banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 04:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Feb 2014, 00:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2011, 11:12
Postovi: 50
Zadnja velika riba za danas je John Stumpf, sef Wells Fargo investicione banke.

Plata mu je 23 miliona dolara. Za sebe kaze da je jos kao tinejdzer tacno znao gdje ce biti i sta ce raditi u zivotu. Kaze da je to i ostvario. Kaze da bi volio da je kroz zivot malo vise spavao.

Dobije osip na rijec komunizam, ne doslovno, ali je u intervju reko nesto slicno, ukratko, mozete misliti sta o komunizmu misli neko sa 23 miliona dolara platom. :D

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 01:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vi koji živite u EU vjerovatno znate više, ali nedavno sam na TV gledao kako se pojavio problem oko visine primanja koji pojedini radnici primaju. Pojedini poslodavci otvaraju i registruju firme u siromašnim državama EU, a zakon im omogućava da otvaraju poslovnice i ćerke firme širom EU, ali plate koje radnici zarade su one visine u zavisnosti gdje se nalazi matično preduzeće. Pa se dešava da živiš i radiš u Francuskoj, a imaš bugarski standard.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 01:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
EDIT: Nista..

Covjek radi da bi zivio, a ne obrnuto.


Poslednji put menjao burazer dana 10 Feb 2014, 01:33, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 01:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pričam o EU i o situaciji u njoj.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 01:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Kod Kineza se slažu komunizam i milioni...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 01:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ni to moja glava ne može da procesuria. Zar je normalno da jedna komunisitička zemlja, vlasnik tolikog duga jedne kapitalističke zemlje, to je tako kapitalistički.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 02:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
I onda ta kapitalistička država sa komunističkim dolarima pomogne privatnim kompanijama koje su pred bankrotom. To je tako komunistički :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 02:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
filozof sa vrbasa je napisao:
Vi koji živite u EU vjerovatno znate više, ali nedavno sam na TV gledao kako se pojavio problem oko visine primanja koji pojedini radnici primaju. Pojedini poslodavci otvaraju i registruju firme u siromašnim državama EU, a zakon im omogućava da otvaraju poslovnice i ćerke firme širom EU, ali plate koje radnici zarade su one visine u zavisnosti gdje se nalazi matično preduzeće. Pa se dešava da živiš i radiš u Francuskoj, a imaš bugarski standard.


Ma to je nemoguće. Nisu oni jedini poslodavci u npr. Francuskoj.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 04:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
filozof sa vrbasa je napisao:
Vi koji živite u EU vjerovatno znate više, ali nedavno sam na TV gledao kako se pojavio problem oko visine primanja koji pojedini radnici primaju. Pojedini poslodavci otvaraju i registruju firme u siromašnim državama EU, a zakon im omogućava da otvaraju poslovnice i ćerke firme širom EU, ali plate koje radnici zarade su one visine u zavisnosti gdje se nalazi matično preduzeće. Pa se dešava da živiš i radiš u Francuskoj, a imaš bugarski standard.


Slag'o ti neko ili ti nesto nisi shvatio. Niko u Francuskoj ne bi radio za bugarsku platu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 04:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Ruffo je napisao:
Godisnja osnovna plata ovog covjeka je 50 miliona dolara. Dakle on mjesecno radio ne radio uzme preko 4 miliona dolara, poslije poreza.. legalno.


Ko bi ga tamo drzao i placao da nista ne radi, tj. da im ne zaradi bar malo vise od tih 50 miliona? Kako, bolan, radio ne radio prima platu? Pa, nije to Elektroprivreda RS.

A, ovog iz prvog posta ne bih zaposlio samo zbog oblacenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 08:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Možda mu je slika iz mlađih dana, prije nego je počeo raditi, tj. dok je još imao nekakav život. :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ruffo je napisao:
Da li bi ste ikada pristali na ovo? Da li je ovo pravi kapitalizam?

Ovo je korak prije nego nas roboti zamjene, blizu smo tacke pucanja :D. Salim se. Svakog covjeka vodi drugacija ambicija, nekome je porodicni zivot vrhunac a drugi se ne smiruju dok ne zablistaju na profesionalnom planu. Najvise je ipak ´srednjaka´ koji se trude da ubodu minimalnu normu na oba plana. Uglavnom, raditi se mora, a bez ljudi koji grizu u svojim profesijama i vuku prema gore jos buljuk drugih, nema ni napretka. Radili oni to zbog para, moci, prestiza, slave ili kombinacije navedenog - nebitno je, oni su sami tako izabrali i daju rezultate. Sinovi i cerke kapitalizma? Ne bih tako etiketirala, rekla bih samo da su se prilagodili :).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 11:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2011, 11:12
Postovi: 50
@Timotic moja greska je to radili ili ne radili, izbaci ovo ne radili. :)


Ja bi ovo gledao i sa psiholoske strane. Ove ambicije su vise od 99% ljudi na planeti zemlji. Kada se javljaju ove ambicije? Gledam im profile, vecina njih nije iz bogate/siromasne porodice. Mahom djeca americkog srednjeg staleza koja su cijeli zivot pred nosom imala bogate ali nisu u mladosti bili taj nivo.



Interesantna stvar. U ovoj konkurenciji zene otpadaju brzinom svjetlosti. Jedva da ih ima i na middle nivou, o high investment banking nivou da ne govorimo. Razlog je..? :D



Guglao sam i dosao i do ovoga, vezano za GOLDMAN SAKS:

Citiraj:
Ovi radni uslovi se jos prodaju kao normala, kao djelo kreativnosti i produktivnosti. :-) Sto to jedna banka poput ove producira osim sto trguje papirima i gleda da sjebe koga god stigne, pogotovo porezne obveznike? Poznata praksa u Goldman Sachsu je recimo da pocetnicima u petak navecer kazu da cekaju na nekog guzonju u petak navecer. 1 sat poslije ponoci, guzonje nema, 3 sata, 5 sati, 7 sati, guzonje jos uvijek nema. Vecina odustane i ode kuci, sigurni da guzonja nece doci. Guzonja se ipak pojavi u subotu u pola 11 i svi oni koji nisu prisutni u ponedjeljak dobivaju otkaz. Goldman Sachs je fakticki drzava u drzavi ciji ljudi ne sjede samo na visokim pozicijama u americkoj politici nego i u Evropi.



Da li je moguce? Rekao bih da je prenapuhano, ali cijeli internet bruji o tome koliko mnogo i nenormalno rade, tako da ne znam kome vjerovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
O boze dragi..

A kad spavaju ti ljudi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
danijell je napisao:
Kod Kineza se slažu komunizam i milioni...


I te kako,ovo sam nedavno gledao...

Nisam vjerovao da je Engleza jednog moglo frapirati toliko kako bogati kinezi piju crno vino s kolom,jebeni bambus mu je izazvao gadjenje ko da je vino zalio pisakom,al je pojasnio vjerovatno bi bi se i kinezima smucilo kako mi pijemo caj s mlijekom:)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1wbGFeDR7Gg[/youtube]

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 16:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ljudi zaboravljaju jednu stvar - na posao ides, da bi sebi omogucio bolji zivot. Ako zbog tog posla takoreci nemas zivota, onda mijenjaj posao.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 16:17 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ee Rufo, rufo...2 str a nisi spomenuo Dick Fulda, sramota.. :lol:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 16:32 
Citiraj:

Da li je moguce? Rekao bih da je prenapuhano, ali cijeli internet bruji o tome koliko mnogo i nenormalno rade, tako da ne znam kome vjerovati.

Bruje se na netu o svakakvih glupostima...

Znam da sam ja jedva popodne docekao da odspavam poar sati jer sam proslu noc spavao jedva 4 sata, da sam radio neki tezi umni posao riknuo bih...

Da rade vjerujem, ali da rade 18 sati svaki dan ne vjerujem...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 17:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Prenapuhana priča i mitomanija vlastodržaca. Mislim da to oni dižu sebe u nebesa zbog ovog običnog plebsa što se žali na uslove rada i umor, na fazon kako mi non stop radimo pa se ne žalimo da smo umorni i da nam je teško :roll: Podsjeća me na nekadašnju priču naših "gazda" sa početka 2000tih, kako oni 24 sata rade i misle o svemu.....većina ih je ili propala ili pukla sa zdravljem.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2014, 20:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
E moj nepokoreni.. Kakve veze imaju ratni profiteri sa ljudima koji su klasa u svojoj oblasti i za koje se oduvijek znalo da ce ekstremno daleko dogurati?


Ko ti brani da radis od 8 do 4-5, ima i na zapadu takvog posla. Ali ne ocekuj da ces igdje puno prispjeti.. ;) Za napredovanje se mora mnogo vise uloziti, a da ne govorim o ovim firmama koje su u stvari simbol onog pojma "long hours".


Citiraj:
Ovi radni uslovi se jos prodaju kao normala, kao djelo kreativnosti i produktivnosti. :-) Sto to jedna banka poput ove producira osim sto trguje papirima i gleda da sjebe koga god stigne, pogotovo porezne obveznike? Poznata praksa u Goldman Sachsu je recimo da pocetnicima u petak navecer kazu da cekaju na nekog guzonju u petak navecer. 1 sat poslije ponoci, guzonje nema, 3 sata, 5 sati, 7 sati, guzonje jos uvijek nema. Vecina odustane i ode kuci, sigurni da guzonja nece doci. Guzonja se ipak pojavi u subotu u pola 11 i svi oni koji nisu prisutni u ponedjeljak dobivaju otkaz. Goldman Sachs je fakticki drzava u drzavi ciji ljudi ne sjede samo na visokim pozicijama u americkoj politici nego i u Evropi.


Ovo je prosjecnom covjeku nepojmljivo i bas zbog toga prosjecan covjek nikada nece doci ni do 200 000$/year ugovora a da ne govorim o milionu ili vise.

Kome smeta, ima i drugog posla. Ko je sposoban da svoj zivot posveti banci, a da za to bude uredno placen i postovan u poslovnom svijetu, samo naprijed. ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs