banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Okt 2012, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Bas je razumljivo nema sta. Nijedno samoubistvo nije resilo problem, stari problem ostao a za okolinu doticne osobe nastali novi problemi. Samo budala i idiot moze dici ruku na sebe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Poznavao sam par ljudi koji su izvrsili samoubistvo

jedna zena iz moje zgrade koja je bila dusevni bolesnik inace bila jako fina osoba...skocila sa 8 sprata moje zgrade

jedan lik iz carsije koji je bio degen i po udarao mater i sestru drogirao se kacio vjerovatno i sa policijom zapalio kucu drugu :lol:

objesio se u svojoj kuci


i jedan lik koji je imao 20 i kusur godina tako nesto ostavio poruku da se ubija zato sto nije uspio za cijeli zivot da nadje ni jednu curu i shvatio sebe kao promasaj mslm da se i on objesio mada bilo je to davno nisam tacno siguran


Ko se zeli ubiti moze da ima raznorazne razloge uglavnom su to kao sto neko napisa ljudi koji se zatvore u sebe i mozda bez pomoci drugih osoba ne znaju sami da nadju izlaz pa im samoubistvo izgleda kao jedini nacin rijesavanja problema...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 17:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Samoubice su paradoks. Sto ih je vise - to ih je manje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 22:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Nov 2001, 01:00
Postovi: 231
Hertzog je napisao:
Bas je razumljivo nema sta. Nijedno samoubistvo nije resilo problem, stari problem ostao a za okolinu doticne osobe nastali novi problemi. Samo budala i idiot moze dici ruku na sebe



Kako nije resilo problem? Recimo da je neko tesko bolestan i da mu nema lijeka.
Zasto ne bi imao pravo da skrati muke? Zar tako ne bi olaksao i sebi i onima oko njega?

Imam prijatelja ciji je otac bio u fazi vegetacije pune 4 godine. Nije se mogao micati, pricati itd... Bio je kao biljka. Otkazivao mu je jedan po jedan organ.

Zar tu nije bolje skratiti muke?

Zar to nije razumljivo?


Bi li ti volio da ti neko stavlja pelene? Da tako oslabis da ne mozes sami otici u WC, da se ne mozes presvuci, da svaki dan imas bolove?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nije svako isti. Neko bi trpio sve i nikad mu samoubistvo ne bi palo na um, a neko i za manji problem pomišlja da presudi sebi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2012, 22:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa za to bih ganjao eutananaziju i to su neke druge stvari, mislio sam na neke zivotne probleme koje ljude nateraju na samoubistvo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2012, 22:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Nov 2001, 01:00
Postovi: 231
Hertzog je napisao:
Pa za to bih ganjao eutananaziju i to su neke druge stvari, mislio sam na neke zivotne probleme koje ljude nateraju na samoubistvo



Pa i ja sam za legalizaciju eutanaziranja. Vjeruj mi da ne bih pozelio nikome da ima isti slucaj kao otac mog prijetelja.
To je patnja za sve. Kako za bolesnika tako i za okruzenje. Bolje je....inekcija i dubok san. Nismo vise u srednjem vijeku.

No sve lezi u tome kada neko moze donijeti takvu odluku. Nije ni to lako za procjeniti.

Ja ipak razumijem one koji pocine samoubistvo. Bar u nekim slucajevima.
Ne razumijem one koji izvrse samoubistvo jer moraju ponavljati godinu u skoli. Sta je jedna godina u zivotu? No tu su vise roditelji koji nabiju pritisak djetetu u stilu : ne vracaj mi se kuci ako ne budes prosao.

A bilo je vise takvih slucajeva


Inace prosle godine je u RS 281 osoba pocinila samoubistvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2012, 10:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Hertzog je napisao:
Pa za to bih ganjao eutananaziju i to su neke druge stvari, mislio sam na neke zivotne probleme koje ljude nateraju na samoubistvo


ja mislim da iz vecine samoubistava stoji bolest,neka hronicna koja je nevidljiva okolini a skojom se covjek muci i pati ili dusevna poput depresije i slicno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2012, 10:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Citiraj:
ja mislim da iz vecine samoubistava stoji bolest,neka hronicna koja je nevidljiva okolini a skojom se covjek muci i pati ili dusevna poput depresije i slicno


Iza dosta ubistava stoje problemi materijalne prirode. Sirotinja i neimastina nekada udaraju gore od bolesti.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 07:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2012, 22:00
Postovi: 25
Kažu da se samo kukavice ubijaju. Ja kažem da se samo hrabri ubijaju. To može samo neko ko ima ogromna muda. Ne može pičkica (karakterna osobina) da digne ruku na sebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Atletičaru iz Kenije odsekli prste jer je spasao Oliveru Jevtić


Tamnoputi neznanac koga Užičani viđaju u društvu Olivere Jevtić zove se Stenli Kipruti. Kenijac je, atletičar, svetski prvak. Na šaci leve ruke ima samo palac. Ostalim prstima platio je cenu svoje hrabrosti - iz pakla građanskog rata spasao je smrti našu maratonku i njenog trenera Slavka Kuzmanovića.


Stenli ovih dana trenira zajedno sa Oliverom na stazi u Užicu
Slika
- Četiri prsta su mi odsekli mačetom. Osvetili su mi se što sam moje prijatelje Srbe izvukao na sigurno kad je život u Keniji bio jeftina roba - priča nam vižljasti Afrikanac na tartan stazi stadiona u Užicu.


Prijatelji Srbi se zovu Olivera Jevtić i Slavko Kuzmanović. Oni film vraćaju na decembar 2007. godine.

- Bili smo u Eldoretu u Keniji, blizu granice sa Ugandom, gde je Olja trenirala za maratonsku trku u Pekingu. U tom kampu bilo je puno atletičara, među njima i Stenli - seća se Slavko Kuzmanović.

Olivera se pripremala za Olimpijadu, a Kenija za izbore. Borba za vlast bila je povod plemenima da zarate.

- Zavladao je haos. Ulice su bile prekrivene leševima. Gledali smo kako pobunjenici u crkvu uvode žene i decu i žive ih spaljuju - priča Olivera.


Posledice mačete
Slika

Pokušali su Olivera i Slavko da se izoluju od ratne strahote, nadajući se da će užas brzo proći.

- Hteli smo da odemo na trening, ali nam Stenli nije dao. Rekao je da se sprema pokolj. Na atletsku stazu su upali neki ratnici i ubili njihovog zemljaka, atletičara, olimpijskog prvaka - nastavlja srpska maratonka.

Više vremena za čekanje nije bilo. Trebalo je pobeći, ali kuda?

- Stenli nas je poveo mračnim ulicama Eldoreta, potom kozjim stazama kroz šumu. Metar po metar smo se probijali iz vatrenog obruča dok nismo stigli na bezbedno. U Najrobiju nas je čekao avion koji je obezbedila srpska diplomatija. Stenli se vratio nazad - nastavlja Slavko.

Tek kasnije saznali su šta se desilo sa njihovim spasiocem.

- Pobunjenici su saznali da sam izvukao dvoje belaca. Zarobili su me. Izgubio sam prste... Naredne godine osvojio sam zlatnu medalju na svetskom prvenstvu hendikepiranih atletičara u Indiji - prepričava Stenli Kipruti.

Kenijac je već neko vreme u Užicu, Oliverin je i Slavkov gost. Zavoleo je Užice i Zlatibor.

- Zauvek mu ostajemo zahvalni. Srećni smo što smo ga imali uz sebe kad su nam glave visile o koncu - kažu Olivera i Slavko.

Obožava rakiju i pršutu

Stenli nije ostao imun na srpsko gostoprimstvo i običaje.

- Zaticao sam ga po Zlatiboru kako po selima sedi sa ljudima i gustira pršutu i rakiju. Ovo drugo mu se posebno svidelo. Još malo pa se vraća u otadžbinu, ali će uskoro opet biti sa nama. Atletski klub "Mladost" predstavljaće Srbiju u Kupu evropskih šampiona u krosu. Za takmičenje imamo pravo da prijavimo jednog stranca. To će biti Stenli Kipruti - kaže Slavko Kuzmanović.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 10:19 
3_hepa_za_dorucak je napisao:
Kažu da se samo kukavice ubijaju. Ja kažem da se samo hrabri ubijaju. To može samo neko ko ima ogromna muda. Ne može pičkica (karakterna osobina) da digne ruku na sebe.

Ja kazem da se glupi ubijaju, sta sad?


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ja kazem da ne kapiram shakalov post, tj. kakve veze ima sa samoubistvom? :(

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A.J.V.A.R. je napisao:
Ja kazem da ne kapiram shakalov post, tj. kakve veze ima sa samoubistvom? :(


:lol: :lol:

Naravoucenije: Nemojte nista pisati po forumu dok se ne umijete i solidno razbudite. :D

Ovo je trebalo ici u temu "Vrli svijet"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 11:34 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2012, 22:00
Postovi: 25
tensSa je napisao:
Ja kazem da se glupi ubijaju, sta sad?


Idi pa se rokni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 11:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2012, 22:00
Postovi: 25
A.J.V.A.R. je napisao:
Ja kazem da ne kapiram shakalov post, tj. kakve veze ima sa samoubistvom? :(


Šaki hoće reći da ovaj rob sada ladno guzi Jeftićku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
3_hepa_za_dorucak je napisao:
tensSa je napisao:
Ja kazem da se glupi ubijaju, sta sad?

Idi pa se rokni!

Nema on hrabrosti za to, kao sto ti sjajno primjeti samo najstabilniji i najhrabriji ljudi to mogu :oops:. Svakom od njih Darvinove nagrade dodijeliti. Laureat do laureata.

3_hepa_za_dorucak je napisao:
Šaki hoće reći da ovaj rob sada ladno guzi Jeftićku.

Aaa sada mi je jasno kakve to veze sa samoubistvom ima. Hvaaalaa najljepse na objasnjenju, shakal nije svjestan da je ubo temu ko corava koka :oops:.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 11:56 
3_hepa_za_dorucak je napisao:
tensSa je napisao:
Ja kazem da se glupi ubijaju, sta sad?


Idi pa se rokni!


Jok, nemam ja jaja za to, posto jel'te treba ih imati. 8) 8)

A i fino mi je, ne vidim razlog zasto da odem tako brzo, ne vjerujem da ima ista poslije smrti pa jebiga...

OnTopic:
Najlakse je biti pica uzeti pistolj i dici ruku na sebe kada je tesko, a sta je sa onim sto ostavljas iza sebe (govorim ovo u slucaju da ostaju gladna zena i djeca sa kreditima, a i ostatak rodbine), tako da ne treba neka pretjerana inteligencija pa shvatiti da je SU bijeg, a samo pickice bjeze i ne suocavaju se sa problemima...

Citiraj:
Svakom od njih Darvinove nagrade dodijeliti. Laureat do laureata.

Taj rad...


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 12:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2012, 22:00
Postovi: 25
http://en.wikipedia.org/wiki/Seppuku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ja bih samo da dodam da sam bio u keniji za vrijeme izbora tj dec 07 januar 08 i ovo dvoje seru al onako cnn-ovski na kubike
u eldoretu je bilo gusto ali ni priblizno za strance koliko za lokalce o "vatri" i obrucima necu ni da komentarisem to su bili etnicki nemiri poslije izbora a ne jebena okupacija i kenijska policija je vecinom zavodila red u rijetkim slucajevima vojska
crkva i djeca je prica koja je kruzila kenijom tada ali nikad nije dokazano da se nesto takvo desilo (bilo je mrtvih da se razumijemo ali olivera je mogla da fasuje kitu i noz i u po najrobija juce tako da me samo ispizde ove sojke sto odu u istocnu afriku i onda se cude kad im se nesto desi)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs