banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 717 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Sledeća

Da li podržavate održavanje koncerta ?
Da, bez obzira na sve. 37%  37%  [ 34 ]
Ne, neke stvari se ne zaboravljaju. 63%  63%  [ 59 ]
Ukupno glasova : 93
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Okt 2011, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Прије свега уколико они са главним улогама на форуму процјене да је ова тема сувишна или да је небитна нек избришу.

У Београдској Арени за 25. новембар планирано је одржавање концерта пјевача Дина Мерлина. У српским медијима постоји много контрадикторних информација, у последње вријеме примјетан је све већи број оних који сматрају да се концерт треба забранити. Многе организације,али и све већи број људи у Србији ,али и Републици Српској сматра да нипошто овај концерт се не би смио одржати.

Не бих превише давио,али онако субјективно, да ли је овај концерт ругање? Да ли је овај концерт након свега заиста само музички догађај? Да ли је овај музичар заиста промјенио свој однос према српском народу? Да ли овај музичар заслужује наступити у српској престоници?

Цитираћу естрадног назови умјетника,заправо истаћи само мали дио његовог СИ-ВИЈА.

На вратима хале Мејдан у Тузли на концерту одржаном 98 године,писало је "Забрањен улаз Србима и псима".
Дино Мерлин је био активни припадник Армије,те један од главних пропагандиста,отпјевао и написао је и чувену пјесму "Да те неби Алија".
У неким од својих интервјуа је између осталог истицао " Срби су болесници", " Четнике треба истјерат".

Шта ви мислите,молио бих без националног вријеђања,али и без моралисања у погледу "музика не познаје границе", "ко пјева зло не мисли" ?.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Nije "da te ne bi" , vec :[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XcEkudK_d8s[/youtube]
:wink:

Ja ne lajkujem da ide tamo.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ovaj, boli me briga...Ako ima i jedna osoba koja bi ga slušala, nek održi koncert...
To što je on prije bio srbomrzac a sad ide u Beograd, to puno o njemu govori...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da, ima i ona njegova izjava, kada je Davorin Popović umro od raka pluća, poželio svakome da umre od raka pluća ko ode u BG da pjeva.

Meni ni iz džepa ni u džep, ali nisam protiv tog koncerta.

Neka svako poženje kako posije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Ерор не препознах те,али онако искрено. Прича ти ових дана о некој толеранцији,а полетио си одмах са тим клипом,вјеруј ниси ме испровоцирао,само си ми потврдио став бошњачког народа по много чему,код мене одавно та прича о мултиетничности не пали. Драго ми је да имамо и таквих,додуше надам се да ће се модерација побринути да уклони тај клип,јер он евидентно није тема.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 20:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nemoj čovjeku naturati nešto što nije rekao.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
drinin vuk je napisao:
Ерор не препознах те,али онако искрено. Прича ти ових дана о некој толеранцији,а полетио си одмах са тим клипом,вјеруј ниси ме испровоцирао,само си ми потврдио став бошњачког народа по много чему,код мене одавно та прича о мултиетничности не пали. Драго ми је да имамо и таквих,додуше надам се да ће се модерација побринути да уклони тај клип,јер он евидентно није тема.


Kako nije tema, a navodis ga kao jedan od argumenata za zabranu koncerta????

Sta tebi matere ti pokazuje to sto sam stavio klip gddje doticni opjeva prvog nam predsjednika drzave :roll: ?

Kakve to veze ima s tolerancijom?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Treba mu dozvoliti da pjeva.
1-Beograd nije Srbija.Samo npr Albanaca ima preko 30 000,tako da nece biti problem napuniti svaku salu tamo.
2-Ako srpski pjevaci pjevaju u Sarajevu,trebaju i bosnjacki u Beogradu
3-I ja sam,kao i on, drugacije pricao u ratu i neposredno nakon njega,nego sto danas pricam.Rat je specificno stanje,zivot ti ne vrijedi pet para,svaki dan mozes poginuti,ginu ljudi oko tebe......treba shvatiti da je zavrsio prije 16 godina.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 09 Okt 2011, 21:11, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Citiraj:
3-I ja sam,kao i on, drugacije pricao u ratu i neposredno nakon njega,nego sto danas pricam.Rat je specificno stanje,zivot ti ne vrijedi pet para,svaki dan mozes poginuti,ginu ljudi oko tebe......treba shvatiti da je zavrsio prije 16 godina.


97 година и 98 година нису године рата ;)

О мјењању мишљења не бих,то је ипак за праве познаваоце психологије и социологије.
Смијем живот дат да је овом исто мишљење,ако не и горе. Јасно је да одржавање концерта има далеко већу поруку и сасвим другачији приступ самог умјетника од културно-забавног. ;)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja bih volio da pjeva, ne zato što ga volim, već da neki papci iz Sarajeva puknu od muke, kao npr. Zlaja, ne ovaj iz SDP, već onaj papak-student prava iz NeĐarića.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Poslednji put menjao filozof sa vrbasa dana 09 Okt 2011, 21:11, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
4-Ogroman procenat beogradjana,Srba, ne pravi razliku izmedju tebe,mene i Dine Merlina.....Bosanci.Cak vise i vole Sarajevo nego Banjaluku jer ih podsjeca na Top listu nadrealista,Bijelo Dugme i Sjecas li se Doly Bell....

PS Za ostatak Srbije ne vazi ovo pod brojem 4.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kao sto rece schlager, druga su to vremena. Naravno da ne opravdavam bilo cije postupke iz tog perioda, al' mora se shvatiti da su to "kokuzna vremena" k'o sto bi rek'o glavni lik ove price.

Ja licno ne bih isao na njegov koncert ni da mi je u komsiluku al' ko voli nek' izvoli. Da mogu, zabranio bih ga, al' ne mogu i tako necu da se zamajavam sa tim. Ako bude 20.000 u Areni to je prst na celo ljudima koji zive tamo a ne Dini. On samo radi svoj posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Da, da, kriza i na estradna vrata zakucala, nisu dovoljne Svedska, Svabija i "Svicarska".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Schlager je napisao:
4-Ogroman procenat beogradjana,Srba, ne pravi razliku izmedju tebe,mene i Dine Merlina.....Bosanci.Cak vise i vole Sarajevo nego Banjaluku jer ih podsjeca na Top listu nadrealista,Bijelo Dugme i Sjecas li se Doly Bell....

PS Za ostatak Srbije ne vazi ovo pod brojem 4.



ШлагеР што се четворке тиче сложио бих се дјелимично,ал хоћемо ли о разлозима? Није потребно отићи ћемо предалеко. Али вјеруј (први живим у малом мјесту,имам контакте са београђанима разноразним путевима) да се и то итекако мијења,оно што им је сервирано током последњих 40 година,полако али сигурно доласком нових генерација нестаје и почиње се гледат другачије,о политичкој гарнитури и 150 000 гласова бошњака у БГ не би.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
,о политичкој гарнитури и 150 000 гласова бошњака у БГ


ako je ovo tacan podatak,onda je bg drugi grad po broju bosnjaka,nakon sarajeva....a opet ne vole beograd,iako beogradjani njih obozavaju

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Schlager je napisao:
Citiraj:
,о политичкој гарнитури и 150 000 гласова бошњака у БГ


ako je ovo tacan podatak,onda je bg drugi grad po broju bosnjaka,nakon sarajeva....a opet ne vole beograd,iako beogradjani njih obozavaju



И о овоме бисмо могли,али наравно не желим "није за форума" :lol: :lol: :lol: ,на прошлом попису је кобајаги било само 25 000 у Београду. Ако ме питаш како се изјаснио онај глумац из серије "Јелена" није за форума ;)

Већ шта мислите уколико ипак дође до забране одржавања концерта, да ли ће се Исламска заједница у Србији на челу са оним сепаратистом огласити у смислу да се не поштују права Бошњака?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2010, 08:17
Postovi: 1720
Lokacija: Republika Srpska
Poznavajući beogradžane malo će biti tri arene :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A sto vas to sikira. Dino Merlin u Bg? Mislim, VAU! Jebo, cime se neki smaraju. Cuj zabrana...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja bih volio ako smiješ da nam kažeš ko to planira zabraniti koncert.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 21:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma ne trebas uopste razmisljati o zabrani,nema od toga nista....kad nisu zabranjivali gostovanje ovih koji su direktno protiv beograda pjevali (film,tereza...),bas ce sad marginalnog dinu zabranjivati...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 717 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs