banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 12:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Radne sate iz fabrika prebacis na polja. Prosli smo to vec ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
'ajde ne sviraj...Koliko dugo bi civilizacija u ovakvom ili bar sličnom obliku opstala? Kako transportovati hranu, odjeću, medicinske potrepštine? Nije rješenje iskopčati se, rješenje je iskoristiti druge izvore energije. Za početak krenuti od javnog prevoza.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Civilizacija opstaje vec hiljadama godina. Struju ukljucujemo jedva stotinjak leta. I pricam o opcijama. Ne rjesenjima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
_зока je napisao:
Odakle sad da fali energije? Fali fosilnih goriva, a energija se može dobiti na bezbroj drugih načina.

Za fosilna goriva priznajem samo ugalj koji je kao takav i lako dokaziv dok za naftu ne postoji ni jedan opipljiv dokaz da se radi o fosilnom gorivu.Svi smo prihvatili teoriju nafte kao "fosilnog " goriva i time nas mantraju već desetljećima.Druga stvar,nešto ne vidim da su izvori nafte presušili igdje.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Civilizacija opstaje vec hiljadama godina. Struju ukljucujemo jedva stotinjak leta. I pricam o opcijama. Ne rjesenjima.

Slika


spijo je napisao:
_зока je napisao:
Odakle sad da fali energije? Fali fosilnih goriva, a energija se može dobiti na bezbroj drugih načina.

Za fosilna goriva priznajem samo ugalj koji je kao takav i lako dokaziv dok za naftu ne postoji ni jedan opipljiv dokaz da se radi o fosilnom gorivu.Svi smo prihvatili teoriju nafte kao "fosilnog " goriva i time nas mantraju već desetljećima.Druga stvar,nešto ne vidim da su izvori nafte presušili igdje.
Šta je onda nafta? Odakle god dolazila ne može trajati vječno. Nije to voda da kruži....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
spijo je napisao:
Druga stvar,nešto ne vidim da su izvori nafte presušili igdje.

Nafta i gas su prirodni produkti ali se ni izbliza ne obnavljaju onom brzinom kojom se trose.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
zoka, sta je ovo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
A.J.V.A.R. je napisao:
spijo je napisao:
Druga stvar,nešto ne vidim da su izvori nafte presušili igdje.

Nafta i gas su prirodni produkti ali se ni izbliza ne obnavljaju onom brzinom kojom se trose.

Reci mi molim te tu teoriju od čega se to obnavlja nafta kao prirodni produkt.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
zoka, sta je ovo
Šta ti misliš da je? Broj stanovnika zemlje, procjena ustvari....U zadnjih sto godina populacija zemlje je sa dve milijarde narasla na sedam, a ti se i dalje drži argumenta da je civilizacija postojala i prije nafte i da će moći postojati i nakon nje u istom ili sličnom obimu....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
brkas pojmove. Vezes civilizaciju za brojnost populacije. Osim toga... Dzontru ne mogu sam podici, ali Dzontra i ja cemo skupa podici tebe. Mozda 7 milijardi moze napraviti viskove hrane. Ne znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
spijo je napisao:
Reci mi molim te tu teoriju od čega se to obnavlja nafta kao prirodni produkt.

Nafta i gas nastaju talozenjem biljnih i zivotinjskih ostataka, sredina siromasna kiseonikom, duboko pod zemljom bla bla. Taj proces nije stao i dalje se odvija u Zemljinoj kori, nismo bas prerovali komplet Zemlju, ali dobar dio jesmo.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 12:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Što bi ja dizao Zoku?
Pogotovo, iako mi se nije dalo čitati skroz, što se slažem s njim po ovom pitanju...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
_зока je napisao:
Šta je onda nafta? Odakle god dolazila ne može trajati vječno. Nije to voda da kruži....


Ma, to je neka stara teorija o neorganskom porijeklu nafte u koju danas jos samo vjeruju pacijenti tipa Ivone Zivkovic.

Al' nije to nista, Internet je cudo, pa se mogu naci i oni koji jos uvijek vjeruju da je Zemlja ravna ploca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 12:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
brkas pojmove. Vezes civilizaciju za brojnost populacije. ,

Ja govorim o neophodnosti prelaska na alternativne, ekološke, izvore goriva da bi društvo nakon nestanka nafte nastavilo da postoji u istom ili sličnom obliku. Ti samo postavljaš pitanja.
Tačno bi mogli ti i spijo da sjednete ispred Zeme u vašem kraju, otvorite si po pivu i postavljate jedan drugom bezbroj pitanja, bez davanja odgovora....Kontam da bi svima prijalo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 12:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Nafta i gas nastaju talozenjem biljnih i zivotinjskih ostataka, sredina siromasna kiseonikom, duboko pod zemljom bla bla. Taj proces nije stao i dalje se odvija u Zemljinoj kori, nismo bas prerovali komplet Zemlju, ali dobar dio jesmo.
Vidiš,ruski naučnici drugačije tvrde.Kažu da je teorija u koju nas decenijama uvjeravaju čista glupost i da je nafta produkt topljenja određenih vrsta stijena i bla bla,u šta ja više vjerujem.Takođe tvrde da nafte u zemlji ima u ogromnim količinama,doduše na većim dubinama a na mjestima gdje se vadi su "kapilarne pukotine" na dubini od par hiljada metara.Izvini ali ja ne mogu ni zamisliti tu ogromnu hrpu biljki i dinosaura prekrivenih stijenama od par hiljada metara.
Da li su ludi oni koji veruju da zavjera ima ili oni koji veruju da ih nema?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 12:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Džontra je napisao:
Što bi ja dizao Zoku?
Pogotovo, iako mi se nije dalo čitati skroz, što se slažem s njim po ovom pitanju...

Bolje i to nego da kopas u njegovom vrtu dokazujuci moje stavove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 12:16 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
spijo je napisao:
,Vidiš,ruski naučnici drugačije tvrde.Kažu da je teorija u koju nas decenijama uvjeravaju čista glupost i da je nafta produkt topljenja određenih vrsta stijena i bla bla,u šta ja više vjerujem.Takođe tvrde da nafte u zemlji ima u ogromnim količinama,doduše na većim dubinama a na mjestima gdje se vadi su "kapilarne pukotine" na dubini od par hiljada metara.Izvini ali ja ne mogu ni zamisliti tu ogromnu hrpu biljki i dinosaura prekrivenih stijenama od par hiljada metara.
Da li su ludi oni koji veruju da zavjera ima ili oni koji veruju da ih nema?
Ruski naučnici? To, gledajući šta su sve servirali kao ruske akademike zadnjih dvadesetak godina, budi skepsu....To što ti ne možeš da zamislš nešto ne znači ništa. Ja ne mogu da zamislim da je svemir beskonačan pa to ne znači da nije. I to što ne priznaješ nešto opet ne znači ništa osim ako imaš neku jaku diplomu i čvrsto znanje iz oblasti rudarstva ili geologije.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Nema govora da se alternative moraju usvajati, jedini problem je sto je svjetska industrija vecim dijelom ovisna o nafti i po meni nema lakog prelaska (zakasnilo se sa tim, sporo se ulazu pare u razvoj alternativnih izvora energije) vec ce dozivjeti krah kroz par desetina godina.

spijo je napisao:
Citiraj:
Nafta i gas nastaju talozenjem biljnih i zivotinjskih ostataka, sredina siromasna kiseonikom, duboko pod zemljom bla bla. Taj proces nije stao i dalje se odvija u Zemljinoj kori, nismo bas prerovali komplet Zemlju, ali dobar dio jesmo.
Vidiš,ruski naučnici drugačije tvrde.Kažu da je teorija u koju nas decenijama uvjeravaju čista glupost i da je nafta produkt topljenja određenih vrsta stijena i bla bla,u šta ja više vjerujem.Takođe tvrde da nafte u zemlji ima u ogromnim količinama,doduše na većim dubinama a na mjestima gdje se vadi su "kapilarne pukotine" na dubini od par hiljada metara.Izvini ali ja ne mogu ni zamisliti tu ogromnu hrpu biljki i dinosaura prekrivenih stijenama od par hiljada metara.
Da li su ludi oni koji veruju da zavjera ima ili oni koji veruju da ih nema?


Ti si pristalica misljenja o neorganskom postanku. Znaci price i knjige o sastavu nafte sa primjesama organskog porijekla su nebuloze?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mislim da buducnost proizvodnje energije lezi u antimateriji, jedino gorivo koje daje 100% iskoristivost, jos samo kad bi skontali kako je napraviti u vecim kolicinama :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teorije zavjere
PostPoslato: 15 Okt 2013, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
NemoN je napisao:

Svaki mogući događaj koji se desio u istoriji nije slučajnost, sve je to unaprijed isplanirano i urađeno.

Ma ajde... recimo erupcija vulkana Laki na islandu 1700-tih koja je dovela do velikog pomora stoke, stanovnistva, gladi ne samo te nego i u narednim godinama, i to ne sam u Islandu nego i sirom evrope, glad u Egiptu, i za koju kazu da glad do te mjere povecala nezadovoljstvo stanovnistva u Francuskoj da se moze smatrati (jednim od) uzroka za francusku burzoasku revoluciju koja je promijenila svijet.

A ovo za kenedija, da nista nije uradio na Kubi, stavio ju je u pomorsku blokadu, stavio sankcije(koje traju i danas) zabranio daljnji pristup sovjetskim brodovim bez pregleda. A mogao je umjesto toga da zapocne novi svjetski rat, i sad kazu nije uradio nista. I da, rusi su povukli rakete zar ne?

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs