banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 11 Maj 2024, 16:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 24 Feb 2014, 02:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Citiraj:
Потресна судбина Јелене Мирјанић: Биједа одликашу руши сан о школи
22.02.2014 10:32 | Милан Вујић
Градишка - Док многи њени вршњаци прижељкују што љепшу одјећу, обућу и скупе мобилне телефоне, четрнаестогодишњој Јелени Мирјанић из села Горњи Подградци код Градишке највећа жеља је да упише средњу школу.

Вриједна дјевојчица не дијели послове на мушке и женске, јер је приморана да ради све. Откако је са само пет година остала без мајке, Јелена је "заледила" своје дјетињство и са оцем Новаком кренула у борбу за бољи живот. Преко ноћи одрасла, дјевојчица са непуних десет година поново се нашла на још једној животној раскрсници када јој је отац остао инвалид. Да би својој јединици обезбиједио бар основне услове за живот, Новак није бјежао ни од најтежих послова па је настрадао радећи у шуми. Дјевојчица је рано научила да живот није игра и озбиљно схватила да много тога зависи од ње па је савладала и тешке мушке послове. Када би све обавезе у кући позавршавала, Јелена је марљиво учила, а у школи је знала само за петице.

- Помажем тати, донесем дрва, оперем суђе, спремам ручак и све што треба. Уз све то, морам много учити, јер желим да као одликаш упишем средњу школу - прича Јелена.

Новак каже да му је све теже, јер док је био здрав, могао је кћерки пружити колико-толико лијеп живот, а сада је то сан.

- Моја супруга је млада умрла, а ја сам тешки инвалид и све је пало на Јелену. Најтеже ми је да гледам дијете како ради тешке послове, а никада се чак ни не пожали. Борац сам прве категорије, немам никаква примања осим пензије која је нешто већа од 200 КМ, а пола тога дам за станарину - прича Новак и додаје да су подстанари већ десет година.

- Док сам био здрав, имао сам циљ да саградим кућу у којој би Јелена имала своју собу па да може на миру учити. Сада о томе и не сањам, јер сам везан за колица - прича Новак.

И Јелена је свјесна да су жеље једно, а стварност нешто сасвим друго, али не одустаје од сна да заврши школу.

- До петог разреда сам била одличан ђак, сада сам врло добар, али се трудим да поново имам само петице. Одувијек сам жељела да помажем људима па бих вољела да упишем медицинску школу, а затим правни факултет - рекла је сјетно и додала да би школовање било додатни трошак.

- Успијемо да платимо станарину и татине лијекове, али не бисмо имали за куповину мјесечне карте и уџбеника. Плашим се да ћу морати да останем само са основном школом, јер од Градишке живимо 25 километара. Пјешачила бих ако треба, али ко ће онда направити ручак, ложити ватру, све послове у кући обавити - рекла је Јелена Мирјанић и кроз сузе додала да јој, поред свега, мајка сваким даном све више недостаје.

- Да је мајка жива, све би било пуно лакше - рекла је Јелена бришући сузе.

Разредник
Јеленин разредник у Основној школи "Младен Стојановић" Свјетлана Вукићевић истиче да је она "златно дијете".

- Добро се уклопила иако је промијенила неколико школа, јер се са оцем често селила. Воли да учи и редовно обавља своје обавезе, а увијек нађе времена да помогне и другој дјеци. Због тога је омиљена у разреду и другари јој пружају подршку. Веома је вриједна и све ради свом снагом и вољом - истиче Вукићевићева.

Општина ћути

Новак Мирјанић каже да је изгубио вјеру да ће ико ублажити муке његове кћерке и њега.

- Обраћали смо се општини Градишка, куцали на сва могућа врата, али нико ни да нас погледа. Иако сам борац прве категорије, нико од представника локалне власти није дошао ни да обиђе мене и кћерку, а камоли да нам помогне - рекао је Мирјанић.

http://www.glassrpske.com/drustvo/panor ... 47479.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 03 Apr 2014, 01:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Nemam pojima gde bi ova vest trebala da ide,nek prebaci moderacija!

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/454501 ... porodjajem



Katastrofa :confused2: :sad5:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 02 Maj 2014, 17:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Feb 2013, 10:49
Postovi: 27
I na forumima ima umobolnika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 10 Maj 2014, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Beogradski zoo vrt.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9PmYcPelaVk[/youtube]

Vuk na povocu (??) a volonterka tipka na tel, svašta.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 14 Maj 2014, 15:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
sinoc na dnevniku bn-a gledam kako muz i zena jedu prekrupu ili kako se vec zove ona hrana za kokoske i svinje :angry4: :angry4: :angry4: ,a covjek bio u ratu od prvog do zadnjeg dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 14 Maj 2014, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
mandrak je napisao:
sinoc na dnevniku bn-a...



Evo linka za one koje zanima da pogledaju http://www.rtvbn.com/30074/Borac-VRS-pr ... ocnu-hranu

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 14 Maj 2014, 16:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ima i ona izjava nekog SNSDovca iz Zvornika, kako poštenom srpskom borcu koji nema za hljeb treba davati pomije iz restorana.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 14 Maj 2014, 16:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39436
Lokacija: Месечева икра
Pa da si čovjek uhrani svinjče.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 14 Maj 2014, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
jellyfish je napisao:
mandrak je napisao:
sinoc na dnevniku bn-a...



Evo linka za one koje zanima da pogledaju http://www.rtvbn.com/30074/Borac-VRS-pr ... ocnu-hranu

:cry: strašno

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 08 Sep 2014, 18:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Aldin Kaurin opet spavao na ulici


N.N. - 08.09.2014 16:31
BANJALUKA - Prije otprilike godinu dana, javnost je potresla priča o mladiću Aldinu Kaurinu koji je nakon života u Domu za djecu bez roditeljskog staranja „Rada Vranješević“ Banjaluka bio primoran da spava na ulici.
Humani ljudi su tada reagovali, Aldin privremeno dobio posao i smještaj, a priča o njemu tu je stala, prenosi E-trafika.
Ono što smo saznali, nije nas obradovalo. Aldin je na poslu u fabrici obuće „Bema“ radio tri mjeseca. Poslije toga proveo je šest mjeseci u azilu u Njemačkoj, ali pošto je odbijen - deportovan je nazad. Opet je spavao na ulici.
„Najteže mi pada to što ne mogu sebi da priuštim redovne obroke. Ponekad budem gladan, a primjećujem da sam i smršao“, priča Aldin.
Razočaran u život i ljude, jedino u šta vjeruje i čemu se nada jeste da će pronaći pristojan posao od kojeg će sam moći da plati smještaj i hranu.
„Ljudi su se javljali, obećavali pomoć, ali često je sve samo na obećanjima i završavalo. Tržili su mi da otvorim žiro-račun, govorili da će mi dati smještaj, novac, posao... Nedavno sam otišao u banku da provjerim ima li nešto novca na tom računu i da mi radnik banke iz sažaljenja nije dao 20 KM, izašao bih praznih džepova“, ispričao je Aldin.
Ipak, ovaj 24-godišnji mladić ne gubi nadu u bolju budućnost, pa, iako priznaje da je bilo i teških dana kada su mu ružne misli prolazile kroz glavu, vjeruje da će i ova njegova muka proći i da će doći neka bolja vremena.
„Ne stidim se bilo kakvog posla, niti svog života i situacije u kojoj se nalazim. Smatram da je sramota biti lopov, mafijaš ili kriminalac, sve ostalo je božija volja i život koji treba prihvatiti i boriti se da ga učinimo boljim“, kaže ovaj mladić.
Aldin je nedavno počeo da radi u jednom banjalučkom fitnes centru kao noćni čuvar i čistač, a trenutno je u potrazi za još jednim poslom koji bi radio preko dana.
„Želim svima da pokažem da sam voljan i spreman da radim i da zaslužujem šansu za bolji život. Ne bi mi bio problem da svo svoje slobodno vrijeme provodim radeći i nadam sa da ću uspjeti dobiti još neki angažman“, priča on.
Aldina su roditelji ostavili kao bebu i cijeli svoj život proveo je u domu. Završio je srednju pekarsku školu, ali kaže da mu nijedan posao ne bi teško pao. Dodaje da mu najteže pada kad ne može da priušti normalan obrok pa ponekad i zaspe praznog stomaka. Ipak, poznanici i prijatelji mu ponekad pomognu.
„Prijatelji mi često kupe da jedem. Nađe se poneka dobra osoba koja mi da 10 ili 20 maraka, pa sa tim mogu da preživim nekoliko dana. Znaju me i radnici u pekarama i nikad im nije problem da mi daju na primjer jedan hljeb“, kaže on.
Ovaj mladić nakon punoljetsva morao je da napusti dom za nezbrinutu djecu, pa je ostao prepušten sam sebi jer kod nas je postoje zakoni koji štite ovakve slučajeve. Tvrdi da mu Centar za socijalni rad nije pružio nikakvu pomoć uz obrazloženje da nije u njihovoj nadležnosti. Da nadležni ne mare za ovakve slučajeve dokazuje i to što Aldina poznaju brojni banjalučki policajci kojima ne smeta da jedna mlada osoba provodi noći vani, a ponekad se samo „zabrinu“ kad vide da ga neko vrijeme nema na ulicama.
Više puta Aldin je bio prinuđen da spava na klupama, a banjalučke Sestre milosrdnice pružale su mu smještaj i hranu nekoliko godina nakon izlaska iz Doma. One su mu i sada uplatile smještaj za dva mjeseca, a najveća želja mu je da samostalno nastavi da plaća smještaj od novca koji zaradi.
Bilo kakva pomoć Aldinu će dobro doći, a najviše bi volio da ima odgovarajući posao i krov nad glavom. Ukoliko želite da na neki način pomognete ovom mladiću kontaktirajte redakcija@etrafika.net.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Nov 2014, 04:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=meqgj7v_zkY[/youtube]

Ovaj izbjeglički kamp je u jako lošem stanju. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Nov 2014, 09:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39436
Lokacija: Месечева икра
Filozofe, smanji sa alternativnom...loše utiče na tebe.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Nov 2014, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
naidje tako u ovoj nasoj ucmalosti buran dan, pun desavanja

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Dec 2014, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Jedna od boljih austrijskih firmi propala kad je dosla na Balkan - Balkan, crna rupa Evrope

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/5187 ... Alpine-Bau

Kod nas cak i najjace firme propadaju.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 12 Dec 2014, 00:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nije kriv Balkan nego njihova pohlepa. E sad, to je drugi par opanaka sto su zagrizli preveliki zalogaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 12 Dec 2014, 00:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15286
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ova vjest treba ići u temu "Pozitivno"

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 12 Dec 2014, 07:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
Čiča :thumbleft:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 12 Dec 2014, 08:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ova vijest je glupa. Ne vidim kakve veze Balkan ima sa propašću firme. Više mi se čini da je u pitanju njihov javašluk i neobiljnost.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 12 Dec 2014, 15:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
alpina je trebala dragom vodji praviti auto-put prije dvije godine otvarao se sampanjac pa su se povukli jer nijedna banka im nije htjela dati garanciju, i onda se pricalo o kraju te firme

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 12 Dec 2014, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Panzer je napisao:
Ova vijest je glupa. Ne vidim kakve veze Balkan ima sa propašću firme. Više mi se čini da je u pitanju njihov javašluk i neobiljnost.


Ima veze zato sto godinama posluju u Austriji i drugim zemljama i nisu propali. Ako su tako neozbiljni kako nisu drugdje propali nego samo na Balkanu. Kad su dosli na Balkan propali. Na Balkan ko god dodje propadne. Balkan - crna rupa Evrope, zemlja propasti, lopovluka, prevare, korupcije, kradje... "то је писац хтео да каже".

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs