banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 09:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt 2003, 11:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
14.08 u Americi, veliki rasprad sistema, nekoliko metropola je ostalo bez struje, na period veci od 10min, tj neki su par dana bili bez struje.
23.09 U Svedskoj, slicna situacija, veliki dio drzave bez struje .
29.09 Italija bez struje, citava drzava je ostala bez struje. Navodno istovremeno im je prekinut dotok struje iz CH i FR i to je
je izazvalo totalni haos u snabdjevanju struje.
Ono sto je meni poznato jeste, da je jako tesko da citava drzava izgubi struju odjednom.
Mislim kod nas je bio rat, pa je uvijek jedan dio drzave imao, drugi nije. U bombardovanju SCG,
amerikanci su bacali grafitne bombe i unistavale elektro inforastrukturu, ali opet nije citava drzava bila u mraku.
Ono sto ne vjerujem i tesko da me neko moze ubjediti, da je sve slucajnost ili koincidencija.
Ipak, US i SWE slove za poprilicno sigurne zemlje i izazvati tako nesto u tim zemljama nije bas slucajnost.
Moje je misljenje da se sprema nesto veliko, medjutim ne mogu da smislim sta. Jer obicno do sad
kad je god neko donosio odluke (neko - citaj US) uvijek su na neki nacin pripremali narod na to, sa ovim
ili slicnim reakcijama, da bi opravdali svoje postupke ili smanjili tenzije.
Interesuju me ostala misljenja .. ima li ko ideju ?

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2003, 14:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Dobra tema. Drago mi je vidjeti da ljudi razmišljaju i da ne uzimaju stvari zdravo za gotovo. Sličnu temu sam pronašao i na Serbiancafeu.

Nešto o ovome je aharon pisao ovde na temi "u Švedskoj problemi".

Ni ja ne vjerujem da je u pitanju slučajnost. Ovakvih udara na "moćne" i "stabilne" zemlje će biti i u narednom periodu. Udari su prisutni već godinama, pad ekonomske i finansijske moći razvijenih zemalja je takođe dio toga, eno kažu da je Kalifornija koja važi za najbogatiju zemlju u USA u velikim finansijskim problemima (valjda se to zove deficit), nadaju se da će ih terminator Arnold Švarceneger kao novi guverner spasiti. Vidjećemo.

Na drugim forumima se može pronaći niz raznoraznih teorija koje sve učestalije kruže već neko vrijeme a za mnoge spadaju u naučnu fantastiku. Radi o tome da se na vlasti u svjetskim vladama nalaze pripadnici nekih reptilnih rasa vanzemaljaca i da se o tome uveliko zna. Ove teorije su dosta razgranate, valjda i argumentovane tako da mnogi kada im se iznesu ove stvari na forumima povjeruju u to. Navodno su i elektroenergetski kolapsi u tijesnoj vezi sa tim. Kažu da je u USA povećano prikazivanje dokumentarnih emisija o vanzemaljcima sa dokazima, argumentima i svjedočenjima a koliko sam vidio i serija Dosije X prikazuje neke stvari koje se opisuju u ovim teorijama i navodno se putem svega ovoga radi o postepenom pripremanju naroda na nešto. Neko ko se navodno razumije u sve ovo i ko čvrsto stoji iz ovih teorija jer ih istražuje godinama reče da će se do kraja ove godine u javnost iznijeti neke stvari koje će potresti mnoge. Na moje pitanje rekao je da će to vjerovatno biti izneseno u USA.

Lično ne zastupam ove vanzemaljsko-zavjereničke teorije ali...treba biti oprezan. Kažu da gdje ima dima ima i vatre. Kao i u mitovima, bajkama, legendama, ako i nije sve istina onda ima bar istinitu podlogu ili zrnce istine. Zbog tog zrcna istine treba biti oprezan prije prebrzog odbacivanja teorija koje na prvi pogled djeluju nevjerovatne.

Slična tema koja se bavi ovim elektroenergetskim kolapsima a dodiruje i ove druge stvari se nalazi na

http://www1.serbiancafe.com/diskusije/m ... 7.shtml?23


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs