banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 03:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Dec 2012, 22:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2012, 18:46
Postovi: 194
Braneee je napisao:
pa imali smo tita/titu... isti fazon...

možeš pojasniti ovo? ja ne vidim gotovo nikakvu sličnosti između njih 2

_________________
bond, džejms bond!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
pa kreni od pocetka...
http://en.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Mujica

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 23:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2012, 18:46
Postovi: 194
ti kreni od kraja, jer je tu bit.. Mujica se odriče primanja i živi, kod nas bi rekli, u siromaštvu, a Tito se poprilično trudio da nakon dolaska na vlast živi što raskošnije :wink:

_________________
bond, džejms bond!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 23:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
znas o njemu sta znam i ja...
vidio si tog covjeka k'o sto sam i ja pio sa maradonom...
ti i ja znamo sta je tito radio i kako je radio, svijet ne zna...

i veoma je (ne znam kako bih se izrazio, a da te ne uvrijedim) naivno vjerovati da se neko odrice svojih primanja za neki visi cilj...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 23:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2012, 18:46
Postovi: 194
Braneee je napisao:
znas o njemu sta znam i ja...
vidio si tog covjeka k'o sto sam i ja pio sa maradonom...
ti i ja znamo sta je tito radio i kako je radio, svijet ne zna...

i veoma je (ne znam kako bih se izrazio, a da te ne uvrijedim) naivno vjerovati da se neko odrice svojih primanja za neki visi cilj...

vjerovatno znam malo više od tebe, ali nije bitno... moguće da si u pravu i da je sve ovo propaganda, ali svaka propaganda ima cilj. koji je ovdje cilj?
Mujica se odriče 90 posto svoje plate koja iznosi negdje oko 12 hiljada dolara, ono što mu ostaje je sasvim dovoljno da živi kao običan građanin sa ženom na selu.. ali uopšte nisu bitna primanja i odricanja koliko njegova filozofija čiji dio možeš pročitati u transkriptu na prethodnoj stranici..

"Ljudi su spremni da poveruju u svaku intrigu, pogotovo kada je vešto uperite u čoveka koji vam se sve dotle činio bez ikakve moralne mrlje. Pokvarenjaci ne veruju da postoje ljudi različiti od njih, nego samo oni koji su uspeli da se prikriju." Danilo Kiš

ovo je i jedno od obilježja današnjeg svijeta, uništavanje svih moralnih vrijednosti i ljudi koji predstavljaju moralne vertikale u društvu da bi se stvorilo amoralno društvo...

_________________
bond, džejms bond!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 23:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
mrakacha je napisao:
ali uopšte nisu bitna primanja i odricanja koliko njegova filozofija

i tu se opet vracamo na pocetak, znaci dzaba sam utrosio 80 slova na tebe pa evo da ti citiram...

Braneee je napisao:
pa imali smo tita/titu... isti fazon...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2012, 10:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2012, 18:46
Postovi: 194
Tito imao sličnu filozofiju kao i Mujica? :scratch:

_________________
bond, džejms bond!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2012, 18:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2012, 09:20
Postovi: 241
Lokacija: Banja Luka
Vrlo fino od njega, treba znati da Urugvaj i nije u baš u najboljoj situaciji. Inače većina Južno-američkih država nije u tako dobrom financijskom položaju. Brazil i Argentina se izdvajaju zbog dobrog turizma.

Opet ima dosta novca za svoje potrebe.

_________________
Slika
“Do not compare yourself to others. If you do so, you are insulting yourself.”
“If you want to shine like sun first you have to burn like it.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2012, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
kakvog jebenog turizma

znas li ti koliko i cega sve brazil i argentina izvoze

nemojte lupati gluposti bez da bar na jebeni google ne odete

pola vas nije otislo do karajzovaca a svu pamet pokupili

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2012, 21:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Je l' nije Brazil negdje 5-6 ekonomija na svijetu, il' sam se to zajeb'o malo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2012, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Jeste. Ima više lista, kucajte biggest economies in the world i tražite, svugdje je Brazil 5-6-7-8 najveća ekonomija svijeta, varira od statistika.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2012, 21:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
aman ljudi nije u pitanju sta je brazil
to iole obrazovana osoba zna nego je u pitanju da imamo jebivjetre od 15 godina koji troluju i kontaju da je brazil favela karneval i turizam ne shavtajuci da rio nije glavni grad vec Budva

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2012, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
shakal je napisao:
Je l' nije Brazil negdje 5-6 ekonomija na svijetu, il' sam se to zajeb'o malo?


Jeste, ali ne zbog turizma. :)

http://www.rsplaneta.com/rs-bih/jedemo- ... -i-brazila


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2012, 23:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Ja reko' zbog frizure.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 16:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Sada je jasnije

http://www.index.hr/black/clanak/jos-je ... 24490.aspx

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
hm...
Spoiler:
Slika
Slika

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Supalj sub ti nije ravan

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2016, 04:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik sutra će u Andrićgradu dodijeliti Orden zastave Republike Srpske sa srebrnim vijencem doskorašnjem predsjedniku Urugvaja Jose Mujici.

Orden se dodjeljuje Mujici kao jedinstvenom svjetskom političaru za trijumf ideje jednakosti, kao mudracu i neumornom borcu za socijalnu pravdu i siromašne u cijelom svijetu, rečeno je Srni u kabinetu predsjednika RS-a.

Mujica je bio predsjednik Urugvaja od 1. marta 2010. do 1. marta 2015. godine.

Predsjednik RS-a Milorad Dodik, direktor Andrićevog instituta Emir Kusturica i počasni gost iz Urugvaja Jose Mujica sutra u 17 sati otvorit će prvi Sajam knjiga u Andrićgradu.

Jose Mujica je poznat kao najskromniji predsjednik na svijetu, a u martu prošle godine je odstupio sa svoje dužnosti. Mujica je svojim načinom života i odbijanjem da živi u predsjedničkoj rezidenciji pobrao brojne simpatije širom svijeta.

Tokom predsjedničkog mandata živio je sa ženom u jednosobnoj kući na porodičnoj farmi, a posjedovao je i stari model Volkswagena iz 1987. godine.


Bravo za Mujicu!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2016, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Da se suprotnosti privlače dokazuje nam i primjer najavljenog susreta Milorada Dodika i bivšeg predsjednika Urugvaja Hose Munike u Kustinom Andrićgradu.

Vijesti Republika Srpska Nedjelja, 26.06.2016. | 21:40

Sve što je vezano za Milorada Dodika je groteksno i šizogeno, pa takav utisak ostavlja i najava svečane dodjele Ordena zastave Republike Srpske sa srebrenim vijencem Muhiki za trijumf jednakosti, borbe za socijalnu pravdu i siromaštvo u svijetu.
Skromni Muhika jeste jedan od simbola borbe za pravedniji i bolji svijet, ali je Dodik poslednja osoba na svijetu kojoj treba da odlikuje bivšeg urugvajskog predsjednika zbog skromnosti, podvižništva, iskrene borbe za pravdu i poboljšanja položaja siromašnih. Milorad Dodik je sušta suprotnost Muhiki, i tokom perioda svoje vladavine, koja će najcrnjim slovima biti obilježena u istoriji srpskog naroda, uspio je da stvori armiju obespravljenih, siromašnih i nezaposlenih, i sopstvenu naciju dovede na ivicu ambisa i dužničkog ropstva. Dodik je svojom pogrešnom i anti-nacionalnom politikom podijelio narod na malobrojnu kastu povlaštenih dvorskih ulizica i tajkuna koji su zahvaljujući politici, namještenim poslovima, bliskosti njemu i njegovom režimu, postali bezobrazno bogati, i sa druge strane stotine hiljada siromašnih građana koji preživljavaju sa nekoliko maraka dnevno.

Skromni Muhika odbio je da živi u predsjedničkoj palati koju je prepustio siromašnima, odrekao se 90% svoje plate u korist siromašnih i vozi staru bubu vrijednu oko 2 000 dolara, dok je naš Lažni Mesija samo na početku svog drugog mandata potrošio 220 000 000 maraka na gradnju Administrativnog centra i svog sjedišta. Samo gume na Dodikovom blindiranom automobilu koštaju oko 38 000 maraka, a njegov kabinet poreske obveznike godišnje košta 10 000 000 KM. Muhika je siromašni predsjednik bogate nacije, dok je Dodik bogati predsjednik siromašne nacije. Muhika živi u skromnoj kući na selu i gaji cvijeće, dok se vrijednost Dodikove imove mjeri stotinama miliona dolara, a njegova hacijenda u Bakincima jedan je od najluksuznijih objekata u regionu.

Urugvaj je treća zemlja po bogatstvu i životnom standardu stanovništva na američkom kontinentu sa najmanjom stopom korupcije, dok je Republika Srpska među najkorumpiranijim i najsiromašnijim evropskim državama. Urugvaj ima visok natalitet i pozitivan prirodni priraštaj, BDP od oko 17 000 dolara po glavi stanovnika i pozitivan spoljno-trgovinski bilans, ne zavisi od MMF-a i Svjetske banke i ne uzima skupe kredite kako bi plaćao glomaznu administraciju. Republika Srpska već 10-ak godina ima negativnu stopu prirodnog priraštaja i nisku stopu nataliteta, a uz to svake godine odseli se desetine hiljada mladih ljudi koji ne mogu da nađu posao. Tokom svog mandata Dodik je udvostručio spoljni dug, rasprodao Telekom, naftnu industriju, najvažnija preduzeća i resurse, a pored klečanja i prošenja novih kredita u sjedištu MMF-a, Dodik je postao regionalni i evropski lider po prodaji obveznica i trezorskih zapisa po kamatnoj stopi od čak 5%. Muhika vodi pomirljivu politiku i zalaže se za dobre odnose sa susjedima i Paragvajom, sa kojim je vođen krvavi rat u prošlosti, bori se protiv neo-liberalnog koncepta i multinacionalnih kompanija, dok naša nesreća vodi politiku stalnih tenzija i sukoba sa svima kako bi se skrenula pažnja siromašnih stanovnika sa stvarnih životnih problema, te u bescjenje rasprodaje poslednje preostale rudnike i prirodna bogatsva of-šor kompanijama sa Djevičanskih i drugih tropskih ostrva.

Muhika je zbog svojih ljevičarskih stavova tokom 70-ih i 80-ih više godina proveo u zatvoru, dok je Dodik još uvijek na slobodi i uprkos obimnoj dokumentaciji i brojnim dokazima nikada nije odgovarao za brojne zloupotrebe, afere i pronevjere sa kojima je povezivan. Muhika je vladao sa lijepim manirima, biranim riječima i dobrim ophođenjem prema sunarodnicima koji žive u istinskoj slobodi i demokratiji, dok Dodik vlada strahom, nasiljem, pritiskom, prijetnjama i svakodnevnim ponižavanjem potlačenih podanika koji su pretvoreni u savremene robove.

Jedino što povezuje Dodika i Muhiku je Emir Kusturica, prepredeni režiser koji je iskoristio sve političare u regionu, od Mila Đukanovića, Borisa Tadića i Vojislava Koštunice do Milorada Dodika i Aleksandra Vučića, i na priči o borbi protiv globalizma zaradio ogromno bogatstvo. Nema sumnje da će stari tandem glumaca Dodik – Kusturica – Grigorije i u Višegradu pred kamerama Lažnog Javnog servisa odigrati još jednu predstavu u javnosti, i sa novim maskama prikazati se kao važan faktor u borbi za bolji i pravedniji svijet.

Bivšem urugvajskom predsjedniku Hoze Muhiki treba izraziti izraze zahvalnosti i poštovanja što je posjetio našu malu i napaćenu državu, svojim ličnim primjerom svjedočio i pokazao našim otuđenim političarima kako treba da se odnose prema svom narodu. Ukoliko ga njegovi neupućeni saradnici ne upozore gdje je došao, sa kim se sastaje i iz čijih ruku treba da primi orden, siguran sam da će nakon spoznaje stvarne istine dugo vremena predstavu iz Višegrada pamtiti kao lošu i ružnu epizodu u svom životu. Zato se iskreno nadam da će Muhika odbiti da primi orden od čovjeka koji je njegova sušta suprotnost i velika sramota srpskog naroda, i tako pomoći našim otuđenim oligarsima da se probude iz sna i počnu da rade u interesu naroda a ne tajkuna i prevaranata.

(Nebojsa Vukanovic Blog)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2018, 23:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Bivši urugvajski predsjednik Hose Mohika izjavio je da ne želi da prima nikakvu penziju na osnovu svog senatorskog staža, prenosi BBC.

Mohika je u utorak dao stavku na senatorsko mjesto.

Muhika, koga zovu "najsiromašniji predsjednik na svijetu" je bio senator u urugvajskom parlamentu od 2015. godine, kada je završio svoj petogodišnji predsednički mandat.

Muhika (83), bivši gerilski vođa koji je više godina bio u zatvoru, u pismu je naveo da se povlači iz ličnih razloga i objasnio da ne želi da ostane u Senatu do kraja mandata 2020. godine jer je "umoran poslije dugog putovanja".

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs