banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 16:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Iako nisam neki veliki pobornik teorija zavjera, kao i svako ne mogu sa sigurnoscu reci da ne postoje pojedini ogranci istih.
Mnogi ljudi u svemu vide zavjeru, drugi u nicemu. Sta je istina, tesko da ce se saznati.

Zanimljivo je vidjeti koje su najpoznatije teorije:


Bin Laden

Bin Laden je umro 2006. godine; Bilderburška grupa vlada svijetom; Staljin izmislio vanzemaljce kako bi uspaničio Amerikance... samo su neke od interesantnih teorija zavjera koje kruže svijetom.

Teorije zavjere oduvijek su imale svoje poklonike kojima su golicale maštu, a pojavom modernih medija postale su neraskidivi dio savremenog društva i kulture.

Međutim, šta su zapravo teorije zavjere? Teorije zavjere su pokušaji da se objasni neki istorijski ili trenutni događaj kao rezultat tajnog djelovanja elita, odnosno udruženja raznih moćnika, da bi ostvarili svoje skrivene ciljeve.

Teorije zavjere koje su uzdrmale svijet postoje oduvijek, međutim, do pojave modernih medija, televizije i Interneta, bile su poznate samo nekolicini entuzijasta. Pojavom televizije, a pogotovo Interneta, postale su dostupne širokim masama.

Napad na Njujork 11. septembra 2001.

Al Kaida nije jedina odgovorna za napade 11. septembra 2001. godine, američka ih je vlada isplanirala i sprovela ili ih nije onemogućila.

Takve teorije počele su kružiti odmah nakon terorističkih napada, a jedna od glavnih teza bila je ona koja govori da je napade vodila administracija bivšeg američkog predsjednika Džordža Buša kako bi dobila izgovor za pokretanje rata u Iraku.

S druge strane, arapski mediji su javljali da tog dana na posao u "kule bliznakinje" nije došlo 4.000 Jevreja. O tome je napisana cijela biblioteka.

Istina je, međutim, da je posebno kongresno predstavništvo istražilo sve činjenice i donijelo zaključak da je Al Kaida jedina odgovorna za napade.

Osama bin Laden ubrzo nakon napada preuzeo je odgovornost navodeći da su oni osveta Sjedinjenim Američkim Državama za politiku koju vode na Bliskom istoku.

Ubistvo Džona KenedijaJ

Jedan od najpopularnijih američkih predsjednika Džon Kenedi ubijen je u Dalasu 1963. godine.

Nakon desetomjesečne istrage pronađen je ubica Li Harvi Osvald. Teoretičari zavjera smatraju da je morao postojati barem još jedan atentator, a sumnjaju i u Osvaldove motive.

O ubistvu 35. američkog predsjednika tokom godina razvilo se mnogo teorija koje sugerišu da iza atentata stoje različite političke opcije i državne agencije, od CIA i KGB-a, preko mafije pa sve do tadašnjeg potpredsjednika Lindona B. Džonsona, Ričarda Niksona, a čak se i Fidel Kastro našao na popisu osumnjičenih.

Rozvel

Teorija je to koja datira iz davne 1947. godine o padu vanzemaljske letjelice u američkom gradiću Rozvelu u Novom Meksiku. Razvila se jer je američka vlada prvo potvrdila da se srušio "nekakav tanjir", a potom promijenila izjavu da se srušio meteorološki balon.

Prema nekim novim podacima, u Rozvelu je zaista bilo zataškavanja. Naime, nije se srušila neidentifikovana letjelica niti meteorološki balon, nego tajni špijunski balon kodnog imena "Projekt Mogul".

Međutim, Edgar Mičel, bivši astronaut iz misije "Apolo 14", nedavno je izjavio da je Vlada natjerala mještane Rozvela da ćute o padu i da se zaista srušila vanzemaljska letjelica.

Istina je, vjerovatno, negdje između.

NASA lažirala slijetanje na Mjesec

Mnogim se ljudima prvi koraci astronauta Nila Armstronga na Mjesecu 1969. godine nisu činili uvjerljivim i od tada pa sve do danas aktuelne su razne teorije čija je suština da posjete Mjesecu zapravo nije ni bilo.

Navodno je taj scenario osmislio pisac naučne fantastike Artur Klark, a režiju potpisuje, ko bi drugi, nego CIA.

Pobornici te teorije smatraju da put na Mjesec nije mogao biti moguć zbog sljedećih razloga: astronauti ne bi mogli preživjeti ekstremnu radijaciju, kvalitet snimljenih fotografija nemoguće je visok, na fotografijama se ne vide zvijezde, na svim fotografijama teren je identičan.

Takođe, tokom dana je na Mjesecu toliko vruće da bi se film u kameri otopio, nema kratera koji je trebalo da nastane nakon slijetanja letjelice, a na snimci je vidljivo da se zastava zavijorila, iako na Mjesecu nema vjetra.

Novi svjetski poredak

Ova teorija je "majka svih teorija", njihova suština, jer sve elite koje žele svojim zakulisnim igrama dograbiti moć kao krajnji cilj, imaju uspostavu novog poretka.

U srži te teorije su tajna društva poput Bilderberga, Iluminata te Masona, koja "upravljaju" poznatim ličnostima u politici, ekonomiji ili kulturi, a sve u cilju stvaranja jedne globalne policijske države.

Namjerno uzrokovana globalna kriza te slabljenje spoljnopolitičkog uticaja SAD, prema nekim tumačenjima, najnoviji su potezi za uspostavljanje globalne države.

Zataškavanje NLO-a i vanzemaljaca takođe je njihovo djelo, a teoretičari kažu da to čine jer im je potrebna vanzemaljska tehnologija kako bi mogli upravljati cijelom svjetskom populacijom.

Međutim, na kraju krajeva, svako kriminalno djelo, od pljačke banke i naručenog ubistva pa sve do afere "Votergejt", u čijem planiranju učestvuje više od jedne osobe, može se protumačiti kao zavjera.

Elvis Prisli lažirao smrt

Iako su sahranu pratili milioni ljudi širom svijeta, veliki broj fanova vjeruje da je Elvis Prisli lažirao svoju smrt, te da je i danas živ.

Ta teorija je jedna od najčešće spominjanih teorija zavjera, a njegovi razlozi zašto se povukao sa scene nikome nisu poznati. Štaviše, skoro svake sedmice neko prijavi da je vidio živog Elvisa Prislija.

Jedan od dokaza da je lažirao svoju smrt navodno je i pogrešno napisano njegovo srednje ime na grobu, gdje umjesto Aron stoji Aaron.

Navodno, njegovi roditelji su mu dali baš srednje ime Aron, a ne Aaron, kako je uobičajeno, kako bi ime bilo što sličnije imenu Džesija Garona Prislija, Elvisovog blizanca koji je rođen mrtav.

Pol Mekartni je mrtav

Prema urbanoj legendi, Pol Mekartni je umro još 1966. godine, a članovi "Beatlesa" zamijenili su ga njegovim dvojnikom.

Pobornici te teorije tvrde da se dokazi nalaze na mnogim albumima "Beatlesa".

Navodno postoje poruke koje se mogu čuti ako se neke pjesme puste unatrag, odnosno da su tragovi vidljivi na slikama s albuma i da riječi u pjesmama upućuju na to da je Mekartni zaista mrtav.

Glavni dokaz te teorije je fotografija na njihovom albumu "Abbey Road". Naime, teoretičari su na toj fotografiji vidjeli skrivenu simboliku jer je Pol Mekartni bos i izgubio je korak s ostalim članovima sastava.

Virus HIV došao iz laboratorija SAD

Virus HIV proizveden je u laboratorijima pod nadzorom Vlade SAD, koja ne želi priznati kako se proširio svijetom. Ta teorija postoji od sredine osamdesetih godina prošlog vijeka, a najodgovorniji za nju je istočnonjemački biolog Jakob Segal.

Skloni su joj Afroamerikanci jer vjeruju da je administracija u Vašingtonu stvorila HIV i namjerno ga proširila među afroameričkom populacijom.

Naučnici, s druge strane, tvrde da je virus nastao u Africi.

Sekspir nije bio Sekspir

Da li je Vilijam Šekspir, koji je cijeli svoj život proveo u mjestašcu Stratford na rijeci Evon, mogao biti autor "Velikog opusa"?

Činjenice iz njegovog života to odlučno demantuju. Gdje je raskošno znanje iz "Opusa" Šekspir mogao da nauči? Niti jedna jedina knjiga nije nađena u njegovoj kući poslije smrti, a u Stratfordu, kao ni u čitavoj Engleskoj, nisu postojale javne biblioteke. Pisac ovog kalibra nesumnjivo je morao imati vlastitu biblioteku. Takođe, nisu pronađeni nikakav pisaći sto ili pribor za pisanje, kao što nema traga niti jednom jedinom svjedočanstvu da su ga savremenici smatrali piscem. Početkom 17. vijeka Šekspira niko u Engleskoj nije poznavao kao pisca, a kamoli kao autora "Velikog opusa", za čija djela su se otimala pozorišta. Sa druge strane, svih šest poznatih potpisa Vilijama Šekspira načinjeno je nesigurnim rukopisom čovjeka koji nije navikao da drži pero. O tim autogramima postoji ogromna literatura, ali jedino o čemu oni svjedoče jesu tvrdnje grafologa koji su ih analizirali, da je rad sa perom i papirom za Šekspira bio tegoban i neuobičajen.

Izvor: http://www.nezavisne.com/novosti/svijet ... 90248.html

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Napad na Njujork 11. septembra 2001.
U ovo ne vjerujem, a i ovaj sam tekst govori o tome da su to nebuloze.

Ubistvo Džona Kenedija
Svako ima svog Gavrila. A i svijet je pun budala. Opet ne vjerujem u zavjeru.

Rozvel
Može i biti. Zanimljivi su mi tragovi u žitu, mislim da bi moglo biti nešto u tome. Nešto mora postojati :D Malo mi je glupo tvrditi da je čovjek jedini u cijelom svemiru.

NASA lažirala slijetanje na Mjesec
Ovo sam skoro ubijeđena da je tačno. Toliko im je stalo do njihovog ugleda i da nadmaše Ruse, da potpuno vjerujem ovim objašnjenjima.

Novi svjetski poredak
Ništa novo.

Elvis Prisli lažirao smrt
Dajte molim vas, ovo je smiješno.

Pol Mekartni je mrtav
Ovo je još smješnije.

Virus HIV došao iz laboratorija SAD
Da li su dovoljno glupi? Teško u to mogu povjerovati.

Sekspir nije bio Sekspir
Ovo mi je jako zanimljivo. Nisam znala za tu teoriju. Neka djeca vjeruju u Djeda Mraza, ja ipak idalje vjerujem u Šekspira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
MonaLisa je napisao:
Napad na Njujork 11. septembra 2001.
U ovo ne vjerujem, a i ovaj sam tekst govori o tome da su to nebuloze.

Ubistvo Džona Kenedija
Svako ima svog Gavrila. A i svijet je pun budala. Opet ne vjerujem u zavjeru.

Rozvel
Može i biti. Zanimljivi su mi tragovi u žitu, mislim da bi moglo biti nešto u tome. Nešto mora postojati :D Malo mi je glupo tvrditi da je čovjek jedini u cijelom svemiru.

NASA lažirala slijetanje na Mjesec
Ovo sam skoro ubijeđena da je tačno. Toliko im je stalo do njihovog ugleda i da nadmaše Ruse, da potpuno vjerujem ovim objašnjenjima.

Novi svjetski poredak
Ništa novo.

Elvis Prisli lažirao smrt
Dajte molim vas, ovo je smiješno.

Pol Mekartni je mrtav
Ovo je još smješnije.

Virus HIV došao iz laboratorija SAD
Da li su dovoljno glupi? Teško u to mogu povjerovati.

Sekspir nije bio Sekspir
Ovo mi je jako zanimljivo. Nisam znala za tu teoriju. Neka djeca vjeruju u Djeda Mraza, ja ipak idalje vjerujem u Šekspira.

Ne vjerujes u zavjeru za 9/11 i za JFK a vjerujes da su lazirali slijetanje na Mjesec i za slucaj Rozvel? :confused2:
Preispitaj jos jednom sve teorije.
Ja sam ubjedjen da je napad na bliznad kule bio dopusten, tacnije nije namjerno bio sprijecen od strane Amerike. Najveca svjetska vojna sila dopusti da se 5 aviona zabije u zgrade u najvecim gradovima istocne obale, yeah right. U kontrolisanu eksploziju ipak ne vjerujem, mada mi je tesko povjerovati da se obje kule onako pravilno sruse bez velikog ostecenja na okolne zgrade.

Sto se tice JFK slucaja to vise i nije teorija zavjere. Onaj ko misli da je Osvald sam ubio JFK-a je po meni budala (isto kao sto bih to rekao za nekoga ko misli da je samo Dzejms Erl Rej sam ubio Martina Lutera Kinga).

Za slijetanje na Mjesec sam ubjedjen da se desilo i odigralo. Jednostavno su svi argumenti teoreticara zavjere pobijeni osim mozda onoga kako je letjelica poletjela sa Mjeseca nazad na Zemlju, odnosno da li je mogla imati tu potisnu snagu.

Sto se tice virusa HIV, ne znam, ubjedjen sam da je ovaj virus svinjskog/pticjeg ili kojeg vec gripa nastao u laboratoriji ili ako ne onda je bar postojala zavjera sto se tice sirenja panike. Tako da je moguce i da je HIV stvoren u laboratoriji, mada se mozda stvar omakla kontroli.


Elvis Prisli lažirao smrt

8)

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Citiraj:
Ne vjerujes u zavjeru za 9/11 i za JFK a vjerujes da su lazirali slijetanje na Mjesec i za slucaj Rozvel? :confused2:
Preispitaj jos jednom sve teorije.
Ja sam ubjedjen da je napad na bliznad kule bio dopusten, tacnije nije namjerno bio sprijecen od strane Amerike. Najveca svjetska vojna sila dopusti da se 5 aviona zabije u zgrade u najvecim gradovima istocne obale, yeah right. U kontrolisanu eksploziju ipak ne vjerujem, mada mi je tesko povjerovati da se obje kule onako pravilno sruse bez velikog ostecenja na okolne zgrade.

Sto se tice JFK slucaja to vise i nije teorija zavjere. Onaj ko misli da je Osvald sam ubio JFK-a je po meni budala (isto kao sto bih to rekao za nekoga ko misli da je samo Dzejms Erl Rej sam ubio Martina Lutera Kinga).

Za slijetanje na Mjesec sam ubjedjen da se desilo i odigralo. Jednostavno su svi argumenti teoreticara zavjere pobijeni osim mozda onoga kako je letjelica poletjela sa Mjeseca nazad na Zemlju, odnosno da li je mogla imati tu potisnu snagu.

Sto se tice virusa HIV, ne znam, ubjedjen sam da je ovaj virus svinjskog/pticjeg ili kojeg vec gripa nastao u laboratoriji ili ako ne onda je bar postojala zavjera sto se tice sirenja panike. Tako da je moguce i da je HIV stvoren u laboratoriji, mada se mozda stvar omakla kontroli.


Elvis Prisli lažirao smrt

8)


Možda si u pravu po pitanju blizanaca. A ja ne znam da su pobijeni argumenti vezani za slijetanje na Mjesec?
Za gripe vjerujem da su nastale u laboratoriji, jer od toga ipak profitiraju farmaceuti. Ali za HIV baš i ne vidim poentu, osim ako se, kao što ti kažeš, stvar omakla kontroli. Ma sve je to nekako čovjek napravio, nešto s namjerom a nešto nehotice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 16:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
MonaLisa je napisao:
Napad na Njujork 11. septembra 2001.
U ovo ne vjerujem, a i ovaj sam tekst govori o tome da su to nebuloze.

Kaže da je "kongresna komisija" ispitala slučaj....:lol:
Kadija te tuži,kadija ti sudi....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Napad na Njujork mi je sumnjiv, ima nešto u toj priči, pogotovo ako je istina ovo za ovih 4000 Jevreja. Kenedi, blah boli me briga. Za Rozvel nema šanse da popušim priču u meteorološkom balonu, a slijetanje na Mjesec isto tako, patka opasna. Čitao sam i ranije tvrdnje koje opovrgavaju to sletanje na mjesec i uvjerljive su mi dovoljno. Pol Mekartni i Elvis su dve najveće gluposti koje sam čuo u poslednje vrijeme. HIV mi isto ne drži vodu. Svjetski poredak donekle, a vjerujem u ovo za Šekspira, tj. čini mi se mogućim...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 16:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jevreji jesu došli na posao taj dan.Zna se tačno cifra poginulij jevreja u tornjevima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
A dobro jeste mi i to bilo sumnjivo s obzirom na izvor informacije. Sledeći!

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
jellyfish je napisao:
Ubistvo Džona KenedijaJ

Jedan od najpopularnijih američkih predsjednika Džon Kenedi ubijen je u Dalasu 1963. godine.

Nakon desetomjesečne istrage pronađen je ubica Li Harvi Osvald. Teoretičari zavjera smatraju da je morao postojati barem još jedan atentator, a sumnjaju i u Osvaldove motive.

O ubistvu 35. američkog predsjednika tokom godina razvilo se mnogo teorija koje sugerišu da iza atentata stoje različite političke opcije i državne agencije, od CIA i KGB-a, preko mafije pa sve do tadašnjeg potpredsjednika Lindona B. Džonsona, Ričarda Niksona, a čak se i Fidel Kastro našao na popisu osumnjičenih.






Li Harvy je uhapsen to isto vece ili sutradan, ne nakon 10 mjeseci, ovo je pisao po obicaju neko ko nema pojma.
Nego, od svih ovih zavjera, moje misljenje da jedino ovo je 1/1 je li, zavjera. Mozda sam pod uticajem JFK filma (jednog od meni omiljenih svih vremena) ali tu su i neki dokazi i nelogicnosti, da ih ukratko iznesem, imam u kompu taman nekih stvari :D
Prema nalazima Warenove komisije (a inace se govori da ako zelis nesto da sakrijes, osnovaces komisiju, odbor kongresni, parlamentarni nebitno) ubica, pojedinac je odgovoran za ubistvo. On je ispalio 3 metka u 5,6 sekundi iz puske sa rucnim punjenjem (ono kad ispalite, pa moras napraviti ona 3-4 poteza da ubacite metak) i sa lose namjestenom optikom, u auto u pokretu. Prvi metak je promasio, i pogodio slucajnog civila Jamesa Tague-a. Drugi metak je bio magicni metak (jer je jedino takav mogao da prouzrokuje rane po misljenju komisije) - prouzrokovao je 7 rana! Dvije na Kenediju i 5 na guverneru Connallyju koji je sjedio ispred njega, sto moze da se vidi na snimku. Guverner je imao povrede prsa, zgloba rucnog i bedra. I ne samo da je uradio to, vec je da bi se sve uklopilo u vremenski slijed, pauzirao u vazduhu 1.6 sekundi prije nego je usao u guvernera. Nakon sto je usao i izasao iz 2 covjeka, ovaj metak je pronadjen na noslima u bolnici NETAKNUT, odnosno u savrsenom stanju. I konacno, treci metak je pogodio Kenedija u glavu.
Osvald porice ubistvo do samog kraja, da bi ga ubio "patriotski nastrojen" vlasnik nocnog kluba Jack Ruby i to pred kamerama i hrpi policajaca u podrumu policijske stanice. Vazan detalj, Osvaldov polozaj se nalazio iza kolone vozila.

I jos masa nekih detalja, kao i to da je 4 dana nakon sahrane Kenedija novi predsjednik Johnson potpisao National Security Action Memo 273 kojim je ponistio raniju Kenedijevu odluku o povlacenju iz Vijetnama (ono malo vojnika sto su imali te 63.) i poceo najgori rat u istoriji svoje zemlje.

U ovom videu se vidi prva rana u grlo, a onda i ona fatalna. Primjeticete u kom smijeru se krece Kenedijeva glava nakon pogotka. Unazd ulijevo. A ranije sam napisao na kom polozaju se nalazio Oswald u odnosu na kolonu. Iza i ulijevo. I rest my case!
Spoiler:

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 21:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Meni su omiljene teorije:
Gradove projektuje naftni lobi, projektuju gradove kako bi bilo puno gužvi u saobraćaju, čime se više beMzin troši.
Novčanicu od 100 dolara treba više puta pod određenim uglom presaviti da bi na njoj pisalo SATAN, odnosno da SAD-om gospodari nečasrivi
"Friday" Rebeke Blek govori o atentatu na Kenedija (dobro ovo je tačno)

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 22:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gcaq4ElAJrE[/youtube]

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 22 Maj 2011, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar 2011, 10:23
Postovi: 800
Lokacija: U ljubavnom gnezdu!
Sto se tice teorije zavjere to je pojam koji me itekako zanima..

Pogotovo ako je amerika u pitanju.. jer je to nacija koja mi nikako nije jasna

_________________
Moji radovi u PS Slika Slika Slika Slika Ocijeni Avatar osobe iznad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 23 Maj 2011, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
WinstonWolfe je napisao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gcaq4ElAJrE[/youtube]

Da, to je ta fizika :D
A evo i najboljih scena iz filma. S tim da je razgovor sa mr. x-om fikcija, ali sam lik je zasnovan na stvarnom liku po imenu http://en.wikipedia.org/wiki/L._Fletcher_Prouty

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ROqXzHq09IY[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3sOX7AViZek&feature=related[/youtube]

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 27 Maj 2011, 12:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 27 Maj 2011, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ima i onaj sa mačkom, kao "Maknite mačku, treći put nam upada u kadar"... :lol:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 29 Maj 2011, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
"TEORIJA zavere ili teorija interesa? Bilderberg grupa, svetska elita koja, kako se pretpostavlja, režira ili bar to pokušava, krupne planetarne događaje, sastaće se i ove godine u potpunoj diskreciji. Mesto okupljanja od 9. do 13. juna biće hotel „Kempinski“ u švajcarskom planinskom centru Sent Moric..."

Vise na:

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70. ... antski-put

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 29 Maj 2011, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Pričati o zavjerama a ne spomenuti:

Slika


Citiraj:
The individual is handicapped by coming face to face with a conspiracy so monstrous he cannot believe it exists.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 29 Maj 2011, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Ima neki fazon sa dolarima, presavijes ga par puta i dobijes neke slike. Gledao uzivo :D
Napad na Njujork je bio itekako "dopusten", Pentagon laziran. Milion stvari to potvrdjuje.
Ameri vole tako izazvati narod da se aktivira (citaj: zamrzi) nekog "neprijatelja". Istrazite malo zasto je USA ulazila u sve njihove ratove i svaki put cete doci do nekog povoda za intervenciju (u narodu: osvetu). Potapali svoje brodove, precutali moguci napad na Harbor, rusili Pentagon, Twin towers, Irak, sad i Libija.
A da su sletili na Mjesec - NISU. Nema sanse. Nisu nikad ni iz orbite izasli zivi. MIR je vrh.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 07 Jun 2011, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Super bakterija E. coli namjerno je proizvedena i puštena u hranu?
Svijet pod povećalom gleda događanja u Europi i iz dana u dan broji žrtve mutirane bakterije E. Coli, a u trenutcima dok se stanje smiruje i odgovorni tvrde kako su pronašli pravi uzrok zaraze postavlja se jedno vrlo znakovito pitanje: kako je E. Coli postala otporna na osam vrsta antibiotika i od jednom se pojavila u hrani?!

I naravno, nije dugo trebalo da se pokuša odgovoriti na to pitanje, a jednu od zanimljivijih teorija donosi i portal naturalnews.com. Naime oni tvrde kako forenzički dokazi jasno pokazuju da je ovaj oblik bakterije nastao bioinžinjeringom kako bi 'donio' ljudske žrtve.

Objašnjavajući dokaze koje iznose njihova teorija svakako 'drži vodu'. Naime, ovaj oblik bakterije E. Coli dio je O104 niza koji u nomalnim uvjetima gotovo nikad nije otporan na antibiotike, a nebi li postao otporan potrebno ga je opetovano izlagati antibioticima kako bi se na njega izvršio 'mutacijski pritisak' zbog kojeg se stvara otpornost. To se, prema nihovim tvrdnjama koje zvuče kao teorija zavjere, vrlo lako otkriva. Jednostavno se mora analizirati genetski kod bakterije kako bi se utvrdilo kojim je antibioticima 'tretiran'.

I prema ovome što je za sada poznato čini se kako je bakterija E. Coli bila pod 'pritiskom' svih osam vrsta antibiotika na koje je 'otporna.' Iako je sam proces stavarnja mutirane bakterije kompliciran, na naturalnews.com uvjereni su kako je nemoguće da se ovako nešto dogodi prirodnim putem upravo zato što u prirodi bakterija nije mogla steći otpornost na tako velik broj antibiotika.

Ako je istina da je umjetno stvorena, onda je zasigurno, smatraju teoretičari, i namjerno puštena u hranu ili je 'pobjegla' iz laboratorija. Misao vodilja im je kako su smrti nedužnih građana vodile ka jednom cilju: kontroli svjetske opskrbe hranom te smanjenju korištenja sirove hrane, a sve se to odigralo kada je EU trebala zabraniti korištenje ljekovitog bilja i raznih nadomjestaka hrani. Nakon toga trebalo je dovesti u pitanje i svježe povrće koje se također koristi kao lijek jer dok god ima svježeg povrća mogu se spriječiti razne bolesti.

Sve je to dio plana, tvrde ovi teoretičari, da ljudi i dalje ostanu ovisni o lijekovima i farmaceutskim tvrtkama koje vladaju svjetskim tržištem. Naravno, nije ovo jedina teorija koja se bavi smrtonosnošću mutirane bakterije E. Coli, ali čini se kako svi teoretičari idu u istom smjeru. Slažu se u jednom: bakterija je nastala kako bi se uklonilo povrće, vegetarijanstvo dovelo pod upitnik ili pak promoviralo što veće jedenje mesa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 07 Jun 2011, 16:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
znam da virusi mogu mutirati, ali otkad bakterije mutiraju? :)

11.9. je itekako izreziran za, kako je neko vec napomenuo, dobijanje podrske javnosti

nuvolari je napisao:
Pričati o zavjerama a ne spomenuti:
Slika

Citiraj:
The individual is handicapped by coming face to face with a conspiracy so monstrous he cannot believe it exists.


nemoj mi Icke-a dirati, covjek je legenda :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs