banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2011, 16:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
VUK DRAŠKOVIĆ: Ne zaboravimo stihove koje su Srbiji posvetili Kulenović, Ujević, Davičo... Ne zaboravimo kako su oni, koji nisu Srbi, patili sa nama i kako su nas voleli

Utorak | 06.12.2011.

Ko se to i zašto protivi zahtevu šefa države da budu uklonjene barikade na severu Kosova? Oni koji slave vesti iz Brisela da će nam EU reći „ne“. Slave ratni profiteri, šverceri, podzemna i svemoćna DB, stranke za koje Srbi i nisu Srbi nego „mali Rusi“, slavi Sinod Srpske crkve, slave svi koji mentalno mrze i Evropu i Zapad i naše susede, koji mrze i svakog u Srbiji ko je protiv njihove mržnje, piše za srbijanski Blic Vuk Drašković



Piše: Vuk DRAŠKOVIĆ (Blic)

Pre samo četiri decenije, ove je stihove Srbiji posvetio musliman Sait Orahovac:

Srbijo, zdravo! I nek za te
Tvoj sjaj i slava i moć i plod
Govore svetu. Volim ja te,
Kao što se voli rođeni rod.

A ove stihove Srbiji je posvetio i njenoj golgoti u Prvom svetskom ratu se poklonio jedan katolik i Hrvat, Augustin - Tin Ujević:

Danas rasteš samo iz krvi najboljih
Što su maču dali svoja tela spravna
Blešteći u duhu i u čistoj volji
Božanstvena, sveta, zemljo pravoslavna.


Ne zaboravimo ni Skenderovu „Stojanku majku“ ni Goranovu „Jamu“ ni Nazorovu „Majku pravoslavnu“ ni Davičovu „Srbiju“.

Ne zaboravimo kako su oni, koji nisu bili Srbi, patili sa nama i kako su nas voleli. Ali, ne zaboravimo, ne zaboravimo i kako smo i mi nekad voleli.

Da opet budemo ono što smo bili, narod koji voli i sebe i druge, moralni je i duhovni imperativ nacionalnog preporoda i preokreta. Obavezni smo da javno žigošemo tvrđave mržnje, izvore otrova koji, kao kancer, razara istorijsko biće Srba.

Taj otrov nije u našem narodu, nego on teče sa vrhova. Nisu neprijatelji Srbije i našeg naroda ni u Americi ni u Evropi, niti igde oko nas, nego su naši jedini neprijatelji među nama. To su akademici koji propovedaju da su beda i mržnja velika prednost Srbije, to su pesnici koji pišu ode Bin Ladenu, to su komentatori kojima je mržnja jedina pamet i jedino mastilo, to su politički lideri kojima je mržnja jedini program, to su vladike koje su se odmetnule od Hrista.

„Sestro, daj mi vode“, rekao je Hristos Samarjanki kraj bunara i reči ljubavi, kao melem, privio na rane velike mržnje među Samarjanima i Jevrejima.

Takozvana duhovna i politička elita današnje Srbije vrisnula bi iza svojih katedri mržnje na svakog Srbina koji bi otišao u Prištinu i Albanku nazvao svojom sestrom, Albanca svojim bratom, prijateljem ili dragim komšijom. Mnogi naši mediji bi na naslovnim stranama i u svojim udarnim emisijama javili da je to izdaja Srba, izdaja Srbije, izdaja naše vere.

Srbe, Srbiju i one naše kosovske crkve i manastire izdaju upravo ti mrzitelji koji propovedaju da Albance ne smemo ubrajati ni u ljude.

Nijedno neprijateljstvo ne gasi se neprijateljstvom, nego samo prijateljstvom. Ovo načelo stvorilo je i EU, kad su vekovni ratni neprijatelji Francuska i Nemačka odlučili da prijateljstvom povežu svoje sudbine i kad su tim putem krenuli i ostali narodi danas ujedinjene Evrope.

Kako pre neki dan reče francuski predsednik, EU nije pravo izbora, nego je EU neminovnost. To je i državni program pokreta „Preokret“.

(Blic.rs, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)


Ja Vuka ne podnosim kao političara, ali se na njegove riječi uvijek rastopim. Kada govori pametne stvari svaka mu je na mjestu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 18:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Vuk Drašković je izuzetno pametan i obrazovan čovjek, ali za politiku je najblaže rečeno - glup! Em glup, em se prodao zapadu pa je preko noći pogazio svoja četnička uvjerenja i okrenuo se tadiću, jovanoviću, đinđiću...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 18:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
em se prodao zapadu pa je preko noći pogazio svoja četnička uvjerenja


slabo i tebi ide politika,citaj malo istoriju....cetnicki pokret i ta vrsta naseg srpskog nacionalizma je neodvojiva od Zapada,prvenstveno Velike Britanije i USA...uvijek se i bazirao na saradnji sa tim zemljama,a tamo je i vecina ljudi otisla (Chicago) kad su komunisti zapoceli progon pravih Srba.

ps sad me i ne cudi sto navijas za Partizan :wink:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 18:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
"Uvijek se bazirao na saradnji sa tim zemljama". Sad vidim zašto Drašković i kompanija propagiraju da Srbija treba priznati Kosovo. Fino, fino. Nek si ti mene prozvao za Partizan. Četnici će pod ruku sa onima što su nam oteli Kosovo, mi "partizani" nećemo. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 18:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pekmen je napisao:
Vuk Drašković je izuzetno pametan i obrazovan čovjek, ali za politiku je najblaže rečeno - glup! ...

Slažem se. Davno sam čitala njegove knjige i mogu reći da sam ostala zatečena, pogotovo njegova knjiga "Ruski konzul" me je prijatno iznenadila i oduševila. Njegov stil pisanja vuče mi na Dostoja.
Nigdje još nisam naišla, ni u jednoj knjizi, da je neko toliko duboko ušao u nečiji lik.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 23:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 23:00
Postovi: 62
Ja ga ne volim vidjeti očima... da ne psujem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 23:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 23:00
Postovi: 62
...a i knjige mu ne bi ni u zatvrou čitao!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2011, 00:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2010, 15:09
Postovi: 1155
Lokacija: Najljepsi grad na svijetu
Vuk Vuku nikad covjek :angry7:

_________________
Mi Delije, jebemo najzrelije!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2015, 17:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Vuk Drašković: “Nema budućnosti za BiH bez strateškog saveza Srba i Bošnjaka”
Profile photo of R. H. R. H. PRIJE 17 SATI

Lider Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković rekao je u emisji “Puls” BN televizije da nema stabilne BiH bez strateškog saveza Srba i Bošnjaka, te da bi partnerstvo predsjednika Srpske Milorada Dodika sa liderom HDZ-a BiH Draganom Čovićem moglo da se obije o glavu i Dodiku i Republici Srpskoj.
Twitter Facebook Google + Linkedin Komentari
“Ja sam jedom rekao to će mu se obiti o glavu. Zato što su Srbi i Bošnjaci dva vodeća naroda u BiH. Bilo kakav savez koji remeti njihovo trajno pomirenje i njihovu trajnu saradnju nije dugoga vijeka. Ja opet kažem da nema stabilne BiH i budućnosti bez strateškog saveza Srba i Bosnjaka”, tvrdi Drašković.

Drašković smatra da je prošlo vrijeme izolacije na ovim prostorima i da cio region mora biti dio svog prirodnog okruženja Evrope i evroatlanskih struktura.

“Pamtim izjavu od prije dvije godine godpodina Dodika, tokom razgovara sa nekim američkim pedstavnikom, kada je rekao `ako sam ja taj koji govori u ime BIH dajte mi pero da odmah potišem pristup NATO alijansi`. Ne odlučuje više srce. Ne možete biti u neprijateljstvu pema NATO, a svuda oko vas u članice NATO-a”, kaže Drašković, prenosi “BN“.

Srbija treba da uradi nekoliko ključnih stvari, kako bi se okrenula novoj politici, smatra Drašković, a prije svega da se suoči sa prošlošću.

“Da priznamo poraz nacionalni, uzrokovan režimom od 1990. do 2000. godine, priznamo zločine počinjene srpskom rukom, bez njihovog prećutkivanja, umanjivanja ili još gore, bez opravdavanja naših zločina zločinima drugih nad nama. Znači, fale nam ljudi kalibra Vili Branta”, kaže lider SPO-a.

Na pitanje da li je potrebno priznanje zločina na svim stranama, Drašković kaže da nema zločina nad Srbima koji nije oplakan u Srbiji, te ukazuje da je hrišćanski praštati.

“Ako mi prihvatimo tu tezu, onda ispisujmo se iz hrišćanstva ili odreknimo se Isusa Hrista. Ja sam hrišćanin ne zbog popova i vladika. Ja sam hrišćanin zbog Isusa Hrista”, kaže Drašković.

Govoreći o Svom novom romanu “Isusovi memoari”, Drašković je potvrdio da postoje određene paralele sa njegovim kultnim djelom “Nož”.

“U romanu `Nož` u jednom zlovremenu, kada je bila razbijena Jugoslavija nestaje srpskog sela Jugovići, a dželati su Muslimani. Pola vijeka kasnije, takođe u Hercegovini, opet u jednom zlom vremenu, kada se raspada Jugoslavija, nestaje muslimanskog sela Donja Čemernica, a dželati su Srbi”, kaže srpski pisac.

Drašković kaže da je roman “Isusovi memoari” pisao ka antiratni, te da je drama glavnog junaka – drama miliona ljudi na ovim prostorima.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fsmwiq1bDVk[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2015, 15:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
Cinjenice su ono sto se ljudi dogovore.Mozda se u buducnosti opet napravi neka mini bih juga srpskom greskom, ali ovog puta nece biti popravnog.

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2015, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
RainMan je napisao:
Cinjenice su ono sto se ljudi dogovore.Mozda se u buducnosti opet napravi neka mini bih juga srpskom greskom, ali ovog puta nece biti popravnog.


:D
Istorija nije zainteresirana za dogovore vec dogadjaje.

Cinjenice nisu ono sto se ljudi dogovore nikad bile niti ce biti.

Ono sto se desi su fakta. Dogovori, rijeci, zelje i namjere idu u sferu volje, misli a ne djela.
U sadasnjem svijetu gdje vlada moc i sila, sta god da se stvori ili ne stvori na ovim prostorima bit ce voljom veliki i uz njihov pristanka a ne voljom Srba,Hrvata,....ili necijom greskom ili ne greskom ovih mali.

A i to o popravnom.
Isto, o popravnom nece djaci odlucivat niti su ikad odlucivali.

Zato mirno spavaj i ne brini puno. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs