banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 12:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Avg 2011, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Treba mi pomoć nekog od pravnika sa foruma. Prije godinu dana sam dobio kaznu za remećenje javnog reda i mira od komunalne policije. Naime, glasno smo puštali muziku, ljudi se žalili i došla nam policija na vrata. Uredno mi napisana kazna na 40KM koju sam izmirio sledeći dan nakon što sam ju dobio na kućnu adresu ili kako već bi, ne sjećam se ni sam više. Juče sam otišao u CIPS da predam zahtjev za vozačku dozvolu i navodno sam imao neplaćenu kaznu od prošle godine, a siguran sam da nisam ni jednu više dobio jer nisam ni bio u BL godinu dana. Nakon natezanja po gradu i sa komunalnom policijom gospođa u odjeljenju komunalne policije mi kaže da je kazna za ovakav prekršaj 100KM i da mi je policajac pogrešno napisao kaznu. Kaznu sam opet morao do kraja platiti, 60KM duga i 20KM prekoračenja duga. Sad me zanima da li sam ja tu kaznu morao zaista platiti ako sam dobio kazneni nalog na 40KM i policajčeva greška je, a ne moja? Dalje me zanima postoji li način da se pokrene neki postupak protiv policajca ili uopšte da se uloži žalba zbog ovoga što se meni desilo?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2011, 19:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
И мене занима...
Пошто онако здраворазумски контам да уколико је полицајац написао погрешно казну за прекршај постоји основ да се плати тих 100 КМ (односно додатних 60 КМ) уколико је у вријеме почињења прекршаја таква казна била прописана, али да не постоји основ за наплаћивање прекорачења, будући да је то била грешка службеног лица а не починиоца.
Ал, пошто већ на једној теми рекох да сам лаик за право, није згорег да поменем и овде. :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2011, 20:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Svakim danom sve više mrzim RS.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2011, 22:33 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
al vas deru dole ko majmune...

po zakonu ne bi trebao platiti ukoliko je debil pajkan pogrijesio..e sad posto dole nije zapad onda radi ko sta oce..

to nema ni na zapadu da ti uslovljava vozacku i licnu kartu sa zastarjelim kaznama..a dole se kao guraju zapadni zakoni kako bi se priblizili EU..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma brate samo to ignorisi i plati to, nemoj protiv drzave izgubices i moraces jos vise platiti..... nije vredno stvarno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2014, 19:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Ko prizna, pola mu se prašta

N.N. - 07.07.2014 15:52

BANJALUKA - Ako stanovnici Republike Srpske, koji počine bilo koji od prekršaja, priznaju odgovornost i plate pola novčane kazne u roku od osam dana, druga polovina će im biti otpisana.

Ovo omogućava novi Zakon o prekršajima Srpske, koji je nedavno usvojila Narodna skupština RS i koji bi uskoro trebalo da stupi na snagu.

Savjetnik ministra pravde RS Nikola Kovačević rekao je "Glasu Srpske" da je oslobađanje od plaćanja dijela kazne za prekršaj predloženo amandmanom SNSD-a na Prijedlog zakona o prekršajima RS.

"Taj amandman je prihvaćen. Okrivljeni koji prizna odgovornost za prekršaj, te najkasnije u roku od osam dana od dana prijema prekršajnog naloga plati polovinu izrečene kazne, biće oslobođen plaćanja druge polovine kazne", istakao je Kovačević.

Dodao je da se protiv takvog lica neće voditi sudski postupak, niti će ono imati bilo kakve druge troškove.

"To je izuzetna stimulacija za one koji prihvate odgovornost za prekršaj i da umjesto cijele, plate pola kazne, izuzimajući troškove sudskog postupka", naglasio je Kovačević.

Ova mjera primjenjuje se i u Srbiji, kao i u evropskim zemljama.

Pojasnio je da se novim Zakonom o prekršajima uvodi i kazna zatvora od 10 do 60 dana za prekršaje počinjene kad je u pitanju javni red i mir, nasilje u porodici i sportske priredbe.

"Postoji i mjera lišenja slobode, a koja se izriče licu koje je osuđeno na novčanu kaznu, a ne plati je u roku. Tada sud izriče mjeru lišenja slobode od jedan do 15 dana kao prijetnju da bude plaćena kazna. Međutim, takvo lice se lišenjem slobode ne oslobađa kazne i mora da je plati, u krajnjem slučaju i prinudnim putem", objasnio je Kovačević.

Precizira da se jedino licima kao što su socijalni slučajevi kazna može pretvoriti u kaznu zatvora, s tim da je 100 maraka - dan zatvora.

Kovačević je naveo i da se ovim zakonom ukida maloljetnički zatvor i uvodi nova mjera "policijski nadzor".

"To podrazumijeva da se protiv maloljetnog lica, koje je učinilo prekršaj, neće voditi prekršajni postupak, ali se izriče mjera policijskog nadzora. Ovlašćeno službeno lice MUP-a upozorava maloljetnika na štetne posljedice koje proizlaze iz njegovih radnji i svrha te mjere je da maloljetnika prevaspita da ne čini prekršaje", rekao je Kovačević.

Šef Kluba poslanika SNSD-a u NSRS Željko Mirjanić smatra da će plaćanje polovine kazne olakšati poziciju građana i biti koristan za sudove, jer će biti oslobođeni od rasprave o ovim pitanjima.

"Prema podacima za BiH, vozači koji su pijani upravljali vozilima za neplaćene kazne duguju 22 miliona KM, a vozači u BiH po osnovu svih neplaćenih kazni za saobraćajne prekršaje duguju oko 97 miliona KM, što se može riješiti na ovaj način", smatra Mirjanić.


http://www.nezavisne.com/automobili/aut ... 52428.html

Znači odeš u zatvor zbog kazne od 30 marki i još ti država vrati kusur.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 00:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zakon je u fazonu - radite sta hocete, necemo vam nista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 08:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ovo je vise u fazonu: toliko smo ocajni jer niko nista nece da plati, da smo spremni na verziju - daj sta das.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 08:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ja imam osjecaj da je to malo upereno i protiv prasinara, sad ce imati manje prostora za svoju pikslu.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 09:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
shakal je napisao:
Zakon je u fazonu - radite sta hocete, necemo vam nista.

Saglasan!

Ja u haustoru imam opicenu komsinicu - galami, ?ebe, grebe, svima sve po spisku, prijeti na razne nacine i sl. Par ljudi je zvalo policiju preko nekoliko puta, pokrenuta prekrsajna prijava, bili na sudu, zena dobila 1200 KM kazne i opet nastavila po svome. Zena je toliko opicena da joj ni policija ni sud ne znace nista.

Sta s tim? Pa nista, nas sistem nema lijek za ludake, sve dok ih ukucani ne posalju na lijecenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 10:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Samo daj u budžet.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
OK za budzet, mozda ce i ukucanima dosaditi da placaju kazne. Ali dok ta zena ne napravi neku ozbiljnu za?ebanciju sebi ili nekome drugo, sistem nece odreagovati, a i tada pitanje je sta i kako.
Onaj lik sto je bacio bombu vozacu autobusa u krilo, dobio 6 mjeseci lijecenja u psihijatrijskoj klinici, a prije toga prijetio i pravio razne gluposti tom vozacu. I sta? Pojede vuk magarca. Kad "ozdravi" pustice ga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Sve što si naveo i jeste problem.
Dok vlast ne skonta da ima nešto što je veće od novca - tapkamo u mjestu ili idemo nazad.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Kakva je to kazna za remećenje javnog reda i mira...ja sam prošle god. dobio 400 km zbog takođe remećenja javnog reda i mira...izgleda da različito kvalifikuju razna djela unutar istog prekršaja.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Ako ide sudski, onda je 1200 KM minimalna kazna, a za to idu i svjedoci na sud i citav proces oko toga. Ako si potpisao nalog pandurima ili bio opomenut ranije, na mjestu ti mogu napisati 400 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 21:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
drakula je napisao:
shakal je napisao:
Zakon je u fazonu - radite sta hocete, necemo vam nista.

Saglasan!

Ja u haustoru imam opicenu komsinicu - galami, ?ebe, grebe, svima sve po spisku, prijeti na razne nacine i sl. Par ljudi je zvalo policiju preko nekoliko puta, pokrenuta prekrsajna prijava, bili na sudu, zena dobila 1200 KM kazne i opet nastavila po svome. Zena je toliko opicena da joj ni policija ni sud ne znace nista.

Sta s tim? Pa nista, nas sistem nema lijek za ludake, sve dok ih ukucani ne posalju na lijecenje.



Da li je to u Boriku tamo kod Fruktone? Beogradska ili koja već, ali nisu lamele već one smeđe duge niže zgrade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 21:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2008, 15:44
Postovi: 158
Kad vec spominjete remecenje javnog reda i mira da li je moguce zaliti se kome na banku? Tj. alarm u istoj?

U prizemlju zgrade se otvara banka, odmah ispod stana, a pored banke je ulaz u stubiste i alarm se svako malo pali i "svira" nenormalno dugo. Pali se navece, ujutru rano, ... stalo, izludjuje me vise. Niti mogu ujutru spavati niti kad dodjem s posla.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2014, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
To mi lici na problem za komunalnu policiju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 18:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Влада РС предложила закон који кажњава понашање на друштвеним мрежама!
Влада Републике Српске предложила је нови Закон о јавном реду и миру којим се дефиниција појма јавно мјесто проширује и на интернет, односно друштвене мреже, за чије је кршење су предвиђене новчане казне до 1.700 КМ, па чак и казна затвора, преноси пословни портал Капитал.

У односу на важећи Закон о јавном реду и миру, проширује се дефиниција појма јавно мјесто, имајући у виду, првенствено, друштвене мреже преко којих се врше организовања одређених прекршаја јавног реда и мира, а веза се налази у мјесту на којем је наступила посљедица…“, наводи се у образложењу Приједлога закона о јавном реду и миру који ће Народна скупштина разматрати на сједници 03. фебруара.

Закон је упућен у процедуру иако и сам предлагач признаје да није добио одобрење да је у складу са европским прописима.

Министарство за економске односе и регионалну сарадњу је у изјави о усклађености Приједлога закона са прописима ЕУ навело „Непримјењиво“.

За прекршај јавног реда и мира повећан је распон новчане казне са 500 КМ на 700, односно са 1.500 КМ на 1.700 КМ.
Непристојни текстови 300 КМ, а нарушавање јавног реда 40 дана затвора

Тако на примјер, ко нарушава јавни ред и мир свађом, виком, вриском, извођењем или репродукцијом музичких садржаја или текстова, ношењем или истицањем симбола, слика, цртежа или текстова непристојног, увредљивог или узнемиравајућег садржаја и другим непристојним или дрским понашањем, казниће се новчаном казном од 100 КМ до 300 КМ.

Једна од казнених одредби прописује да „ко не поступи по наредби или рјешењу државног органа у вези са ограничењем или забраном кретања или задржавања лица на одређеним јавним мјестима или подручјима, или ко се не удаљи из групе коју је овлашћени полицијски службеник упозорио да се разиђе, казниће се новчаном казном од 500 КМ до 1.500 КМ.

Ко грубим вријеђањем другог лица или другим безобзирним понашањем изазове осјећање физичке угрожености или узнемирености грађана, казниће се новчаном казном од 200 КМ до 800 КМ или казном затвора до 30 дана.

Ко угрожава безбједност или изазива осјећање угрожености другог пријетњом да ће напасти на његов живот, тијело или имовину или живот, тијело или имовину њему блиског лица, казниће се новчаном казном од 300 КМ до 900 КМ или казном затвора до 30 дана.

Ко нарушава јавни ред и мир изазивањем, подстрекавањем, учествовањем у тучи или физичким нападом на другога, казниће се новчаном казном од 400 КМ до 1.200 КМ или казном затвора до 40 дана.

Ко на било који начин организује тучу или физички напад на другог, без обзира на то да ли је до туче или физичког напада дошло, казниће се новчаном казном од 800 КМ до 1.600 КМ или казном затвора до 60 дана.
Кажњавање у двоструком износу

Када прекршај из чл. 11, 12. и 24. овог закона почини група или се починилац употребом маске или другог предмета маскира ради прикривања идентитета, казниће се новчаном казном у двоструком износу новчане казне прописане за тај прекршај или казном затвора од 60 дана.
Образложење

У пракси су уочени одређени недостаци и недоречености постојећег Закона, као и превазиђеност појединих одредаба које су довеле до потешкоћа у примјени. Статистички подаци о великом броју почињених прекршаја јавног реда и мира, изражени на годишњем нивоу, указали су на потребу за измјеном висине прописане казне, односно измјеном распона казне прописане за одређене прекршаје, с обзиром на то да прекршајним санкцијама прописаним важећим Законом очигледно није постигнута сврха кажњавања, наводи се у образложењу МУП-а за доношење новог Закона о јавном реду и миру.

Нацрт закона о јавном реду и миру усвојила је Народна скупштина 2. јула 2014. године. Међутим, у односу на усвојени Нацрт, сада је у приједлогу осим новчаних казни, уводена и казна затвора, што предлагач објашњава „потребом усаглашавања са Законом о прекршајима Републике Српске“.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2015, 18:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
:lol: Kakvi maloumnici pisu ove zakone :lol:


Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs