banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 10:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Nov 2011, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Građani Banje Koviljače javno su poručili azilantima da nisu poželjni u njihovom gradu. Lokalne vlasti su nekoliko puta molile vlasti za pomoć.


Oko dve hiljade gradjana Banje Koviljače zatražilo je danas na protestu u centru grada da azilanti, kojih prema procenama policije ima oko 2.500, napuste grad.

Protest u Banji Koviljači, na kome učestvuje oko 2.000 ljudi, organizovala je grupa gradjana, a zatraženo je i izmeštanje Centra za azil.

Predsednik Saveta mesne zajednice i član organizacionog odbora protesta Miroslav Vukosavljević je pozvao je nadležne državne organe da brzo, zajedno sa meštanima, lokalnim činiocima u Loznici i u Banji Koviljači, doprinesu normalizaciji života građana.

Govorili su i predstavnici roditelja, hotelsko-turističke delatnosti, zdravstva i privrednika koji su izrazili zabrinutost zbog posledinjih događanja u Banji Koviljači i ukazali na potrebu konačnog rešenja problema Centra za azil.

Pojedini govornici su ocenili da je jedino pravo rešenje ne samo izmeštanje ilegalnih imigranata nego i prestanak rada Centra za azil u Banji Koviljači.

Prema podacima policije u Loznici, trenutno je van Centra za azil u Banji Koviljači, koji ima od 80 do 100 mesta, više od 2.500 azilanata iz Afrike i Azije. Banja Koviljača ima oko 6.000 stanovnika.

Neposredni povod za protest je to što su petorica imigranata iz Avganistana osumnjičeni da su pre nekoliko dana silovali britansku državljanku.

Skup simboličnog naziva "Ko je sledeći" počeo je u minut do 12.

Lokalne vlasti u Banji Koviljači su se u nekoliko navrata za pomoć u rešenju tog problema obraćale Komesarijatu za izbeglice Srbije i premijeru Srbije Mirku Cvetkoviću.

(Agencije)

http://www.smedia.rs/vesti/vest/79599/B ... azite.html

Ja svečano dodjeljujem orden za glupost decenije onome koje odlučio da u turističkom mjestu smjesti i prihvatilište za azilante. Javili su kako je 5 Afganistanaca silovalo neku turistkinju iz Velike Britanije.

BiH svoje azilante drži u kavezu, a azilanti iz BiH u Belgiji su takođe zatvoreni u kavezu.

Mislio sam da Srbija ne može dublje, ali Tadić je nastavio da kopa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 21:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Stvarno, zašto mještani ne uzmu stvar u svoje ruke i ne ubiju Boga u njima. Sve ti cigane i muslimane treba poslati nazad - u pizdu materinu!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne nego ih bezbolno prebaciti u Mađarsku, a onda nek idu gdje hoće. Prije je bilo njih par desetina i nisu smetali tom stanovništvu, a sada ih je jedna 1/4.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Pekmen je napisao:
Stvarno, zašto mještani ne uzmu stvar u svoje ruke i ne ubiju Boga u njima. Sve ti cigane i muslimane treba poslati nazad - u pizdu materinu!!!


Ali to nije u duhu evropske, tolerantne Srbije. :lol: Pijavice treba poslati tamo odakle su došle.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Pretpostavljam da isto misliš i o azilantima u Švedskoj recimo? Ono,da neko dobro isprebija tebe i tvoje roditelje i spakuje te na avion za Bosnu?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Nebitno koliko ih je bilo pre a koliko ih je sada. Svi su oni od početka znali kako funkcionište prebacivanje na zapad i svjesno su ušli u to sranje. Sad, kad od toga nema ništa, hoće da se šire po Srbiji. Ja bih to sve deportovao nazad ili još bolje, na pola puta ih istovario u Sredozemno more pa nek' se jebu sa ajkulama. Taman će imati prilike da pokažu svoje sposobnosti iskazane prilikom silovanja strane turistkinje. :evil:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
_зока je napisao:
Pretpostavljam da isto misliš i o azilantima u Švedskoj recimo? Ono,da neko dobro isprebija tebe i tvoje roditelje i spakuje te na avion za Bosnu?


Ako čovek već ima švedski pasoš, mogu da mu obližu po tom pitanju. Taj se obezbjedio na vrijeme. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
A hoće se i naživjeti u Srbiji. Inače Srbija je poznata po tome što imaju neograničeno dobre socijalne uslove za azilante i slične ugrožene socijalne grupe...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Pola tih ljudi ima bliske rođake koji žive u Srbiji decenijama kao mirni građani te zemlje.
Pekmen je napisao:
_зока je napisao:
Pretpostavljam da isto misliš i o azilantima u Švedskoj recimo? Ono,da neko dobro isprebija tebe i tvoje roditelje i spakuje te na avion za Bosnu?


Ako čovek već ima švedski pasoš, mogu da mu obližu po tom pitanju. Taj se obezbjedio na vrijeme. :D
Pa dobro,smjesti moj komentar u vrijeme njihovog dolaska tamo.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
_зока je napisao:
Pretpostavljam da isto misliš i o azilantima u Švedskoj recimo? Ono,da neko dobro isprebija tebe i tvoje roditelje i spakuje te na avion za Bosnu?


Mogu da me uhvate za onu stvar, jer sam ja zvanično stanovnik Švedske srpskog porijekla i ne razlikujem se od nekog plavokosog šveda. Vidi, nemam ja ništa protiv imigranata koji će da rade nešto za boljitak države, koliko toliko u okvoru svojih mogućnosti, međutim velika većina koja tamo dođe misle da su uhvatili Boga za onu stvar i da mogu da rade šta hoće, kradu, siluju, ruše, lome, to možda može u Somaliji i Ruandi tako, ali malo sjevernije se ipak zna neka kultura življenja.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Danny ^_^ je napisao:

Mogu da me uhvate za onu stvar,

međutim velika većina koja tamo dođe misle da su uhvatili Boga za onu stvar


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Lapsus, u glavnom znate na šta mislim, to što mi sastavljanje rečenica na srpskom ide malo slabije je jedna druga stvar. :wink: Vidimo se sutra :)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Drugo lokacija tog prihvatilišta ne odgovara ni nama u Srpskoj, što nisu negdje kraj Subotice to napravili, pa bi im EU bila još bliža.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Znam sta mislis, al' morao sam.

I vecim dijelom se slazem sa tobom, al' razlika je u tome da ne mozes ni te ljude koji ne rade bez nekog razloga sutnuti iz drzave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
A pa ti si ovaj dijaspora-patriota. Interesantno...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 23:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Ova tema trebala se otvoriti još davnih dana, kada se OVO desilo!!!
Citiraj:
Pripadnici lozničke policije uhapsili su državljanina Avganistana Abdirašida N. (1986), zbog sumnje da je izvršio silovanje i odredili mu meru zadržavanja do 48 sati. Policijska uprava u Šapcu je saopštila da je osumnjičeni u četvrtak, oko 17,30 časova, zajedno sa četiri sunarodnika, koji su kao i on tražioci azila, u napuštenoj pomoćnoj prostoriji hotelskog objekta, u ulici Maršala Tita, u Banji Koviljači, izvršio obljubu nad tridesetosmogodišnjom ženom.

Policijski rad na predmetu je i dalje u toku, a nakon isteka mere zadržavanja, osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti priveden istražnom sudiji Višeg suda u Šapcu, navedeno je u saopštenju PU bez drugih pojedinosti.

Gošća iz inostranstva, kako se nezvanično moglo čuti iz Engleske, ušla je u četvrtak posle podne u hotel "Podrinje" u Banji Koviljači, koji je u središtu banjskog parka, sva potresena i saopštila da je upravo silovana o čemu je, odmah potom obaveštena policija u tom turističkom mestu i Loznici.

Kako se može čuti, strankinja je, odsela sa dečkom u hotelu prekoputa "Podrinja". Ona je posle podne izašla da prošeta, a dok je išla ka restoranu "Kur salon" iz parka je istrčala grupa mladića, koji su je, kako je tvrdila, silovali. Engleskinja je rekla da bi mogla lako da prepozna napasnike.

Žrtva je u petak odvedena na ginekološki pregled, posle čega je lekar konstatovao da "jeste u pitanju silovanje". Inače, mladića iz Loznice, koji je sa njom boravio u hotelu, upoznala je putem Interneta.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Hronika/175279/Engleskinja-silovana-u-Banji-Koviljaci
http://www.source.ba/clanak/26500168103/

:angry4:

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2011, 07:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Treba ljudima pomoći i isporučiti ih tamo gdje su krenuli.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2011, 08:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Sta ce jadni ljudi, nisu oni krivi sto su Srbijanci debili.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2011, 08:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Da mi je znati samo šta su očekivali kada su došli ondje u Mačvanski okrug, u svu onu bijedu i sirotinju, garant su od nekih svojih imućnijih zemljaka slušali o medu, mlijeku i fontanama piva na zapadu...

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2011, 10:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Danny ^_^ je napisao:
međutim velika većina koja tamo dođe misle da su uhvatili Boga za onu stvar i da mogu da rade šta hoće, kradu, siluju, ruše, lome, to možda može u Somaliji i Ruandi tako, ali malo sjevernije se ipak zna neka kultura življenja.

A ti to znaš jer si bio sa njima i dobro ispitao kakvi su oni?
Vidi,ono što su tebi ti u Banji Koviljači,to su tvoji roditelji bili Šveđanima.Divljaci,varvari,neobrazovani lijeni ljudi koji su došli da kradu,ruše,lome i siluju....

Slika

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs