banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Nov 2011, 23:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Kecman28 je napisao:
A na kojem stadiju je demokratija u toj zemlji???
Ima li je uopšte?


http://edition.cnn.com/2011/11/24/world ... index.html


Hahaahahaha, ovo mi je jako, koga vriga za ljudska prava i demokratiju kad se živi dobro! Demokratija je najgore državno uređenje!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 00:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Nije baš tako jednostavno. Dobar život ima i stoka, paze je i brinu se o njoj, i onda je jedan dan zakolju. Jebeš život ispunjen strahom, bez obzira što je trbuh pun.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 11:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Popokatepetl je napisao:
Nije baš tako jednostavno. Dobar život ima i stoka, paze je i brinu se o njoj, i onda je jedan dan zakolju. Jebeš život ispunjen strahom, bez obzira što je trbuh pun.


Te priče kako je život ispunjen strahom okačite mačku o rep. Tako su pričali da je bilo u bivšoj SFRJ pa na kraju dobiše kurac od demokratije. Pa onda ono sranje u Libiji, u fazonu Gadafi ih ugnjetavao a na kraju se ispostavilo da im je bolje bilo pod Gadafijem nego svima zajedno na zapadu pod "demokratskim uređenjem". Smješne su te priče kako je "život ispunjen strahom" i kako "nema slobode govora". Jebeš slobodu govora kad nemaš koristi do njega. Sve to zapad prosipa demagogiju da se običan narod primi na to. Ko ima iole mozga u glavu samo će ih ignorisati. Demokratija nikome dobro ništa nije donijela. Počevši od prostora bivše SFRJ pa nadalje. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
Citiraj:
Pa onda ono sranje u Libiji, u fazonu Gadafi ih ugnjetavao a na kraju se ispostavilo da im je bolje bilo pod Gadafijem nego svima zajedno na zapadu pod "demokratskim uređenjem".


a kako se to ispostavilo? ko je to rekao, osim domacih gadafiofila? onaj haver od jednog forumasa, sto je iz beca govorio kako 'nidje zemlje ko libije nema', kao sto bi se danny iz svedske borio za srbiju do posljednje kapi krvi...nekog drugog?

Citiraj:
Demokratija nikome dobro ništa nije donijela.


:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

nego, nesto si mi se brzo vratio iz beograda, sa derbija i sprjecavanja dininog koncerta?

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 13:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Milnako, olakšam ti se po vašoj demokratiji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Pekmen je napisao:
Popokatepetl je napisao:
Nije baš tako jednostavno. Dobar život ima i stoka, paze je i brinu se o njoj, i onda je jedan dan zakolju. Jebeš život ispunjen strahom, bez obzira što je trbuh pun.


Te priče kako je život ispunjen strahom okačite mačku o rep. Tako su pričali da je bilo u bivšoj SFRJ pa na kraju dobiše kurac od demokratije. Pa onda ono sranje u Libiji, u fazonu Gadafi ih ugnjetavao a na kraju se ispostavilo da im je bolje bilo pod Gadafijem nego svima zajedno na zapadu pod "demokratskim uređenjem". Smješne su te priče kako je "život ispunjen strahom" i kako "nema slobode govora". Jebeš slobodu govora kad nemaš koristi do njega. Sve to zapad prosipa demagogiju da se običan narod primi na to. Ko ima iole mozga u glavu samo će ih ignorisati. Demokratija nikome dobro ništa nije donijela. Počevši od prostora bivše SFRJ pa nadalje. ;)


Da je samo sloboda govora problem, pa i nekako. Tvrdim da nikakav "sjajan život" ne može lijepom učiniti činjenicu da se nalaziš na vjetrometini, i da si potpuno nezaštićen. Pa i Divlji zapad je bio bolji po tom pitanju, bar si mogao da se pouzdaš u pušku i zaštitiš sam sebe. Razumijem da smo mi već dugo u qrcu, pa nam je bolje teško i zamisliti, sad smo u "daj šta daš" situaciji. Ali kad se život malo popravi, počećemo razmišljati i malo manje prizemno.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2012, 17:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Bjelorusija: Generali otpušteni zbog plišanih medvjedića


Dva generala vojske u Bjelorusiji otpuštena su jer je mali avion upao u bjeloruski vazdušni prostor i izbacio plišane medvjediće sa porukama podrške ljudskim pravima


Invazija medvjedića sa porukama podrške ljudskim pravima (Foto: gdb.rferl.org)

Predsjednik Bjelorusije Aleksandar Lukašenko smijenio je danas dvojicu ključnih generala u vojsci zbog incidenta od 4. jula kada je mali avion, koji su platile dvije švedske reklamne agencije, upao u bjeloruski vazdušni prostor i izbacio 879 plišanih medvedića sa porukama podrške ljudskim pravima.

Bjelorusija je prvo demantovala da se takav incident dogodio, ali je Lukašenko naknadno sazvao prošle sedmice hitan sastanak glavnog

državnog rukovodstva.

Kako je danas saopštila Lukašenkova služba za medije, smjenjeni su glavnokomandujući vazdušnih snaga i granične službe, ali i nekoliko nižih oficira u komandnom lancu. Policija je uhapsila studenta koji je na svom internet sajtu postavio fotografiju plišanih medvedića.

Avion je letio nisko, na 50 metara visine, ukupno sat i po vremena unutar bjeloruskog vazdušnog prostora.

Tomas Mazeti i Hana Frej iz švedskih marketinških agencija koje stoje iza kampanje sa plišanim medvjedićima, koja je praktično obrukala odbrambeni sistem bjeloruske

vojske, kažu da su tom akcijom željeli da podrže aktiviste za ljudska prava u Bjelorusiji.

"Nadam se da smo time privukli pažnju u svijetu i da che biti više ljudi koji podržavaju bjeloruski narod", kazala je Frej.

Čitava "operacija" iznajmljivanja malog aviona koštala je švedske agencije oko 150.000 eura.

Šveđani kažu da su bili inspirisani ranijim sličnim akcijama bjeloruskih opozicionih aktivista.

Lukašenko je na vlasti u Belorusiji od 1994. godine i smatra se poslednjim diktatorom u Evropi.



Autor: Beta

Objavljeno: 01.08.2012 21:12


Znači da sam ja general admiral, uzeo bih onu raketu zemlja-vazduh, ali tako bi je programirao da probije avione ovih majmunčina i vrati se nazad u bazu.

Poslije bih pitao Šveđane da li imaju kakvih problema.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2012, 18:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Da si ti general-admiral i da uzmeš raketu zemlja-vazduh trebalo bi ti oduzeti čin.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2012, 18:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Hajde recimo, da sam, maršal, to bi bilo neko taktičko oružje ogromnog kalibra, da ništa ne ostane od njih.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2012, 18:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Btw, ne postoji takva stvar kao što je general-admiral :lol: Upeklo danas, dobro da išta kontam....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2012, 18:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Pekmen je napisao:
Milnako, olakšam ti se po vašoj demokratiji.



A, izvini, o kojem se agregatnom stanju radii, cisto da znam cemu se pridruzujem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2012, 19:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Bjelorusi zive sasvim OK. Bar po pricama ljudi iz Minska. Drzava se zove Republika Bjelarus.
I Bjelorusi se izjasnjavaju kao Rusi. Kazu da je to jedan te isti narod. Drzava je, bar na prvi pogled, uredjena. Cisti su gradovi do bola. Plate nisu prevelike, ali se moze zivjeti iole pristojno. Nezaposlenost je oko 2% (nezvanicna). Uglavnom su zadovoljni i vise vole svoju vlast nego Rusi. I Rusi i (Bjelo)Rusi kazu da je Republika Bjelarus "ruskija" drzava od same Rusije.
Sto se tice Lukasenka, nisam sreo puno protivnika njegovih medju ljudima. Na ulicama su sve patriotske reklame. Jedno 90% bilborda je takvog sadrzaja.
Jedino sto ih malo sankcije supaju. Cak im je i Srbija (crkni Tadicu) uvela sankcije.
Inace jako fina drzava. Minsk je relativno jeftin. Ne znam kakav je u odnosu na njihove plate; ali nama sa strane je i vise nego OK.
Vojske i policije ima na svakom koraku. Tj. mladih vojnika.
Nisam sreo nesto puno prosjaka i beskucnika na ulicama; za razliku od Rusije.
Sankcije im padaju tesko, zato sto nemaju previse prirodnih resursa.


I, da, vole nas Srbe :D Cak su pojedini bili ove godine na barikadama na Kosovu.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2012, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ovdje cujem samo pohvale o gore navedenoj zemlji. Da nije sve tako govori i sljedeci tekst. Uhapseni jer su se slikali sa plisanim medvjedicima >

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/novin ... /120809111

Takodje veliki broj ljudi bjezi iz B(j)elorusije. Vjerovatno ne bjeze sto im je dobro.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2012, 19:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Dopisujem se sa jednom curom iz Vitebska na FB, pitao sam je za većinu stvari u vezi Bjelorusije (diktatura, nema demoNkratije, slobode, siromaštvo) kaže da je 90% stvari što pričaju o njima preseravanje sa zapada. Nemaju sirotinje, oligarha, beskućnika, propalih gradova i sl i to bode oči zapadu plus što im je reforma privrede i većinsko vlasništvo države prst u oko MMF i ostalim fašističkim organizacijama, jer je uspješna i bez njihovih elaborata i stručnjaka (mašinska, teška, vojna i prehrambena industrija) Putuju okolo, imaju internet, satelitske kanale, zapadnu robu, fejs, ajpode i ajfone....sve kao i u Rusiji, i jako je bezbjedna i mirna zemlja sa malim procentom kriminala slična SFRJ po tome. Minsk i Vitebsk su ULTRA jeftini i za naše prilike za izlaske i provod :) pivo i žesta u kafiću je oko 1 KM, u diskotekama oko 1,5 KM :D Žene su im ko grom :P visoke, plave, svijetlih očiju, a vole Srbe u globalu i jako nas poštuju, pogotovo nas u BIH i Kosovu.
Kontam tamo jedan put otići ali je put skup u PM :-?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2012, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
To bi bilo super da je tako, ali ostaje cinjenica da postoji veliki broj emigranata iz te zemlje koji traze azil na zapadu. Ne vjerujem da bi toliki broj bjezao ako im je tako super kao sto pricas.
Po mom misljenju najbolji pokazatelj kako je u nekoj zemlji je procenat onih koji napustaju ili zele da napuste tu zemlju. Dalje, oni ne putuju slobodno kao sto si naveo jer mislim da nemaju ni bezvizni rezim. Ali ne mogu reci ni da nije, ni da jeste jer nisam bio tamo pa ne znam, samo mi je cudno da ljudi bjeze odakle im je dobro pa da idu u "losije".

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2012, 21:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Bježe i iz Rusije, a ona je u ekonomskom usponu.....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2012, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
nepokoreni je napisao:
Bježe i iz Rusije, a ona je u ekonomskom usponu.....


Pa u usponu je kad gledas cijelu Rusiju. Isto kao i Kina. Kina je druga ekonomska sila svijeta ali kad se to raspodijeli na milijardu i po njih ne ostaje mnogo za vecinu njih pogotovo jer imaju jos i oni svoje tajkune sada.

Ali sto rece neko, da bi postojao jedan Roman Abramovic mora postojati hiljade onih koji nemaju sta jesti.
Znaci bogatiji imaju previse, siromasniji nista, ali prosjek je dobar.
Ali prosperitetna zemlja je kad bogatiji imaju previse, a siromasniji nesto.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2012, 23:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
nepokoreni je napisao:
Minsk i Vitebsk su ULTRA jeftini i za naše prilike za izlaske i provod :) pivo i žesta u kafiću je oko 1 KM, u diskotekama oko 1,5 KM :D Žene su im ko grom :P visoke, plave, svijetlih očiju, a vole Srbe u globalu i jako nas poštuju, pogotovo nas u BIH i Kosovu.
Kontam tamo jedan put otići ali je put skup u PM :-?

Баш си ми дао супер идеју гдје скочити на 7-10 дана, ако се склопе коцкице... :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2012, 01:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
ma i te sankcije su cista glupost.

Samo ce raspizditi obican narod jer sve mogu uvesti iz rusije i kine.

Svakako da sam za cvrscu saradnju bjelorusije i bih

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2012, 08:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
nepokoreni je napisao:
Bježe i iz Rusije, a ona je u ekonomskom usponu.....



Ma bjeze i iz Republike Srpske, a imaju Milu Dodika... narod je lud :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs