banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Avg 2012, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Phoenix je napisao:
Ne dirajte vi meni braću Indijce

Ko ih dira, ne bi ih onakvih dotakao ni izoliranim štapom na daljinsko upravljanje :lol:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
:lol:

Grozan si. :-P

I ja sam imala predrasude o njima, ali sam u zadnje vrijeme počela da sarađujem sa njima. Brzi, precizni, profesionalni. Sve pohvale.

Kakvi Ameri, kakvi Evropljani, sa izuzetkom možda par država. Sve ostalo: lijeno, sporo, nesposobno, nekoncizno, a da ne spominjem površnost i neposvećenost poslu. I još se prave pametni. Halo baja, ZAKON postoji koji se čak i kod nas mora poštovati. A omiljeni su mi tako ti slovenski EU narodi. Mhhhhh....

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2012, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
old fashion men je napisao:
Phoenix je napisao:
Ne dirajte vi meni braću Indijce

Ko ih dira, ne bi ih onakvih dotakao ni izoliranim štapom na daljinsko upravljanje :lol:



:lol: Care !

Ta indijsko-bangladesko-kineska gamad je snizila cijene poslova, i u tu svrhu treba im slati misomor kao pomoc. Ej udruze se supci i namjerno daju niske cijene samo da te sjebu, a rad im je na nivou ameba, ne znam samo kako ih nije sramota, ma kako ce ih biti sramota kad su gori od zivotinja.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2012, 12:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А чуј, ако купцу услуге одговара ТАКАВ рад за ТОЛИКО пара, ти можеш само да их мрзиш. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2012, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
sinip je napisao:
А чуј, ако купцу услуге одговара ТАКАВ рад за ТОЛИКО пара, ти можеш само да их мрзиш. :)


:P

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
http://www.vesti-online.com/Vesti/Zanimljivosti/248279/On-ima-najgori-posao-na-svetu
Ljudi znam da nije za smijeh, ali jednostavno moram :lol: :lol: :lol:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 21:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
old fashion men je napisao:


Ово није ни мало смешно, чак је веома жалосно :(
Још један доказ да је Индија гадост од земље :cry:
Можда има и неких горих земаља укупно гледано у Африци или Арабији и исламским земљама укључујући ту и Северну Кореју, али свакако је једна од најгорих :-?





Нађох још једну индијску гадост. Читајмо: http://www.independent.co.uk/news/world ... 61492.html

Што је најгоре и за такве послове је велика конкуренција:

"...When the authorities last advertised for 30 positions they received 2,000 applications, including that of a college graduate. “It’s because unemployment is going up,” said Mr Naik..."

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 21:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Očigledno je da se radi o velikom potencijalu u vidu jeftine radne snage. Pokojni Stiv Džobs nije imao nikakvih dilema u vezi toga kada je dao džobsove malim Kinezima.

Mislim da bi vlast RS trebala investirati tamo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 10:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
filozof sa vrbasa je napisao:
Očigledno je da se radi o velikom potencijalu u vidu jeftine radne snage. Pokojni Stiv Džobs nije imao nikakvih dilema u vezi toga kada je dao džobsove malim Kinezima.

Mislim da bi vlast RS trebala investirati tamo.

ma kakav potencijal, evo cigana po srbiji koliko oces, samo rikse fale ovde u beogradu da lici na kalkutu,pa nikakve koristi od njih,nece da rade :evil3:

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
@RainMan

Zato se kote kao zohari, vidjeces za 20 godina kakav cete belaj sa njima imati.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 16:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Indija je podijeljena na kaste, i njoj pripadaš po rođenju i ne možeš nikako da promijeniš. Za najnižu kastu su određeni poslovi lova na pacove, spaljivanje mrtvih, čišćenje grobova i kanalizacije i sl gadosti :pukeright: oni su "nedodirljivi". Ljudi iz nižih kasta žive potpuno odvojeno od viših, čak ne smiju da koriste iste bunare i česme, a kamo li da idu ulicom kraj njih ili ne daj Bože ih dodirnu :confused2: Jedva da imaju osnovno obrazovanje da čitaju i pišu, i to se smatra dovoljnim jer te kasta određuje po rođenju - ako ti je otac i deda spaljivač leševa i ti ćeš to biti. I to uređenje je staro skoro 4000 godina i nikad se neće promijeniti. Čak u VB ima dosta Indijaca i iako su se asimilovali i žive tamo generacijama, zna biti problema ako mladić hoće da žani djevojku koja je pradeda bio niža kasta....ma gamad :angry1:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 17:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
o ogranicenosti moja lijepa

a dovoljno je gledati travel cenel barem 2 sata

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Ne znam da li se u indiji nesto promijenilo, ali u Nepalu, gdje je slican sistem kasta, vec se polako mijenja; imam drugara koji se ozenio djevojkom iz druge kaste - familije ispocetka nisu bile bas odusevljene, ali je sad sve ok. Pricao sam s njim dosta o tom sistemu - recimo, samo pripadnici najvise kaste mogu biti svestenici, ostali nema sanse. Posjecuju se i oni medjusobno, ali kad dodju na jedni drugima na slavlje, prvo se postavi za ove iz vise kaste, a kad oni zavrse onda se postavlja sve novo za domacine - iz nize kaste.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ma ti iz najniže kaste koliko sam shvatio i žele da su tu gdje jesu i da im bude još gore, valjda se boje ako im bude dobro da će sjebati nafaku u slijedećem životu, a ovako što im je sada gore kao veće su im šanse da u slijedećem životu budu hadže :lol:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2012, 06:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
laoce je napisao:
Ne znam da li se u indiji nesto promijenilo, ali u Nepalu, gdje je slican sistem kasta, vec se polako mijenja; imam drugara koji se ozenio djevojkom iz druge kaste - familije ispocetka nisu bile bas odusevljene, ali je sad sve ok. Pricao sam s njim dosta o tom sistemu - recimo, samo pripadnici najvise kaste mogu biti svestenici, ostali nema sanse. Posjecuju se i oni medjusobno, ali kad dodju na jedni drugima na slavlje, prvo se postavi za ove iz vise kaste, a kad oni zavrse onda se postavlja sve novo za domacine - iz nize kaste.

Kad vec pominjes Nepal, sjetih se, vijest od neki dan:

Citiraj:
Farmer bites cobra to death in Nepal

A Nepali farmer who was bitten by a cobra in his rice paddy field has killed the snake by repeatedly biting it in return.

"A snake charmer told me that if a snake bites you, bite it until it is dead and nothing will happen to you," Mohammed Salmodin told the BBC.

He has now been discharged from hospital where he was being treated for the snake bite.
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-19348834

:D

P.S. Bilo kako bilo, iz licnog iskustva, pametni Indijci su u prosjeku dosta pametniji od ostalih pametnih nacija. Takodje, njihov obrazovni sistem je jako striktan, i ko se provuce do vrha, super mu je.
Bio je nedavno clanak u NYTimesu da su Ivy League univerziteti (tj. americke vrhunske skole) postale safety choice za Indijce.

Citiraj:
This summer, Delhi University issued cutoff scores at its top colleges that reached a near-impossible 100 percent in some cases. The Indian Institutes of Technology, which are spread across the country, have an acceptance rate of less than 2 percent — and that is only from a pool of roughly 500,000 who qualify to take the entrance exam, a feat that requires two years of specialized coaching after school.
...
Indians are now the second-largest foreign student population in America, after the Chinese, with almost 105,000 students in the United States in the 2009-10 academic year, the last for which comprehensive figures were available. Student visa applications from India increased 20 percent in the past year, according to the American Embassy here.

http://www.nytimes.com/2011/10/14/world ... wanted=all

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2012, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ovo je jedna od najgorih stvari koje sam procitao. Naime, radi se o indijskim udovicama. Citajmo:

http://www.nezavisne.com/zivot-stil/ziv ... 58609.html

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2012, 14:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Jedno od najgorih drustava je indijsko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2012, 22:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
"Marš za pravdu" počeo je u gradu Gwalior u centralnoj Indiji, a za 26 dana trebao bi završiti u New Delhiju, objavilo je udruženje inicijator Ekta Parishad, koje se bori za prava Indijaca bezemljaša. Iz Gwaliora je krenulo 35.000 ljudi, a udruženje očekuje da ih do ulaska u New Delhi bude 100.000.

Prvi marš takve vrste 2007., je privukao 25.000 ljudi, većinom prezaduženih seljaka koji su tražili pravo na pristup zemlji i sredstvima za proizvodnju hrane.

Demonstranti zahtijevaju agrarnu reformu nezadovoljni politikom centralne vlade koja problem prebacuje na lokalnu vlast ili pak kupuje zemljište u industrijske namjene te za gradnju posebnih ekonomskih zona.

Indijska sirotinja ostavljena je na rubu razvoja Indije koja je postala treća azijska ekonomska sila ili su jednostavno žrtvovani u ime liberalizma.

Oko 73 posto od 1,2 milijarde Indijaca živi od poljoprivrede. Zadnjih godina veliki industrijski projekti odgođeni su ili čak otkazani zbog sporova s lokalnim zajednicima oko kupnje obradiva tla.

FENA/đk


Tako se to radi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2012, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
filozof sa vrbasa je napisao:
Tako se to radi.


Tako rade jos od Mahatme Gandija, preko 50 godina, ali nikakvog napretka nema, sve gore i gore.

Najbolje rjesenje za njih bi bilo u promjeni mentaliteta (koji je slican romskom mentalitetu kod nas, ali vjerovatno gori puno) i ogranicavanju nataliteta i to bi ih izvuklo za 100 godina iz govana pod uslovom da pocnu reformu odmah.

Ali to se vjerovatno nece desiti i prema procjenama za 100 godina ce ih biti oko 5 milijardi, dakle skoro kao cijela planeta danas samo ce Indija imati ljudi, ako se ovaj trend radjanja nastavi, a samim tim i siromastvo ce se povecati, sto ce natjerati prirodu da primjeni radikalne mjere smanjenja populacije, a to su bolesti, ratovi, glad, emigracija itd.

Nisam bio nikad u Indiji, ali kad vidim ove njihove serije stvarno mi je to smijesno. Samo se nesto iscudjavaju, niti ima neke radnje, ni zapleta, ni zakljucka. Samo vidis mrste lica, i u jednoj prostoriji caskaju, caskaju, i mrgode ili daju gestove licima, zaista nikad nisam vidio nista dosadnije na televiziji da se prikazuje.

A serije prikazuju elitu. Vidimo iz ove teme da je prosjecnima daleko gore. Uopste mrzim sve te spanske, meksicke, indijske, hrvatske serije koje prikazuju elitu.
Daj obicnog covjeka prikazi.
Kako kod nas ima "Bela Ladja", "Srecni ljudi", "Bolji zivot", "Tesna koza", "Zikina dinastija" sve serije o obicnim ljudima u svakodnevnom zivotu, a ne ove spanske, meksicke i indijske serije samo furaju neku elitu u serijama, a obicni ljudi im se kupaju u govnima, kako vidimo na slikama u ovoj temi, a o obicnim ljudima ni rijeci, samo prikazuju neke mudonje u tim serijama i neku elitu kao da je to nekome interesantno. Ne znam ko kupuje te sugave serije kod nas :-?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2012, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
"...svaka deseta indijska škola nema ispravnu vodu, a čak 40 posto škola nema toalet..." :

http://balkans.aljazeera.net/makale/ind ... -sve-skole

Statistički podaci ukazuju na to da su u indijskim kućama telefoni rasprostranjeniji nego toaleti. Blizu 47 posto od 330 miliona domaćinstava raspolaže toaletom, dok 63 posto ima telefone, pretežno mobilne, pišu agencije.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs