banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 259 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 06 Nov 2013, 17:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Zemun polje: Oko 200 građana šetalo uz povike "Ubij, zakolji, da Cigan ne postoji!"
| 05. 11. 2013. - 20:53h | Foto: Ilustracija | Komentara: 77

Oko 200 građana beogradskog naselja Zemun polje izašla je u nedelju, 3. novembra na ulice uz povike "Nećemo Cigane, nećemo šugu!", "Cigani šugavi, izađite napolje!", "Koljite Cigane!" "Ubij, zakolji, da Cigan ne postoji!", "Pobićemo vas!", "Bežite iz Zemun polja!", "Iselićemo Cigane!"...Rasno motivisani nemiri traju od tada u i stanovnike ovog naselja romske nacionalnosti drže u strahu i strepnji, javio je danas Regionalni centar za prava manjina, prenosi Radio 021.

"Iste noći, grupa mladića je nasrtala na Rome i Romkinje, vređajući ih na nacionalnoj osnovi i preteći nasiljem. Od tada, većina Roma iz ovog naselja izbegava da izlazi iz svojih stanova plašeći se za svoj život i svoju bezbednost, a mnogi su bili prinuđeni da napuste svoje domove i sklone se kod prijatelja i rođaka", navodi Centar u saopštenju.



Eskalacija ovog rasističkog divljanja, dodaju, u direktnoj je vezi sa novinskim člankom objavljenim u Večernjim novostima 30. oktobra pod nazivom "Zemun polje: Šuga među osnovcima!".



"U ovom tekstu se bez bilo kakvog ograđivanja prenosi izjava jednog od roditelja dece koji pohađaju OŠ "Ilija Birčanin", a koji za pojavu šuge okrivljuje Rome koje su se tu doselili. Naglašavamo da je ovo već drugi primer neodgovornog novinarskog izveštavanja u protekle dve nedelje koji je u direktnoj vezi sa neposrednim rasističkim nasiljem. Podsećamo, nakon što je vest iz Grčke o plavookoj romskoj devojčici nekritički preuzeta u domaćim medijima, grupa skinheda je pokušala da oduzme dete svetlije puti od njenih roditelja pripadnika romske nacionalne manjine. Napominjemo da se ni u jednom slučaju nisu oglasila profesionalna novinarska udruženja, političke partije ili šira javnost", upozorio je Centar.



S obzirom na višednevne incidente i svakodnevne pozive na linč jedne etničke grupe posebno zabrinjavanja postupanje nadležnih organa, pre svega policije, koja je bila prisutna tokom protesta na kome su se čuli pozivi na rasnu i nacionalnu mržnju i netrpeljivost, a koja, prema saznanjima Regionalnog centra, nije preduzela ništa da ih spreči.



"Istovremeno, prema rečima stanovnika naselja, predstavnica gradskih vlasti koja ih je posetila na njihov poziv ih je posavetovala da se zatvore u svoje kuće i "obrate pažnju na higijenu". Smatramo da su predrasude duboko ukorenjene među onima koji bi prvi trebalo da reaguju protiv svih oblika rasizma i zaštite žrtava rasističkog nasilja. Zato pozivamo nadležne institucije da blagovremeno reaguju na najavljeni antiromski protest i spreče svako okupljanje koje može dovesti do daljeg progona romskog stanovništva u Zemun polju", naveo je Centar u saopštenju.


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/417813 ... ne-postoji

:o

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 06 Nov 2013, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Treba dovesti toksikologe da provjere da li su cigulige izvori zaraze, što nije isključeno, te ako jesu rješavati taj problem. Svaka njima čast ali ako neće da se peru "RAUS!!!"

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 06 Nov 2013, 18:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kad bi se tako rješavale stvari 30% Srba bi se moralo iseliti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 06 Nov 2013, 18:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
I ja nešto kontam :-?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 06 Nov 2013, 22:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja sam čuo da se pravi Srbi samo nedeljom kupaju, eventualno na dan slave i božića...ako su ta dva datuma bliuz, onda jednom...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 07 Nov 2013, 01:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
_зока je napisao:
Kad bi se tako rješavale stvari 30% Srba bi se moralo iseliti.


Medju ovima sto su najglasniji procenat je daleko veci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 07 Nov 2013, 11:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Džontra je napisao:
Ja sam čuo da se pravi Srbi samo nedeljom kupaju, eventualno na dan slave i božića...ako su ta dva datuma bliuz, onda jednom...

Ma jok, na Božić i krupnije sveceSlika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 27 Feb 2014, 02:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Slika
Citiraj:
Dajana Đurić iz Brčkog jedina dimnjačarka u BiH
Utorak, 25 Februar 2014 00:13 Autor VEČERNJI LIST - Foto: Brčanka.Ba Kategorija: Vijesti Brcko Štampa El. pošta

Mlada Romkinja Dajana Đurić jedinstvena je u BiH. Nema tamnu boju kože, ali s ponosom ističe da je jedina od 2500 Roma Brčko distrikta visokoobrazovana (diplomirani ekolog). Ali, to nije sve, baš kao u reklami ali onoj koja zaista želi promovisati najbolje među nama, Dajana je i djevojka dimnjačar. Ona je još puno toga jer ova skromna i pametna djevojka svojim primjerom, razmišljanjem i praktičnim djelovanjem može biti pravi uzor današnjim mladim generacijama.

Školu za dimnjačara završila je u Beogradu uporedno sa srednjom Poljoprivredno-medicinskom školom u Brčkom (Ekološki tehničar). Upisala je i Fakultet za ekologiju u Banja Luci jer želi usavršavati svoje znanje. Kada ne uči, trenira, i to fudbal pa je i kapiten ŽFK Lokomotiva. Jedan tekst o ovoj jedinstvenoj djevojci je zaista malo. Knjiga bila bi možda dovoljna da opiše njen radni dan i angažovanost.

Ne stidi se posla

Dimnjačarstvom se bavim još iz djetinjstva. U početku me je bilo strah, ali kada to odagnate, nije problem penjanje po krovovima i zavirivanje u dimnjake duge i do 30 m. Sada se time bavim jer mi trebaju sredstva za nastavak školovanja. Navikla sam na to i nije me sram što radim ovaj posao. Nije važno što se radi, i ne treba se posla stidjeti sve dok je pošten. Zapravo nije me sramota ništa raditi, samouvjereno nam kaže Dajana i pojašnjava da njen radni dan traje 24 sata. Već od pet ujutro krenu intervencije, a zna ih biti i u noći, ali kada priprema ispite, kolege i ukućani je poštede od svega, postoji samo knjiga. Nakon garavog posla, Dijana oblači novo ruho, postaje moderna, mlada dama koja nam iskreno progovara i o problemima romske populacije. Sebe u budućnosti vidi u svijetu ekologije i rješavanju upravo problematike Roma.

Želim svojim primjerom uticati na mlade Rome da se edukuju. Jedna Romska organizacija povjerila joj je projekt finansiranja jedne Romkinje koja će završiti fakultet i obvezna je da se do tada neće udati. Pitamo, je što je s njenom udajom.

- Mi se Romkinje mlade udajemo, takva je naša tradicija. Bilo je i takvih ponuda, kaže Dajana i prisjeti se jedne zanimljive priče i svog života.

Već sa 16 sam o tome razmišljala, ali nisam htjela biti zarobljena. Jednom su čak moje roditelje pitali „Koliko vi tražite za prodaju vaše kćeri, hoću da mi bude snaha. Bio je Rom. Tata je zanijemio, a on izvadio 50.000 KM. Na tatin odgovor "Zar vi stvarno mislite da mogu kćer prodati" dodao je još 40.000 KM. Ostala sam paralizovana jer nikada mi se takvo što nije dogodilo. Raspitali smo se o njemu da je iz Holandije i ima lijepog sina, ali ja nisam na prodaju. Moje srce šta odluči tako će i biti - zaključuje Dajana.

Porodična tradicija

Otac Jadranko potpredsjednik je Udruženja dimnjačara BiH. Zalaže se za unaprjeđenje dimnjačarstva i njegovo osavremenjavanje. Kaže da u BiH ima 32 firme koje se bave tim zanatom.

- Moja je cijela porodica posvećena je zanatu dimnjačarstva. Dajana je u tome već od šeste godine. Ona usavršava svoje znanje kako bi bila spremna za tehničke prijeme i primjenu fakultetskog obrazovanje jer se bavimo i hemijskim čišćenjem kotlova. Stalno tražimo napredak i usavršavanje znanja kako bi razbili predrasude da je dimnjačarstvo jedna sajla i jedna četka.

Mi vršimo mjerenje parametara sagorjevanja jer dolaze sve noviji sistemi i alternativna grijanja. Ne pazi li se, u jednom trenutku može nestati cijeli životni trud i dom. Zato je naš posao važan - zaključuje Dajanin tata Jadranko.


http://www.ebrcko.net/vijesti-brcko/171 ... arka-u-bih

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 27 Feb 2014, 09:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Joj teksta nesretnog majko draga, nikad se izbiti iz vladajućeg glupog konteksta... :confused3:

Dajani svaka čast, primjer je za sve mlade ljude.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 01 Mar 2014, 00:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=77_aITfjUk4[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 01 Mar 2014, 00:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Bi l' ti nju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 01 Mar 2014, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
uzeo da mu procisti dimnjak ?

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 13 Nov 2014, 01:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Češki Fudbalski klub Roma Dečin igra svoju najbolju sezonu ikada, na deset utakmica zabilježio je šest pobjeda i trenutno je na četvrtom mjestu tabele. Ekipa je sastavljena uglavnom od Roma, a stalno pobjeđuje jer se njeni protivnici ne pojavljuju na terenu.

Rasizam i diskriminacija prema Romima godinama su u Češkoj izraženi u oblastima obrazovanja i zapošljavanja, a odnedavno i u sportu, tvrde iz kluba.

"Nije mi jasno zašto je čist rasizam postao dio fudbalske igre. Nisam u stanju da to objasnim mojoj djeci. Zašto se suočavamo s takvom uvredom našeg dostojanstva", napisao je aktivista Radek Drahomir Horvat u otvorenom pismu predsjedniku Republike Češke Milošu Zemanu.

Čak pet timova nije izašlo na megdan Romi. Radije su se mirili s porazom i novčanom kaznom od 70 dolara. Klub iz Dečina do prošle nedjelje izgubio je sve četiri utakmice koje je igrao, a onda je stigla prva prava pobjeda. Poslije penala savladana je ekipa Dolni Habartice.

Druga strana tvrdi da njihova odluka da ne igraju utakmice sa Romom nema veze s rasizmom. Kao razlog ističe se tuča poslije jedne utakmice iz 2011. godine koju su izazvali igrači kluba iz Dečina.

"To nema nikakve veze s rasizmom. Imali smo loše iskustvo s njima i zato ne želimo da igramo", rekao je Josef Kučeram, trener Ribnište, kluba koji je odbio da igra. Trener Rome Pavel Horvat kaže da je to samo izgovor.

"Neću promijeniti mišljenje. To je zbog toga što smo Romi."

Pomenuti incident 2011. dogodio se na utakmici gradskih rivala Rome i Lokoa. Pred kraj utakmice igrač Rome je udario sudiju nakon što je njegov rođeni brat dobio crveni karton. Nastao je opšti haos na terenu među igračima dva tima, a zatim se sve prenijelo i u svlačionice. Roma, koja se u to vrijeme zvala FK Dečin, kažnjena je sa 1.300 dolara, ali nisu uspjeli da plate i ekipa je suspendovana. Loko Dečin nije dobio nikakve sankcije. Romskom klubu dozvoljeno je da se vrati u ligu ove godine, pod novim imenom, ali s igračima koji su i prije tri godine bili aktuelni.

Češki fudbalski savez zabrinut je zbog cijele situacije, ali insistira na tome da je istraga dokazala da slučaj nema veze s rasizmom. Portparol Federacije Jaroslav Kolar kaže da su se klubovi žalili na neprijateljsko ponašanje navijača Rome i da ukoliko povećaju bezbjednost da će rado pristati da igraju utakmice na proljeće. (Agencije)


Za 25 sezona ako ovim tempom nastave eto ih u respektabilnoj trećoj diviziji. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 13 Nov 2014, 05:48 
Vidi sudije sto je u formi... :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 13 Nov 2014, 13:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
filozof sa vrbasa je napisao:
Slika
Trener Rome Pavel Horvat kaže da je to samo izgovor.



I neka netko sada kaže da su Hrvati netolerantni.

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 17 Mar 2016, 02:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Slika


"Davno je to bilo, kada se na zemlji pojavi neka opaka bolest, koju su jedni zvali čuma a drugi kolera. Ta bolest je usmrtila mnogu decu.

I eto, u to doba pojavila se na zemlji naša tetkica Bibija. Odakle je ona došla, niko nam nije znao reći. Možda je i sa neba sišla; možda je i sam Bog poslao da pomogne sirotom romskom narodu i da spase njegovu dečicu od smrti. Zato što je hodajući po svetu počinila mnoga čuda, mi Romi verujemo da je nju sam Bog poslao na zemlju.

Tog dana kad je Bibija sišla na zemlju, ceo dan je padala kiša. I ona i njena dva jagnjeta, koja su išla za njom veoma su ozebli, pa je Bibija pošto je mrak već počeo da pada, zakucala na vrata nekog seoskog domaćina. Kucala je ona dugo na ta, ali i mnoga druga vrata. Niko nije hteo da joj otvori. Sirota starica je već bila došla do kraja sela. I ona i njeni jaganjci su bili gladni i promrzli. U jednom trenutku, na nekom brežuljku, primetila je ona nekoliko usamljenih kuća. Pođe prema njima da tamo okuša sreću.Kad je došla do samih kuća videla je da to nisu bile obične seoske kuće, nego rupe iskopane u zemlji i pokrivene odozgo korovinom. Ne ustežuće se ni malo, ona zakuca na prva vrata. Iz kuće se prvo začu detinji plač, pa ženski glas, naposletku muški. Zatim se vrata otvoriše, iz kuće pokulja najpre dim, pa se posle pomoli muška glava: "Ko si ti što tako dockan lupaš na moja vrata?" - "Ja sam Tetkica, sirota stara žena, sa svoja dva jagnjeta. Putujemo,reče ona celoga dana, pa bi hteli da se malo odmorimo". -"Uđite, iako mi je sva kuća samo od jedne sobe, u kojoj jedva da stanemo ja, moja žena i šestoro dece. Uđite i dobro mi došli.Tetkica sa svoja dva jagnjeta uđe u cigansku zemunicu. Unutra je bilo tesno. U sredini je tinjao stari panj. Okolo ognjišta je na slami ležalo šestoro dece, sva ispod deset godina starosti. Sva deca su bila bolesna od iste bolesti, koja je već od duže vreme harala po selu.Videvši koliko je Tetkica ozebla sažalivši se na nju i njene jaganjce pa domaćin htede da dva bolesna deteta odmakne od vatre i da tako načini mesta za goste. Ali, Tetkica to nije dozvolila, nego je sela na slamu u jedan ugao sobe i metnuvši na krilo svoja dva jagnjeta podelila je sa njima koru hleba, koju joj je od sveg srca ponudio ovaj dobri domaćin. Tako su svi zaspali.

Kad bi sutra pred zoru, kroz san čuje domaćin da se nešto kreće po sobi. Otvori oči i pogleda, a ono Tetkica, koja tek što nije otvorila vrata sa svojim jaganjcima da izađe iz kuće.

"Što žuriš, ženo, kuda ćeš, još je mrak. Posedi još malo, pogrej se. Noć je bila hladna. I založi se još malo. Imamo još nekoliko parčića hleba". Zaustavlja je domaćin.

"Hvala ti, dobri čoveče. Ti nama toliko, a tebi Bog hiljadu i hiljadu puta više. Ali ja moram da idem. -"Pa ko si ti ženo, što sa jaganjcima po ovome vremenu po svetu ideš, zapita je domaći.?"

"Ja sam Bibija -Tetkica . Došla sam da vidim, živi li svet po božijim savetima. Ovaj pomor koji po selu hoda, od Boga je. To je kazna za greške. Ti si mene sinoć lepo primio, nahranio si mene i moja dva jagnjeta, onim čime si mogao i tvoja će deca sva da ozdrave. Onima koji me nisu sa moja dva jagnjeta hteli da prime, umreće sva bolesna deca, i druga će im se razboleti, pa će i ona umreti. I reci svim našim Romima, neka nikad ne oteraju od svojih vratiju putnika koji traži prenoćište, a neka svakome koji moli za parče hleba daju svoj poslednji komad. Vi to činite njima, a ja ću se brinuti o vašoj deci.- I slavite svake godine moj dan, i volite me i spominjite me."

To rekavši Tetkica otvori vrata i nestade zajedno sa njena dva jagnjeta. Mi Romi od toga dana svake godine slavimo njen dan a svakog koji zakuca na naša vrata primamo na konak, a ko moli za parče hleba dajemo mu. To su videle mnoge naše komšije Srbi i oni pa to isto čine".


http://www.romamuseum.rs/dkbibija.html

Citiraj:
Tetka Bibija važi za sveticu kojoj se Romi obraćaju za pomoć i zaštitu od teških bolesti. Ona je zaštitnica žena i dece

BEOGRAD - Pravoslavni Romi danas slave Tetka Bibiju, jedan od najvećih romskih praznika, posvećenih zaštitnici žena i dece. Praznik se u Srbiji obeležava 138. put, a povodom slave u prostorijama Društva "Rom" u Beogradu održana je svečanost uz sečenje slavskog kolača.

Tetka Bibija važi za sveticu kojoj se Romi obraćaju za pomoć i zaštitu od teških bolesti, rekao je na svečanosti zamenik direktora Kancelarije za ljudska i manjinska prava Dragoljub Acković. On je podsetio da ova svetica nije kanonizovana.


Slika
"Romi nekoliko desetina godina pokušavaju da sugerišu Srpskoj pravoslavnoj crkvi da se započne kanonizacija Tetke Bibije", rekao je Acković. On je naveo da tradicionalni romski bal, koji svake godine prati slavu, večeras neće biti održan, zbog nedostatka finansijskih sredstava.

Slika


Toliko svetaca kod nas, mogli su i za tetkicu naći jedno mjesto. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Nov 2016, 00:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=Qw7n9rhwmn4[/video]

sramota

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Nov 2016, 00:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Šta je sramota?

1. Dobili besplatne ograde
2. Kvalitetna zvučna izolacija
3. Bune se jer nije metalna ograda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O Romima
PostPoslato: 15 Nov 2016, 07:12 
iskreno ljepse je gledati u ovaj zid nego u ovo ruglo iza...nemam nista protiv cigana, ali mi ide na onu stvar kada zive k'o cigani...de se malo upristojite je*em ga...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 259 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs