banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 06:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 309 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 00:06 
OnLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Možda nisu prvi ali nekoliko članova pokreta Oštra nula iz Banje Luke za sada jesu jedini spremni na ulicama izraziti nezadovoljstvo režimom u Republici Srpskoj. Nikada nisu uspjeli okupiti više od 30 ljudi na svojim protestima ali je važnije od toga da nisu odustali. Kažu da ih prije svega zanima promjena sistema. Nije im pretjerano bitno ko je na vlasti ali ipak imaju puno toga zamjeriti premijeru Miloradu Dodiku i sistemu kojeg je napravio. Svojim prvim protestom protiv poskupljenja struje, komunalija i osnovnih životnih namirnica iznenadili su i vlast i Banjalučane.
- Ljudi su se bojali da uzmu taj letak, ljudi se ovdje inače boje bilo čega. Ovdje nema protesta, samo štrajkovi glađu – kaže Dejan Cocić, dvadesetpetogodišnji student filozofije i sociologije iz Oštre nule.

Citiraj:
Studentica filozofije i Friedrich Elbert političke akademije Đulija Aćimović kaže kako su dijelom i zbog toga odustali od nekih radikalnijih ideja koje su imali.
- Ovdje se i obični protesti smatraju radikalnim – objašnjava ona i dodaje da još uvijek nisu imali nikakvih problema zbog svog aktivizma niti kontakta od neke političke partije.

Citiraj:
Svi smo mi nule

Oštra nula želi da iskorijeni siromaštvo, nepotizam, nestručnost, neznanje i apatiju. Svaka njihova akcija sadrži performans ili umjetničko instalaciju. Galamu i parole često zamijene “crtanjem” svojih poruka.

Citiraj:
Na svojoj narednoj akciji, nakićeni transparentima sa brojkama najnižih penzija, plata i socijalnih primanja, željeli su pokazati drskost sistema u kome bahati političari zarađuju hiljade dok ostali imaju mizerna ili nikakva primanja odnosno nulu.
- Nula su nezaposleni. To smo otprilike svi mi – kaže Paponja

Citiraj:
Dodika vole seljaci

Troje mladih aktivista iz Oštre nule kažu da u RS-u danas baš i ne vide nekog progresivnog političara, poput recimo Čede Jovanovića u Srbiji, koji bi bio alternativa Dodiku i već potrošenoj opoziciji ali da je ta šansa jednom ranije propuštena.
- Dodik je bio Čedo! Prije nekoliko godina moji roditelji nisu smjeli reći da će glasati za njega, on je bio ekstremna ljevica – kaže Paponja i objašnjava da oni često pričaju o nacionalizmu.
- To ne možeš izbjeći, to je prisutno, nacionalni ključ u bilo čemu – dodaje Cocić dok Aćimovićeva smatra da Dodik osim nacionalizma ima i drugih aduta: Dodika vole seljaci, to možda nema veze sa nacionalizmom.

(zurnal.info)

Citiraj:
Začetnici i osnivači Oštre nule su četiri mlada čovjeka, studentica filozofije Đulija Aćimović, Dražana Lepir profesorica filozofije i sociologije, akademski slikar Davor Paponja te Dejan Cocić, student filozofije i sociologije.



Citiraj:
Šta i koga predstavlja 'Oštra nula'?

OŠTRA NULA: Udruženje građana Oštra nula čiji su članovi studenti, radnici i akademski obrazovani građani ima za cilj da podstakne buđenje svijesti građana o njihovim ljudskim, građanskim, političkim, ekonomskim, socijalnim i kulturnim pravima.

Svojim aktivnostima nastojimo da u ovoj naizgled bezizlaznoj situaciji zajednički pronađemo legalan put kojim ćemo krenuti ka rješenju problema i staviti do znanja ostalim građanima da su i oni dio situacije u kojoj se nalazimo, a na koju možemo zajednički da djelujemo.

Slika
Citiraj:
Šta zamjerate vlastima u Republici Srpskoj?

OŠTRA NULA: Nemamo mi šta zamjeriti vlasti, jer i mi građani jednako snosimo odgovornost za situaciju u kojoj se nalazimo, svojim nedjelovanjem. Postoje institucije i ljudi koji primaju velike plate, čiji je posao da rade u našu korist, ne u svoju. Lista 'zamjerki' nas kao građana je jako duga, a naši glavni problemi su oni uglavnom egzistencijalne prirode.

Ima li RS opoziciju?

OŠTRA NULA: Ukratko - NE!

Citiraj:
Entiteti, da ili ne? Šta mislite o hrvatskom pitanju 'trećeg entiteta'?

OŠTRA NULA: To pitanje u ovom vremenu opšte neimaštine i gladi nas stvarno ne zanima. Zaista ne treba padati na nacionalističke priče, jer na taj način samo dajemo legitimitet postojećoj politici.

I na kraju, ima li nade za BiH?

OŠTRA NULA: Budućnost je na nama, građanima!

http://www.neznase.ba/intervju/intervju/5352-ostra-nula-ne-padamo-na-price-o-otcjepljenju-nas-brine-siromastvo-i-glad.html

Citiraj:
Oštra nula:visoka cijena prevoza
Autor: BUKA
Objavljeno: 04.11.2010 u 23:14

Udruženje građana "Oštra nula" iz Banje Luke iduće sedmice će pokrenuti peticiju u cilju smanjena cijene karata gradskog prevoza.
Razlog za pokretanje ove akcije je to što građani Banje Luke koji su nezaposleni plaćaju punu cijenu mjesečne karte za javni gradski prevoz, što je mnogima od njih ogroman izdatak.

Citiraj:
- Cijena zajedničke karte kod svih prevoznika iznosi 48 KM za jedan mjesec, a nezaposleni Banjolučani nemaju pravo na popust koji imaju penzioneri, učenici i studenti, podsjetila je aktivistkinja "Oštre nule" Dražana Lepir.

- Paradoksalno je da nezaposleni, kojih je najviše u našem gradu, plaćaju mjesečnu kartu u javnom gradskom prevozu kao da su zaposleni. Karta je ionako skupa, a kamoli za one koji nemaju nikakve prihode. Jedina beneficija koju imaju nezaposleni jeste socijalno i zdravstveno osiguranje, koje ostvaruju preko Zavoda za zapošljavanje - rekla je Lepirova, najavljujući da će članovi ove organizacije zajedno sa građanima Banje Luke raditi na tome da se loš standard nezaposlenih bar na ovaj način malo poboljša.

http://www.6yka.com/ostra-nula-visoka-cijena-prevoza

Citiraj:
'Oštra nula' je bila suorganizator nedavne protestne šetnje u Banjoj Luci koju je predvodio student Stevan Filipović, a cilj današnje debate je da se ukaže na potpunu socijalnu neosjetljivost i nebrigu vlasti prema egzistencijalnim problemima građana.

Dragan Čavić je ohrabrio članove ovog NVO-a, ali i sve građane koji trpe, kazao je, strašne socijalne probleme na javno iskazivanje svojih stavova, jer je to legitimno pravo građana u svim demokratskim drušvima.

- Stanje ljudskih prava u RS nikada nije bilo gore i mi smo suočeni s prijetnjom opšte eskalacije nezadovoljstva uzrokovanog očajnom ekonomskom i socijalnom situacijom, jer je to logičan ishod kada se društvo nađe u potpunom beznađu - rekao je Čavić.

Svetlana Cenić je ukazala na opći strah ljudi kao limitirajući faktor u demokratskom manifestiranju građanskih zahtjeva za promjenama "užasnog ekonomskog i političkog ambijenta".

- Dosadašnja praksa vlasti je svojom demonstracijom revanšizma jasno upozorila građane da će mnogo gore proći oni koji traže svoja prava nego oni koji ih krše - rekla je Cenić.

Miodrag Živanović je istakao potrebu da se jasno i javno imenuju uzročnici ovakvog stanja u društvu i oni centri moći koji upravljaju društvenim procesima i ljudskim sudbinama.

- Okolnosti možemo promijeniti angažmanom svakog pojedinca jer njihova motivacija mora biti potreba da učine nešto za sebe same. Mnoštvo ličnih nastojanja i motivacija za boljim formiraće kritičnu masu dovoljnu da zauzda sadašnje tendencije i društvene procese okrene u pozitivnom pravcu - rekao je Živanović.

U raspravi je, pored većeg broja nezavisnih intelektualaca, učestvovao i Stevan Filipović, organizator protestne šetnje u Banjoj Luci.

- Naša akcija je dobila veliku podršku običnih ljudi iz svih društvenih slojeva i mi smo zakotrljali grudvu koja se neće moći zaustaviti jer razlozi općeg nezadovoljstva se umnožavaju svaki dan a da pritom vlast iskazuje opšti nemar - rekao je Filipović i najavio mnoge akcije koje će prema njegovim tvrdnjama biti znatno masovnije.

Današnja debata održana je u povodu Međunarodnog dana socijalne pravde.

(FENA/ds)



Tražio sam na Google njihovu zvaničnu prezentaciju, ali izgleda da je nemaju. Pa sam preko ovih članaka odlučio da ih malo približim. Njihova pojava je sasvim logična s obzirom da samo društvo u tranziciji, a zahtjevi su im opravdani.

Sve dok su apolitični i realni u svojim zahtjevima mislim da mogu proći, a druga je stvar što smo mi zatvoreni za ovaj način borbe.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 00:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Citiraj:

- Paradoksalno je da nezaposleni, kojih je najviše u našem gradu, plaćaju mjesečnu kartu u javnom gradskom prevozu kao da su zaposleni


Debili.
Zbog cega bi neko ko je nezaposlen trebao mjesecnu kartu ?

Inace nijedna NVO, bez podrske jedne od politickih partija, nece moci okupiti nekakav znacajniji broj na protestima - "narodu" treba lider da im kaze sta i kako da rade.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 01:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Имају презентацију: http://www.ostranula.com/node

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 01:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Zasto su debili???
Ljudi imaju potrebu da ispolje svoje nezadovoljstvo. To ih ne cini debilima.
"Zbog cega bi neko ko je nezaposlen trebao mjesecnu kartu?".
-Molim??? Fantasticno! Da me malo više boli neka stvar, nosio bih majicu sa tim printom. Alal vera!
"Inace nijedna NVO, bez podrske jedne od politickih partija, nece moci okupiti nekakav znacajniji broj na protestima". -Pazi, i ovo je čisto zlato. Al' ne radi se o tome. Zapravo, ne mogu da vjerujem koliko si promašio poentu. Poenta je u tome da se ne povedes za očiglednim, nametnutim, pretpostavljenim i očekivanim, već da se rukovodiš onim što misliš i osjećaš... Oni se ne bave politikom, njima ne trebaju glasaci. Oni su mladi mislioci koji su izrazili svoj stav... javno. Zar su zato debili? Ja bih prije rekao da su dašak svježeg vazduha nad uprđenom Banjom Lukom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 06:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ne podržavam ih, mislim da su oni služe samo kao okidač za stvarenje nereda koji bi destabilozovali RS. Koriste siromaštvo naroda u RS kako bi progurali veoma škakljiv gradjanski koncept, još pored krize treba mi neki Suljo nad glavom i samo da čekam kad će mu sledeći Alija pozlatiti kašiku, neka hvala. Vidjeli smo u Srbiji djelovanje tih organizacija, meni dovoljno.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 07:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ne treba ništa biti besplatno, tako će se odgojiti sposobna i poduzetna generacija, a ne kao naši očevi, a dobrim dijelom i današnje generacije koje stalno nešto očekuju da im drugi, pa tako mnogi očekuju od Dodika da ih zaposli :roll:
besplatne karte treba ukinuti naročito penzićima, ovako im dosadno pa se beze vozaju i prave gužvu u sredstvima prevoza, umjesto da sjede ispred zgrade i hrane golubove.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 08:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Vjevoricinus je napisao:
Zasto su debili???
Ljudi imaju potrebu da ispolje svoje nezadovoljstvo. To ih ne cini debilima.
"Zbog cega bi neko ko je nezaposlen trebao mjesecnu kartu?".
-Molim??? Fantasticno! Da me malo više boli neka stvar, nosio bih majicu sa tim printom. Alal vera!


I jos jednom, zasto bi neko ko je nezaposlen trebao dobiti jeftiniju mjesecnu kartu ?

Citiraj:
"Inace nijedna NVO, bez podrske jedne od politickih partija, nece moci okupiti nekakav znacajniji broj na protestima". -Pazi, i ovo je čisto zlato. Al' ne radi se o tome. Zapravo, ne mogu da vjerujem koliko si promašio poentu.


Ja jos stojim iza onog sto rekoh. Da sam u pravu vidi se po "brojnosti" na njihovim skupovima.
Nemam nista protiv njih, a ni njihovih ideja, samo mi se gadi nacin kako ih u bosnjakistanu predstavljaju, i sa kakvim veseljem se nadaju da narod u RS-u bude gladan. Njih desetak se pojavi sa trasparentima ispred Boske, a na FTV-u vec padaju u trans od srece. :)

Citiraj:
Poenta je u tome da se ne povedes za očiglednim, nametnutim, pretpostavljenim i očekivanim, već da se rukovodiš onim što misliš i osjećaš... Oni se ne bave politikom, njima ne trebaju glasaci. Oni su mladi mislioci koji su izrazili svoj stav... javno. Zar su zato debili? Ja bih prije rekao da su dašak svježeg vazduha nad uprđenom Banjom Lukom...


Eto ja se rukovodim onim sto mislim i osjecam, i mislim da su debili. :) I sta sad ?
Nemam nista protiv njih, ali nema nista ni zbog cega bih ih podrzao. Imam protiv toga da se neradnicima daje nesto za DZ, dok ja sam radim dnevno po 15 sati, i opet ne trazim nista besplatno. Cekati da vam nesto padne sa neba, ili da ti neko drugi nadje posao je tipican stav socijalisticke indoktrinacije, to jednostavno ne postoji.
Nemate posla - imate neko znanje, ideju, vrlinu? Lijepo, nadjite jos par istomisljenika i izradite projekat, ako projekat vrijedi nece biti problem naci finansije. Nemas znanje, nemas ideju - jebiga, bad luck, cekaj da te neko zove da istovaras gajbe.
Realnost drustvenog uredjenja u kojem zivimo.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Rocker je napisao:
Vjevoricinus je napisao:
Zasto su debili???
Ljudi imaju potrebu da ispolje svoje nezadovoljstvo. To ih ne cini debilima.
"Zbog cega bi neko ko je nezaposlen trebao mjesecnu kartu?".
-Molim??? Fantasticno! Da me malo više boli neka stvar, nosio bih majicu sa tim printom. Alal vera!


I jos jednom, zasto bi neko ko je nezaposlen trebao dobiti jeftiniju mjesecnu kartu ?

Citiraj:
"Inace nijedna NVO, bez podrske jedne od politickih partija, nece moci okupiti nekakav znacajniji broj na protestima". -Pazi, i ovo je čisto zlato. Al' ne radi se o tome. Zapravo, ne mogu da vjerujem koliko si promašio poentu.


Ja jos stojim iza onog sto rekoh. Da sam u pravu vidi se po "brojnosti" na njihovim skupovima.
Nemam nista protiv njih, a ni njihovih ideja, samo mi se gadi nacin kako ih u bosnjakistanu predstavljaju, i sa kakvim veseljem se nadaju da narod u RS-u bude gladan. Njih desetak se pojavi sa trasparentima ispred Boske, a na FTV-u vec padaju u trans od srece. :)

Citiraj:
Poenta je u tome da se ne povedes za očiglednim, nametnutim, pretpostavljenim i očekivanim, već da se rukovodiš onim što misliš i osjećaš... Oni se ne bave politikom, njima ne trebaju glasaci. Oni su mladi mislioci koji su izrazili svoj stav... javno. Zar su zato debili? Ja bih prije rekao da su dašak svježeg vazduha nad uprđenom Banjom Lukom...


Eto ja se rukovodim onim sto mislim i osjecam, i mislim da su debili. :) I sta sad ?
Nemam nista protiv njih, ali nema nista ni zbog cega bih ih podrzao. Imam protiv toga da se neradnicima daje nesto za DZ, dok ja sam radim dnevno po 15 sati, i opet ne trazim nista besplatno. Cekati da vam nesto padne sa neba, ili da ti neko drugi nadje posao je tipican stav socijalisticke indoktrinacije, to jednostavno ne postoji.
Nemate posla - imate neko znanje, ideju, vrlinu? Lijepo, nadjite jos par istomisljenika i izradite projekat, ako projekat vrijedi nece biti problem naci finansije. Nemas znanje, nemas ideju - jebiga, bad luck, cekaj da te neko zove da istovaras gajbe.
Realnost drustvenog uredjenja u kojem zivimo.


Ima nekaj u ovome kaj Ibanez veli (oštar je momak kao i zvuk njegovog nicka, bio bi mnogo dobar predsjednik "Oštre nule" :D ), i uglavnom se slažem sa svim što je rekao, međutim, kod nas ne dobija posao onaj sa znanjem i idejama nego onaj ko ima nekog negdje. Pritom je najpoželjnija osobina radnika da je podoban tj, da se slaže sa petpostavljenima u svakoj situaciji, da nikad ne "talasa". Ako ti se slučajno omakne, onda budi spreman da ćutiš dok ti gazda drobi besmislice tipa "350km je sasvim okej plata...prekovremeni rad je jedini način da se firma spasi od kolapsa i zato ne budi bezobrazan i lijen, zaštita na radu je za pičke, čuj socijalno, zdravstveno, prijava jes' ti lud pa tu si samo 3 godine...itd."
Off...Pride, istovaranje gajbi i ostali pretovari su jako dobri za dravlje. U posljednje vrijeme kad god mi naleti neki posao sve se svodi na neko naizgled beskrajno mozganje i kljovenje za računarom, smaračina teška. Uželio sam se tih istovara :). Ozbiljno.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 09:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 10:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
old fashion men je napisao:
Ne treba ništa biti besplatno, tako će se odgojiti sposobna i poduzetna generacija, a ne kao naši očevi, a dobrim dijelom i današnje generacije koje stalno nešto očekuju da im drugi, pa tako mnogi očekuju od Dodika da ih zaposli :roll:
besplatne karte treba ukinuti naročito penzićima, ovako im dosadno pa se beze vozaju i prave gužvu u sredstvima prevoza, umjesto da sjede ispred zgrade i hrane golubove.

sramota sta si napisao, pa i ti ces jednoga dana ostariti. vidjecemo kakvo ce tvoje razmisljanje tada biti: hoces li sjediti ispred zgrade i hraniti golubove? ili ces isto tako zeljeti da odes na drugi kraj grada u posjet sestri, bratu, kumu, djetetu? hoces li trebati otici da izvadis nalaze ili otici do ljekara? hopces li trebati da odes u kupovinu, a neces biti u mogucnosti da vozis svoj auto (sto zbog nemoci, sto zbog slabosti vida, sto zbog neimanja para da u isti uspes gorivo i da se vozas)?
kao da njima ne treba zivjeti?

nedavno na pjesackom trubi frajer u BMW jer mu bakica prelazi cestu (zena ne moze i polako hoda), a ovoga ufatila panika jer mora da je saceka.
doslo mi je da mu odsviram aplauz iza usiju

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 11:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ostra nula je samo jedna nula. Kad vidim ko ih vodi jasno je da ne mogu nista uciniti, jer kao prvo ne znaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 15:06 
OnLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Udruženja UNSA Geto i Oštra Nula iz Banjaluke, zajedno sa organizacijama Nevidljivi radnici svijeta iz Slovenije i Bosne i Hercegovine, organizuju protestnu šetnju 3. marta 2011. godine

Cilj protestne šetnje je da se ukaže na problem oštećenih radnika iz Bosne i Hercegovine, koji su radili ili još uvijek rade u Republici Sloveniji, kao i na neravnopravnost radnika i njihovog položaja u Evropskoj Uniji.

http://abrasmedia.info/dru%C5%A1tvo/aktivizam/o%C5%A1tra-nula-i-unsa-geto-protest-nevidljivih-radnika-u-banjaluci


I ovo je realno i opravdano.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
дај болан, ово је голо пресеравање.
какве шетње, какви бакраћи?
ко је још видио да је неком било боље од шетње.

имају они право што се тиче неких ствари али ако они желе још једног Чеду Јовановића нек ми се сви одреда надувају оне ствари.
пун ми је к либерала и осталих клошара који се гудрају, примају у пак а онда иду правит неке шетњице.
зајеби братори!

сви ми добро знамо да ту Оштру нулу чине симпатизери "Наше странке" а свјесни смо како су прошли на изборима.
немам ни ја посао тренутно, не свиђа ми се нимало стање у држави ал` да шетам са овим мунгосима, но факинг ћенс.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 16:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
АЛЕКСАНДАР je napisao:

сви ми добро знамо да ту Оштру нулу чине симпатизери "Наше странке" .

Hajde ne lupaj gluposti.Kako ti znaš ko njih gura?I gura li ih iko?Čuj simpatizeri "Naše stranke"..... :lol:Da se NS toliko pojavljivala u medijima kao što rade ovi pekari i da je bila upola toliko ogranizovana možda bi i ostvarila nekakav rezultat.
Njihov problem je što su dokoni,a studiraju filozofiju...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
ето ја знам а ти се смиј до сутра. :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 17:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Citiraj:
I jos jednom, zasto bi neko ko je nezaposlen trebao dobiti jeftiniju mjesecnu kartu ?

Zato sto je nezaposlen? Kako da taj covjek ide traziti posao ako nema mogucnosti da se odveze na neki cilj, u neku firmu, ako nista barem da upita ima li posla..? A i nezaposleni ljudi su LjUDI koji imaju potrebe da obidju familiju koja je podalje, da odu u kupovinu, doktoru... ili mislis da, ako si nezaposlen da treba da se zatvoris u kucu i da ne izlazis nigdje? Svasta...

U gradu gdje zivim su uveli za osobe koji zaradjuju ispod 1.000 eura , mjesecna karta 10 eura! Inace je mjesecna karta oko 40 eura. Penzioneri tako i tako imaju popust, pa neka imaju, i to malo zivota sto im je preostalo neka se provozaju... i oni su zivi i trebaju negdje otici... nemaju ni svi penzioneri auto. Dosadno je sjediti 12 sati pred zgradom i hraniti golubove. Nema ni golubova uvijek. Ti mislis da ti nikad neces ostariti? Blago tebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
cicak je napisao:
nedavno na pjesackom trubi frajer u BMW jer mu bakica prelazi cestu (zena ne moze i polako hoda), a ovoga ufatila panika jer mora da je saceka.
doslo mi je da mu odsviram aplauz iza usiju

Jel' bilo ovako

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gi-CgXWxO8M[/youtube]

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 17:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
@Rocker
Наравно да то што кажеш има смисла у "реалности друштвеног уређења" у ком живимо, али желиш ли ти да и твоја дјеца раде 15 сати дневно само да би могла преживјети? О живљењу ту наравно нема говора, јер 15 сати рада+8 сати сна једнако је 23 сата, што ти оставља 1 сат "слободно", па ти живи. Ствар је у томе да се та "реалност" замијени неком повољнијом, у којој радимо 8 сати и добијемо довољно новца да можемо да живимо од тог рада.
Што се тиче "налажења посла" овде, ево ти извјештај Агенције за статистику БиХ за јануар 2011. http://www.bhas.ba/saopstenja/2011/ZAP_ ... _01_BH.pdf у ком стоји "регистрована незапосленост је 43,1%". Па, да видим ту идеју која ће ти наћи посао у таквим условима. Успут, у Албанији је 13,7%, за САД нисам сигуран, али се увијек креће између 8 и 12%. (Нек ме исправи ко има податке)
Ако сам ја ове "нулаше" добро схватио, поента је да се код људи пробуди свијест да је моћ у нашим рукама а не у рукама политичара. Ми бирамо њих, а не они нас, они нама треба да одговарају а не ми њима.
@_Zoka: Докони су јер студирају филозофију или студирају филозофију јер су докони? Нисам најбоље схватио. Да ли да се осјећам прозваним или не?

_________________
Правда за пОвлаку!


Poslednji put menjao Evil_Dead dana 11 Apr 2011, 17:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
_zoka je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:

сви ми добро знамо да ту Оштру нулу чине симпатизери "Наше странке" .

Da se NS toliko pojavljivala u medijima kao što rade ovi pekari i da je bila upola toliko ogranizovana možda bi i ostvarila nekakav rezultat.

malo off-a.Nadam se da moderatori nece obrisati.

Pa covece,tkzv."Nasa stranka"je bila svuda zastupljena.Imali su bilborde u vise gradova jos pre pocetka kampanje,delili letke po centru,onaj Krsmanovic sa kojima su bili u koaliciji se pojavljivao u stampi i na tv-u i najavljivao da ce biti mandatar za sastav vlade :lol: I jos neki su se redovno pojavljivali...
imali su"jacu" kampanju od nekih stranaka koje su imale vece rezultate od njih na kraju. Cak su na kraju u nekim mestima dobili manje glasova nego na prethodnim izborima )
i jos p.k. pisao na politici na ovom forumu.Postoji tema,pa neka ljudi vide kakve je samo nebloze otkucao (dobr,o bilo je tu i nekih ideja, ali je uglavnom ispao smesan).

Samo,ljudi su na vreme shvatili sta se krije iza koncepta te tkzv."nase" stranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: O "Oštroj nuli"
PostPoslato: 11 Apr 2011, 17:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Evil_Dead je napisao:
@_Zoka: Докони су јер студирају филозофију или студирају филозофију јер су докони? Нисам најбоље схватио. Да ли да се осјећам прозваним или не?

Još jedan student filozofije na forumu?Pa koliko vas ima? :lol:
Ne,dokoni su i studiraju filozofiju...Kao da studiranje filozofije nije dovoljan problem.... :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 309 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs