banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 04:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 259 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 14 Avg 2012, 22:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo sam preuzeo sa njihovg sajta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 14 Avg 2012, 22:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Mislio sam da je ovo sa banjaluka.com.
Nebitno. Sale (Savanovic) je bio danas u Glasu i ovi su se keslali, kao morali su nesto objaviti. Uglavnom, demantovace ubrzo.
Cuj 200 eura za seks sa Cigankom!

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Avg 2012, 08:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2010, 22:01
Postovi: 613
Ташко je napisao:
Mislio sam da je ovo sa banjaluka.com.
Nebitno. Sale (Savanovic) je bio danas u Glasu i ovi su se keslali, kao morali su nesto objaviti. Uglavnom, demantovace ubrzo.
Cuj 200 eura za seks sa Cigankom!


Je li to pola sata ili citav dan 200e :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Avg 2012, 10:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Za te pare dobijes nju i buljuk djece u trajno vlasnistvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Avg 2012, 10:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 670
Haniste je napisao:
Ташко je napisao:
Mislio sam da je ovo sa banjaluka.com.
Nebitno. Sale (Savanovic) je bio danas u Glasu i ovi su se keslali, kao morali su nesto objaviti. Uglavnom, demantovace ubrzo.
Cuj 200 eura za seks sa Cigankom!


Je li to pola sata ili citav dan 200e :D


Mislim da je "skolski cas" bio u pitanju. :D

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Koji krembili ovo pišu...aj što pišu al veći je krembil onaj koji to povjeruje :-? Za 200 eura možeš dekati vrhunsku kurAvu u apartmanu sve pijući 'ladan šampanjac!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Avg 2012, 23:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
Cigo mali je trašio keša,Sale nije dao ali je rekao da sjedne da će ga odvesti da pojede nešto jer ako mu dadne oteće sve stariji zatim je došla ciganka počela galamiti a onda i čopor gancija se stvorio i udri po rebrima.

Lažu novinari normalno nije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 17 Okt 2012, 00:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Njemačka štampa u utorak (16.10.) piše, između ostalog, o sve glasnijim zahtjevima za ukidanje bezviznog
režima Srbiji i Makedoniji, te o pozorištu u Prijedoru, koje raskida sa jednostranom interpretacijom istorije.
Europa diskutira o neuravnoteženom porastu zahtjeva za azil iz Srbije i Makedonije. Riječ je prije svega o
Romima sa Balkana, piše Tagesspiegel.
„U romskoj četvrti u Skoplju, najvećoj romskoj četvrti u Europi, živi između 30.000 i 40.000 ljudi, neki u
zazidanim kućama, neki u kolibicama od drveta i lima. Zima u naselju Šutka može biti hladna, onom ko
nema grijanja i struje prijeti razbolijevanje. Svake godine u jesen Romi iz Šutke, ali i iz drugih sličnih
romskih četvrti na Balkanu traže sklonište i toplotu.
Činjenica je da su Romi iz cijele istočne Europe u posljednja dva desetljeća najveći gubitnici u tranziciji
njihovih zemalja ka tržišnoj privredi. Nakon kolapsa državnih preduzeća oni su bili prvi koji su izgubili
posao. Na dnu su socijalne strukture. Nezaposlenost među Romima u Srbiji iznosi 23,4 posto, a u Makedoniji
31,4 posto i znači da se svakodnevno bore za egzistenciju,“ piše Tageszeitung i navodi da su pozivi za
ukidanjem bezviznog režima Srbiji i Makedoniji sve glasniji, te da bi o tome 25. oktobra trebali raspravljati i
ministri unutranjih poslova EU.

http://www.dw.de/romi-u-potrazi-za-toplinom-i-zaštitom/a-16308832-1

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 08 Apr 2013, 19:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
OSCE: Romi se jedino znanjem mogu izboriti za bolje sutra
Ponedjeljak | 08.04.2013.
U OSCE-u BiH trenutno je zaposleno osam Roma iz BiH u okviru projekta „Najbolja iskustva iz prakse za uključenje Roma u društvene tokove na Zapadnom Balkanu“, rekao je danas u Sarajevu za Agenciju FENA šef Misije OSCE-a u BiH Fletcher Burton

Međunarodna zajednica danas je u Sarajevu prvi put sa članovima romske populacije obilježila Svjetski Dan Roma, a bh. zvaničnici ni danas se nisu pridružili proslavi Dana najveće nacionalne manjine na evropskom kontinentu.

Upravo OSCE-e u BiH može im biti primjer kako Rome integrisati u društvo, a koji je uposlio mlade romske stručnjake iz različitih gradova BiH.

- Lično poznajem te Rome, koji predstavljaju prve u rangu kada se radi o mladim stručnjacima. Oni rade u terenskim uredima OSCE-a širom BiH - kazao je Burton.

To je, smatra, važno iz dva razloga.

- Prvi razlog je što su dio tima OSCE-a, koji učestvuje u borbi protiv diskriminacije i okončanja isključivanja nacionalnih manjina. A s druge strane ovaj posao im je važan jer postaje dio njihovog profesionalnog iskustva - istakao je Burton.

Ovaj projekat, koji sprovodi OSCE-ov Ured za demokratske institucije i ljudska prava sa sjedištem u Varšavi, će promovirati regionalnu saradnju kroz bilateralne i multilateralne sastanke stručnjaka.

- U projektu učestvuje ukupno 24 mlada romska stručnjaka, od čega nas je osam iz BiH. U maju ćemo se u Podgorici sastati sa kolegama iz Albanije, Hrvatske, Kosova, Makedonije, Srbije i Crne Gore, a zatim krajem maja na Kosovu - rekla je Feni Elvira Omerović iz Kalesije, koja je u OSCE-u radi od januara ove godine.

Nada se da će joj ovaj projekat, pružiti šansu da se u nekoj instituciji stalno zaposli kao buduća profesorica njemačkog jezika i književnosti, koja posljednjih šest godina djeluje u nevladinom sektoru.

Da je znanje ključ uspjeha, odnosno da se sa znanjem mogu i Romi izboriti za bolji život potvrdio je Feni i Adnan Musić iz Zenice, koji je nakon završene dvije srednje škole i upisa na fakultet pristupio ovom projektu.

- Vjerovatno da nisam išao u školu ne bih imao priliku danas raditi u OSCE-u. Drago mi je što svaki dan sve više stičem znanja iz oblasti ljudskih prava, s kojima nažalost romska populacija i danas ima problema u BiH - rekao je Musić.

Musić i Omerović danas se, kažu, jedino sa znanjem mogu izboriti sa predrasudama, kojih u bh. društvu još uvijek ima o romskoj populaciji.

- Zajednička poruka međunarodne zajednice povodom Dana Roma je poziv za veću integraciju romske zajednice u BiH. Također to je poziv za prekidanje diskriminacije nad romskom zajednicom i poziv za prekidanje isključivanja romske zajednice iz tokova društva - kazao je Burton.

Na današnji dan, kaže za Fenu šef Misije OSCE-a u BiH Burton, slavimo poštovanje bogate kulturne prošlosti Roma, ističući važnost potrebe da se Romi integrišu u društvo, ali ne na štetu njihove specifične kulture, dakle „integracija koja neće uključivati segregaciju“.

Projekt „Najbolja iskustva iz prakse za uključenje Roma u društvene tokove na Zapadnom Balkanu“ finansira EU, Vlade SAD-a i Finske.

(FENA/dg)


Romi umiju da završe i visoke škole.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 08 Apr 2013, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ko umije njemu dvije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 08 Apr 2013, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Brale, kad covjek ovo cita mora dobro da se zamisli, zasto da se zamisli?

Pa eto pomislio bih da svuda po Evropi to jest u svim zemljama Evrope drze Rome ko na dlanu, obezbedjuju im sva prava i slobode ,ma brale milina, pa eto doslo je i do BiH da se i tu njihova prava zagarantuju, ispostuju i predstave, svaka cast OSCE-u sto na tome rade,stvarno su za svaku pohvalu.U stvari da njih nema Romi nebi ni postojali.
Da nije zalosno i jeftin PR potez bilo bi smijesno.

Brale moj, sta se sve ne radi na racun tog naroda, boze sacuvaj.
Ili OSCE ovim daje primjer Francuskoj, Italiji ili Njemackoj kako treba da se odnose prema Romima kad eto i u tamnom vilajetu Romi ostvaruju svoja prava, napreduju.

Kaze covjek, to je poziv na prekidanje diskriminacije Roma u zemlji, a ne kaze da su u toj zemlji gdje on sjedi i stoluje uz debelu platu narodi diskriminirani i zajaseni do grla, e stvano svasta vidjet i cut.

Brale moj,svasta.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 08 Apr 2013, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Brale kad smo vec oko toga, pomoci Romima i kako to izgleda u stvari.

Ma to ko da me podsjeti na nesto, nije bas isto ali ima elemenata,ispricat cu.
Podsjeti me na jednu kosarkasku utakmicu u srednjoj skoli.

Gostujuca ekipa pobjedila, gledao sam sa tribina. Poslije utakmice bijesni domacini napravli spalir od dvorane do ulice. Propustili kroz i isprebijali boga u pobjednickoj ekipi.
Interesantan detalj, tip prvi sto je udarao i bio na celu spalira otisao na zacelje sa peskirom i bokalom hladne vode.
Prvom igracu razbijenog nosa sa velikom sljivom na oku daje peskir i posipa vodu uz rijeci majku im j..em sta vam uradise.
Brale, gledo sam svojim ocima tip modar nije ga prepozno zahvaljuje se kaze: Joj hvala jarane uh, pravi si covjek ne stoka ko ovi.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 22 Apr 2013, 22:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
Znam pouzdano da Romi vjeruju u natprirodno biće po imenu Čohano. Kada sretnete one koji vas smaraju dramčenjem i povlačenjem za rukav pa čak i kada im nešto date jedini način da ih se na brzaka otarasite jeste da im kažete: "Večeras će da te odnese Čohano!". Bukvalno počnu da rade grimase i izbezumljeno psuju udaljavajući se u velikom strahu.

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Avg 2013, 15:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Rome u BiH tjeraju i iz kafića!
Objavljeno u: Republika Srpska, Vijesti
15.08.2013 u 8:54
Romi kao najbrojnija nacionalna manjina u BiH i dalje se suočavaju sa nizom poteškoća u ostvarivanju svojih osnovnih ljudskih prava, pa ih tako pojedini ugostitelji i ne žele uslužiti u svojim objektima.
romi-prosvjed




Da je stanje alarmantno, pokazuje i drastičan primjer iz prošle godine, kada su tri osobe romske nacionalnosti izbačene iz kafića u Sarajevu zato što im je osoblje reklo da ne mogu biti posluženi jer su Romi.

“Konobarica je tom prilikom rekla da ima naredbu od vlasnika objekta da ne poslužuje Rome”, navedeno je u godišnjem izvještaju Ombudsmana za ljudska prava BiH za prošlu godinu.

Iz tog razloga ova institucija je otvorila istragu koja je pokazala da diskriminacija Roma proizlazi iz duboko ukorijenjenih predrasuda i stereotipa da su Romi “prosjaci”, “kradljivci”, “neobrazovani”, što dodatno doprinosi njihovoj marginalizaciji.

“Nakon upućivanja preporuke ombudsmana, vlasnik ugostiteljskog objekta je izrazio kajanje zbog incidenta i naglasio da je došlo do nesporazuma te da su Romi dobrodošli u njegovom objektu”, rekao je Predrag Raosavljević, pomoćnik ombudsmana i šef Odjela za eliminaciju svih oblika diskriminacije u ovoj instituciji. Prema njegovim riječima, u prošloj godini su zaprimljene tri žalbe na diskriminaciju Roma.

“Broj žalbi ne odražava ni približan stvarni broj slučajeva diskriminacije Roma, upravo zbog činjenice da žive na marginama društva, što utiče i na mogućnost korištenja pravnih lijekova i zakonskih mehanizama za zaštitu svojih prava”, kazao je on.

Raosavljević je dodao da su Romi i dalje u nezavidnom položaju, jer većina njih jedva uspijeva da živi bez socijalne pomoći, uglavnom nisu zdravstveno osigurani, malo njih ima posao, a većina romske djece ne ide u školu. Raosavljević je kazao da je neophodno da država nastavi s naporima prije svega u obrazovanju Roma.

A da ovih primjera ima više, samo što ih malobrojni prijavljuju, složio se i Dervo Sejdić, potpredsjednik Romskog informativnog centra u BiH, koji je poručio da je bh. društvo još, nažalost, bolesno od stereotipa i predrasuda prema Romima, koji se smatraju građanima drugog reda.

Zašto je to tako, treba pitati i građane BiH. Danas imamo diskriminaciju na svim nivoima i poljima društvenog života, od institucionalne do one svakodnevne u običnom životu”, rekao je Sejdić.


http://bigportal.ba/rome-u-bih-tjeraju-i-iz-kafica/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Avg 2013, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
A da nisu mozda otjerali par klinaca koji su prosili ? Ne znam kako je sada, ali ljeti se nije moglo zivjeti od njih u kaficima, ko komarci.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 21 Avg 2013, 00:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nazalost, vidjeh i svojim ocima veceras na banjaluckom polju parkirana tri kombija, u njemu buljuk Ciga malih i velikih, zdravih i obogaljenih. Znaci stvarno ih vozaju i iskoristavaju, ono sto sam malo ispijunirao ona mala djecica ne cekaju roditelje vec sama znaju put i idu put grada, a bogalje guraju ili ih nose.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 21 Avg 2013, 00:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa ti si Poaro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 21 Avg 2013, 08:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Fikrete, oću detaljan izvjeđštaj na mom stolu sutra!
Ova zavjera ide duboko, moraš biti spreman na žrtvovanje ako želiš da dođeš do odgovora. Ne vjeruj nikome, oni imaju oči i uši svuda.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 01 Nov 2013, 12:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
imao sam priliku da se rukujem sa Hamdijom u parku

Hamdija je Cigo koji ne voli za sebe da kaze da je Rom, borio se u srpskim redovima za kako kaze bolju Bosnu, drzao je uza se ikonu Bogorodice, ali ni to nije pomoglo da ga neka balavurdija maltretira samo zato sto je Cigo, ja sam u razgovoru sa njim proveo puna 2 sata, bio je jedini Cigo koji je uzeo pusku u svom selu, danas nema nista, od mene nije htio uzeti ni marke jer ne prosi, nazalost poslije 15 dana strajka vratio se kuci, bez da je iko od nadleznih reagovao na njegov problem, ali ja se stidim i za sebe i za Vozda

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 05 Nov 2013, 19:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
filozof sa vrbasa je napisao:
imao sam priliku da se rukujem sa Hamdijom u parku

Hamdija je Cigo koji ne voli za sebe da kaze da je Rom, borio se u srpskim redovima za kako kaze bolju Bosnu, drzao je uza se ikonu Bogorodice, ali ni to nije pomoglo da ga neka balavurdija maltretira samo zato sto je Cigo, ja sam u razgovoru sa njim proveo puna 2 sata, bio je jedini Cigo koji je uzeo pusku u svom selu, danas nema nista, od mene nije htio uzeti ni marke jer ne prosi, nazalost poslije 15 dana strajka vratio se kuci, bez da je iko od nadleznih reagovao na njegov problem, ali ja se stidim i za sebe i za Vozda


E moj momak. Ja sam prvo bježao iz Hrvatske u Bosnu '91. pa iz Bosne opet u Bosnu '95. i još sam sin palog borca. I znaš šta sam dobio? "Ako ti se ovdje ne sviđa idi gdje ti je bolje, nemoj me zajebavat!!!" A član boračke organizacije je čovjek koji rata nije ni vidio, ali eto, ima para i može mu se. Šta je sa ljudima koji su sa 18 godina regrutavani u BPC i poslati na ratište nakon kraće obuke? Šta oni sad imaju što su se u ratu nagledali klanja ili njihova rodbina što ih više nema? Pusti ti Hamdiju, nije to problem samo sa Hamdijom. Ima takvih Hamdija među srbima, samo da vidiš koliko ih je.
Ja lično nemam ništa protiv čovjeka, dok je čist, uredan i ne smrdi, i dok možemo voditi miran dijalog ili ga ne voditi uopšte, bez obzira koje nacionalnosti bio taj čovjek. Imajte u vidu naše ljude, evo jednog prosječnog radnika u Tempu ili nekom drugom tržnom centru: Plata 450KM, 500 u najboljem slučaju. Odbijanja od plate su redovna za svaku sitnicu kao i još milion drugih vidova mobinga. Taj radnik (radnica) žive od te platice mjesec dana, te ako je to jedini izvor prihoda domaćinstva oni nemaju mnogo više toga u životu od jedne romske porodice. S tim da ovaj trune u usranom tržnom centru svaki dan a drugi se zajebava po kafićima. Ko kuka u ime takvih ljudi?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 259 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs