banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 396 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Nov 2016, 20:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Džaba ti to govoriš, vidio sam po FB par glumaca i muzičara iz SAD koji su zauzeli stavove po raznima pitanjima mimo svoje branše, u neke sam se razočarao, ali idemo dalje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Brabus je napisao:
А заиста мора да имаш приличан поремећај да слушаш балашевића

Obrazlozi?

A malo su mi licemerni oni koji minimum 10 njegovih pesama znaju a pljuju ga.
Ja pricam o muzici,ostalo me ne zanima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Не знам ниједну нити их могу смислити, не знам у коју врсту смјестити његове јаде. Далеко му лијепа кућа.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Da nema njegovih pesama uz kakvu muziku bi zaljubljeni,nesrecno zaljubljeni i ostavljeni olaksavali svoju ranjenu dusu :D

Nego mene zanima koji to poremecaj imaju ljudi koji slusaju Balasevica!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Не знам ниједну нити их могу смислити, не знам у коју врсту смјестити његове јаде. Далеко му лијепа кућа.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Možda znaš, ali ne znaš da ju je on napisao. :badgrin:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Slusam i ja i slusao sam njegovu muziku...nije sad da padam u nesvijest i rezem vene kad zakuka ne lomite mi bagrenje al moze se slusati....
Javna je licnost.....sto poznatija licnost njegova izgovorena rijec ima vecu tezinu....izgovorio je to sto je izgovorio da bi se uvukao hrvatima u paksu i imao koji koncert vise u domu sportova a nije ga interesovalo da iz novog sada za sat vremena prekoraci preko drine i vidi sta se stvarno desava

Zato....Djole....nataknem te na imenjaka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Не вјерујем да пише на енглеском тако да знам шта слушам

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ali u ovom intervju on kaže da zadnjih nekoliko godina nije držao koncerte u BG zbog hipstera, znači da nije do para.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Прва ствар, свако има право на мишљење, као и да га јавно изнесе. Замислите да неко каже како ни магистар не би требао јавно да прича, него да ради свој посао и ћути. Не ваља. На страну што наши музичари углавном лапрдају, звали се они Ђорђе, Ненад, Јелена или како већ.
Друга ствар, његова "музика". Де људи, боље реците да вам се свиђа Дино Мерлин или шта ја знам. Поготово рећи да је Балашевић музичар!? О чему ви?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ima nas koji smo na ekskurzijama pjevali "U ime svih naaaaaaaaaaaas . . ." :D Ima on cool pjesama, ja volim "Devojku sa cardas nogama" zbog one teme na violini.

Djole je poceo da halucinira, valjda mu nedostaje paznje, sta li.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:53 
Ja nemam pojma znam li i jednu jedinu njegovu pjesmu...ne volim te sa kojima se rezu vene i jbg...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ма добро, има популарних пјесама, занимљивих текстова, али да је добар музичар? Хајде искрено, твоје бих мишљење баш цијенио.
Rocker je napisao:
Ima nas koji smo na ekskurzijama pjevali "U ime svih naaaaaaaaaaaas . . ." :D Ima on cool pjesama, ja volim "Devojku sa cardas nogama" zbog one teme na violini.

Djole je poceo da halucinira, valjda mu nedostaje paznje, sta li.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Као неко ко се бави музиком дуго већ с правом говорим да је музичар нула, у текстове не улазим, мада ме не додирују али то је ствар укуса.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Klajv_Biksbi je napisao:
Ма добро, има популарних пјесама, занимљивих текстова, али да је добар музичар? Хајде искрено, твоје бих мишљење баш цијенио.


Kako mislis "dobar muzicar" ? Kao pjevac nije nista posebno mada se mora priznati da ima nekoliko pjesama na kojima bi se mnogi udavili. Ja pod pojmom "dobar muzicar" smatram nekog ko je prvenstveno instrumentalista, sta znam tipa Bora Dugic i njegove frule ili Steve Vai i gitara. To su dobri muzicari i virtuozi.

Djole je prvenstveno tekstopisac ili sto bi se reklo "kantautor". Ja ga ne volim bas zbog tih izleta u politicku sferu i kvalifikacije, i zelje da se sa jednima svadja a sa drugima miri. To mu nije trebalo, i sad, kao i mnogi, moze samo da nam ga popusi. Pazi, vrlo malo se zna o njegovim izjavama za siptare, kako ih je smatrao za divljake i ljude bez ikakve kulture. I njegova pjesma "Ne lomite mi bagrem" je posljedica te ljubavi. Radi se o vrlo lukavoj bitangi i ksenofobu.
Ugl, davno rekoh da su ga najbolje kvalifikovali njegovi zemljaci nazvavsi ga "Panonski Govnar".

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Имамо исто мишљење, од ријечи до ријечи.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 22:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
02.08.2010.

shoole je napisao:
Ђоле умјетник, поета, издајник, борац против зла... баш сте свашта надробили! Ајмо редом...

Ђоле музичар... није. Гледао сам емисију на ОБН одмах након рата (уочи првог послијератног концерта у Сарајеву) кад му је екипа те ТВ дошла кући у Нови Сад. И наговарају га да им одсвира нешто уживо, а он се нећка, неће, а они упорни. И узе човјек гитару након силног наговарања и одсвира неки свој класик. Сваки дјечак који свира гитару пола године и зна да ухвати А-мол, Ц и Г дур боље би то одсирао од њега. Њему неугодно, нешто се зајебава како је зарђао, одавно није свирао.
Он једноставно има јаке музичаре око себе. И онда они његове идеје претварају у реп ("ти овде малко репујеш") или у Мексико ("Дон Франциско лонгплеј") или у чардаш или у неку баладу. Шта је већ Балашевић замислио.

Ђоле пјевач... није. Реално, он више рецитује и прича него што нешто пјева. Нема распон гласа нити неку технику пјевања. И то и он признаје.

Ђоле је козер, забављач. Малтене стенд-ап комичар. И они који га не воле се насмију на његове приче на концертима између пјесама.

Ђоле је и добар текcтописац и пјесник.

Не волим га. Боли ме међуножје хоће ли неко због тога сматрати да нисам урбан или да сам на страни сила мрака и рата и национализма.

Прво, његова музика... Господе, колико патетике и меланхолије! Тачно нездраво. Он ту меланхолију и патетику продаје. И добро је продаје. Мени је то нездраво за људску психу.

Друго, његово подилажење публици... љигаво! Тај први концерт у Сарајеву након рата ми је остао у сјећању. Какво пресеравање! Он долази транспортером УНПРОФОР-а у Сарајево, па као хоће ли га неко напасти, па је он као први из Србије који након рата свира у Сарајеву. Па је изашао на бину и поздравио пучанство са "Мерхаба!".

Да појасним... прије Ђолета (пар мјесеци прије), у Сарајеву је свирао Рамбо Амадеус. Заиста, Свјетски Мега Цар! Позвали га из Забрањеног Пушења да им буде гост (мислим да је био концерт поводом 15 година од оснивања ЗП). Он сјео у ауто са Трутом, дошао у Сарајево, паркирао се и одсвирао. Без помпе, без шупљака и патетике. Дошао, одсвирао и отишао. И да напоменем да је Рамбо пуно експлицитније изражавао свој антиратни став од Балашевића. Али Рамбо је карактер за овога.

Ово поздрављање са Мерхаба... нека поздравља како хоће. Његова ствар. Али као мала ислустрација... Након рата, један од првих музичара из Сарајева који је свирао у Београду је Хари Мата Хари. Замислите сцену: излази ХМХ на бину Сава центра први пут након рата и поздравља публику са "Помаже Бог, Београде!". Ви би рекли: "Ау, какво увлачење!"
Није добро поређење? Не бих се сложио. У Сарајеву су се људи прије рата поздављали са "Добар дан" и "Здраво". Мањина се поздрављала са "Мерхаба", отприлике онолика мањина која се у Београду поздрављала са "Помаже Бог".

Ђоле није издајник. Кога је он издао? Српство? Државу? Није он никада бранио ни српство ни државу, није му то посао. Он је музичар.

Он је мени (понављам мени, субјективно) љигавог карактера.


01.08.2010.

Džontra je napisao:
Podjela na ove što ga mrze, i ove prosvetljene koji istinski razumiju šta je pjesnik išto da kaže i koji su pametniji od ostalih. Protiv prvih nemam ništa a drugi su mi žalosni...

Ne kontam: Kad Bora Đorđević izbaci neki komentar onda je "pijana četnička seljačina". super. Međutim kad đorđe izbaci neki anti-srpski komentar onda je "umjetnik koji govori meta-jezikom koju većina plitkih ljudi čuje ali ne razumije". Sjajno. u čemu je onda razlika ova dva lika, osim što je Bora jedno tri puta bolji tekstopisac...


viewtopic.php?f=27&t=51051

Bilo je puno sjajnih postova na ovoj temi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 22:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Као неко ко се бави музиком дуго већ с правом говорим да је музичар нула, у текстове не улазим, мада ме не додирују али то је ствар укуса.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Muzicar, jesmo li slusali neke od tvojih hiteva?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Klajv_Biksbi je napisao:
Имамо исто мишљење, од ријечи до ријечи.


Pa sto ne glasas za SNSD ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Што ти гласаш?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja sam prvi pitao! :)

Aikus je napisao:
Muzicar, jesmo li slusali neke od tvojih hiteva?

Postoji gomila jako, jako dobrih muzicara koji nisu napisali nijedan hit. Postoje cak i neki izvodjaci koji nisu pisali svoje pjesme, a bili su popularni, recimo Rory Galagher.

Dobar muzicar ne mora biti i dobar kompozitor. I obratno, naravno.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 396 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs