banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 19:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Feb 2014, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
I ja mislim da je prica prenapuhana, moguce je jedno kratko vrijeme raditi po 18 sati dnevno, ali na duze vremena, nema sanse, odnosno , uz podrsku kokaina je moguce to malo produziti, ali nakon toga je potreban duzi odmor.
Ja sam najvise radio oko 100 sati jedne sedmice i to nije bio cijelo vrijeme efektivan rad, sigurno sam bar po 3-4 sata spavao u svakom od 4 dezurstva.
Ima ljudi kojima je dovoljno 5 sati sna, kako - ne znam, ali ih ima.
I nije sve u parama, nekad mi dodje da bi platio da ne moram ici na posao.
Ovdje su izracunali, da ko mjesecno zaradjuje 5 000 € , da je totalno zadovoljan, da pokriva sve normalne potrebe, sve vise od toga je samo ekstra. Kad covjek malo razmisli, u pravu su. Ima i onoga, da sto vise imas, veci su i prohtjevi, ali za podmirivanje svih potreba nisu potrebni milioni vec gorenavedena suma.
Ja radim svaki drugi vikend, mogao bi i svaki kad bi htio i to za ta dva ekstra vikenda zaradim bar jos pola plate, ali necu, jednom bi puk'o.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 20:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Laoce, ti si u AT? Koliko znas ljudi da zaradjuju on recimo 5000EUR, zena 5000EUR? Pa ono.. ne znam ih ja bas puno. :D Evo kad smo se dotakli austrije, obrazovan kadar, sto se snasao i stao na noge, moze fino zivjeti.. bez luksuziranja ali od svoje plate bez problema zivjeti.

Moras znati da postoje osobe koje ciljaju na mnogo vise od toga. To se ne zove glad za parama, vec glad za uspjehom, da bude na vrhu. Sta vi mislite, da ovaj celo iz prvog posta stvarno trosi pare sa uzivanjem, kao hedonista? Ne bi rekao, taj je ko muva bez glave.. daj jos, jos i jos.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 20:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Koji ce mu qrac!?
Kad vec ne moze stici da potrosi nek pomogne neku siromasnu zamlju, ionako je njegova plata veca od budzeta mnogih drzava.
Nek potrosi na kurave, koku i ostalo, opet ih ne moze potrositi da je jos 5 puta onoliki.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 20:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
WrDa je napisao:
E moj nepokoreni.. Kakve veze imaju ratni profiteri sa ljudima koji su klasa u svojoj oblasti i za koje se oduvijek znalo da ce ekstremno daleko dogurati?


Ko ti brani da radis od 8 do 4-5, ima i na zapadu takvog posla. Ali ne ocekuj da ces igdje puno prispjeti.. ;) Za napredovanje se mora mnogo vise uloziti, a da ne govorim o ovim firmama koje su u stvari simbol onog pojma "long hours".


Citiraj:
Ovi radni uslovi se jos prodaju kao normala, kao djelo kreativnosti i produktivnosti. :-) Sto to jedna banka poput ove producira osim sto trguje papirima i gleda da sjebe koga god stigne, pogotovo porezne obveznike? Poznata praksa u Goldman Sachsu je recimo da pocetnicima u petak navecer kazu da cekaju na nekog guzonju u petak navecer. 1 sat poslije ponoci, guzonje nema, 3 sata, 5 sati, 7 sati, guzonje jos uvijek nema. Vecina odustane i ode kuci, sigurni da guzonja nece doci. Guzonja se ipak pojavi u subotu u pola 11 i svi oni koji nisu prisutni u ponedjeljak dobivaju otkaz. Goldman Sachs je fakticki drzava u drzavi ciji ljudi ne sjede samo na visokim pozicijama u americkoj politici nego i u Evropi.


Ovo je prosjecnom covjeku nepojmljivo i bas zbog toga prosjecan covjek nikada nece doci ni do 200 000$/year ugovora a da ne govorim o milionu ili vise.

Kome smeta, ima i drugog posla. Ko je sposoban da svoj zivot posveti banci, a da za to bude uredno placen i postovan u poslovnom svijetu, samo naprijed. ;)

Nisi baš uhavizao poentu mog posta, sve to stoji što se tiče gladi za uspjehom i parama, ali medicinski gledano raditi 18 i više sati dnevno biti napregnut mentalno i fizički non stop je nemoguće na duže vrijeme! To je samo jedna vrsta urbane mitomanije vladajućih garnitura banaka i kreditora!
Evo ti drugi primjer iz rata: za vrijeme pohoda na zapadnu Evropu, Hitlerove trupe su se borile manijački i veoma srčano, praktično bez odmora i stajanja, jer su nacistički naučnici vršili eksperimente sa dodatcima anfetamina u hrani da bi napravili super vojnike. Rezultat je u početku bio fascinanatan, vojnici su danima marširali, borili se kao ludi, nisu osjećali ni umor, ni glad, ni strah iako su spavali jedva par sati u nedelji. Uspjeh 200 na sat...ali krajnji rezultat je bio fijasko: tim istim trupama su trebale sedmice pa čak i mjeseci da se oporave psihički i fizički, bili su praktičko neupotrebljivi i kolabirani jer im je organizam bukvalno pregorio kao pregrijan motor! Neki su čak i nervni slom dobili....Ukratko takav tempo je praktično neodrživ za ljudski organizam, jer jednostavno nismo programirani za takav tempo života.
Kad sam pomenuo profitere, mislio sam na banalan primjer, ja sam npr radio kod lika koji, kad se jednom radnik požalio da nema vremena da jede od posla (bio sam čitav dan jer je kolega na godišnjem) gladan ko pas, on će njemu: znaš ti da ja danas nisam cijeli dan jeo, a znam često da ne jedem cijeli dan ništa jer ne stignem :roll: Možda bi to i držalo vodu da "jadni" gazda nema skoro 130 kila :lol: Odgovor mu je bio počni da jedeš pod hitno da ne bi li ofalio malo, nećeš moći na vrata ući ako nastaviš....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
WrDa je napisao:
Laoce, ti si u AT? Koliko znas ljudi da zaradjuju on recimo 5000EUR, zena 5000EUR? Pa ono.. ne znam ih ja bas puno. :D Evo kad smo se dotakli austrije, obrazovan kadar, sto se snasao i stao na noge, moze fino zivjeti.. bez luksuziranja ali od svoje plate bez problema zivjeti.

Moras znati da postoje osobe koje ciljaju na mnogo vise od toga. To se ne zove glad za parama, vec glad za uspjehom, da bude na vrhu. Sta vi mislite, da ovaj celo iz prvog posta stvarno trosi pare sa uzivanjem, kao hedonista? Ne bi rekao, taj je ko muva bez glave.. daj jos, jos i jos.

U Njemackoj sam, nego sam lijen da promijenim :) .
Ne zaradjuje puno ljudi 5 000 € , ni ja sam,pored svih dezurstava i boljom osnovicom. Prosjek je ispod 2 000€.
Ima ljudi koji rade i za 7,5 € bruto, da ne pominjem one sezonce sto ne zaradjuju ni pola od toga.
Pitanje je " Da li bi radili ovdje " - ja ne bi, ne postoje pare koje bi mi to mogle platiti. Ne postoje pare koje bi mi mogle platiti moje slobodno vrijeme.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
laoce je napisao:
Ne postoje pare koje bi mi mogle platiti moje slobodno vrijeme.
Potpisujem.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 13:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sto se zanosite? Postoje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
А што си ти љубоморан?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Budi miran i razmisli sta ako se dodje u situaciju kada se ne mogu prodati vlastito znanje i rad? E to su te pare, one kojih nema ni za goli zivot ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Ni sa kim nije bila u konfliktu. Imala je dobru platu. Ali...
— Nisam imala vremena za sebe, za jogu koju vežbam, za druženje s porodicom i prijateljima, za šetnje koje obožavam. Ustajala bih u šest ujutro i vraćala se kući u šest popodne. Slobodan vikend mi nije bio dovoljan da se odmorim. I dogodilo se. Samo je nešto kvrcnulo.

Slika :D

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/442048 ... daje-otkaz

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 18:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Megatrend diplomac :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
dok je mame i tate... :roll:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 18:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kulturolog sa Megatrenda :lol: :lol:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ExpWkm9roAg[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 18:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
shakal je napisao:
Kulturolog sa Megatrenda

Serator sa postoljem :pottytrain4:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 19:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Sviđa mi se ovo,joga,prijatelji ,porodica :D a danas imati bašticu je vrijednije nego kancelarijski posao

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 19:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Kulturolog vegan,bljak.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 19:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Jaooooooooo

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ama šta vam je ljudi,žemska ima prioritete koji ne moraju biti naši i gotovo

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 20:40 
Moze joj se...


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Feb 2014, 20:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Da citiram jednog forumasa :,,Nisi ti gladna ceri"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs