banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Maj 2024, 17:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 20 Jan 2015, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Je li se ista voda pušta i za wc-školjku?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 20 Jan 2015, 17:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mislim da vijest morate pažljivije čitati, ja nigdje nisam pročitao da je pop osveštao svu vodovodnu vodu, a sagovornik izgleda ne razumije se u te stvari.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 09:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
neizreverbiliziran je napisao:


navodno, supruga od Vlajkija je preminula, karcinom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 09:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Bas u Glasu gledam citulje i zvucalo mi poznato ime i prezime proguglo kad paf,jedino se Vlajkijevo ime ne pominje u cituljama medju ozaloscenima.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 09:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
despot777 je napisao:
neizreverbiliziran je napisao:


navodno, supruga od Vlajkija je preminula, karcinom...

Ova nova? :o

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
da...
sad kruži priča da se zato i udala, jer ima djecu iz prvog braka sa nekim manijakom, pa da djeca imaju kakvu takvu sigurnost... kažem da se samo tako priča, ne mogu tvrditi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 09:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Ako je to istina i ako je Vlajki znao za to (nije mi normalno da neko sakrije takvu stvar) onda gospodinu naklon do poda.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 09:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Vidim da u Prnjavoru imaju njene smrtovnice.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 09:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15296
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zanimljivo...kapa dole

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 09:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
Na stranu sve, ali kako on moze postati staratelj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
bas fino od njega

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 11:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15296
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nije niko ni pominjao starateljstvo ili sam ja pogrešno razumio

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 12:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
U cemu je onda kvaka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Mozda se nadala da ce nadziveti Vlajkija pa da nasledi njegovu penziju koju bi ostavila deci :?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ej aj nemojte fekalisati zivota vam
nemojte jos i od ovoga praviti sapunicu

pokoj joj dusi i saucesce familiji

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 16 Feb 2015, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2914
Lokacija: još mAlo i tU smo
Whotanoob je napisao:
Vidim da u Prnjavoru imaju njene smrtovnice.

Isto vidio smrtovnicu u Prnjavoru.Mislim da je ista bila kćerka od gospođe što je držala nekada radnju pod nazivom "BEKI", kod vatrogasnog doma.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 26 Feb 2015, 02:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Djeca sama idu u izbjeglištvo
N.N. - 25.02.2015 21:15

Djeca, koja imaju svega sedam godina, mogu se naći u brojnim izbjegličkim kampovima, ali ono što je najintrigantnije u svemu ovome - ona su sama krenula u izbjeglištvo.
Uglavnom je riječ o djeci iz Eritreje, gdje je i danas represivni režim na vlasti, a roditelji nemoćni da i sami izađu iz zemlje, put izbjeglištva šalju djecu kako bi se bar ona spasila.
Djeci iz Eritreje prva stanice je granica sa Sudanom, koju uglavnom u grupama prelaze pješke. Tek neko im ponudi prevoz ili prenoćište da ne hodaju noću, jer se temperature u pustinji spuštaju čak i do nule, piše BBC.
Takođe, vrlo su vješti u izbjegavanju sudanskih policijskih patrola, a sve kako bi došli u Šagarab, ogromni izbjeglički kamp u sredini pustinje. Ovdje je smješteno oko 35.000 ljudi, uglavnom iz Eritreje, kojima je ovaj kamp zapravo polazna tačka za dalji put, uglavnom ka Evropi.
Ipak, u ovom kampu ima i veliki broj djece koja su sama krenula u izbjeglištvo. Samo na kapiji kampa u prosjeku se nađe oko 70 djece i sva ona su sama došla ovamo. Uglavnom se druže međusobno i čekaju šansu kako da krenu dalje.
Neka od djece imaju svega sedam godina, a već sada su primorana da se snalaze sama u ovom svijetu. U kampu ih prima Sara Eliot iz UNHCR-a, koja nastoji da im objasni sve opasnosti s kojim se mogu susresti na svom putu. Eliotova objašnjava kako je nekoj djeci ovo jedini spas, a na pitanje gdje zapravo žele da odu, djeca se međusobno gledaju i samo nekoliko njih odgovara na pitanje:
"Ja bih u Evropu", odgovara jedan dječačić, iako ni sam vjerovatno nema predstavu gdje i šta je Evropa.
Drugi, stariji dječak je konkretniji u svom odgovoru: "Ja bih volio da odem u Englesku", kaže on. Inače, zemlja iz koje dolaze ova djeca je dokaz koliko jedan režim može biti represivan.
Naime, stariji dječaci kao i odrasli muškarci služe vojni rok koji u nekim slučajevima traje između deset i 30 godina, a nekada čak i duže. Takođe, mnogi od njih su dužni da bar godinu dana besplatno rade u fabrici ili na farmi, što im se takođe računa u vojnu službu. Upravo zato roditelji očajnički žele da svoju djecu pošalju van zemlje, kako ne bi doživjela njihovu sudbinu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 15 Mar 2015, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 08 Jun 2015, 21:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Moj tata je poginuo, a šta vi sada radite?!
Petak 05. Jun 2015 22:53
Otvoreno pismo Gordane Jaredić iz Nevesinja, koja je inače diplomirani ekonomista, zapalilo je preko društvenih mreža ceo Balkan. Gordana je “otvorila dušu” i napisala na koji način se ljudi zapošljavaju i da se u državnim firmama radna mesta bukvalno nasleđuju.

Njeno pismo prenosimo u celosti:

Poštovana gospodo,

Pošto sam se u proteklih 6 godina, otkako sam stekla zvanje diplomiranog ekonomiste, obraćala za pomoć raznim institucijama, načelnicima, službama i ministrima ponaosob, i kako to nije donelo nikakve rezultate, ovom prilikom obraćam se svima vama zajedno. Kad kažem “vama” mislim kako na vladajuću koaliciju, tako i na opozicionare (koji barem u lokalnim zajednicama imaju vlast) i sve koji boračku populaciju koriste za prikupljanje političkih poena.

Svesna sam da sada nije baš prikladno vreme za priču o poginulim borcima i njihovim porodicama. Trenutno nema predizbornih kampanja na pomolu, što znači da nismo potencijalni birači. A kada nismo birači, onda smo samo brojevi u statistici Zavoda za zapošljavanje. A ko se još bavi statistikom?

O izbeglištvu i podstanarskim sobama ne želim da pričam. Moja priča je ista kao i priča hiljada dece čiji su roditelji izgubili život u ratu. I moj otac je jedan od onih na čije grobove polažete vence i odajete im počast pred kamerama. Jedan od onih kojima ste, kako sami kažete, dužni jer su stvorili ovu zemlju.

Zemlju kojom vi upravljate.
Zemlju u kojoj vaša deca dobijaju radna mesta bez konkursa.
Zemlju u kojoj ste opštinske, gradske i državne uprave pretvorili u privatnu svojinu.

Zemlju u kojoj Ministarstvo tvrdi da nema nikakvog uticaja na zapošljavanje unutar lokalnih zajednica. Pa o kakvoj je boračko-invalidskoj zaštiti onda riječ? A u opštinama, opet, kažu da sačekate malo jer oni, kao i uvek, čine sve što je u njihovoj moći. Čine, ali za sebe.

U mojoj opštini, opštini Nevesinje, radna mesta se nasleđuju. Mladi ljudi zauzimaju ona mesta sa kojih u penziju odlaze njihovi roditelji. (Pri tome struka ne igra nikakvu ulogu. Nije bitno da li ste pedagog, istoričar ili inženjer, uvek možete naslediti mesto roditelja pravnika)

Konkursi najčešće nisu ni potrebni. Ako su pojedine porodice genetski predodređene za određena radna mesta, onda bi to, poštovana gospodo, trebalo uneti i u statut opštine. A s obzirom na to da konkursi praktično ne postoje, na dobrom smo putu da i ovaj apsurd postane realnost.

Kako drugačije objasniti činjenicu da je samo u proteklih mesec dana u opštinskoj upravi zaposleno troje mladih ljudi čiji su roditelji takođe radnici pomenute institucije? Nepotizam ovde više nije krivično delo već prirodna smena generacija na određenoj funkciji.

Koga da nasledimo mi?

Da je u toku predizborna kampanja, verovatno bih i ja, kao i većina dece poginulih boraca ćutala i nadala se ispunjenju nekog od silnih obećanja vlasti ili opozicije. Ali već 6 godina čekam. I gledam kako ti isti funkcioneri čak i u privatnim firmama uspevaju da zaposle nekoga svog, bitnijeg. Pri tome bez imalo stida priznaju svoje postupke i govore mi da se ovog puta ne nadam. To “Ne nadaj se” je u mom slučaju prelilo čašu.

Poštovana gospodo, u pravu ste. Zaista ste dužni poginulim borcima. Njihovi životi vama su osigurali to čime danas upravljate kao da vam je očevina. Ali, treba da znate da mi nismo, kao vaša deca, predodređeni. Nismo tu da budemo večite žrtve i da preko nas skupljate političke poene. Ne želimo da se još jedna generacija naših porodica na takav način žrtvuje za ugodnu budućnost vas i vaše dece. Država i sistem koji ste stvorili nisu vredni toga.

S poštovanjem,

Gordana Jaredić diplomirani ekonomista i broj u statistici Zavoda za zapošljavanje.

Izvor: Telegraf.rs/Mojahercegovina.com

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 17 Jul 2015, 18:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
TUGA: Mala Nikolina nije izdržala
Autor: mondo.rs
Devojčica Nikolina Vulinović iz Zvornika koja je bolovala od ciroze jetre preminula je danas.
Slika
17.07.2015. | 16:42 > 16:55 11 A- A A+
Nikolini Vulinović hitno potreban novac za transplantaciju jetre.Foto: Facebook/Apel za Pomoć Nikolini Vulinović Nikolini Vulinović hitno potreban novac za transplantaciju jetre.
Njeni roditelji nedavno su počeli da prikupljaju novac za transplantaciju, otvorili su humanitarne brojeve za pomoć i na sve načine molili ljude da im pomognu, ali nažalost malena nije preživela.

Devojčica je preminula jutros.


Nikolina je rođena 14. decembra 2014. godine, a prva žutica primećena je na prvoj lekarskoj kontroli sa navršenih mesec dana, u januaru 2015. godine. Od tada je počela agonija i borba za njen život...

Roditelji devojčice Nebojša i Svjetlana Vulinović danima su pozivali sve koji su u mogućnosti da pomognu njihovom detetu kome je bila potrebna transplantacija jetre.

Nisu uspeli da prikupe 115.000 evra koliko je bilo potrebna za transplantaciju, a mala Nikolina nije više mogla da izdrži.

Počivaj u miru, mali anđele...


Mi bi trebali imate neki fond koji bi na teške slučajeve reagovao promptno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs