banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 05:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Apr 2014, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Choban je napisao:

S druge strane, njena ideja za osnivanje nečeg ovakvog kod nas je win win situacija ako odabere BL ili okolinu :D
Ljudi će plaćati da budu ovdje, a dobićemo i besplatnu reklamu! Genijalno.



Vidis da nije tesko gledati pozitivno :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2014, 16:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Ona je za tu avanturu, zivot bez para, potrosila bar 4-5 hiljada KM. I to je nesto pozitivno.

S druge strane imamo ljude koji preturaju po kontejnerima i koji ne trose pare da bi zivjeli bez para. I to je negativno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2014, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
besposlen pop i koze krsti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2014, 16:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Cuj ideju prosiriti na Balkan...pa mi smo ovaj sistem imali tamo nekad od 92 do 95-te eventualno tu i tamo 96-te....zakasnila je malo..

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2014, 16:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
ajkula je napisao:
Kakve veze ima sto ima para? Tim bolje sto je pokazala koliko je prizemna i sto moze skromno zivjeti iako ima sve uslove da sjedi u VIP separeu :evil3: u Mistiku ili sta je vec aktuelno kod nas, i da se bahato razbacuje parama.. Zasto fulate citav smisao ovog teksta zbog cinjenice cija je cerka?! Ja prva ne bih imala hrabrost da zivim takvim nacinom zivota, njoj skidam kapu.

Ovaj tvoj post me podsjeti na jedan davno gledan film u kojem bjelac prerusen i maskiran u crnca prolazi kroz sve nedace i neprijatnosti obojenog studenta.Na kraju filma on se obraca svom najboljem crnom prijatelju rijecima
<sad znam kako je biti crnac
na sta ovaj odgovara
<ne znas,posto si u svakom momentu mogao ponovo postati bjelac. :)

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2014, 17:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
pa da, probalo se sve u zivotu, daj sad jos da vidim kako je biti sirotinja! ne pitam koliko kosta :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:

Britanac Ben Sasum (35) nikada nije bio oduševljen savremenim uređajima niti modernom tehnologijom.
Internet ga nikada nije privlačio. Oduvijek je maštao da živi u prošlosti, koja je u njegovim mislima bila idilična. Najviše ga je oduševljavao period četrdesetih godina prošlog vijeka, jer smatra da je tada sve bilo jednostavno, ljudi su mirnije živjeli. Zato je Ben odlučio da kupi kućicu iz viktorijanskog doba u Godmančesteru, koju je u potpunosti preuredio u stilu četrdesetih godina prošlog vijeka. Čak se i oblači u stilu tog vremena.
"Sviđa mi se taj period, sviđa mi se taj duh zajedništva koji je tada vladao. Volim muziku, modu, automobile, ma, baš sve iz tog perioda. Ono što mi se sviđa je i to što su ljudi tada koristili isključivo britanske proizvode, koji su trajali decenijama", kaže Ben.
(Agencije)


Ne bih mogao bez mobilnog i interneta, rado bih se vratio u 1938.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 14:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Svidja ti se WWII?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ljudi danas placaju za razlicite gluposti. Kao na primjer za pentranje po M. Everestu, hodanje pjeske 200km do sjevernog pola, plivanje medju krokodilima i piranama Amazona, hodanje pustinjom medju zmijama i po vrucini bez vode, plovljenje opasnim morima, plivanje medju ajkulama itd.
Drugim rijecima, bogati placaju za one stvari sto Bear Grylls radi na ekranu za dobre pare, a sto siromasnijma ili srednjima nebi palo na pamet ni besplatno da rade. Tako i ovo. Placa cura da zivi bez para i to u Africi. Jer zivjeti ovdje bez para nije avantura, a tamo jeste.
Stvarno sam otvorenih i modernih shvatanja, ali ovo mi je bas cudno. Obzirom na nas mentalitet, mislim da bi kod nas nasla vise ljudi za neki drugi budalastiji ili cak ludji poduhvat, nego za ovo.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 14:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
jellyfish je napisao:
a sto siromasnijma ili srednjima nebi palo na pamet ni besplatno da rade..

Plaćali bi i siromašni za iste stvari da imaju čim. Ili ti misliš da su siromašni lišeni snova i stremljenja?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 15:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Siromasniji bi placali nesto drugo, ovo sto ova placa oni imaju i sada besplatno i prisilno. Jos bi platili da mogu da se izvuku iz toga, a nebi placali da idu u to. (npr. ti afrikanci u blizini kojih ova grupa zivi)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 15:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A jes lupas :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 15:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
jellyfish je napisao:
_зока je napisao:
Plaćali bi i siromašni za iste stvari da imaju čim. Ili ti misliš da su siromašni lišeni snova i stremljenja?


Siromasniji bi placali nesto drugo, ovo sto ova placa oni imaju i sada besplatno i prisilno. Jos bi platili da mogu da se izvuku iz toga, a nebi placali da idu u to. (npr. ti afrikanci u blizini kojih ova grupa zivi)

Znači siromah kad se obogati ne bi pare "bacao na gluposti" tipa penjanja na Mont Everest nego bi ih samo pametno trošio? De bogati pogledaj malo po netu šta se desilo sa dobitnicima džekpotova po raznim lutrijama. Ako postoji primjer glupo spiskanih para to su oni....i skoro su svi bili slabije platežne moći i svi su redom uspjeli pare spiskati i pasti još niže nego što su bili prije dobitka...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 16:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
<Enter_name> je napisao:
Svidja ti se WWII?


40's su bili uvod u novu tehnološku revoluciju, više od pola je pojeo rat, ali šta da se radi, mada se uvijek zapalim kada slušam Čerčilov govor.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 16:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Fiki bi otišao u partizane....Il' u ilegalu. Filozof brani Sarajevo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Hertzog je napisao:
A jes lupas :lol:

Sta je lupio?

_зока je napisao:
jellyfish je napisao:
_зока je napisao:
Plaćali bi i siromašni za iste stvari da imaju čim. Ili ti misliš da su siromašni lišeni snova i stremljenja?


Siromasniji bi placali nesto drugo, ovo sto ova placa oni imaju i sada besplatno i prisilno. Jos bi platili da mogu da se izvuku iz toga, a nebi placali da idu u to. (npr. ti afrikanci u blizini kojih ova grupa zivi)

Znači siromah kad se obogati ne bi pare "bacao na gluposti" tipa penjanja na Mont Everest nego bi ih samo pametno trošio? De bogati pogledaj malo po netu šta se desilo sa dobitnicima džekpotova po raznim lutrijama. Ako postoji primjer glupo spiskanih para to su oni....i skoro su svi bili slabije platežne moći i svi su redom uspjeli pare spiskati i pasti još niže nego što su bili prije dobitka...


Siromah koji se obogati i zeli da spiska pare prije ce da ide u luksuzne hotele i banje, gdje sav posao obavlja neko drugi za njega dok on hladi dupe, nema ih mnogo koji bi pare potrosili na neko pleme u Africi, peruci i radeci poslove koje i inace rade, u tome se slazem sa jelly-em.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 17:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
On nije spomenuo samo slučaj ove naše sugrađanke nego i stvari koje bi možda mnogi od nas probali da imaju dovoljno sredstava ili hrabrosti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
kad god čujem ovakva preseravanja postanem enormno agresivan
nije dobro za zdravlje...napuštam temu

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Cuj sta lupa, eto zoka je objasnio. Ko god bi se docepao para radio bi isto sto i sadasnji bogatas, mozda ne bi zujao po vrletima afrike u kojima je rodjen, ali bi trosio pare na lov po sibiru ili bi placao masne sume da dodje na S pol


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Pazi, sad vec zalazimo u opise po karakteru a ne po imovinskom stanju. Ima siromaha avanturista ima i bogatasa avanturista. Ovih prvih mnogo manje nego ovih drugih jer im je tezak zivot itekako izbio iz glave bilo kakve snove.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs