banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 09 Okt 2016, 05:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Šta ti je tu konkretno privuklo pažnju? Što se borio protiv njih prije, i sad uspio da ugovori mir (kakav takav) koji su Kolumbijci odbili?

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 09 Okt 2016, 11:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
pa to sto ih je prvo vojno htio unistiti, i to sasvim legitimno, ali mi nisu jasni ovi likovi, kojim se to kriterijumima vode

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 21 Okt 2016, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
KNEŽEVO/SKENDER VAKUF - Osmočlana porodica Galešić iz zaseoka Imljani, kod Kneževa/Skender Vakufa, teško živi jer nijedan roditelj ne radi, a drvena kuća u kojoj su živjeli im je izgorjela. Zbog njihove teške životne situacije iz Udruženja roditelja sa četvoro i više djece apeluju na one koji žele i mogu da im pomognu. Oni su prije nešto manje od mjesec dana dobili još jedno dijete, a majka Ljubica se već treći put porodila u kući, bez doktora. Bez ikakve pomoći žive od dječjeg dodatka, koji nije dovoljan. "Zaista teško žive. Obišli smo ih prije nekoliko dana i donirali im krevetac za najmlađeg člana, pelene i svu ostalu robu za bebu. Apelujemo na sve koji su u mogućnosti da im pomognu, a djeci su sada najpotrebniji obuća i odjeća", rekao je Jovan Radovanović, predsjednik Udruženja. Dodao je da Ljubica ima govornu manu, što je dosta uticalo na djecu, te i oni imaju poteškoće sa govorom, pa je neophodno da se toj djeci obezbijedi logoped. "Jednokratne pomoći za ovakve porodice su trenutna rješenja. Trebalo bi pokušati riješiti ovakve slučajeve na duge staze da bi se ova porodica mogla sama brinuti o sebi i živjeti od svog rada. Bilo bi dobro da se nadležne institucije pobrinu da donesu zakonska rješenja koja će ovo riješiti", istakao je Radovanović. Svi koji žele pomoći ovoj porodici mogu se javiti ovom udruženju ili da pozovu broj 065/855-370.


_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 21 Okt 2016, 00:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Al zato svake godine novo dijete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 21 Okt 2016, 00:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nek' im poklone Durex i neko savjetovanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 21 Okt 2016, 07:36 
Samo stancaj, to sto se nema sta jesti nije problem.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Nov 2016, 20:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
10.11.2016
Sedamnaestogodišnja Kristina Batinić iz Bileće preminula je jutros u Bergamu u Italiji, gdje joj je izvršena transplantacija jetre. Kristina je bolovala od Willsonove bolesti koja napada jetra zbog čega je smještena na Univerzitetsku dječiju kliniku u Beogradu, a prije nekoliko dana prevezena je u Italiju. Bolest joj je ustanovljena prije dva mjeseca, a zbog hitne transplantacije jetre organizirano je niz humanitarnih akcija za pomoć ovoj mladoj Bilećanki.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 13 Dec 2016, 00:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
This year, veteran Santa Claus portrayer Eric Schmitt-Matzen was the one with tears in his eyes as he helped one special little boy in his final moments of life.

Schmitt-Matzen, who portrays the jolly man in the red suit every year for dozens of events, recently answered the call to visit a terminally ill child in the hospital just before his death, he told the Knoxville News Sentinel.

“ said there was a very sick 5-year-old boy who wanted to see Santa Claus,” the 60-year-old told the Sentinel about the request to visit the boy at a nearby hospital. “I told her, ‘Okay, just let me change into my outfit.’ She said, ‘There isn’t time for that. Your Santa suspenders are good enough. Come right now.’ ”

Upon arrival just 15 minutes later, the little boy’s mother gave Schmitt-Matzen a gift to give to her son. “I sized up the situation and told everyone, ‘If you think you’re going to lose it, please leave the room. If I see you crying, I’ll break down and can’t do my job,’ ” he explained to the Knoxville News Sentinel.

Schmitt-Matzen entered the hospital’s intensive care unit, and sat down on the boy’s bed, asking, ” ‘Say, what’s this I hear about you’re gonna miss Christmas? There’s no way you can miss Christmas! Why, you’re my Number One elf!’ ”

“I gave him the present,” Schmitt-Matzen said. “He was so weak he could barely open the wrapping paper. When he saw what was inside, he flashed a big smile and laid his head back down.”

Then, the child asked, ” ‘They say I’m gonna die. How can I tell when I get to where I’m going?’ ”

In response, Schmitt-Matzen told the child, ” ‘When you get there, you tell ’em you’re Santa’s Number One elf, and I know they’ll let you in.’ ”

The two shared a hug, and the little boy asked, ” ‘Santa, can you help me?’ ”

“I wrapped my arms around him. Before I could say anything, he died right there. I let him stay, just kept hugging and holding on to him,” Schmitt-Matzen explained. “Everyone outside the room realized what happened. His mother ran in. She was screaming, ‘No, no, not yet!’ I handed her son back and left as fast as I could.”

RELATED VIDEO: Sick Kids Fly to The North Pole to Meet Santa

The devastating moment shook Schmitt-Matzen, he admitted.

“I cried all the way home,” Schmitt-Matzen told the newspaper. “I was crying so hard, I had a tough time seeing good enough to drive.” He added, “Actually, I thought I might crack up and never be able to play the part again.”

Though, one more show helped him realize the importance of bringing joy to children.

“When I saw all those children laughing, it brought me back into the fold. It made me realize the role I have to play,” Schmitt-Matzen said. “For them and for me.”


U istom momentu jedna srcecjepajuća i topla priča.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 13 Dec 2016, 02:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Milan je napisao:
Samo stancaj, to sto se nema sta jesti nije problem.


Eskimi imali davno jedan obicaj kad se rodi beba da ju ostave u snijegu da se smrzne jer nisu mogli da se prehrane.
Pitanje je bilo oceli tako da svi odu od gladi ili da kontrolisu koliko hrane imaju a koliko usta zijeva.
Slicno u Kini su za vrijeme veliki susa i gladi mame su ubijale novorodjene bebe jel su pojeli sve sto se moglo pojesti doslovce.

Ruku na srce nismo mi daleko...mislim situacija to sa hranom a i sa davljenjem!! :roll:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 24 Dec 2016, 20:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
500000 kerma je dobio Wizard Lizard Dino Merlin da napravi Novu godinu Sarajlijama.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 24 Dec 2016, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
To je ok, kod nas za Duhove jedne godine bila prica da je Rada Manojlovic uzela 5000 km za 2 h, kad se uzme da je to glavni grad, masa raje, ko zna koliko puta veci budzet, glasacko tijelo, kome pravo kome krivo Dino je Dino a Rada je Rada... Ispadne na kraju da je Rada preskupa :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 24 Dec 2016, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
I marka za Dinu je marka previše u odnosu na Radu.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 24 Dec 2016, 23:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Opravdana ti teza jedino ako je shevish

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 24 Dec 2016, 23:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
filozof sa vrbasa je napisao:
500000 kerma je dobio Wizard Lizard Dino Merlin da napravi Novu godinu Sarajlijama.

Ma nije,pubinili se kad su culi koja je cifra. On jest mozda trazio toliko ali je dobio oko 150000 kako sam citao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 24 Dec 2016, 23:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Dva najveća plagijatora pelješe ionako prazne gradske kase :roll: ...Bregović u BL ,Dervišhalilović u Sa

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 25 Dec 2016, 00:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Čiča iz Rogače je napisao:
Dva najveća plagijatora pelješe ionako prazne gradske kase :roll: ...Bregović u BL ,Dervišhalilović u Sa

Eno i za gostovanje Brene u Cacku za Novu Godinu se bune.Izgleda isto maznula dobru lovu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 25 Dec 2016, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Gradske uprave naduvaju cifre da bi se svi mogli ugraditi.Ko može kontrolisati koliko je koji gradonačelnik maznuo u svoj džep,niko?!

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 25 Dec 2016, 00:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Čiča iz Rogače je napisao:
Dva najveća plagijatora pelješe ionako prazne gradske kase :roll: ...Bregović u BL ,Dervišhalilović u Sa

Dugorocno ulaganje, malo se iskesis pa 4 godine hapas, kao da je bitno jel plagijat ili nije, ajmo ti i ja sta iskopirati i uzeti pare i onda kad uzmemo pare idemo kod gorice piti i gadjati goste susijem :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 28 Dec 2016, 04:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Do 23.00 časa na broju 1458 zabilježeno je je više od 118.000 poziva građana, a akcija kojom se pozivom na ovaj broj pomaže onima kojima je pomoć najpotrebnija se nastavlja do 15. januara 2015. godine.
(RTRS)


Citiraj:
Na šestoj donatorskoj večeri "S ljubavlju hrabrim srcima", za liječenje djece oboljele od rijetkih bolesti, pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, prikupljeno je 825.118 maraka. Humanitarni broj 1411 pozvalo je više od 93.272 građana Republike Srpske. Kabinet predsjednika Srpske izdvojio je 450.000, a Vlada 50 000 maraka.


Citiraj:
Banjaluka - Građani Repubike Srpske su humanitarni broj 1412 pozvali više od 68.400 puta tokom sedme donatorske večeri "S ljubavlju hrabrim srcima", koja je održana u Banjaluci, a čiji prihod je namijenjen izgradnji Centra za prevenciju razvojnih teškoća "Za majku i dijete".


Iz kabineta predsjednika Srpske za izgradnju Centra izdvojeno je 700.000 KM, a iz Vlade Srpske 50.000 KM, tako da je do potrebnog iznosa od 1,3 miliona KM preostalo da se prikupi još 550.000 KM.


naroda sve manje zanima humanizam i renesansa

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 28 Dec 2016, 08:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Citiraj:
naroda sve manje zanima humanizam i renesansa


na potrosenih 1.17km drzavi ide 0.17km poreza
na potrosenik 1.09km (kladionica/dopuna) drzavi ide 0.09km mada od prije nekolko mjeseci kladionici ide 5% sto znaci ako `humanitarno` posaljes code za dopunu na kladionici porez nije veci od 14% jos bi se dalo pregovarat sa kladionicom da se oni odreknu svojih 5% (necu navoditi ime kladionice,mada samo 1 prima sms dopune)
I plus drzava nema legalnih nacina kontrole privatnog racuna u kladionici,i ne moze pratiti/nadzirati te stvari,a ne kao sad sto kazu premalo ste se para odrekli.Humanitarne donacije su po defaultu anonimne to uljkucuje i total sumu

edit:umalo da zaboravim i samo prosijacenje je krivicno djelo,vrlo slicno djelu obmana pri dobijanju kredita ili kd prevara.
zamisli npr super tajfun pogodi filipine krene masovni egzodus krene iz
Spoiler:
Slika

i onda svi oni kao i tamo imaju po petero djece i svi prosijace.pa moze li to tako?sto nebi svako prosijacio onda??

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs