banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 04:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Sep 2003, 08:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Vrlo se zanimljive se dešavaju.
Svi se sjećamo skečeva iz legendarne "Top liste nadrealista" koji su se posljednjih 15 tak godina sa zadivljujućom (a često i zastrašujućom) tačnošću odigravali ponovo pred našim očima, ali su ih "igrali" ljudi i narodi oko nas (a i u svijetu) i sve je bilo vrlo ozbiljno.
Poznato je da su ta "proročanstva" iz Top liste nadrealista bila potpuno nesvjesna i plod čistog nadahnuća autora (ali sve je dobro znao Onaj ko im je to nadahnuće dao), i vrlo je zanimljivo da se vidi kako će se i kada ispuniti i ostatak njihovih "predviđanja" (u što uopšte ne sumnjam, pogotovo što sam na sasvim drugačiji način došao do istih stvari koje su oni tamo prikazivali).
Pogotovo bi bilo dobro da se pothitno pojavi "hepek", a ni "Šahbaz" ne bi bio na odmet.

Međutim, konkretan povod za otvaranje ove teme je tek jedna od zanimljivih stvari rečenih u jednom skeču, a to je kada je u parodiji TV dnevnika rečeno:
"U Švedskoj problemi...zdrravo!"

Švedska je tu pomenuta samo zato što je poznata kao pojam stabilne države u kojoj nema nikakvih problema. Ali za onog ko je malo pratio ostvarenje dosadašnjih zaista nepromašivih "proročanstava" iz Top liste, ovo bi moglo da zvuči kao ozbiljno upozorenje: kada u Švedskoj budu problemi, dobro otvori oči, to i te kako nešto znači.

Ne znam da li je ikom palo u oči da je nedavno ubijeni Švedski ministar vanjskih poslova (Ana Lind) preminula na vrlo zanimljiv datum: 11.09. .
To je zanimljivo tim prije što je napad izvršen (gle čuda na šopingu u robnoj kući odnosno tržnom centru u centru Stokholma), i što je 11.09. ujutro (kada sam prvi put čuo vijest o napadu na nju) objavljeno da je izbodena nožem ali da nije u životnoj opasnosti. Bio sam zabezeknut kada sam sljedeće jutro čuo da je ipak preminula a kada sam se sjetio na koji datum kada je preminula sve je postalo još mnogo zanimljivije.
Paralele sa napadom na SAD prije dvije godine su očigledne!
Takođe je vrlo zanimljiva činjenica da je Zoran Đinđić koji je ubijen šest mjeseci prije toga, i to baš kada je išao na sastanak sa Anom Lind (koja je tada bila u posjeti Vladi Srbije)!!!
Sve zanimljivije i zanimljivije.
Ali prije nekoliko dana desio se još jedan slučaj, takođe sa snažnom paralelom sa vrlo sličnim događajem u SAD. Naime juče ili prekjuče (nisam sto posto siguran) u Švedskoj se desio elektroenergetski kolaps koji ih je apsolutno iznenadio i potpuno paralisao i sve to mnogo mnogo nalikuje na istovetan sluačaj nedavno u SAD.
Prvo objašnjenje u oba slučaja bio je udar groma u kritičnu tačku sistema. Kasnije u SAD za sve je okrivljena "svemoćna" Al-Kaida, no bilo kako bilo podudarnosti su vrlo zanimljive.
Za mene je to vrlo očigledno upozorenje i znak: "Počelo je!" A šta je počelo? Pa pogledajte malo epizode Top liste i ono što se još nije ispunilo :D :D :D .
Sjetite se skeča sa zidom koji dijeli EU i nas ...
Samo ništa od toga bez hepeka i Šahbaza :D .
A "neko" se iz sve snage upire da se ne pojave, ali sve je u Božijim rukama, i neke stvari se mogu odlagati, ali ne zaustaviti.
Živi bili pa vidjeli.

_________________
UIOSDSAHA


Poslednji put menjao aharon dana 24 Sep 2003, 11:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2003, 08:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
zanimljiva poredjenje i konstatacije...

Top lista me uvijek fascinira, i sjecam se kako sam prije rata pratila te epizode,i djelovalo je kao neki SF film,vishe su bile cudne , nepojmljive te situacije, nego smijesne...a danas sve dolazi na svoje mjesto i sada su te epizode tragikomicne...

Sto se tice nekog visheg nadahnuca koje se pominje u proslom post-u, ja u to nisam bash nesto ubijedjena, bile su emisije o tome, o ideji i scenariju....gdje je sve zaista plod neke njihove licne maste, nadahnuca i slicno...

Koliko god Yuga bila "mirna" do 1990-1991 godine, toliko su se vec od 1984. godine moglo zapaziti da mnoge stavri idu kako ne treba. Ja sam bila mala ali sjecam se ljudi oko mene, sta su govorili, ljudi koji su bili upuceni u najvishi vrh i politickih i drustvenih zbivanja tadasnje SFRJ, govorili su tada 1985,1986 god: "ovo nece izaci na dobro", jer je zajedicka misao o zivotu,zajednistvu solidarnosti pomalo blijedila u nekim sferama zivota.
Tako da tu nekih " visih" prosvjetljenja i nije bilo potrebno, svako imalo jaci analiticar, upoznat u neke dublje interne stavri drustveno-politickog zivota mogao je da predvidi neka nemila desavanja i da to sve prenese na jedan sarkastican, duhovit nacin u jednu TV seriju.

Sjetimo se scene sa jezicima(crnski, gorski,bosanski ...prof dr Nermin Padez :D iz Cajnica itd)
"Ja zelim jedan caj"
-ja vas nista ne razumijem, molim vas prevedite...
"On kaze da zeli jedan caj"
- a sada razumijem, pa sto odmah ne kazete" :lol: :lol: :lol:


A sto se tice Al kaide, mene grozi cinjenica da se u zadnje vrijeme proteze po medijima, da je Bosna jedno od velikih sjedista Al Kaide, a o posljedicamatoga ne zelim ni da mislim, jer zna se da smao pod patronataom bjelosvjetskih mocnika...
0X


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2003, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Odlično zapažanje aharon.
To samo potvrđuje da trebamo ispunjavati Hristovu zapovijest da stražimo, da pazimo na svjetska dešavanja i da ih upoređujemo sa proročanstvima i najavljenim događajima da bismo mogli prepoznati u kom vremenu živimo, šta da očekujemo i kako da se ponašamo.

Stražite dakle; jer ne znate kad će doći gospodar od kuće, ili uveče ili u ponoći, ili u pijetle, ili ujutru; da ne dođe iznenada i da vas ne nađe a vi spavate. A što vam kažem, svima kažem: stražite. (Marko 13, 35-37)

Postoji jako mnogo znakova u sadašnjem vremenu i sadašnjim dešavanjima koji potvrđuju da živimo u velikoj prekretnici, na razmeđi mnogih velikih promjena. Do toga su mnogi došli.
Lijepo je gornjim stihovima upozoreno ne smijemo spavati da se ne bi desilo da nas On iznenadi neočekivanim dolaskom. Ako stražara uhvate da spava kad treba biti budan on se ne provede dobro.

Na gornji tekst bi dodao pošto to nije naglašeno da se Švedska ministrica vanjskih poslova koja je ubijena zove Ana Lind, imenovana je tek u rečenici da je Đinđić trebao sa njom razgovarati kad je bio ubijen pa neko možda neće povezati da je to ona.

Što se tiče pomenutog nestanka struje u Švedskoj evo vijest o tome:

Kopenhagen ostao bez struje
Danska prestonica u utorak je potpuno ostala bez električne energije, saopštila je danska policija. Kopenhagen, koji ima 1,8 miliona stanovnika, ostao je bez struje oko 12:40 po lokalnom vremenu, rekli su predstavnici danske policije za "Associated Press". Policija je saopštila da na celom ostrvu Seland, na kom se nalazi Kopenhagen, i na susednom ostrvu Bornholm, nema struje. Most koji povezuje Kopenhagen sa švedskim gradom Malmeom je zatvoren, što je stvorilo zastoj u oba pravca. Struje nije bilo ni na jugu Švedske, potvrdio je portparol kompanije za električnu energiju "Sidkraft" Stig Kleson. Oko dva od ukupno devet miliona Šveđana nije imalo struju. Do nestanka struje došlo je zbog kvara na glavnoj liniji prenosa struje između Švedske i Danske, rekli su zvaničnici za energetiku. (Beta)


Nadrealisti su mnogo toga predvidjeli i to su mnogi uočili. Uopšte se ne bih složio da to nije rezultat nadahnuća već obične slučajnosti i pretpostavljanja kako će se stvari odvijati jer Nadrealisti nisu ugrubo prikazali buduće događaje već u nekim stvarima sa velikim detaljima. Neka tumačenja nekih njihovih proročanstava su možda za većinu još nepoznata ali kasnije će nadam se većini biti poznata i onda ćemo se svi zajedno čuditi do kojih detalja su oni iz zeze (ali vođeni Duhom Svetim) najavili neke događaje. Šahbaz tek treba da dođe i jedva čekam da dođe.


Što se tiče skečeva sa jezicima oni su se ispunili, čuo sam da su na nekom sudu u Hrvatskoj kad su sudili Srbima (ili nešto tako) kad neko govori na Srpskom jeziku svi čekaju da to prevodilac prevede na Hrvatki jezik i tek onda nastavljaju dalje. I u Nadrealistima je prevodilac (mislim Đuro) "prevodio" rečenice iz jednog u isti jezik.

Što se tiče odličnog skeča u studiju kad je Nele voditelj a dovedu inžinjera informatike koga gledaoci pa i voditelj pljuju ni krivog ni dužnog taj skeč mi je mnogo ličio na nedavnu emisiju omladinskog foruma na RTRS-u o sektama. Prosto je bilo smiješno kolike su podudarnosti. Ne kažem da se taj skeč Nadrealista odnosio na tu emisiju ali se može primjeniti i na nju. I zanimljivo je da je neka emisija koja lični na ispunjenje tog skeča bila baš u Banjaluci.


Sad nam ostaje da stražimo, ostanemo budni i čekamo (možda i tražimo!) Šahbaza.

Uočiti sličnost: (s)tražimo

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Sep 2003, 14:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Eto raspad elektro-sistema desio se i u sjevernoj Italiji i na nekoliko sati ostavio u mraku ali i u zabuni 57 miliona stanovnika!!
Ma šta da je uzrok tome za mene je to samo još jedna potvrda onoga što odavno znam: Evropske a i druge "integracije" ili bolje rečeno "progutacije" koje mnogi bez ikakvog razmišljanja podrazumijevaju kao spas za narode ovog područja, daleko su od toga i čitav niz problema čeka i njih i one koji se na njih oslanjaju.
Sve zbog toga što ništa od toga što rade nije zasnovano na trajnim i poštenim temeljima nego na "interesima", a ništa kvarljivijeg i preokretnijeg od toga!
U svakom slučaju interes bilo koje vrste ne može biti trajni temelj ni za što, a pogotovo za uređenje života tolikog broja tako različitih ljudi na tolikom prostoru.
Evropska Unija (a i mnoge druge današnje sile) neće uskoro imati mir i blagostanje niti u svom dvorištu, a kamo li da ga nekom izvoze. Moraće da plate mnoge račune od kojih se malo njih može platiti novcima...
Uostalom, to je sadržaj jedne od pominjanih (a još "neispunjenih" epizoda Top liste nadrealista...)
Uzgred, eto prilike da se podigne posustali "Čajavec" jer su njegovi radnici u minulom ratu bili pravi majstori improvizacije u iskorištenju akumulatora za sve i svašta (pogotovo mislim na čuvenu neon rasvjetu na auto akumulatore :D :D :D), a pošto imamo fabrike akumulatora u Tesliću i u Brčkom - eto posla ! Njima će ionako trebati mnogo vremena dok se snađu šta ih je strefilo i eto prilike da malo mi njima nešto prodajemo (što skuplje to bolje)! :D :D :D :D
Šalim se, naravno, a možda i ne... :D

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2003, 16:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Sep 2003, 10:16
Postovi: 238
U Švedskoj problemi...zdravo!

svaka cast aharon nemam rijeci bog si.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs