banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Avg 2012, 10:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2010, 10:08
Postovi: 147
Lokacija: Banjaluka
pa nema toga u tome i jeste poenta, kaze sve je u plati, nebitno da li je visak ili manjak i opet se govori o jos nekom smanjenju, sto ce mene naravno natjerati da dam otkaz i trazim drugi posao ukoliko dodje do tog smanjenja novog


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ali zbilja, u pogledu teksta iz FR... Ne vidim ni jednu negativnu nuspojavu preduzetih mjera. Ili sam ja lud, ili stvarnost nije tako jednostavna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 14:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
The_new_Statesman je napisao:
Ali zbilja, u pogledu teksta iz FR... Ne vidim ni jednu negativnu nuspojavu preduzetih mjera. Ili sam ja lud, ili stvarnost nije tako jednostavna.


Pogledaj link koji sam ostavio.

Bogati napustaju Francusku, sto znaci manje prikupljenih poreza...a, oni mogu i na 200% da ga dizu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
maki065 je napisao:
Ja primam platu od drzave i trenutno iznosi 630 KM, u to je uracunato i topli obrok i regres i nema drugih dodataka, i sta bi sad bilo kad bi smanjili za 25% platu, jel misli neko da bi to dovljno bilo da bi zivio.

maki065 je napisao:
pa nema toga u tome i jeste poenta, kaze sve je u plati, nebitno da li je visak ili manjak i opet se govori o jos nekom smanjenju, sto ce mene naravno natjerati da dam otkaz i trazim drugi posao ukoliko dodje do tog smanjenja novog


Znas kako, mozda tebi nije dovoljno 630, ali ima ih koji rade za duplo manje, pa jos odvajaju i za tebe...

Zato treba oboriti svima. A, ako ces napustiti taj posao, da bi trazio drugi - jos bolje. Osim ako i drugi ne bude na budzetu. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 02:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Timotic je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Ali zbilja, u pogledu teksta iz FR... Ne vidim ni jednu negativnu nuspojavu preduzetih mjera. Ili sam ja lud, ili stvarnost nije tako jednostavna.


Pogledaj link koji sam ostavio.

Bogati napustaju Francusku, sto znaci manje prikupljenih poreza...a, oni mogu i na 200% da ga dizu.


Citiraj:
Najbogatiji Francuz zatražio belgijsko državljanstvo


BETA-AP - 09.09.2012 15:45
PARIZ - Najbogatiji francuski biznismen Bernar Arno podnio je zahtjev za belgijsko državljanstvo, objavio je belgijski list "La Libre Belgique".
List navodi da su belgijske vlasti potvrdile da je Arno, prema Forbsovoj listi najbogatiji čovjek u Evropi i četvrti na svijetu, podnio zahtjev za državljanstvo.
Francuski mediji su spekulisali da šef luksuzne modne kući LVMH želi belgijsko državljnstvo zbog plana predsjednika Francuske Fransoaa Olanda da poveća porez za najbogatije na 75 odsto.
Poreski stručnjaci ukazuju, međutim, da dobijanje belgijskog državljanstva neće uticati na Arnoov porez, pošto se on određuje mjestom boravka a ne državljanstvom.
Arno je kritikovao plan za povećanje poreza za bogate, kao i mnogi članovi stranke desnice UMP, navodeći da bi to moglo otjerati preduzetnike iz zemlje.


Ja nisam mislio da će to stvarno tako da bude, pošto su kreteni treba im uzeti svo bogastvo, a žensku im djecu prodati u bijelo roblje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Svaka cast Francuzu bas sam citao u novinama o ovome uz sve to predsjednik polako cisti Francusku od raznoraznih doseljenika koji prave probleme po Fr svaka cast !

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2012, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
filozof sa vrbasa je napisao:
Ja nisam mislio da će to stvarno tako da bude, pošto su kreteni treba im uzeti svo bogastvo, a žensku im djecu prodati u bijelo roblje.


Uzme im drzava svo bogatstvo i kad ga spicka, sto sve drzave odlicno rade, sta onda?

apokalipto je napisao:
Svaka cast Francuzu bas sam citao u novinama o ovome uz sve to predsjednik polako cisti Francusku od raznoraznih doseljenika koji prave probleme po Fr svaka cast !


Svaka cast na rekordnoj nezaposlenosti ili...?

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... _id=639894


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2015, 20:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
PARIZ - Porez od 75 odsto na godišnje dohotke iznad milion evra u Francuskoj, koji je kao privremenu mjeru uveo francuski predsjednik Fransoa Oland, od danas je dio istorije koju su, između ostalog, obilježili "prebjezi" poznatih i bogatih Francuza.

Ovaj porez, uveden 2013. kao privremena dvogodišnja mjera, neprestano je bio na meti kritika, prenosi list Figaro.

Najavljen tokom predsjedničke kampanje 2012. socijaliste Fransoa Olanda, porez od 75 odsto na godišnje prihode iznad milion evra je bio uvršten u Prijedlog finasijskog zakona za 2013. i predviđao je oporezivanje svih bogatih građana Francuske, ali je Ustavni sud poništio tu verziju zakona odobrivši samo njegovu primjenu na zaposlene u kompanijama.

Tako je ovaj porez na kraju platilo oko 470 kompanija i preduzeća, odnosno oko 1.000 pojedinaca.

Slobodne profesije, kao što su advokati ili ljekari, na kraju su bile oslobođene plaćanja poreza, kao i glumci koji nemaju fiksna primanja i žive od honorara. Maksimalni porez za fudbalski klubove iznosio je pet odsto na ukupne prihode.

Ovaj porez, po mišljenju jednog broja analitičara, loše je uticao na konkuretnost francuske privrede, jer su mnogi strani investitori odustali od ulaganja, a doveo je i do egzodusa izvjesnog broja francuskih biznismena i poznatih ličnosti.

Glumac Žerar Depardje je zbog uvođenja visokog poreza postao Rus. Najprije je izgledalo da će se Depardje iseliti u susjednu Belgiju, gdje je u jesen 2012. kupio kuću zato što mu je stopa poreza u njegovoj domovini previsoka, a na kraju se odlučio da uzme rusko državljanstvo.

Najbogatiji Francuz, Bernar Arno, vlasnik konglomerata LVMH i najbogatiji vlasnik vinograda u Francuskoj, među prvima se preselio u Belgiju kako bi izbjegao plaćanje poreza na bogatstvo.

Poslije njega isto su učinili i vlasnik kompanije "Laktalis", Emanuel Besnije, a zatim i vlasnik kompanije "JC Deko", Žan-Klod Deko.

Isto je učinila i porodica Pežo, čiji se kapital procjenjuje na 4,84 milijarde evra, kao i sadašnji vlasnici trgovinskog lanca "Karfur", porodica Ale, sa kapitalom od 5,86 milijardi evra.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs