banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Reforma u Francuskoj!
PostPoslato: 20 Avg 2012, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Evo šta je Oland uradio za 2 mjeseca kako je na vlasti



100% je ukinuo protokolarna vozila i prodao ih na aukciji.

Prihod je namijenjen za izgradnju velikih infrastrukturnih projekata u do sada neuređenim predgrađima.

Objavio je i dokument koji sadrži 12 alineja gdje svim državnim preduzećima ukida službena vozila. Oland vjeruje da svaki privrednik koji zarađuje 600.000 eura godišnje, ili više, može da kupi automobil. Ako to ne učini, ili je škrt, ili nesposoban, ili korumpiran, a državnim preduzećima i ne trebaju takvi ljudi…

Pažnja. Ovako se dobija 345.000.000 €, koji će biti od 15. avgusta ove godine investirani u nove istraživačke institute modernih tehnologija i opet, PAŽNJA, zaposlio je 2560 mladih naučnih istraživača.

Šira javnost jedino zna da je odbio upis fiskalnog pravila u ustav, jer je to kao glupo, ali je urgentnim predsjedničkim dekretom za 75%, povećao porez svim porodicama, ne pojedincima, čiji neto godišnji prihod premašuje 5 miliona eura. Tim novcem, a da nije ni dodirnuo državni budžet, ove godine će zaposliti 59,870 nezaposlenih obrazovanih kadrova, a od 1. septembra 6900 i od 1. oktobra još 12500 nastavnika i profesora u državnim obrazovnim institucijama.

Opet PAŽNJA. Crkvi je ukinuo potporu u iznosu od 2,3 milijarde eura, kojima je rimokatolička crkva finansirala privatne liceume i škole. To je novac kojim će se graditi 4500 državnih dječjih vrtića i 3600 osnovnih škola.


On je uveo i poreske olakšice na “bonus kulture”, na primjer, bibliotekama, a oni koji budu zaposlili najmanje dva diplomirana stručnjaka biće sasvim oslobođeni poreza.

Ukinuo je vladine i državne novine, revije, fondacije i izdavačke kuće…

Zamenio ih je klubovima ili zadrugama koje promovišu razvoj preduzetništva s većom dodatnom vrednošću.

Bankama koje investiraju razvoj domaće privrede daće poreske olakšice, a bankama, koje se bave samo novčanim transakcijama će ih povećati.


Snizio je plate svim državnim službenicima za 25%, do 33% poslanicima u parlamentu, a drugim visokim državnim službenicima, koji zarađuju više od 800.000 € godšnje – za 40%!

Sa 4 milijarde uštede, finansiraće socijalne kategorije. Samohrane majke će imati olakšice u prvih 5 godina

deteta, a druge, s malo starijom djecom, 3 godine. Dobijaće redovan zajamčeni dohodak, ali ne samo 500 € (kao u Sloveniji, a Srbiju da i ne pominjem).

Sve navedeno ne dotiče ni 1 cent iz državnog budžeta!

Cijela Evropa se boji ovih šokantnih mjera. A rezultati: inflacije nema, a produktivnost i konkurentnost su se povećale prvi put u posljednje tri godine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Check this out:

viewtopic.php?f=43&t=61381

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 21:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Moj naslov je bolji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Čiji je bolji je subjektivna stvar.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ciji je veci je objektivna Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ok, predlažem da više ne zatrpavamo temu :)

Što se ovoga gore tiče.. političar ne može biti dobar jer takav ne postoji, on može samo malo više da služi narodu koji ga je izabrao, izgleda da on to radi. U svakom slučaju, po navedenom bolji od malog prgavog ješe koji je bio prije njega na vlasti, ako se gledaju dijela koja su radili, of kors.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Danny ^_^ je napisao:
Ok, predlažem da više ne zatrpavamo temu :)

Što se ovoga gore tiče.. političar ne može biti dobar jer takav ne postoji, on može samo malo više da služi narodu koji ga je izabrao (...)


So true

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 07:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Meni se cini, a ne bi da grijesim dusu, da je on bolji drzavnik od Milorada Dodika i ako jeste kako je to moguce :-) :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 07:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Nemoj gresiti dusu...nema boljeg od mile... U cijeloj nasoj galaksiji :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 07:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
RS će biti bolja polovina Evrope.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 08:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
shakal je napisao:
Ciji je veci je objektivna Slika


:lol: :lol: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uYeLYd3qMug[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 08:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2010, 10:08
Postovi: 147
Lokacija: Banjaluka
spijo je napisao:
RS će biti bolja polovina Evrope.



hahahah :lol: :lol:




ako je tacno da je sve ovo iz prvog posta uradio, svaka mu cast, trebamo i mi jednog takvog patriotu, koji ce raditi za interes drzave i naroda a ne za licni interes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 09:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa moglo bi se i kod nas kojekude ušparati i nagomilati fina cifra.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
shakal je napisao:
Evo šta je Oland uradio za 2 mjeseca kako je na vlasti
Snizio je plate svim državnim službenicima za 25%, do 33% poslanicima u parlamentu, a drugim visokim državnim službenicima, koji zarađuju više od 800.000 € godšnje – za 40%!


Eh, kad bi se to desilo i kod nas... Ma sta sniziti, nasim poslanicima bi trebalo ukinuti plate, ionako imaju svi poslove regularne pored toga. Biti poslanik treba biti privilegija, odlucujes za svoj narod. Eh kako bi se razbjezali...

Sta reci, sem pozdraviti ovako konkretne akcije. Koliko svjetlosnih godina smo li mi daleko od slicnih desavanja?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 10:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne znam u svjetlosnim, al' u razvoju drustvene svijesti kasnimo dobrih 100-ak godina za njima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 10:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
U nekim starim demokratskim drustvima, poslanicki rad nije bio placen. To je naravno dovelo do situacije da su odluke po svojoj mjeri donosili samo bogatasi :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 10:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
The_new_Statesman je napisao:
U nekim starim demokratskim drustvima, poslanicki rad nije bio placen. To je naravno dovelo do situacije da su odluke po svojoj mjeri donosili samo bogatasi :P


Moze li malo pojasnjenje, nisam bas najbolje shvatila kako je to funkcionisalo?
Recimo imas ljude koje narod izabere da odlucuju u njihovo ime, ljude koji za to ne primaju pare ili primaju nesto simbolicno. Taj covjek uvijek moze uzeti mito da bi neku odluku progurao, bez obzira primao platu ili ne. Ono na sta sam ja mislila je da bi se skupstina bar ocistila od ljudi koji tu figurisu cisto zbog satnice, sjedili bi ljudi koji imaju sta da kazu i koji imaju konstruktivna rjesenja.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 10:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
U Rimu je korupcija među senatorima bila razumljiva stvar i nije bila sankcionisana. Skoro da je bila poželjna. Oni koji nisi bili skloni korupciji i borili su se za opšti interes i za mase su uglavnom skraćivani za glavu, npr braća Grah.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Danny ^_^ je napisao:
U svakom slučaju, po navedenom bolji od malog prgavog ješe koji je bio prije njega na vlasti, ako se gledaju dijela koja su radili, of kors.

Дјела. Без "и". :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
OK, ne može se sad editovati post.

Šta hoću da vam kažem. Ne gledate u dubinu. Znate li da francuski srednjoškolci protestuju i biju se sa policajcima zato što su smanjili penzije njihovim penzionerima? A što? Pa zato što će i njih ta situacija dočekati, samo će njima smanjiti još više. Ali ja znam da pričam bezveze i da niko ne čita, a pogotovo ne razmišlja o ovome što pišem. Trenutno je u jadnoj i napaćenoj Srbiji od 7 ili možda manje miliona ljudi njih 2 MILIONA U STRANKAMA. U RS je pretpostavljam isto.

Trenutno se u RS izprovodi faza koja se zove "stvaranje kulta velikog vođe". Šta će biti poslije toga mogu samo naslutiti i nije baš za forum. Biće tužno uglavnom u to sam siguran.

Ja sam već išao na nekoliko protesta u SC i iću opet. Bude XXX XXX ljudi. Nije mi loše uopšte, kad sam se ja rodio mama je bila na dopustu par godina uz malo nižu platu, tata isto bio na porodiljskom dopustu kad sam se rodio. Nije mi ništa falilo i ne fali mi kao i 95% ljudi oko mene. Ali pazi, želim da ovo potraje. Želim da i moja djeca imaju ovo, i njihova djeca i djeca njihove djece. Da žive normalan život.

Zato je građanski protest uvijek dobar. Čak i kada je stanje dobro, odlično, savršeno. Vlast mora čuti da se i običan narod nešto pita i da i oni postoje. Niko se neće izboriti za vaša prava sem vas samih, a do tada će jedan čovjek da vam kroji budućnost. I budućnost vaše djece. I budućnost njihove djece.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs