banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2601 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 131  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Religija i gluposti
PostPoslato: 24 Feb 2012, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Pogledajte vi njih oko cega se oni tuku kao da nemaju bitnijih stvari za rjesavati:

http://www.24sata.info/vijesti/svijet/8 ... ljudi.html

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ne mogu bas reci da je valjan razlog za ubijanje, jer takvog nema...plus nisam neki vjernik, al' mislim da je nepotrebno raditi takve gluposti uopste...sveta knjiga je sveta knjiga, bilo koja bilo kome i u to ne treba dirati :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Ja ih podrzavam. Kontam, ako ce nastaviti da se ubijaju da zapalim i ja koji Kuran...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 17:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Hahaha xD Jbg, kontam da je rizicno zapaliti do Kabula :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Не само до Кабула, него до скоро свих арапских и афричких исламских земаља. Тамо изгледа ништа не раде, само размишљају о религији и ко боље тумачи религију. Понекад помислим, да није било Совјетског савеза, да би мислио да је религија после фашизма проузрочила највише зла а планети. Сетимо се Европе у средњем веку, а сад исламских земаља. Изгледа што људи више практикују религију да више лицемерства и зла носе. Не мислим на појединачно, него мислим кад религија и држава нису одвојени то је велико зло, показало с и у прошлости и данас.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Pa tuku se, jer zive po toj knjizi mislim bar se trude. Ne uce nista drugo sem te knjige, i vjerovatno im je mnogo tesko, zato sto su tako nauceni, razlicita percepcija stvarnosti.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 18:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012, 20:12
Postovi: 162
Religija=gomila gluposti na jednom mjestu
Religija=strah od smrti

Prvo je udario grom,buka i svjetlost,ne mogoše da objasne pa rekoše da je gore na nebu neko bradato čudovište od koga smo nastali...i svi se primiše na to. Onda organizacija zvana Crkva reče da je Zemlja po kojoj hodimo ravna ko Banat...i svako ko je mislio svojom glavom i tvrdio suprotno je završio na roštilju. Onda je Sunce kružilo oko Zemlje,i opet,ko je argumentovano tvrdio suprotno je završio na lomači. Onda krštaški ratovi,mrtvi,rat u Bosni,Turci protiv Četnika,Ustaše su tu takođe...sve zbog vjere.
Drugi svjetski rat...
Uglavnom,Bog je sadista! To sam negdje čuo,samo ponavljam,ne vjerujem u Djeda Mraza i Boga,baba roge... Ja sam pagan. :D

_________________
Ono što te ne ubije,to te osakati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 19:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
pohoj je napisao:
ne vjerujem u Djeda Mraza i Boga,baba roge... Ja sam pagan.

Vidi se da si jedan od onih što vjeruju u bacanje graha i trčanje oko stožine za dobru žetvu.

btw
babe roge, djeda mraz i razni bogovi i jesu paganska vjerovanja i paganski likovi.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
pohoj je napisao:
Onda organizacija zvana Crkva reče da je Zemlja po kojoj hodimo ravna ko Banat...i svako ko je mislio svojom glavom i tvrdio suprotno je završio na roštilju. Onda je Sunce kružilo oko Zemlje,i opet,ko je argumentovano tvrdio suprotno je završio na lomači. Onda krštaški ratovi,mrtvi,rat u Bosni,Turci protiv Četnika,Ustaše su tu takođe...sve zbog vjere.


Ја разумем људе у прошлости јер наука није била довољно развијена као ни социјални односи. И немам ништа против религије јер се не може доказати ни једно ни друго.
Оно што је мени чудно да у 21 веку постоје људи који се ложе у оволикој мери на веру и нацију да је то фасцинантно. Хајде да им је та вера нешто дала, него упадају у све већи глиб због те вере и међусобно се истребљују, а и даље гањају то. Због тог првенствено помињем арапске и друге примитивне земље иако се екстремизам у религији и глупост религије може јавити било где, али то је најчешће у теократским државама, а арапске земље су већином такве и зато је тамо стално рат. Зато је наслов теме овај, да се неби погрешно схватило да ја имам нешто против праве религије. Ја сам само против религије која чини зло, а то је у овом случају на пример.
Јер Европљани су се тукли и свађали око религије у средњем веку и научили поуку да религију треба одвојити од државе, јер је религија добар слуга а лош господар. Међутим у исламским земљама то још нису схватили већином и тамо се још раде лоше ствари јер религија влада. Због тога многи људи имају лоше мишљење о исламу, а суштински проблем је исти као и у Европи у средњем веку, а то је одвојити религију од државе.

_________________

Filozofija...


Poslednji put menjao jellyfish dana 24 Feb 2012, 19:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 19:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012, 20:12
Postovi: 162
old fashion men je napisao:
pohoj je napisao:
ne vjerujem u Djeda Mraza i Boga,baba roge... Ja sam pagan.

Vidi se da si jedan od onih što vjeruju u bacanje graha i trčanje oko stožine za dobru žetvu.

btw
babe roge, djeda mraz i razni bogovi i jesu paganska vjerovanja i paganski likovi.


I sad te pičke vole ;D
A genije,jesi vidio ogromni :D na kraju ? ;D

_________________
Ono što te ne ubije,to te osakati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 19:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012, 20:12
Postovi: 162
jellyfish je napisao:
pohoj je napisao:
Onda organizacija zvana Crkva reče da je Zemlja po kojoj hodimo ravna ko Banat...i svako ko je mislio svojom glavom i tvrdio suprotno je završio na roštilju. Onda je Sunce kružilo oko Zemlje,i opet,ko je argumentovano tvrdio suprotno je završio na lomači. Onda krštaški ratovi,mrtvi,rat u Bosni,Turci protiv Četnika,Ustaše su tu takođe...sve zbog vjere.


Ја разумем људе у прошлости јер наука није била довољно развијена као ни социјални односи. И немам ништа против религије јер се не може доказати ни једно ни друго.
Оно што је мени чудно да у 21 веку постоје људи који се ложе у оволикој мери на веру и нацију да је то фасцинантно. Хајде да им је та вера нешто дала, него упадају у све већи глиб због те вере и међусобно се истребљују, а и даље гањају то. Због тог првенствено помињем арапске и друге примитивне земље иако се екстремизам у религији и глупост религије може јавити било где, али то је најчешће у теократским државама, а арапске земље су већином такве и зато је тамо стално рат. Зато је наслов теме овај, да се неби погрешно схватило да ја имам нешто против праве религије. Ја сам само против религије која чини зло, а то је у овом случају на пример.


potpisujem

_________________
Ono što te ne ubije,to te osakati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
@jellyfish

Sve to stoji, ali ti ne mozes nista uciniti po tom pitanju kao ni ja. Sad da odes tamo i sve ovo ispricas, misim, realno gledano, najmanje odfikarili glavu ili te kamenovali. Mene vise brine sto taj sport neki imaju zelju da importuju i na ove prostore, pa ne raste dzabe u Evropi islamofobija, razliciti kulturoloski i religiozni okviri kad se sudare, tu bude belaja.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 20:03 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
i meni je cudno kad u 21 vijeku postoje ljudi koji se loze na fudbal pa zbog svojih bogova se kolju, mrze i svakim danom sve vise tonu u glib..

ne cini religija zlo vec ljudi..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
LemiGO je napisao:
@jellyfish

Sve to stoji, ali ti ne mozes nista uciniti po tom pitanju kao ni ja. Sad da odes tamo i sve ovo ispricas, misim, realno gledano, najmanje odfikarili glavu ili te kamenovali.


Pa ne mogu, ali isto tako ne mozemo nista uciniti po osnovu Kosova i drugih tema pa raspravljamo na forumu. Tako i ovo.
U pravu si, da im to odemo i ispricamo nebi se dobro proveli. Slicno je i kod balkanaca kad im kazes za naciju. Balkanci se pale na naciju kao arapi na religiju. Mozda ne bas toliko ekstremno ali slicnosti ima. Ono sto mene nervira kod tih arapa je sto oni pokusavaju nametnuti tu religiju cijelom svijetu i umjesto da daju dobar primjer oni samo izazivaju zgrazavanje prema toj religiji. Svijet bi tu religiju sam prihvatio da vidi nesto dobro u njoj, ali kad oni pokazuju samo zlo onda cine tu religiju vrlo odbojnom. Meni je kao i vecini ljudi to odvratno da se ljudi ubijaju zbog jedne knjige ili crteza Muhameda.

spavac je napisao:
i meni je cudno kad u 21 vijeku postoje ljudi koji se loze na fudbal pa zbog svojih bogova se kolju, mrze i svakim danom sve vise tonu u glib..


Da, s tim da drzave ne ratuju zbog fudbala i s tim da u fudbalu godisnje ima mozda desetine zrtava, a zbog religije milioni.
Tacno je da ljudi cine zlo, a ne religija, to je i smisao ove teme ako procitas moje prethodne postove. Zbog toga i govorim kako religiju treba odvojiti od drzave i oduzeti joj vlast.
Vjerovatno da i navijacima fudbala das vlast da bi bilo zlo. Tako isto i religiji.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 21:57 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
i ja bi da odvojim ekonomiju od drzave, al ne ide..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
spavac je napisao:
i ja bi da odvojim ekonomiju od drzave, al ne ide..


Pa to je dokazano da ne ide. Isto tako je dokazano da ne ide religija s drzavom. Imam utisak da si napisao ovu glupost jer nemas nikakvih argumenata kojima bi odbranio teokratsku drzavu, jer gdje god se pojavila teokratska drzava to je propast.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 08:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja imam utisak da si ti jelly isti kao ovi što se ubijaju u Kabulu,samo druga strana medalje...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
_зока je napisao:
Ja imam utisak da si ti jelly isti kao ovi što se ubijaju u Kabulu,samo druga strana medalje...


Ovo su teske optuzbe.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 10:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zašto to misliš? Pogledaj naziv teme i sve će ti biti jasno. Njemu je religija glupa,ljudi koji vjeruju su glupi i neprosvećeni...Sekundica fali da preće "tanku crvenu liniju"...Samo povoljan ambijent i gotovo je.
I nije samo ova tema ono na čemu ja temeljim svoje mišljenje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 10:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Moza ima malo vise prozapadne stavove, ali mislim da je malo pretjerano reci da je kao i oni tamo u Kabulu.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2601 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 131  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs