banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Jul 2007, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Zamolicu, da ne prebacujete u muziku jer ova "spodoba" nema veze sa muzikom ...
htio sam samo da prokomentarisem lik i djelo ove osobe ... naime ,maloprije sam gledao koncert u zagrebu (iz znatizelje). Prije nisam slusao nikada njegove tekstove i danas sam ostao paralizovan tekstovima njegovih pjesama. Najvise me pogodilo prisustvo 50 000 mladih Hrvata (da ne kazem ustasa) koji su dizali ruke u znak pozdrava (kao fasisti) i pjevali pjesme od a do z (ili s) :) ...
uglavnom ostao sam bez teksta , jer ni kod nas ni u srbiji ne postoji ni jedan takav pjevac, a ako je postojao zavrsio je karijeru krajem rata ...
a on 12 godina poslije pjeva o srpskim banditima i slicno ... uzas ...


jos samo ne znam da li je veliki broj ljudi razlog za brigu ili su to obicna djeca koja nista i ne kontaju ...

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2007, 21:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
I ja sam malo gledao odvraćanje omladine od "ćetnićke 'ajdučije"!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2007, 21:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Sondri je napisao:
I ja sam malo gledao odvraćanje omladine od "ćetnićke 'ajdučije"!!!


Nije omladina , vec mladez .... :))

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2007, 21:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Mene zacudilio sto HRT daje snimku koncerta,da je neka privatna televizija pa ajde ali drzavna televizija da promovise ustastvo to mi nikako ne ide u glavu

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2007, 21:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
SIJUKS je napisao:
Mene zacudilio sto HRT daje snimku koncerta,da je neka privatna televizija pa ajde ali drzavna televizija da promovise ustastvo to mi nikako ne ide u glavu



to sam zaboravio da spomenem ... ne kontam ih nikako ...

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2007, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ne vidjevsi ovu, postavio sam slicnu temu na Covjek i Drustvo:

Dakle, dvoiposatni prenos koncerta covjeka koji u svojim pjesmama otvoreno slavi i velica NDH i njenje vodje. Covjek koji je trebao nastupati u Sarajevu prije par mjeseci, ali je ustala omladina svih nacija i otvoreno se suprotstavila nastupu jednog fasiste, na kraju nije ni svirao u Sa. I oni to prenose, uzimaju preko 2 sata svog vecernjeg programa! Jeste pun stadion, i odlicno ozvucenje/osvijetljenje/specijalni efekti, ali ostaje cinjenica da takve izvodjace uopste ne bi trebalo pominjati u medijima, niti ih promovisati!!!

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2007, 22:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
I sa tim su pred vratima evropske unije! :-?
Kao i Turci koji na protestu za 8 mart, specijala razbije stotine zena!

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 00:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2006, 18:18
Postovi: 636
Lokacija: BL
a najsmjesnije sto su svi iz vlade i predsednik gledali taj koncert uzivo, a u zg je bio koncert 2 dana zaredom i obaa dana je bio popunjen maksimir.
ustaska posla, cemu tolika mrznja

_________________
Registruj se! je napisao:
Ali "pecat" se razvija godinama, osim ako nisi novi Mocart ili Tadic (grozan sam, ali sam morao).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 00:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
http://anarhopunksavezbih.blogspot.com/ ... acija.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 11:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2006, 18:18
Postovi: 636
Lokacija: BL
cek jel on pjevao u sarajevu ili nije?
sto ne ppokusa doci u bl?

_________________
Registruj se! je napisao:
Ali "pecat" se razvija godinama, osim ako nisi novi Mocart ili Tadic (grozan sam, ali sam morao).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 12:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
SIJUKS je napisao:
Mene zacudilio sto HRT daje snimku koncerta,da je neka privatna televizija pa ajde ali drzavna televizija da promovise ustastvo to mi nikako ne ide u glavu

Mene ne čudi, to im je državna politika i danas. A i crkva im dobro pomaže u tome. Ako sam dobro shvatila iz onih priloga na tv kad je trebao doći u Sarajevo, katolička crkva je bila jedan od organizatora, sponzora, čega li već. U njihovim prostorijama su se mogle i karte kupiti!!?? Baš me zanima kako bi objasnili koja je veza između vjere, duhovnosti i ove spodobe.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 12:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2007, 15:10
Postovi: 370
Lokacija: Tu i Tamo!
Sve su to Debili. promovisati tako nešto je stvarno odvratno i primitivno!
Nirvanu ne volim zbog bassiste i poznate izjave da na njihov koncert ne smiju Srbi i Psi!
A thompsona ne treba ni komentarisati!

_________________
MRZIM METRONOM!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Oni su se kao bunili protiv tog koncerta i sad su ga prikazali na tv-u.... 50 000 zatucanih se može naći svugdje, al da se sastaju na tako javnom skupu koji još prenosi i državna tv... :roll: :roll: :roll: Ne mogu vjerovat....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Revan je napisao:
SIJUKS je napisao:
Mene zacudilio sto HRT daje snimku koncerta,da je neka privatna televizija pa ajde ali drzavna televizija da promovise ustastvo to mi nikako ne ide u glavu

Mene ne čudi, to im je državna politika i danas. A i crkva im dobro pomaže u tome. Ako sam dobro shvatila iz onih priloga na tv kad je trebao doći u Sarajevo, katolička crkva je bila jedan od organizatora, sponzora, čega li već. U njihovim prostorijama su se mogle i karte kupiti!!?? Baš me zanima kako bi objasnili koja je veza između vjere, duhovnosti i ove spodobe.



tacno, katolicka crkva je cini mi se bila organizator i koncert je trebao biti odrzan povodom godisnjice dolaska pape u sarajevo... sve mi je to previse cudno ...

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 15:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Nadam se samo da ima i vjernika koji nisu oduševljeni zbog toga čime im se crkva bavi... što bi neko ko želi vidjeti papu želio vidjeti i Thompsona. Ali eto, oni to žele poistovjetiti i uspijeva im, pošto malo ljudi misli svojom glavom.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 21:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
Covjek koji je opjevavao najveci zlocin na ovim prostorima....Jasenovac i Gradiska Stara...pa sta ima vise reci za tog bolesnika...on zasluzuje samo metak u vugla i nista vise...!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ja ne kontam zasto ste svi toliko sokirani sa tim?Mene bi iznenadilo da su zabranili emitovanje koncerta.Vuk dlaku mijenja ali cud...

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2007, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Citiraj:
"FAŠISTIČKI tonovi razdraganih zaboravljivih rock fanova" i "Hrvatska rock zvijezda koketira s nacističkom prošlošću" naslovi su koji su se pojavili u uglednim časopisima; današnjem izdanju The New York Timesa (TNYT) i jučerašnjem izdanju Herald Tribunea, čiji je novinar obradio koncert Marka Perkovića Thompsona održan 16. lipnja u Zagrebu.

U vreloj ljetnoj nedjeljnoj noći tisuće fanova napunile su stadion u glavnom gradu Hrvatske odazivajući se nacističkim pozdravom nakon što je rock zvijezda Marko Perković izgovorio dobro poznati slogan iz II Svjetskog rata, početak je teksta kojim je novinar Nicholas Wood započeo članak o Thompsonovom koncertu objavljen u TNYT.

Ponešto izmijenjeni članak istog novinara jučer je objavio i spomenuti Herald Tribune u kojem se pjevača proziva zbog "performanca koji je za Perkovića postao rutina: on izgovori dobro poznati hrvatski slogan iz II Svjetskog rata, a njegovi fanovi odgovaraju s nacističkim pozdravom."

Neki od fanova na glavama su nosili kape s oznakama nečasne hrvatske marionetske ustaške vlade koja je odgovorna za smrti desetaka tisuća Srba, Roma i Židova poslanih u koncentracijske logore, piše Wood u njujorškom listu.

Razmjena ustaških pozdrava rutinski je dio nastupa za gospodina Perkovića, a čini se kako pri samoj izvedbi nema svjesnih političkih poruka. Publika, za koju se čini da se uglavnom radi o tinejdžerima ili mladima u ranim 20-im godinama života, izgleda kao da se tek dobro zabavlja. Međutim, najnoviji uspjeh gospodina Perkovića među pripadnicima nove generacije, čiji su mnogi pojedinci čini se zaboravili na povijest Holokausta, uzrokovala je zabrinutost i osudu židovskih skupina u svijetu kao i skupina nacionalnih manjina u Hrvatskoj, piše TNYT.

Wood piše kako je zbog održavanja koncerta na kojem se okupilo oko 40.000 fanova, izražena zabrinutost i to najveća dosad, te dodaje kako je unatoč tome u nedjelju (1. srpnja) navečer državna televizija (misleći pri toma na HTV) emitirala snimku cijeloga koncerta i to u udarnom večernjem terminu, a emitiranje snimke potaklo je nove proteste židovskih i srpskih skupina.

Napomenimo kako HTV zapravo nije državna već javna televizija nad kojom država nema ingerencije i koja sadržaj TV programa određuje prema kriterijima gledanosti, što je u izjavi potvrdio i direktor programa HTV-a ŽeljkoVela.

List prenosi izjavu Milorada Pupovca koji u ime Srba kaže kako "ne želi plaćati (TV pretplatu) za nešto što utjeruje strah u našu djecu ili ih udaljava od njihovih prijatelja i susjeda". Direktor Centra Simon Wiesenthal Efraim Zuroff, kazao je pak kako "oni čini se nikako ne mogu shvatiti", misleći na Thompsonove fanove.

Wood podsjeća na Zuroffovo pismo predsjedniku Mesiću od kojeg je tražio da ubuduće zabrani održavanje sličnih koncerata te da zakonom zabrani upotrebu ekstremističkih simbola i slogana. Posebno zabrinjavajućim drži to što su se mnogi ugledni političari i novinari javno izjasnili kako ne vide problem u simbolima i pozdravima viđenim na koncertu.

List podsjeća na težnje Hrvatske da se u očima međunarodne zajednice prikaže kao antifašistička zemlja te na aspiracije da se priključi Europskoj uniji. Također se spominju i brojna reagiranja osoba iz hrvatskog političkog i društvenog života od kojih izdvajamo reakciju ministra Primorca koji je rekao kako Hrvatska nije fašistička zemlja, te komentar kolumnistice Vedrane Rudan koja je Zuroffa prozvala zbog "ekstremne arogancije" koju je prezentirao slanjem pisma hrvatskom predsjedniku Mesiću.

"Ustaški duh još uvijek je prisutan"


Domoljubne pjesme Marka Perkovića, koje su ponekad nasilno nacionalističke, najprije su postale popularne tijekom balkanskih ratova, kada se (Perković) borio u Hrvatskoj vojsci. Većina Hrvata poznaje ga pod nazivom Thompson koji je dobio tijekom rata u kojem se borio naoružan britanskom strojnicom istog naziva. I on sam nedavno se morao distancirati od povezanosti s ustašama. U intervjuu, pjevač inače mekog glasa, je rekao kako nikada nije podigao svoju ruku da bi napravio fašistički pozdrav, niti je poticao ljude da nose ustaške uniforme. Što se tiče upotrebe ustaškog slogana (Za dom) ustvrdio je kako se radi o tradicionalnom hrvatskom pozdravu iz II Svjetskog rata.

Uz problem ikonografije koja prati Thompsonove koncerte Wood prenosi i izjavu predsjednika Hrvatskog helsinškog odbora Danijela Ivina koji je nezadovoljan time da današnji školski sustav mlade uči kako ustaški režim iz II Svjetskog rata nije bio gori od komunističkog režima u Jugoslaviji tih ratnih i poratnih godina.

U zaključku teksta o Thompsonovom koncertu prenesena je izjava ministra školstva Damira Primorca koji je rekao kako hrvatski školski sustav nastoji promijeniti tezu o izjednačavanju ustaških i komunističkih zličina. Kao jedan od koraka k tom cilju jest činjenica da su hrvatske škole od 2004. godine uvele jednodnevni školski program kojim svake godine generacije učenika proučavaju tragediju Holokausta i njegove posljedice.

Na samom kraju Wood prenosi izjavu Tomislava Jakića, savjetnika predsjednika Mesića, koji je rekao kako je Hrvatska "daleko od ustaške nostalgije koja je vladala prije 15 godina, kada je duh pušten iz boce", ali je zaključio kako je isti "duh još uvijek prisutan" i bit će prisutan u godinama pred nama.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/new- ... 52354.aspx

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jul 2007, 14:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2004, 12:13
Postovi: 332
Lokacija: Lhffazija
Genetika je neizbrisiva :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jul 2007, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
sta ne valja, ljudi se 'dice' svojom istorijom, svojim stavom, svojom religijom, svojim ustrojstvom. to sto su za vrijeme 'te' istorije na najbrutalniji nacin iskorjenjene 'tisuce' ne-hrvata i ne-katolika, to je manje bitna (zapravo vise, ali :-#) stvar. ako je etnicko ciscenje proslo na kosovu, proci ce i tamo. ljudi velicaju svoju NDH kao jedini trenutak kad su imali svoju 'cistu' 'lijepu' 'njihovu' zemlju pored danasnje, jelte. to sto je zasnovana bila na pokolju....i to je manje bitna stavka. zato i prekopavaju jasenovac, moraju se zataskati tragovi. ljudi sve je to usko vezano, naravno, njihova dreeeevnaaa ceznja za hrvatskom drzavom cistom od 'okupatora' i 'jahaca' koja im se ispunila 90 i neke (jahaci su srbi, jahac je tito, jahac je kraljevina SHS). ovo je sad veoma povoljan period za istizanje nacionalnih simbola i nacionalnih = nacionalistickih zelja i emocija jer ulaze u EU kao sto neko pomenu. interesantno je to sto takve stvari nisu trenutno popularan trend u evropskoj uniji i demokratskoj evropi iako cesto dolazi do toga (sjeca li iko naciste onog sto povede partiju u austriji od prije par godina? ili jacanja skinheads pokreta u rusiji?). interesantno je i to sto se u evropi takvi trendovi guse i dave (bar javno) dok u hrvatskoj cvjetaju i rastu. aj sad poslije koncerta da cujem nekoga u hrvatskoj da uspravljenih ledja i uzdignute brade kaze 'ja sam srbin, pravoslavac' a da ne bude ubiVen.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs