banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Prepravila.
Dobro nisu tu sve maloletnice ima,i zena koje vec imaju decu i ne zele da prosiruju porodicu a desi se.Mi ne znamo tacnu statistiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 14:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Talija je napisao:
Hajd da pametujemo malo; uzmimo srednju cifru 150.000. Među tom cifrom možda bi se našao neki Tesla, Hitler, nećemo nikad saznati, ali je činjenica da ta cifra s godinama raste, jer oni su mogli imati život i imati djecu i njihova djeca djecu, to je čitav jedan narod koji ne postoji.
Stra'ota.

I pored kampanje:"podrzimo bebe".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Mene interesuje kako ti doktori i ostalo medicinsko osoblje može ostati normalno radeći na klinikama za abortus. Ja bih prolup'o skroz. Vjerujem da ne bih jeo, samo bih pio i drogir'o se ljekovima, noću ne bih spav'o a danju bih halucinir'o dok na kraju ne bih umro u vrlo kratkom roku.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 15:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne bi, čini ti se. Postane rutina. Do duše ne postoji aborter koji samo to radi, ginekolog radi svašta vezano za tu oblast.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 15:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Zavisi kako gledaš na to...niko od njih vjerovatno ne bi uzeo i iskasapio neko dijete pred sobom...uglavnom se abortusi vrše u periodima dok to što ubijaš ne liči na ljudsko biće...Tako da ima ta strana...pa imaš one rasprave kad život počinje ovo ono...nije sve ko onomad ona retardna pjesma koju je glavić postavio na rahmetli DiR forum...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
ne znam, meni liči na ljudsko biće čak i dok ima onaj reptilski rep i oči k'o vanzemaljac
uostlom, može da liči i na grašak, znaš ti dobro šta je to

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 15:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nekom je taj grašak dijete, drugom je skup ćelija, trećem je parazit koji ne bi mogao sam da preživi...

Ne može se sve tako jednostavno gledati...realno i govno je ništa drugo nego hrana...koju je neko drugi prije nas pojeo, orobio za većinu hranjivih stvari i na kraju, kompresovao...a opet samo je jedan Bear Grylls koji bi to pojeo...on tu ne vidi govno, nego Sinkers i file minjon od juče...

Poenta je, svako posmatra nešto iz svog ugla...i ne možeš reći kako se neko osjeća, kad ne gledaš stvari iz njegove perspektive

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 16:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Protiv sam toga, ali opet ne mogu ja to govoriti iz svoje perspektive. Mislim da prije svega treba biti odgovoran, sve ima posledice, dobre ili lose.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Dzontra ono o cemu ti govoris jeste razlicitost i gledanje situacije iz drugog ugla,ali ono sto je relativo jeste to da svi od malih nogu ucimo da razlikujemo dobro od loseg pa tako i u ovom slucaju.
Nije poenta kako crkva,kako laici,a kako doktori gledaju na ovu stvar vec da li se ona kvalifikuje kao dobra ili losa.Mozda neko u tom abortusu vidi nesto dobro sto ja ne vidim.Cinjenica je da je to gubitak,cepanje sebe,tj.dela sebe
i na kraju mozda i kazna za tu osobu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Sve je ok, ali to nije činjenica, već pretpostavka.

nasmjeshiti luzer je napisao:
ne znam, meni liči na ljudsko biće čak i dok ima onaj reptilski rep i oči k'o vanzemaljac
uostlom, može da liči i na grašak, znaš ti dobro šta je to


Je l ti liči i poslije svakog šamaranja majmuna, ili samo kad pametuješ po forumu? :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 21:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Moja mama je 30-ak godina radila kao anesteziolog u KBC-u. Sjecam se da je spominjala da je i prija rata bilo po 10-20 abortusa dnevno. A tad se malo bolje zivilo...
Kaze, dolazile gospoje na abortus "usput" - neke peti-sesti put. Muz ne voli kondome a ona nece da guta tablete. Abortus im jednostavniji. Jbg...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
mirdza je napisao:
Moja mama je 30-ak godina radila kao anesteziolog u KBC-u. Sjecam se da je spominjala da je i prija rata bilo po 10-20 abortusa dnevno. A tad se malo bolje zivilo...
Kaze, dolazile gospoje na abortus "usput" - neke peti-sesti put. Muz ne voli kondome a ona nece da guta tablete. Abortus im jednostavniji. Jbg...


Standard zivota utice naravno ali ne u tolikoj mjeri koliko se misli.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 02 Jul 2013, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Jeste da je skerletno slovo na zenama oznacavalo nesto drugo u prosloti ali ovakvim primjerima zenske sebicnosti i gluposti sto je naveo mirdza bi ono trebalo da se udari u vidu ziga na celo. Ne mogu reci niti da sam protiv niti za abortus. Kao sto gubitnik rece, to je ljudsko bice. A opet sa druge strane sta reci silovanoj zeni koja ostane trudna.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 03 Jul 2013, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Na istoku, a bogami i jugu je to jedan od metoda kontracepcije. Ovdje nekih 60-70 % , ako ne i vise, djevojaka,zena uzima pilule, kod nas dole ni 30 %. Ovdje se ne moze tek tako obaviti abortus - to je procedura - prvo zena ode kod ginekologa koji je preporuci osobi sa kojom ce porazgovarati o svojoj odluci (tipa psiholog) , a onda je on posalje kod drugog ginekologa, jer onaj koji je to odobrio ne smije to i da uradi da ne bibilo da je to zbog love. Kod nas je to super biznis. Vec je bilo par tema o abortusu i nadam se da nece i ova otici u pravcu - abortus, da ili ne,o moralu i sl.
Nesto najgadnije sto sam vidio je porod u 18. sedmici- zelatinozna masa sa ljudskim obrisima.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 03 Jul 2013, 21:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Kad već pričamo o tome, moja prijateljica je obavila porod "na silu" u 6. mjesecu trudnoće. Tek tad je dobila drugo mišljenje i definitivno otkriveno da beba ima neku anomaliju, s kojom ne bi dugo živjela.

Reci mi, znaš li koja je razlika između kiretaže i abortusa? Da li u te statistike o abortusima idu i podaci o kiretažama? Ja nekako kontam da je kiretaža medicinski opravdan abortus. Tako nekako gledam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 04 Jul 2013, 08:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vjerovatno se pod tom cifrom misli na sve, tj. odstranjivanje fetusa a metode su drugačije u zavisnosti od starine trudnoće.
Jednom sam gledala na tv emisiju o tome, bolje da nisam.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 04 Jul 2013, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
laoce je napisao:
Na istoku, a bogami i jugu je to jedan od metoda kontracepcije. Ovdje nekih 60-70 % , ako ne i vise, djevojaka,zena uzima pilule, kod nas dole ni 30 %. Ovdje se ne moze tek tako obaviti abortus - to je procedura - prvo zena ode kod ginekologa koji je preporuci osobi sa kojom ce porazgovarati o svojoj odluci (tipa psiholog) , a onda je on posalje kod drugog ginekologa, jer onaj koji je to odobrio ne smije to i da uradi da ne bibilo da je to zbog love. Kod nas je to super biznis.


U boldovanom je srz. Mogao bi i kod nas zazivjeti zakon slican ovom u DE, sto praksom da ne mozes tek tako otici na abortus sto cijenom, ali bi pola klinika moralo zatvoriti vrata :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 04 Jul 2013, 09:16 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kao da doktori kod nas ne rade u talu, samo te preporučuju jedan drugom....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 04 Jul 2013, 09:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nije stvar u preporucivanju nego u proceduri. Jedno je otici kod gise i zavrsiti abortus za 10 min nego prolaziti kroz proceduru razgovora sa njim, pa sa psihologom, pa kod drugog gise.. A onda pljuni finu cifru. Ako ti se i desi jedan put, drugi put sigurno ne bi. Ovako.. dobar dan, ja malo trudna.. i za godinu dvije opet.. i tako u krug :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A?!! kao Abortus
PostPoslato: 04 Jul 2013, 09:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
mirdza je napisao:
Moja mama je 30-ak godina radila kao anesteziolog u KBC-u. Sjecam se da je spominjala da je i prija rata bilo po 10-20 abortusa dnevno. A tad se malo bolje zivilo...
Kaze, dolazile gospoje na abortus "usput" - neke peti-sesti put. Muz ne voli kondome a ona nece da guta tablete. Abortus im jednostavniji. Jbg...

A koliko to utječe na njeno zdravlje?
Imamo ovdje medicinara i baš me zanima stvarna činenica koliko će to ostaviti traga na zdravlje žene?
Kakva je razlika u odnocu na one koje to ne urade nijednom, jednom ili 5-6 puta?
Zasigurno je mora biti.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs