banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kusur
PostPoslato: 20 Apr 2011, 21:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Brojite li kusur?

Ja ne, to mi je nekako blam i sramota me, pogotovo kad je red iza mene taman posla da prebrojavam pare i da kontrolišem račun. Desilo mi se danas da mi je djevojka na kiosku vratila manje, to sam shvatila tek kad sam nešto drugo plaćala, pa se obrukala misleći da imam tačno koliko treba. Žena fino prebrojala, pa viknula za mnom "alooo, vraćaj se!" Koji blam :confused3:
Tako mi se desilo skoro u jednom marketu da sam platila neke gljive 6-7 KM, a nisam ih kupila, i to na 3-4 stvari kupljene.
To je sve tako sitno i mizerno, što kaže narod niti će se ona obogatiti niti ću ja osiromašiti, je li stvarno dotle došlo da se na takav način živi i radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 20 Apr 2011, 21:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Meni se redovno desava da mi vrate vise nego sto treba.
Uglavnom unaprijed znam koliko trebam platiti na kasi. Znaci, totalno suprotno iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 20 Apr 2011, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
BMary je napisao:
Brojite li kusur?

Ja ne, to mi je nekako blam i sramota me, pogotovo kad je red iza mene taman posla da prebrojavam pare i da kontrolišem račun. Desilo mi se danas da mi je djevojka na kiosku vratila manje, to sam shvatila tek kad sam nešto drugo plaćala, pa se obrukala misleći da imam tačno koliko treba. Žena fino prebrojala, pa viknula za mnom "alooo, vraćaj se!" Koji blam :confused3:
Tako mi se desilo skoro u jednom marketu da sam platila neke gljive 6-7 KM, a nisam ih kupila, i to na 3-4 stvari kupljene.
To je sve tako sitno i mizerno, što kaže narod niti će se ona obogatiti niti ću ja osiromašiti, je li stvarno dotle došlo da se na takav način živi i radi?


Meni jedno nije jasno: Kako je moguce da je tebe sramota izbrojiti tvoje pare? Hajde, da si recimo ukrala pa hoces da ih sto pre ispustis iz ruku, ali ti drzis u ruci svoje pare kojima placas nesto i sramota te da prebrojis kusur (tj. tvoje pare)? Nije mi to jasno. Ti zasluzujes da budes pokradena.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 20 Apr 2011, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Uglavnom ne brojim, i to me kostalo 10KM u Tropiku - vraceno manje, i ko te j... kad nisi na vrijeme prebrojao. A cesto mi se desi da mi vrate i vise. Obavezno vratim, jednom sam vratio 100KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 20 Apr 2011, 22:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
@TNS ti mora da si neki šarmantan lik :D

Silvio Dante je napisao:
Meni jedno nije jasno: Kako je moguce da je tebe sramota izbrojiti tvoje pare? Hajde, da si recimo ukrala pa hoces da ih sto pre ispustis iz ruku, ali ti drzis u ruci svoje pare kojima placas nesto i sramota te da prebrojis kusur (tj. tvoje pare)? Nije mi to jasno. Ti zasluzujes da budes pokradena.

:D
Kako da objasnim... kao osjećaj nelagode, to mi je totalni blam da prebrojavam kusur. Evo npr.danas kupujem kruh, nemam sitno dala sam teti 20 KM, a vratila mi je punu šaku kovanica direktno u ruke. Šta sam trebala istresti to na pult i brojati, a iza mene još dvoje čeka...
Imam 100% povjerenje u ljude i smatram da ona treba paziti, ne ja. Ali iskreno, bude mi krivo poslije kad vidim da nije u redu i ne zbog para, već upravo pomislim to što si rekao e neka tako mi i treba!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 20 Apr 2011, 22:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
blaf77 je napisao:
Uglavnom ne brojim, i to me kostalo 10KM u Tropiku - vraceno manje, i ko te j... kad nisi na vrijeme prebrojao. A cesto mi se desi da mi vrate i vise. Obavezno vratim, jednom sam vratio 100KM.

Sad će ispasti negativna reklama, ali nije mi to namjera i dalje kupujem tamo.
Za one gljive mi se desilo isto u tom marketu i još jednom kad sam kupila, između ostalog i pile. Znam otprilike da je račun trebao biti oko 50-ak KM, a suma sumarum preko 100 KM?! Platila bih ja to bez A, ali nisam imala na kartici a keša oko 50, sva sreća. Ispostavilo se da je pile koštalo oko 50 KM - neki bag sa decimalama na vagi.
Opet blam, red iza kilometarski, procedura...
Zato volim kartice, ali ne može se baš svuda s njima plaćati. A i brzo se potroše :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 03:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
A kad ti ponude zvake umjesto kusura? uf, koja drskost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 07:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Hvala bogu nisam imao problema da mi neko vrti manje...ali nesto drugo me nervira. To je zaokruzivanje racuna na moju stetu. tipa ako nesto kosta 23,45....oni mi vrate kusur od 23,50km. Mislim jeste to u pitanju 5 feninga...ali mi pojede zivce. ostoji pravilo da ako nesto kosta odredjen iznos od koga se en moze vratiti tacan kusur, recimo 3,47...onda se zaokruzuje na stetu prodavca. ovi nasi i okrugle iznose zaokruzuju u svoju korist.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 08:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ko se tebi zamjerio od trgovaca pa si odlučila da im staneš na žulj?
Meni se desi da vratim manje,desi mi se da vratim i više.Opet,više od to dvoje zajedno desi mi se da mi pokušaju dati manje para kada mi plaćaju.Ili da ja kažem da je cijena 23.45,oni ponove i daju mi 23.40 bez da pitaju mogu li.
Poenta je da ni onaj ko radi sa novcem ne može biti uvijek 100% koncentrisan na ono što radi.Ako neko kaže da može 8 sati da bude skoncentrisan na ono što radi u potpunosti,laže.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 08:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
ali nesto drugo me nervira. To je zaokruzivanje racuna na moju stetu. tipa ako nesto kosta 23,45....oni mi vrate kusur od 23,50km. Mislim jeste to u pitanju 5 feninga...ali mi pojede zivce.


_zoka je napisao:
Opet,više od to dvoje zajedno desi mi se da mi pokušaju dati manje para kada mi plaćaju.Ili da ja kažem da je cijena 23.45,oni ponove i daju mi 23.40 bez da pitaju mogu li.


Waltere, jes' ti kupovao u Kulturi skoro? :lol:

S kusurom nemam nekih problema. Uglavnom preletim ocima i stavim u dzep, osim u bankama. Oni ne fulaju ni fening, ali ako bi mi banka vratila 5pf. manje, objesio bih se. Barem jednom sedmicno sam u banci, dosadili su vise. Ima ih ljubaznih, ali ima i nadrndanih.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 08:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Jun 2009, 16:30
Postovi: 487
Ima jedna stara izreka koja kaze dok je levata bice i rolata. :D Ili dok je ovaca bice i vune. Sta drugo reci?
Naziv teme treba promijeniti u Baksis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 09:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
@_zoka
Pitanje je bilo brojite li kusur, a ne mislite li da trgovci zakidaju? Zar ne misliš da ima i onih koji namjerno to rade? Šta ti govori to što sam navela gdje mi se najviše to dešavalo, ali da i dalje kupujem tamo, ili to što sam rekla da im vjerujem 100%.
I neću žvaku – hoću kusur! To sa žvakama je tako bezveze...da su bar neke žvake. Uvijek se nasmijem na to, zahvalim se i odem. Što se tiče zaokruživanja, u Službenom glasniku je objavljeno kako se to radi, odnosno kad se zaokružuje na više kad na manje. U Tropiku (malo pozitivne reklame) je stajao na svakoj kasi taj pravilnik. Ako plaćam kešom uvijek zaokružim na svoju štetu.
Što se tiče bakšiša, najčešće se ostavlja konobarima - bar je tako bilo. Mislim da svi volimo reći: "U redu je..." :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ne brojim nikad kusur i nije mi se još desilo da mi neko da manje ili da mi da više, tj. možda i jeste ali ja se zaista toga ne sjećam. Što se tiče bakšiša ne ostavljam bakšiš konobarima nikda osim ako su neke sitne pare u pitanju pa mi se ne da čekati dok on izvuče iz kecelje siću. Isto tako me užasno nervira kad konobar ima punu šaku kovanica i vidim da ima da mi vrati sve u pfening i onda prevrće po tim kovanicama kao da nema, a vidim da čeka da mu kažem da je u redu. Zbog takvih momenata ne ostavljam nikome pare. Ima svoju fiksnu platu, a još i zakidaju često i još ja treba da mu dajem bakšiš? E pa ne može! Znam jednog konobara koji je redovno uzimao bakšiš ali uzimao bez da mu iko kaže da može. Dođe da naplati nešto što recimo košta 2.20KM i daš mu 3KM i on ti kaže "Ma joj nemam sitno da ti vratim, u redu je"... :lol:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Jednom je moj tata kupovao nesto na pijaci (mislim da su krastavci bili u pitanju) i zena mu rece da je u vrecici 5 kila ( a ni blizu).
On nije vjerovao i rece zeni da izvaze pred njim. Ona rece da nece jer je vec ranije izvagala. Ok, uzme on tu vrecicu i da pare( kovanice) i ona poce da broji. On joj rece da ne mora da broji, jer je on vec kod kuce prebrojao :D .

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 12:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
The_new_Statesman je napisao:
Meni se redovno desava da mi vrate vise nego sto treba.
Uglavnom unaprijed znam koliko trebam platiti na kasi. Znaci, totalno suprotno iskustvo.

I meni se dešava da i kad ne obraćam pažnju vrate mi više.
Inače, na novim kasama fino velikim slovima (kao debilu) izbaci koliko treba da vrate tako da vidim kusur i na ekranu i kad mi ga vraća.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 14:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
BMary je napisao:
@TNS ti mora da si neki šarmantan lik :D

...


Kao vodovodna cijev... :lol:

BMary baksuzu jedan, danas mi teta kaze 29 KM, ja dajem 50. Odmah sam se sjetio ove teme cim se uhvatila novcanice od 10 KM a pored nje novcanica od 20 KM. I kontam pazi sad :D

Kad ono stvarno, prevari se zena 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 16:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Baksuz, to nije dovoljna riječ da me opiše - treba izmisliti novu :D

Nekad pomislim da sam bila Marfijeva inspiracija :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Meni su jednom u Zepter banci dali 10KM vise, a stvarno nisam ni brojao ni primjetio. Poslije me zvali telefonom da dodjem vratiti. I ja vratio jer se vidjelo na izvodu da je pogrijesila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Uglavnom ostavljam bakšiš jer se lako pokrijem. Nekako mi ciganski prebrojavati kovanice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kusur
PostPoslato: 21 Apr 2011, 19:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
blaf77 je napisao:
Meni su jednom u Zepter banci dali 10KM vise, a stvarno nisam ni brojao ni primjetio. Poslije me zvali telefonom da dodjem vratiti. I ja vratio jer se vidjelo na izvodu da je pogrijesila.


Achtung Juden.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs