banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 19:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jul 2014, 18:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
све је то индивидуално, кад би се мој ђед обогатио вјероватно би купио земљу коју му је ћаћа попио. ја бих рецимо купио држављанство монака.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 18:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Lepo zboris momce


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 18:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Siromah nema alternativu, a ovi medjedi kad im siromastvo dosadi mogu uvijek da se vrate.
Da li je ijedan prije stupanja u ovakav nacin zivota razdijelio svu imovinu i kes? Naravno da nije.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 18:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Naravno da nije....al' to ne znači da bi sirom'a postupio drugačije kad bi se dočepao para...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
...niti to znaci da bi siromah postupio isto kad bi se docepao para. Opet se vracamo na karakter.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 18:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Sve stoji...al' kako je to jelly napisao ispade da su bogati bezdušna stoka, a siromaci prosvjetljeni paćenici...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Zasto bi neko bio bezdusna stoka ko zeli da zivi u Africi bez para? Po tome bi onda siromah bio bezdusnija stoka jer bi htio da zivi u luksuzu. Stvarno cudno nekad shvatas stvari, cesto obrnuto, samo da bi kontrirao. Ja obicno zato ne ulazim u takve rasprave, ali sad sam odgovorio jer prozivas za primjer koji je ocigledan.
Kao sto rece Ajvar, to ti je samo pitanje karaktera kakav je ko, nije bitno je li siromah ili bogat. Samo sto bogat ima mogucnost izbora, npr ovi su izabrali da zive tim zivotom u Africi, a oni Afrikanci sto tamo zive tako nemaju izbora nego su prisiljeni. Ne vidim gdje sam ja rekao da su oni bezdusna stoka sto zele zivjeti u Africi. Ja sam samo rekao da se prioriteti kod siromasnih i bogatih razlikuju, a zavisi i od karakternih osobina osobe sta je kome prioritet.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Није баш да си то рекао, бар не одмах. Прво си рекао да богати људи не знају шта ће од себе, па плаћају да би радили глупости (а ако ти неке ствари не разумијеш или ти се не свиђају, то уопште не мора да значи да су глупости), док сиромашни то никад не би радили, јер то могу и бесплатно. Ниси разрадио тезу, да ли то подразумијева да би сиромашни знали мудро да утроше паре, али је на срећу зока ту реаговао. Касније је тек дошла ова теза, да "није ствар у парама, већ у карактеру". Што је, мање-више, јасно од почетка ове теме.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Onda je dobro što živimo bez prebijene pare.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Popokatepetl je napisao:
Прво си рекао да богати људи не знају шта ће од себе, па плаћају да би радили глупости, док сиромашни то никад не би радили, јер то могу и бесплатно.


Па глупости из перспективе већине људи, бар судећи према коментарима на ову тему. Не знам је ли ико позитивно коментарисао то што је ова девојка урадила. Јер богатији људи све пробају у животу и онда им ништа није занимљиво, и онда пробају још то пошто су све друго испробали.
Наравно, то не значи да су сиромашни људи бољи по карактеру. Штавише, сиромашни се покажу већи снобови и слабијег карактера него ови други. Само имају различите приоритете, као што рекох.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 19:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Čekaj, glupost, donekle, jeste ovo što ova cura radi ali penjanje na Himalaje, odlazak na S.pol, safari po Africi....to uopšte nisu gluposti, već uživanje u životu :wink: Pa ni ova ubuntu zajednica nije glupost, već interesantno iskustvo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Мени је глупост кад неко зарађује 400-500 марака, а за викенд списка 100-200. Или цјелодневно испијање кафе по кафићима и кладионицама, сваки дан. Но, опет, то је из моје перспективе тако, јер не видим како те активности могу допринесу духовном напретку појединца. Са друге стране, ово њено јесте крајње необично, али ми није глупо, јер могу да видим одређени смисао иза тога, макар она била и размажена богаташица која не зна шта ће од себе. Односно, како зочица рече, интересантно искуство које ће је обогатити, ма каква да је.

Што нас доводи до оне познате мисли, да је духовно сиромаштво најгоре што нам се може десити, односно оно стање кад нас ништа ново не интересује, кад нисмо спремни да будемо активни у циљу максималног развитка наших потенцијала. А то није нешто за шта је пресудно да ли смо богати или сиромашни.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 19:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
E to sam i ja isto mislio reći samo nisam završio neki seratorski fakultet koji bi poboljšao moju elokvenciju :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Нимало ти не заостајеш у сераторству, не брини :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2014, 23:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
zgadiše mi jedan vrlo simpatičan operativni sistem

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ubuntu je riječ iz Afrike.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 00:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Hvala na toj informaciji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 01:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Priča me podsjeća na ovu pjesmu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ainyK6fXku0[/youtube]
Spoiler:
Rent a flat above a shop
Cut your hair and get a job
Smoke some fags and play some pool
Pretend you never went to school

But still you'll never get it right
When you've laid in bed at night
Watching roaches climb the wall
If you call your dad he could stop it all


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Odslus'o. Odlicno! Deni Krejn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2015, 00:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Oni su uspjeli nemoguće: Bez novca preživjeli godinu

Slika
Oni su uspjeli nemoguće: Bez novca preživjeli godinu
N.N.
21.09.2015 19:49
U današnja vremena život bez novca zvuči potpuno nemoguć, a mnogima i nezamisliv. Međutim, jedan australijski par je uspio da proživi godinu dana bez novca. Iako sami priznaju da nije bilo lako, kažu da je, ipak, moguće.

Rejčel Njubi (24) i Lajam Kulbertson (26) došli su na ideju da pokušaju živjeti bez novca, koliko god uspiju. Čak su došli i do nekih inovativnih načina preživljavanja, tako da su uspjeli sastaviti oko godinu dana bez novca. Prvo što su uradili bilo je da izgrade kućicu na placu svog prijatelja u ruralnom dijelu australijske Viktorije. Uzgajali su sami hranu, a s vremena na vrijeme su pretraživali kontejnere gdje su pronalazili ostatke hrane. Takođe su sa ostalim farmerima razmjenjivali proizvode, tako da nisu oskudijevali u bilo čemu.

"Uživali smo u tom osjećaju da možete izbrati kako da živite, bez obzira na to imate li novac ili ne", kaže Rejčel i dodaje: "Nismo brinuli o režijama za stan, o računima za struju, vodu, nismo brinuli o odjeći. U principu, bili smo potpuno slobodni, jer smo sami odlučivali šta ćemo i kako ćemo", kaže ona.

Rejčel i Lajam su se preselili u kućicu koju su napravili u januaru i to nije prvi put da su živjeli na selu. Naime, Rejčel je još ranije živjela dvije godine na jednog organskoj farmi.

Međutim, uprkos ranijem iskustvu, tvrde da im nije bilo jednostavno. Tlo gdje su sagradili kućicu se ispostavilo kao neplodno i jednostavno nisu mogli da uzgajaju povrće. Klima je bila prilično oštra, pa je tako njihova kolibica jedva izdržala nalete vjetra. Tuširali su se vodom koju su sakupljali od kišnice, koja je uglavnom bila hladna. Kako u kolibi nisu imali nikakvih savremenih uređaja, tako su ručno prali garderobu.

Najveći dio vremena su provodili u nadničarenju, tj. radili su za okolne farmere, koji su im davali obrok i dio povrća koje uberu. Imali su i pet pataka, od kojih su dobijali jaja, ali kada su im zalihe jaja nestale, bili su prinuđeni da odu do kontejnera i pronađu nešto za jelo.

Uprkos nastojanju da izdrže što duže bez novca, nisu uspjeli baš u potpunost. Naime, Lajama je zabolio zub, pa je morao otići zubaru, a kako nisu imali nikakvo prevozno sredstvo, proljetos su morali kupiti bicikl kako bi uspjeli otići do grada.

Uprkos poteškoćama s kojima se suočavaju, Rejčel i Lajam još nisu odlučili da li će nastaviti sa svojim eksperimentom ili će se vratiti u civilizaciju. Pored svih poteškoća, njih dvoje istinski uživaju u svom životu, a i teško će im biti ostaviti komšije, s kojima su se sprijateljili.

"U našem komšiluku se nalaze uglavnom stariji bračni parovi, kojima se sviđa ideja da imaju mlade ljude pored sebe. Neki nas čak smatraju modernim hipicima", kaže Rejčel.

Inače, Rejčel i Lajam nisu jedini koji su se dobrovoljno odrekli novca. Naime, porodica Rafaela Felmera već godinama živi bez novca, a gotovinu troše samo kad nemaju baš nikakvu alternativu. I Njemica Hajdemeri Švimer takođe živi bez novca i to skoro 20 godina. Ona se uglavnom oslanja na trampu. Svi oni priznaju da ovakav život nije lak, ali da nije nemoguć.

(NN/Life! Magazine)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs