno je najmanje u sport, umjetnost i kulturu.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 17:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
800 je napisao:
Generalno nema para.
I to što ima, usmjereno je najmanje u sport, umjetnost i kulturu.

Да додам још дјецу, омладину. Њима треба највише а добијају намање, скоро ништа. Оно што дијете постигне/не постигне у спорту, умјетности...углавном је заслуга родитеља и дубине њиховог џепа.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 18:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Al ste se raspekmezili...svi bi od drzave novac da im djete materalizuje talente.Talent ili imas ili nemas a BL danas kao nikad prije ima sadrzaje i uslove da se talenti otkriju i iskazu.Vaterpolo,kosarka,fudbal......ma sve.Ali fali para :roll: Bas se pitam koliko je Split kao grad ulozio u Severinu ili Tuncija Huljica....

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Grad investira u Vladu Georgijeva.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 18:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
spijo je napisao:
Al ste se raspekmezili...svi bi od drzave novac da im djete materalizuje talente.Talent ili imas ili nemas a BL danas kao nikad prije ima sadrzaje i uslove da se talenti otkriju i iskazu.Vaterpolo,kosarka,fudbal......ma sve.Ali fali para :roll: Bas se pitam koliko je Split kao grad ulozio u Severinu ili Tuncija Huljica....

Знаш ли колико кошта спорт? То није само чланарина, све се плаћа, од котизација и турнира до превоза, оброка. Да не спомињем сад опрему коју треба куповати некад и два пута годишње.
Све то испоштујеш да би гледао дијете 5 минута пред крај утакмице јер тренер фаворизује дијете од кума, брата, 3.14чке материне...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 18:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Odvali mu samaru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 18:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 18:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
Odvali mu samaru.
:lol:
Forsiranja djece od kumova ili rodjaka bilo je i u vrijeme zlatnih BL olimpijaca (ne pitaj me kako znam jer....znam) :wink: Mogu ti navesti mali milion primjera...pogotovo u ondašnjem FK Borac (sad će me otvarač teme masakrirati)

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 18:43 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma ja...sve ijedan srbin iz tog vremena,koji nije mogao zaigrat za prvi tim me smara istom pricom...."muslimani drzali borac,nije imao ko da me gura,a ja bio najbolji na svijetu!!" :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2014, 18:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Najveca samoobmana je da je za neuspjeh kriv neko drugi, mama, babo, familija, drustvo (pogotovo sport).
Dokazan talenat nije nuzno i bogat, ko ima volju i kome je prioritet uspjeh uvijek iznadje put.

Zanimljivo, mogla bih spisku dodati jos Splicana, imam cast da neke indirektno poznajem, a koji su ostvareni u raznim medijskim poljima (od televizije do naucno istrazivackih rezultata).
Ima nesto u tom Splitu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs