banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Avg 2012, 19:18 
OnLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
A najbalji dio ove diskusije je da najpametnije postove pise 19-godisnjak iz Svedske. Jbm te drzavo... Danny, sve pohvale za nivo razmisljanja ;)
On topic - imam neki cudan osjecaj da bi u RS poceo Ustanak kad bi neki tamo Oland, ili Mile, smanjio plate za 25%... Ali kad se pravi zgrada Vlade za 300.000.000KM onda svi sute :(

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
mirdza je napisao:
A najbalji dio ove diskusije je da najpametnije postove pise 19-godisnjak iz Svedske. Jbm te drzavo... Danny, sve pohvale za nivo razmisljanja ;)
On topic - imam neki cudan osjecaj da bi u RS poceo Ustanak kad bi neki tamo Oland, ili Mile, smanjio plate za 25%... Ali kad se pravi zgrada Vlade za 300.000.000KM onda svi sute :(


Nemam 19 već 16 godina, sljedeće godine 17.


Braneee je napisao:
kako bi ti promijenio stanje ovde?
kratko i jasno...


To je toliko široko pitanje. Mislim da su starije generacije beznadežne i da ne vrijedi dizati sa poda nešto što realno neće da ti rezultate. Šta te konkretno zanima?

Mogu ti napisati ovdje dosta stvari, ali šta meni vrijedi ako mentalitet koči sve. U teoriji izvodivo, u praksi ne.

Primjer 1: ljude koji naprave prekršaje slati na dobrovoljni rad, ne u zatvor zato što troše vaš novac. Neiživljenog huligana pošalješ na Zelen goru da sječe šumu preko školskog raspusta mjesec dana, da zimi čisti snijeg, da ljeti uređuje nešto po gradu. To uraditi sa svim onima koji su osuđeni za neka lakša djela. Centri gdje oni budu radili komotno mogu biti samo održivi.

Sad slijedi mentalitet: ali šta ti to znači kad će se zadesiti da neko iz imućne porodice bude optužen, pa će dati pare i ništa neće biti. Automatski raz slojavanje. U Švedskoj je sin ministra kulture ponavljao razred. 90-tih kćerka ministarke (nzm čega) bila u zatvoru godinu dana, nakon toga imala radne sate gdje je kupila smeće po ulicama.


Primjer 2: digao bih kredit i kupio knjige za osnovne i srednje škole. Odmah +100-150 KM roditeljima u džep. Knjige ako se čuvaju mogu da se ponesu kroz bar 10 generacija, ako ne i više. Jedni drugima učenici moraju ostavljati.

Sad slijedi mentalitet: ali šta ti to znači ako pojedine osobe u svojoj glavi stvore sliku; "knjige nisu moje, mogu sa njima raditi šta hoću", počne da ih cijepa, trga, šara itd.. U zemljama koje najbolje stoje na svijetu gledajući stanovništvo (SWE i NOR) učenici dobijaju stare, već iznošene knjige, ali one su kao nove jer su očuvane. A što ih čuvamo? Jer će sutra moj brat ići u tu školu. Moje dijete će učiti iz tih knjiga.


Primjer 3: Doveo bih na domaće fakultete stručnjake iz svijeta koji će raditi i prenositi znanje i skill za pare fakultetlijama. Mnogo je bolje da imamo 30 vrsnih pravnika koji se savršeno razumiju u politiku, znaju dobro da guraju na svoju stranu, znaju u glavnom da urade sve da bi izlobirali nešto u svijetu i donijeli dobro po nas. Zar nije bolje to nego 200 nesposobnih pravnika koji jedva čekaju da se uvale u zgradu vlade i da tu ostanu do kraja života.

Sad slijedi mentalitet: ali šta ti znači to kad će se oni nesposobni, koji su često i imućni jer su im roditelji dali sve i nikada se nisu pomučili, pobuniti zato što nema poslova. Zato što je "nepravedno" i slično..



Mogao bih navesti milion ovih primjera, ali nemam želju da pišem jer niko ne čita. Jedno je za drugo vezano, a kad Srbi (a i okolni narodi oko njih) sazrijeju psihički, tad će biti spremni da nešto naprave u pravom životu.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Danny dijete drago opusti se, ovim ljudima ovde je ovako najbolje, ustvari nikad im nije ni bilo bolje.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Kad bolje razmislim OFM je u mnogo, mnogo svojih postova u pravu. Ne mislim konkretno na ovaj već me tvoj nick sad podsjetio.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
mirdza je napisao:
On topic - imam neki cudan osjecaj da bi u RS poceo Ustanak kad bi neki tamo Oland, ili Mile, smanjio plate za 25%


Zapravo je bio pokusaj da se drzavnim sluzbenicima smanje plate za, cini mi se, nekih 5%. Naravno od svega toga nije bilo nista jer se prijetilo podizanjem bune :D. Prije dvije godine smanjene su dnevnice, tacnije prepolovljene, ali to je uradjeno i javnom i privatnom sektoru.

I ne dirajte Danny-a. Ja sam maltene duplo starija pa opet ponekad imam izlete u naucnofantasticne eskapade tipa: kako promijeniti svijet :). Tesko njemu ako se on sa svojih 16 ljeta treba uklopiti u nase sivilo i cekati malj u glavu :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
to je to deni... dok se ne desi revolucija u glavama ljudi nece ni biti nekih znacajnih promjena ovde... neko i krene da misionari i da se bori ali brzo odustane i jednostavno ode odavde, drugi idu linijom manjeg otpora pa pice po strankama i smaraju okolinu za glasove, treci sjede i pricaju kako ne valja ono, treba ovako, treba onako a ne rade nista i gledaju kako ce odavde (npr. ja ), cetvrti uopste ne razmisljaju o buducnosti...
govoris da se treba narod buniti i cudis se kako ovde svi sjede i nista ne rade, cute i cuvaju posao...
jbg, to im je valjda sigurnije, nece da rizikuju, pa cute i trpe...
djeca im ne idu na vazduh, a ni krediti se nece vracati sami...
tako da ne ocekuj ovde nikakve promjene bar u narednih 50 godina...

i da, citam tvoje postove, ne znam zasto mislis da niko ne cita...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 20:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sve dok ljudi govore biće bolje, mi ćemo nazadovati, kada počnu da prčaju neće biti gore, e tada ćemo krenuti u bolje sutra.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Braneee je napisao:
i da, citam tvoje postove, ne znam zasto mislis da niko ne cita...

Ма Дени мало пао у депресију. Не дај се Дени, и држи се ШвеЦке, то ти је мој савјет. Криву Дрину овде још нико није исправио, а за неке глобалне промјене (прво у главама људи) треба времена. Изузетно много времена. И зато нам је тако како нам је. Неко покушава да то промјени, неко покушава да оде одавЛе. Већина оних што нешто покушавају да промјене временом схвате да им је боље да оду. Ш'аш. Такав је живот... ;)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mirdza, pisao bi i ti da si besposlan. Pa sta ako ima 16 godina, nije malouman.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pa kako su onda ovi naši šesnaestogodišnjaci maloumni :-?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Sve što sam naučio pametno, nisam naučio u RS, to odgovorno tvrdim. Za godinu dana provedenih u BL sam naučio svašta nešto a u suštini nisam naučio ništa. Jer je to sistem po kojem se radi, svi znaju sve, svi su najpametniji, a niko ne zna ništa oko onoga što mu treba biti profesija.

The_new_Statesman je napisao:
Mirdza, pisao bi i ti da si besposlan.


Ako misliš besposlen nisam. Radim honorarni posao.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Poslednji put menjao Daniel. dana 21 Avg 2012, 21:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
old fashion men je napisao:
Pa kako su onda ovi naši šesnaestogodišnjaci maloumni :-?


Koga sta zanima... Ovog zanima politika, ali to ne znaci da i ostale treba to isto interesovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Kako je Danny,šta ima novo u Šveskoj,traže Asanža a...

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Mislim da smo otišli u off topic. ;)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
The_new_Statesman je napisao:
old fashion men je napisao:
Pa kako su onda ovi naši šesnaestogodišnjaci maloumni :-?


Koga sta zanima... Ovog zanima politika, ali to ne znaci da i ostale treba to isto interesovati.

Koliko se meni čini, ove naše, msm šesnaestogodišnjake, ne zanima ništa drugo osim bjesomučnog drkanja po vazdan.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
@Danny, tvoje i mirdzine obaveze su neuporedive.
A moja prva i druga primjedba Ajvaru je naucena u osnovnoj... Dakle, nish posebno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
shakal je napisao:
Šira javnost jedino zna da je odbio upis fiskalnog pravila u ustav, jer je to kao glupo, ali je urgentnim predsjedničkim dekretom za 75%, povećao porez svim porodicama, ne pojedincima, čiji neto godišnji prihod premašuje 5 miliona eura. Tim novcem, a da nije ni dodirnuo državni budžet, ove godine će zaposliti 59,870 nezaposlenih obrazovanih kadrova, a od 1. septembra 6900 i od 1. oktobra još 12500 nastavnika i profesora u državnim obrazovnim institucijama.


Al' pazi, 59870. Je l' to samo procjena ili vec imaju i imena? :D

Bio bi to dobar plan, da su bogati malo gluplji, al' ovako s*ebase im racunicu...

http://www.hkv.hr/vijesti/inozemni-tisa ... ondon.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 02:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
francuska ima 70 mil stanovnika a on ce zaposliti 70 000 rs ima 1,5 mil a vozd ce zaposliti 1000 pripravnika odnos je isti to znaci da su ovo kozmeticke promjene

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 08:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2010, 10:08
Postovi: 147
Lokacija: Banjaluka
Ja primam platu od drzave i trenutno iznosi 630 KM, u to je uracunato i topli obrok i regres i nema drugih dodataka, i sta bi sad bilo kad bi smanjili za 25% platu, jel misli neko da bi to dovljno bilo da bi zivio.

Posto vidim da se stalno govori da se treba drzavnim sluzbenicima i administraciji treba smanjiti plate, treba, ali ne svima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2012, 09:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Čuj uračunat i regres, pa zar se regres ne daje kao 13 plata, a daje se od viška stvorene vrijednosti, a kod nas sve u minusu i dugovima, a opet po nekom pravilu se daje jebeni regres :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs