banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 08:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Maj 2013, 10:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Apr 2010, 20:43
Postovi: 40
Pozdrav, ne znam da li je ovo tema za "Covjek i drustvo" ali ako nije neka admin prebaci. Naime, zanima me da li je neko imao iskustva sa naknadom stete za povredu na radu? Koja je procedura, ko isplacuje naknadu (poslodavac ili osiguranje), sta je od dokumentacije potrebno...Pa ako neko ima samo da mi ukratko objasni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2013, 12:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Iza bivseg Celika ima kancelarija za besplatnu pravnu pomoc pa mozda mozes tamo otici pitati. U onoj ulicici sto od kafica Sunce vodi prema Studencu, pa sa desne strane kad prodjes Celik, tj. prodavnicu Best sada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2013, 12:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Moj rodjak je dobio oko 1000 KM prije godinu dve navodno pao na stepenicama u drzavnoj firmi na poslu ali je cekao oko godinu dana da dobije novac, treba ti ljekarski nalaz, ne bi bio los svjedok ako ima, mislim da isplacuje osiguranje
oderi ih koliko mozes, sretno pozz :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2013, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Vidi sa šefom kod koje osiguravajuće kuće je napravljena kolektivna polisa, prikupi nalaze i otiđi u tu kuću prijaviti štetu. Ima tu jedna caka - većina gazda napravi polisu sa minimalnim sumama i čija je premija samim tim minimalna, tek da zadovolji zakonsku obavezu i da ih inspekcija rada ne zajebava. Kad dođe do povreda, niko se tu nešto pretjerano ne usreći. Ovi lešinari iz te kancelarije za pravno savjetovanje uglavnom ganjaju štete po povredama u saobraćajnim nezgodama gdje su iznosi mnogo veći (jer su sume zakonski propisane), dok po kolektivnoj nema mjesta za manevrisanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2013, 19:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
pilot babo je napisao:
Vidi sa šefom kod koje osiguravajuće kuće je napravljena kolektivna polisa, prikupi nalaze i otiđi u tu kuću prijaviti štetu. Ima tu jedna caka - većina gazda napravi polisu sa minimalnim sumama i čija je premija samim tim minimalna, tek da zadovolji zakonsku obavezu i da ih inspekcija rada ne zajebava. Kad dođe do povreda, niko se tu nešto pretjerano ne usreći.

Upravo tako. A ima još jedna caka - da bi poslodavac mogao da ti ispuni obrasce da prijaviš povredu na radu (vezano za opis radnog mjesta) mora imati potrebne elaborate u skladu za zakonom i dr. propisima vezano za zaštitu na radu, akt o procjeni rizika na radnom mjestu itd. a neki to nemaju... Znam da se ti obrasci ispunjavaju kad porodičnom doktoru prijavljuješ da je povreda na radu, koja se drugačije tretira kod bolovanja nego bolest ili druga nesposobnost za rad.
Ukratko, mislim da možeš i bez te za*ebancije sa porodičnim prijaviti kući kod koje si osiguran povredu, za to ti treba potvrda od poslodavca na kojoj si polisi osiguran, i kad je uplaćena premija i tako neki podaci...

U slučaju da je ne-daj-Bože neka veća povreda i neki poslodavac s kojim ne želiš više ništa imati, možeš ga tužiti za naknadu štete. Takvi sporovi se dobijaju 90% ili se bar može dobro nagoditi.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2013, 19:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kad se desila povreda? Na poslu ili van radnog vremena?
Neki poslodavci plaćaju osiguranje koje pokriva 24h, a neki samo 1h prije, za vrijeme i 1h nakon posla.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2013, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Najpametnije ti je otići u "službu besplatne pravne pomoći" u Boriku (zgrada Titanik) i tamo će ti sve reći.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2013, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Talija je napisao:
Neki poslodavci plaćaju osiguranje koje pokriva 24h, a neki samo 1h prije, za vrijeme i 1h nakon posla.

Gdje nađe tog što plaća za 24h :) Ovo sat prije i poslije ih niko ne pita hoće li jer se računa i odlazak i dolazak na rad.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2013, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Elektroprivreda npr. :D pokriveni 24h.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 15:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Apr 2010, 20:43
Postovi: 40
Nisam uspio ranije da udjem na forum. Povreda je bila usred radnog vremena, negdje oko 9 ili 10 ujutro. Samo da naglasim da se povreda nije desila meni vec tati, covjek radi u sumi i nekakva grana je spala sa drveta i udarila ga u glavu, gdje je on odmah pao u nesvijest i nakon toga ukazana mu je pomoc i imao je oko 6 konaca na glavi. Sada bih on da pokusa nesto izvuci od osiguranja ako se moze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Po zakonu je bio duzan nosti zastitnu kacigu/sljem, ako nije nosio moze da se slika.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 16:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Evo ti Zakon o zaštiti na radu RS http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=& ... GE&cad=rja
U pdf formatu je.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2013, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Rocker je napisao:
Po zakonu je bio duzan nosti zastitnu kacigu/sljem, ako nije nosio moze da se slika.

Jeste, ako ga je poslodavac upoznao sa rizikom i omogućio mu posebnu obuku za to, i ako ima Akt o procjeni rizika gdje su navedena sva sredstva zaštite koja treba da koristi na tom radnom mjestu...
Ako je propustio nešto od toga, poslodavac može da se slika i to dobro :P

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 21:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2017, 21:35
Postovi: 11
Pozdrav
Javljam se povodom nekog dobrog savjeta,ako mi neko može pomoći...
Imao sam nesreću na poslu ,tokom radnog vremena,
Nesreća je bila na termoelektrani,inače radim kao varioc,dok sam vario ispod mene je pukla konstrukcija i proletio sam...Pri tom padu slomio sam obe ruke,ključnu kost,plečku,dva zuba slomio i dva oštetio,te neke lakše tjelesne povrede...
Kakva prava imam ja sada,i šta je najbolje da radim
Svaki savjet će mi dobro doći
L.p


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Uzmi advokata (ima ih koji su "specijalizovani" za takve stvari) , i neka on dalje ganja. Bolje ces proci da njemu das 10% nego ako sam ganjas sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 21:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2017, 21:35
Postovi: 11
Ako mi nude neku nagodbu iz firme,da li je to pametno???
Uglavnom ovo nije mojom krivicom se desilo,neki drugi faktori su krivi za ovo...
Da li neko zna šta se može dobiti odštete za ove povrede,u ozljedom listu se vode teške tjelesne povrede.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 22:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja bih rekao da sa tom nagodbom odeš kod advokata pa se posavjetuješ. Mi ti ne možemo puno pomoći, jer nit znamo kakve su ti povrede, nit kakva je nagodba, a nit smo stručni za to.

Dobar advokat će ti najbolje pomoći...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Nude ti nagodbu da jeftnije prodju. To je do tebe, zavisi da li si zadovoljan iznosom koji nude, vrijedi li ti prihvatiti nagodbu pa ostati tu raditi, ili ih tuziti pa uzeti puno vise (ali onda vjerovatno traziti drugi posao).
Opet ti preporucujem da se posavjetujes sa advokatom. I izbjegavaj one agencije koje nude samo usluge naplate odstete, bila je afera sa jednom slovenackom koja nije klijentima isplacivala ono što u njihovo ime naplati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 22:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2017, 21:35
Postovi: 11
Išao sam advokatu i on kaže samo ih tuži,a niko mi još nije rekao šta mogu dobiti za ovu vrstu lomova ,povrede.
A direktor mi dolazi sada tokom ove nedjelje da pijemo ,,kafu,,pa zato sam se ovdje javio
Inače mladić sam od 23 god nemam bas iskustva s ovim ,ni ja sam a ni moji roditelji...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 22:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2017, 21:35
Postovi: 11
Ko isplaćuje odštetu u mom slučaju firma ili osiguranje,ili oboje ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs