banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Jul 2015, 19:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
ZAJEČAR - Zbog saznanja Policijske uprave u Zaječaru da na granici sa Bugarskom ima 40.000 nelegalnih migranata, i podatka da je preko granice u poslednja tri dana prešlo 600 migranata, predsednik Skupštine grada Zaječara Saša Mirković kaže da se vrlo ozbiljno razmatra uvođenje vanredne situacije u ovom gradu.



"Ovakva situacija je prešla okvire grada Zaječara i postalo je nemoguće nositi se sa ovim problemom. Osim što ne možemo finansijski da izdržimo, nismo u mogućnosti ni da se staramo o svim tim ljudima, nemamo dovoljno lekova za njih, kao ni mesta u zdravstvenim ustanovama", izjavio je Mirković, preneo je sajt MojaTV.

Grad Zaječar nalazi se blizu granice sa Bugarskom i jedan je od retkih gradova u Srbiji koji je "na udaru" migranata, jer upravo kroz ovaj grad prolazi veliki broj ljudi koji su ilegalno prešli granicu.

Danas se u Gradskoj bolnici u Zaječaru porodila jedna azilantkinja, a odmah potom je svoje tek rođeno dete zavila u ćebe i pobegla sa njim, naveo je sajt.

"Vanredna situacija nam se sve više nameće, jer je ovo situacija koju sve teže kontrolišemo", zaključio je Mirković.


Dok Zapad sprovodi demoraktiju, mi snosimo posljedice. Ne znam što Mađare napadaju zbog zida.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2015, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Angela Merkel makes Palestinian girl facing deportation from Germany cry on television

http://www.independent.co.uk/news/world ... 93719.html

Ovi Englezi su đubrad. Anđa kaže ovoj djevojčici izbjeglici da bi u tom slučaju trebali povući sve koji su u stanju kao ona, a Englezi pišu ovakav naslov i kače sliku, tj. šta je čeka kada se vrati tamo.

Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2015, 11:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2014, 08:32
Postovi: 70
Izvor: http://www.24sata.rs/najhumanije-komsij ... lici/15284

Citiraj:
Najhumanije komšije Beograda, stanari zgrade u Bulevaru despota Stefana 68b, odlučile su da ovaj put ulepšaju dan onima kojima je to možda najpotrebnije - migrantima koji su pobegli od rata.

Biljana Vukosavljević (47) predsednica skupštine ove zgrade, koja ima 156 stanova i broji čak 500 stanara, u subotu je pozvala svoje komšije sa svih 13 spratova da joj pomognu da migrantima ulepšaju važan praznik.

- Imam prijatelje koji su muslimani i prošle nedelje su slavili njihov najveći praznik Ramazanski Bajram. Svaki dan prolazim kolima kroz Karađorđevu, pa sam se zapitala kako li svoj praznik proslavljaju migranti koji su na našim ulicama. Zato sam pozvala komšije da prikupimo sredstva za higijenu, slatkiše i sokove i odnesemo im - priča ona.

Humane komšije su se rado odazvale pozivu i za svega nekoliko sati prikupile preko 200 kilograma razne robe.

- Podelili smo sve ženama i deci koji su na plus 40 stepeni sedeli na zemlji i betonu u parku kod autobuske stanice. Ono što me je posebno oduševilo je što se niko nije otimao. Dostojanstveno su stajali u redu i uzeli poklone - prepričava Biljana koja inače radi kao direktor udruženja Ujedinjenih nacija.

Prizor koji su stanari iz zgrade u Bulevaru despota Stefana zatekli tada, kažu, pamtiće celog života.

- Dugo se nisam tako potresla. Svi su bili beskrajno zahvalni i srećni. Možda ne razumemo njihov jezik, ali razumeli smo pogled i osmeh koji su univerzalni. Deca su se najviše obradovala bananama i slatkišima, a žene sapunima. Eto kako je nekada potrebno malo da bi bili srećni - kaže ona i dodaje da se nada da će ova komšijska akcija inspirisati i druge Beograđane na slične poduhvate.

- To je minimum što mi građani možemo za njih da uradimo. Flaša vode i keks koštaju 100 dinara. To za nas nije ništa, a njima je mnogo - kaže ona.

Biljana je u ovoj zgradi postala “glavna” pre četiri godine i tada je odlučila da briga o zgradi bude više od “vode, struje i liftova koji rade”.

_________________
Gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs