banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Nov 2011, 19:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2004, 00:59
Postovi: 203
Lokacija: Nova Varoš
Ma to su opterećene budaletine uz dužno poštovanje...

_________________
Msm čemu vodi to gluvarenje, noćni život, alkohol, zezanje, žene, gadro...
Šta sam noćas propustio?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 19:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
- Pokojni patrijarh Pavle se potpisivao zelenom bojom
- Zastava drugog srpskog ustanka je bila zelena

To što se muslimani lože na zelenu boju, ne znači da je njihova.. :D

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
...rece i osta ziv,...polako, ipak govorimo o ocu od kolege forumasa :)

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 19:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Citiraj:
Kroz povijest su ljudi zelenu boju često povezivali sa životnom energijom zemlje

Zelena je postala popularna boja. Ona simbolizira ekologiju i održivi način života. Sve više ljudi u posljednje je vrijeme pozelenjelo, no ne od zavisti, nego od brige za okoliš. Zato je pravo vrijeme da promislimo o značenjima zelene boje kroz povijest i danas

Boja života

Kroz povijest su ljudi zelenu boju povezivali sa životnom energijom zemlje pa ju je primjerice kršćanska mistična svetica iz 11. stoljeća Hildegarda od Bingena povezivala s božanskom svježinom koja ljudima omogućuje da budu kreativni i plodonosni. Za nju je Isus Krist bio "Utjelovljenje Zelenosti", božanski duh koji daje život.

Boja ljubavi i seksa

Iz shvaćanja da je zelena boja života proizlazi i njezina povezanost s razmnožavanjem. Na različite načine zelena je u ljudskoj povijesti simbolizirala seks i ljubav. U srednjem vijeku u Europi "zelenom" su nazivali osobu koja je bila zaljubljena. Čak su i vjenčane haljine često bile zelene.

Boja raja

U Bibliji se Obećana zemlja opisuje kao mjesto zelenih pašnjaka, a i u mnogim drugim vjerskim i mitskim poimanjima zelena je rajska boja. Rimljani su se tako nadali da će nakon smrti otići na zelene Elizejske poljane, Grci u Arkadiju, zelenu zemlju boga Prirode Pana, galski Avalon bio je zemlja vječnog proljeća, slično kao i keltski raj – zelen i pun cvijeća.

Boja mladosti

Mladost i neiskustvo također se označavaju zelenom bojom pa kad za nekog kažemo da je "zelen" najčešće mislimo da još puno toga treba naučiti i shvatiti. Za drevne druide zelena je bila boja učenja pa su najmlađi učenici u njihovim školama nosili zelenu odjeću.

Boja zavisti i novca

Često se kaže da je netko pozelenio od ljubore ili zavisti. Kada trava drugdje izgleda zelenija, to je najčešće baš zato što smo mi sami zeleni od zavisti. Željeti više od onoga koliko nam treba znak je pohlepe, koju se također ponekad povezuje sa zelenom bojom, jer ta boja simbolizira i novac. Novčanice američkog dolara tiskane su zelenom tintom pa ih se naziva i 'zelembačima'.

Boja ekologije

Suvremeni zeleni pokret posvećen je zaštiti i očuvanju okoliša. Tako imamo Greenpeace, organizaciju koja nastoji etablirati državne i industrijske politike koje će zaštiti Zemljine prirodne resurse, kao i mnoge Zelene političke stranke, Zelene akcije i slično. Zahvaljujući tim organizacijama, zelena je postala sinonim za ekologiju i brigu za okoliš.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 19:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2004, 00:59
Postovi: 203
Lokacija: Nova Varoš
Ko to sebi daje za pravo da prisvaja boje???
Na planeti zemlji postoji preko 220 država koje su sve zajedno osnovane mnogo kasnije nego što je majka priroda odredila kakve će boje biti trava...

_________________
Msm čemu vodi to gluvarenje, noćni život, alkohol, zezanje, žene, gadro...
Šta sam noćas propustio?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
nasmjeshiti luzer je napisao:
Prije neki dan, zavrsim nesto slicno garsonjeri u jednom dijelu svoje porodicne kuce. Otmem sebi fino jednu sobu, napravim kupatilo i poseban ulaz, postavim stolariju, namjestim itd...
Elem, okrecim sobu pola u zuto :fadein: , pola u zeleno :confused4: . Kad ne lezi vraze:

- Stari, koji je mjesao boju dok sam ja krecio, stalno je gundjao da je dzamahirijska i dodavao vise i vise bijele.
- Baka je usla i rekla: "Fino, k'o kod Fatime prekoputa"
- Cura(sto me je najvise isfuralo), kad je usla unutra smrkla se i samo gundjala sat vremena kako nista ne valja (ni raspored, ni pod, ni svjetlo, ma nista...). Kasnije me nazvala i priznala da je za sve kriva - zelena.
-Komsija, dok sam jos krecio, usao je unutra ne primetivsi me u cosku, razgledao okolo pa rekao, onako, kao za sebe:"Ajoj majko, pa zar ova boja???"

Jedino je moja mama (srpkinja takodje) za divno cudo usla i rekla: :"bas je fino, malo kao djecije al' bas prijatno".(sto je i bio cilj)
E sad, kakve veze ima boja sa bilo cim??? Meni je ova zelena lijepa(svijetlija nijansa je u pitanju), odmara oci, asocira na travu, jabuke i sl, dok su svi traze izgovore tipa "tamno, smanjuje prostor bla, bla". Zar je dotle doslo da nam smetaju i boje na zidovima (mene istina, nervira hodzina galama svako malo kao u Prijedoru npr, ali ne vidim ni potrebu za crkvenim zvonima)?


Dobro su ti rekli, đeš krečiti u zeleno, manje svjetla u sobi duplo, okrečiš fino u bijelo i super. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 19:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Znači, zelena je narkomanska boja zbog trave koju narkomani duvaju. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Једно офф питање.

Да ли је превелика коинциденција да се застава бих састоји од плаве и жуте,имајући у виду да хемијским процесом (спајањем ове двије) добијамо зелену? :) :)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Slika

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2004, 00:59
Postovi: 203
Lokacija: Nova Varoš
Slika

_________________
Msm čemu vodi to gluvarenje, noćni život, alkohol, zezanje, žene, gadro...
Šta sam noćas propustio?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Jeste. To je ustasko -dzihadska zavjera. Ako pazljivije gledas vidjeces i da se zastava EU sastoji od istih boja sto dalje implicira da su na strani muslimana a ne nas vaskolikih Srba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
shakal je napisao:
Jeste. To je ustasko -dzihadska zavjera. Ako pazljivije gledas vidjeces i da se zastava EU sastoji od istih boja sto dalje implicira da su na strani muslimana a ne nas vaskolikih Srba.


Ako ces iskreno, cak i ja mislim da nisu slucajno zastave EU i BiH istih boja i ostalih slicnosti tipa onih glupih zvjezdica.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Не видим чему одмах тако искључиве реакције и образложења?

Не волим теорије завјере,али на основу пар документараца почињем схватати да ништа није случајно,тј. да су се многе ствари у процесу преласка из једног у други систем радиле плански,или ће ме неко убједити да садашњи симбол,тј. застава бих представља икакву везу са историјом и цивилизацијом њених грађана?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
To je tačno. Evropska unija je samo nastavak Varšavskog pakta. Gledao sam nekoliko dokumentarac na tu temu i mnoge stvari se poklapaju. Ništa nije slučajno. Sve je unapred smišljeno i lagano se sprovodi u praksi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
drinin vuk je napisao:
Не видим чему одмах тако искључиве реакције и образложења?

Не волим теорије завјере,али на основу пар документараца почињем схватати да ништа није случајно,тј. да су се многе ствари у процесу преласка из једног у други систем радиле плански,или ће ме неко убједити да садашњи симбол,тј. застава бих представља икакву везу са историјом и цивилизацијом њених грађана?

Naravno da nema veze sa prošlošću (jer bi u to slučaju mnogo pogodniji bio grb Kotromanića, kojeg 2 od 3 konstitucionalna naroda smatra "ratnom zastavom"), već nekom planiranom (obećanom) budućnošću u Evropi bez ratova i granica.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A zastava EU i ove BiH je takva kakva jer je neutralna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Jeste. Ne voli je niko. Ali je sada zastavo države...(bar ova BiH verzija).

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
kod mene je i fasada zelena :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
azdajica-ny je napisao:
kod mene je i fasada zelena :lol:



Значи ти си та што живи у Коњевић пољу,нећу ником рећ. :)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 21:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
nasmjeshiti luzer je napisao:

Jedino je moja mama (srpkinja takodje) za divno cudo usla i rekla: :"bas je fino, malo kao djecije al' bas prijatno".(sto je i bio cilj)

Tačno svaka majka ista :)
nasmjeshiti luzer je napisao:
E sad, kakve veze ima boja sa bilo cim??? Meni je ova zelena lijepa(svijetlija nijansa je u pitanju), odmara oci, asocira na travu, jabuke i sl, dok su svi traze izgovore tipa "tamno, smanjuje prostor bla, bla". Zar je dotle doslo da nam smetaju i boje na zidovima (mene istina, nervira hodzina galama svako malo kao u Prijedoru npr, ali ne vidim ni potrebu za crkvenim zvonima)?

Jednom sam ofarbala Uskršnja jaja u zeleno, ne sve već jedan dio. Inače ih iscrtavam ručno ali te godine nešto nisam bila raspoložena pa su bila u svim mogućim bojama. Moja dragi tata kad me nije zapalio sve sa tim jajima. Pokvario je svima taj radosni dan, meni najviše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs