banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
spijo je napisao:
topljenja određenih vrsta stijena i bla bla,u šta ja više vjerujem.

a kad ovo kaze Semir Osmanagic onda je smijesno :) ali on doduse nije Rus.
on dodnuse koristi termine izlijevanje kamena ili tako nesto. jbg kad istopis kamen dobijes lavu ili naftu?

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Poslednji put menjao goci master dana 15 Okt 2013, 17:18, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 17:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ti sumnjaš u Semira?
Mrtav si za mene.
MRTAV KAD KAŽEM!!!

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 17:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Ne ja kazem ljudima smijesno :) dobro i meni je malo.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 17:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
_зока je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
brkas pojmove. Vezes civilizaciju za brojnost populacije. ,

Ja govorim o neophodnosti prelaska na alternativne, ekološke, izvore goriva da bi društvo nakon nestanka nafte nastavilo da postoji u istom ili sličnom obliku. Ti samo postavljaš pitanja.
Tačno bi mogli ti i spijo da sjednete ispred Zeme u vašem kraju, otvorite si po pivu i postavljate jedan drugom bezbroj pitanja, bez davanja odgovora....Kontam da bi svima prijalo.


Ovo sam nekako previdio...

Ne znam kako nisi primjetio da se sljaci medjusobno ispomazu u velikim poslovima? To nije ubudale jer se efikasnije iskoristi radna snaga i vrijeme. Recimo da imas 5 duluma kukuruza na 500 m od kuce. Imas konjska kola, ali nemas konja...

Razmisli si koliko ce ti trebati vremena (kojeg nemas jer te cekaju i drugi poslovi) da sve to sam smjestis gdje treba? Zato i kazem da mozda sedam milijardi ljudi mozda moze proizvesti visak hrane (pogotovo sa sadasnjim znanjima), za razliku od dvije milijarde.

Dalje, spomnjes javni prevoz? Cemu sluzi javni prevoz i kakva bi mu bila svrha uzevsi u obzir da bi radio tamo gdje i zivis jer je drugacije besmisleno?

Spomnjes traktor? Znas li sta je sve potrebno za proizvodnju jednog traktora? Da li si svjestan koja armioja ljudi stoji iza proizvoda koji ce omoguciti jednom covjeku da za jedan dan uzore 50 duluma (lupam). A tu ne racunam samo zaposlene u fabrici.

Licno mislim da bi nestankom veceg dijela el. energije i benzina kao covjecanstvo uspijeli sacuvati danasnje drustvene norme. Da, naravno nece sva energija nestati. To je vec SF tipa Vremeplova.

Nesto drugaciji scenario bi bio kada bi svaka kuca hipoteticki za sicu mogla napraviti generator jacine neke nuklearne elektrane. Odnosno kada bi energija bila dzaba i dostupna u neogranicenoj kolicini.

Razmisli samo sta bi se desilo. Koliko bi miliona radnih mjesta nestalo u trenutku. Bez potrebe za stvaranjem novih. Hajde zamisli... Nije tesko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 17:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
A sta mislite o onome da neka zla sila (recimo priroda) ima mehanizam regulacije broja stanovnistva, kao sto je uradila u 14. vijeku sa kugom. (jos jedan dokaz u prilog tome kako je sve isplanirano). Kuga je ubila izmedju 100 i 200 miliona ljudi od Azije preko Evrope (u evropi trecina stanovnistva je umrla) i da mozda sad pokusava isto ali je jebe medicina (hpn1,pticija, konjska, kravlja, bla bla)...(citam Inferno pa sam pod utiscima)

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Znaci postoji neka sila koja nesto tamo razmislja? I za zlo treba mrva pameti, ne? :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 17:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Mislim da bi se nestankom svega ovog o čemu pričamo bilo nekih "džepova civilizacije", ali daleko van velikih gradova...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 18:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
@TNS
To što je jedan čovjek u stanju da proizvede hranu za 99 ili 999 drugih je ono što je omogućilo društvu da se razvija. Kada bi se većina stanovništva posvetila uzgajanju hrane za vlastite potrebe ko bi se onda bavio medicinom, naukom, umjetnošću? To o čemu ti pričaš je povratak u srednji vijek.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 18:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
goci master je napisao:
spijo je napisao:
topljenja određenih vrsta stijena i bla bla,u šta ja više vjerujem.

a kad ovo kaze Semir Osmanagic onda je smijesno :) ali on doduse nije Rus.
on dodnuse koristi termine izlijevanje kamena ili tako nesto. jbg kad istopis kamen dobijes lavu ili naftu?

:) U pitanju su teorije,fosilno gorivo ili ne.Teorije su u rangu religija ako nema čvrstih dokaza.Nekome je smješna zvanična religija a nekome sekte.Ako sam rekao da više vjerujem nisam rekao da slijepo vjerujem pošto su to sve labave teorije.Ono što znam to je da je još uvjek više novih nalazišta od ugašenih i to mi daje razlog za sumnju o iscrpljenosti resursa.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 18:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Citiraj:
Kuga je ubila izmedju 100 i 200 miliona ljudi od Azije preko Evrope (u evropi trecina stanovnistva je umrla) i da mozda sad pokusava isto ali je jebe medicina (hpn1,pticija, konjska, kravlja, bla bla)

Medicina je nažalost nemoćna, pogotovo kad su virusi u pitanju. Čak ni kuga nije nestala zbog ljudskog truda nego je nestala sama od sebe. I dan danas se pojavi još smrtonosniji oblik virusa (npr. ebola) pokosi u par dana čitala sela, naselja i nestaje sama od sebe. Šta joj može medicina? Ništa kao ni virusu AIDS-a.
Kad priroda "odluči" da je viška ljudi strešće ona taj višak kao buvljiv pas buve, jednim zamahom.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 18:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Aha,znači u 14 vjeku bilo nas je previše :roll:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne bih znala reći da li je postojao "viši plan" ili nešto drugo u pitanju, ali je činjenica da smo mali i ništavni naspram prirode.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 18:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Činjenica je da nas sve ponekad uhvati paranoja :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 18:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Talija je napisao:
Medicina je nažalost nemoćna


Pa ipak tako nemocna iskorijenila je nekoliko bolesti.
A ovo za moju "teoriju" valjda se vidi da karikiram, sigurno nas nije tada bilo vise nego sada. Zasto se pojavila? zasto se pojavi bilo koja bolst? Da je splet okolnosti bio drugaciji mozda ne bi dosla do evrope da nije postojao put svile, mozda je ne bi dalje prenijeli brodovi na pacovima (da nisu postojali brodovi)... krenula je u aziji ako sam dobro procitao

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 19:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Goci, ne oponiram samo napravih kratak komentar na nemoć čovjeka u odnosu na prirodu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 20:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
_зока je napisao:
@TNS
To što je jedan čovjek u stanju da proizvede hranu za 99 ili 999 drugih je ono što je omogućilo društvu da se razvija. Kada bi se većina stanovništva posvetila uzgajanju hrane za vlastite potrebe ko bi se onda bavio medicinom, naukom, umjetnošću? To o čemu ti pričaš je povratak u srednji vijek.


Pa pricamo o opcijama sta bi bilo dan nakon nestanka goriva. I tu nestaje bajka u kojoj jedan sprema klopu hiljadama.

Sasvim realna mogucnost je povratak poljoprivredi kao osnovnoj ljudskoj privrednoj djelatnosti. Znas zasto? Zato sto smo kao covjecanstvo to vec prosli (neki jos prolaze).

Naravno da je tesko povjerovati u potpuni off, ali ceste restrikcije el. energije bi razorile i ono malo industrije koja bi se mozda odrzala bez potrebe za velikom mobilnoscu. Odnosno benzinom.

Dakle, ovo nije nikakvo rjesenje vec realan scenarij koji smo vec preturili preko glave za vrijeme rata.


Tvrdim da covjecanstvo nije spremno za revoluciju u snadbijevanu energijom. Vrlo vjerovatno ostaje kao do sada. A mozda se led na S. Polu ne topi zbog nas? Mozda se topi zbog toplih struja u Atlantiku? Ne mozemo pricati o globalnom zagrijavanju samo zbog tog leda, dok istovremeno znamo da se kolicina ledene mase na Antartiku povecala ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
A mozda ce neko jednistsvno da klikne RESTART u ovoj igrici...i idemo iz pocetka :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 27 Mar 2014, 16:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
U MALEZIJSKOM BOINGU NESTALO 20 MASONA, SMETALI SU JAKOBU ROŠTILDU KOJI IMA MIKRO ČIP BUDUĆNOSTI
:D
Citiraj:
Nestankom ovih 20 zaposlenih, Jakob Rotšild je postao jedini vlasnik patenta na taj mikročip koji će služiti za ratovanje budućnosti.


http://aura.ba/article.php?article_id=1986

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 27 Mar 2014, 17:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
http://ivonazivkovic.net

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 27 Mar 2014, 18:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
spijo je napisao:
U MALEZIJSKOM BOINGU NESTALO 20 MASONA, SMETALI SU JAKOBU ROŠTILDU KOJI IMA MIKRO ČIP BUDUĆNOSTI
:D
Citiraj:
Nestankom ovih 20 zaposlenih, Jakob Rotšild je postao jedini vlasnik patenta na taj mikročip koji će služiti za ratovanje budućnosti.


http://aura.ba/article.php?article_id=1986

Није 20 масона него 20 запослених фирме "Фрискејл Семикондакторс" сви Кинези, од којих су 4 имала патентна права за "нешто" а пети власник права је лАмер који није био у авиону. Шта је то "нешто" још се нагађа. :)

А и овде има добрих идеја (а и у коментарима): http://www.gizmodo.com.au/2014/03/12-of ... -theories/ :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs