banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 19:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Mar 2011, 13:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Versive je napisao:
A i ja se pitam "zar je to toliko vrijedno živaca, zdravlja, suza, snage..života"?

Nije.

BMary je napisao:
Je li vrijedan pun frižider maltretiranja na poslu?

Nije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2011, 13:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
nepokoreni je napisao:
Citiraj:
Dobro si prošao.
Inače, odgovarao bi po više tačaka.


Sreća pa ga direktor nije baš mirisao pa se sve smirilo, izvukao se uz mali ukor :roll:

Sreća :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2011, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Uglavnom su žene žrtve istog, a iste su većinom povučene osobe. Gledajući iz moje perspektive, takvo nešto nikad ne bi mogao istrpiti ni sekunde. U poslu kojim se bavim vrlo lako pod istim ili boljim uslovima mogu raditi bilo gdje, čega je i poslodavac svjestan. Nažalost, znam ogroman broj ljudi koji nisu u takvoj poziciji i koji su osuđeni na svakodnevno izdrkavanje nadležnih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 08:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Lako je tebi kad si pilot. Samo nebo ti je granica ;)
Salu na stranu, i to moze biti istina ali moberi su u osnovi glupe osobe koje ne razmisljaju tako. Glavni bos, gazda, sef ti samo uruci otkaz, nece se on zamajavati sitnim i krupnim smicalicama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 14:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2004, 13:13
Postovi: 250
The_new_Statesman je napisao:
Glavni bos, gazda, sef ti samo uruci otkaz, nece se on zamajavati sitnim i krupnim smicalicama.


Uručivanje otkaza samo ako radiš 'na crno' jer ukoliko si zaposlen na stalno, tj imaš zaposlenje na neodređeno, onda "jok, jok"!
Ako imaš stalni posao, prvo te toliko izmuči da sam dođeš u situaciju da daš otkaz,
jer ako te ne može goniti disiplinskom komisijom zbog "povrede na radu" i tako ti dati nogu u dupe, onda po zakonu o radu mora da ti isplati otpremninu u punom iznosu za naredne tri godine (od plate koju primaš 'na banku' of kors). I on onda baca računicu pa te primora ili da potpišeš da si je primio - a ne da ti je, ili te mrcvari da sam odeš, a on tada nema nikakve obaveze prema tebi.

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 14:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2004, 13:13
Postovi: 250
PS
The_new_Statesman, nisam te pokušala "ispreskakati" neg' mi tvoja rečenica došla kao šlagvort za izrečene misli :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pricas o drzavnoj sluzbi? ;)

Pod tim uslovima je stvarno bedasto dozvoliti sebi da budes zrtva mobinga :D Radi svoj posao i nista ti ne moze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 15:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2004, 13:13
Postovi: 250
Vjerovao ili ne, postoje i privatnici koji se drže ovog zakona, jer je skoro počeo pohod Inspekcije rada na ove firme i firmice, pa se sad moraju držati 'protokola'.
Aj nou from di ekspirijens! :)

Enivej,
meni je bolno saznaje (a poučena svojim) da neko može da se srodi sa stanjem u kom ga maltretiraju i da govori kako je to 'jednostavno tako, da je svugdje isto i da treba da ćuti i radi'. Natjeraše nas psi da povjerujemo kako je nenormalno normalno a da za stvari koje bi trebale biti sastavni dio svakodnevice ne možemo vidjeti ni na TV-u, da nam se, kojim čudom, ne bi oči otvorile. 'Bem ti narod i šišane ovce. Da nam bar runo iskoriste za dobre i tople priglavke, čini mi se da onda ne bih ovoliko žalila!
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 16:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Imam i ja nekog iskustva pobogu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 19:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
BMary je napisao:
@nepokoreni nije to mobing, i ko te pita što ne voliš ponedjeljak i što nisi popio kafu :D
Lako je vama muškarcima sve riješite šakama pa poslije odete na pivo 8)
Vader je napisao:
BMary je napisao:
Uvijek je zaposlenje bila najvažnija stavka u životu svakog čovjeka

Nije.

Daljac je napisao:
Slažem se sa Vaderom.

Zavisi sa koje pozicije gledate na to, kao suprug, roditelj, ljubavnik, dijete...
Moje mišljenje možda polazi od toga da želim biti samostalna i da niko ne mora da se brine za mene, da ne spominjem to da se ja moram brinuti za druge. Kako to da ostvarim ako ne zarađujem?



Ti si napisala da je to najvaznija stavka. Da te pitam je li zaposlenje vaznije od zdravlja ili zivota ili ljubavi? Postoji li posao zbog kojeg bi dala zdravlje ili zivot? Evo citam da u Japanu nude 5000 dolara dnevnicu za par sati rada u nuklearnoj elektrani. Ako je to najvaznija stavka da li bi ti isla raditi tamo? > http://www.banjalukalive.com/globus/dne ... olara.html

Slicno trpeci mobing se gubi zdravlje. To je samo jedan primjer.
Danas ljudi gledaju puno kroz materijalne stvari zato sto su navikli na potrosacki mentalitet. Neki ce raditi po 15 sati dnevno samo da bi kupili najnoviji mobilni ili auto. Koji je smisao ako covjek ima vilu, novog mercedesa a cijeli dan i pola noci provodi na poslu i u toj vili samo prespava.
Ali kao sto kazes to se moze gledati i sa druge strane. Recimo ljudi u Africi sto umiru od gladi. A i kod nas se cesto moze primijeniti. Ako covjek umire od gladi onda mu je jedna od najvaznijih stavki nalazenje pravog zaposlenja.
Ono sto si ti napisala da je "uvijek zaposlenje bila najvaznija stavka u zivotu svakog covjeka" a to je tipicno razmisljanje jednog zapadnjaka ili Japanca koji radi po 15 sati i nista ne uziva u tome jer ga potrosacki mentalitet tjera na to.
Naravno, daleko od toga da se slazem sa balkanskim mentalitetom "kafana i pjesma i nerad" sto trenutne vlasti u BiH promovisu :D , ali treba shvatiti da nije sve u parama iako dosta toga jeste.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 20:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Meni za život ne treba 5000 dolara, ni maraka. Zadovoljna sam sa ovim što imam, ali da nemam nikakav posao nebi valjalo :-?
Nisam mislila na vile, skupa auta i sl., niti na rad od 15h dnevno - kao na zapadu tako da nema potrebe za tom analogijom. Sam si rekao šta je za tebe razlog da pomisliš da je zaposlenje najvažnija stvar u životu čovjeka. E, o tome i ja govorim, a ne o potrošačkom ludilu koje i nas nažalost zahvata.
Evo na primjer, porodica u kojoj je samo suprug zaposlen, maloljetna djeca. Jedini izvor primanja je plata. Može li on sebi dozvoliti luksuz da uradi ono što je 'nepokoreni' uradio :D i izgubi posao. Možeš li zamisliti taj scenario?
Citiraj:
treba shvatiti da nije sve u parama iako dosta toga jeste.

Ovdje si sve rekao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 20:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Da ti kažem jedno mobing je samo početak jer ćeš biti dežurni otirač svakoj budali da te hefta u glavu i prebaci svoj posao na tebe. E kad pokažeš da nisi mekušac i mazohista i da pokušaj maltretiranja povlači bolovanje druga priča ide...ja jesam napravio sranje ali ja nisam zabušant i ljenčina pa su mi zato držali stranu neki. Da sam bio mazdrman bilo bi drugačije. A ti što šute i trpe prvi naje8u kad je sistematizacija jer su nevidljivi i ovako i onako, a kad brod tone uvijek štakori se prvi spasu pa tek onda ostali. Moje iskustvo ( a imam ga ) je pokazalo da zabušanti uvijek zadnji naje8u.
Maltretiranje skupo košta, jer džaba ti 5000 eur plata ako ti psuješ sebi majku što moraš ustajati na isti, to toši čovjeka više nego rad u rudniku.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 20:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Treba pokušati pronaći Srednji put u svemu, ali nekad je nemoguće i pukne tamo gdje je najtanje.
Elegantnije rješenje je novi posao, pa nek ostanu zabušanti. Kad posao počne da trpi onda dođe istina na vidjelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2011, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
BMary je napisao:
Jedini izvor primanja je plata. Može li on sebi dozvoliti luksuz da uradi ono što je 'nepokoreni' uradio :D i izgubi posao. Možeš li zamisliti taj scenario?


Ma shvatam sta hoces reci samo malo si se cudno izrazila sa rijecima "navaznija stavka u zivotu svakog covjeka", sto izgleda kao da nema nista na svijetu bitnije. Ali shvatamo poentu tvoga posta naravno :)


BMary je napisao:
Treba pokušati pronaći Srednji put u svemu, ali nekad je nemoguće i pukne tamo gdje je najtanje.
Elegantnije rješenje je novi posao, pa nek ostanu zabušanti.


Treba pokusati, ali u okolnostima u kojima je trenutno vecina ljudi danas to je prilicno nemoguce. Jer ima puno ljudi koji su nezaposleni ili neprijavljeni i onda to sefovi koriste i vrse mobing. Naravno, u normalnim uslovima to je tako kao sto pises, ali realnost je za vecinu ljudi kod nas drugacija. A u jos gorim zemljama kao Africke ili Azijske zemlje je jos gore. Citao sam u novinama o jednom Indijcu koji radi za oko 1,5$ 12 sati dnevno golim nogama gazeci i mrveci so kako bi prehranio porodicu.
Mozete misliti 12 sati teskog rada za 1,5$=2,5KM.
Ili jos druge stvari kao duznicko ropstvo gdje kompletne familije u indiji padaju u ropstvo zbog nekog malog duga predaka. I moraju raditi besplatno citav zivot. Dakle, mobing je relativna stvar i razlikuje se od drzave do drzave, kao i od radnog mjesta do radnog mjesta.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2011, 19:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Citiraj:
U 130 gradova svijeta uključujući i svejtske metropole poput Londona, Pariza, New Yorka, Brisela, Hong Konga i brojnih drugih obilježen je dan borbe jastucima.

Na gradskim trgovima ljudi su se počeli okupljati u dogovoreno vrijeme donoseći jastuke i odmah počinjući s borbom. Mnogi sudionici došli su čak i u pidžamama, a sa zajedničkim cilejm - prisjećanje na djetinjstvo, riješavanje stresa i upozorenje na mobing koji se dešava u svakoj zemlji svijeta.

Borba jastucima organizirana je u 39 zemalja svijeta, uglavnom putem društvenih stranica.

U Taipeiju, glavnom gradu Tajvana, prodavani su jastuci na kojima je pisalo "Moli se za Japan" i koji su prodavani u cilju prikupljanja novca za pomoć žrtvama razornog potresa i tsunamija, prenosi AP.

Međunarodni dan borbe jastucima osnovan je 2008. godine s ciljem skretanja pažnje na mobing s kojim se radnici u modernom dobu sve češće suočavaju.




Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2011, 17:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Zlostavljanje na radu prijavilo 1.300 osoba
Citiraj:
Na trgovima u Subotici, Novom Sadu, Pančevu i Staroj Pazovi, danas u podne, povodom Svetskog dana dostojanstvenog rada, biće održani performansi aktivista Saveza samostalnog sindikata Vojvodine. Na njima će predstavnici sindikata pozvati građane da se bore protiv mobinga i prijavljuju svako zlostavljanje na radnom mestu.

Jelena Češljević, potpredsednica Saveza samostalnog sindikata Vojvodine, rekla je juče u Subotici, da su ovakve akcije neophodne jer je sa svetskom ekonomskom krizom došlo do pogoršanja uslova rada, te da se nadređeni u firmama sve bahatije odnose prema zaposlenima. Sindikalni aktivisti zaključuju da zaposleni trpe teška maltretiranja samo da bi sačuvali radna mesta.

Od 2006. godine, na naš SOS telefon javilo se više od 1.300 žrtava mobinga, ali se samo jedan slučaj se našao na sudu. Čak je i u tom slučaju politika umešala svoje prste, pa službenica jedne vojvođanske lokalne samouprave nije dovoljno kažnjena zbog zlostavljanja radnika - kaže Jelena Češljević, potpredsednica Saveza samostalnog sindikata Vojvodine.

Ona je naglasila da su žrtve mobinga uglavnom mlađe osobe, starosti od 20 do 30 godina, i najčešće su ženskog pola.

Žrtve mobinga koje nam se javljaju uglavnom žele da ispričaju svoj slučaj i traže savet, ali nemaju hrabrosti da pokrenu sudski postupak jer se boje da ne izgube posao. Problem je i u tome što se u Srbiji novi Zakon o zlostavljanju na radu ne primenjuje u pravom smislu te reči - dodala je Češljevićeva.

Predsednik subotičkog veća Samostalnog sindikata Milan Popović naglasio je da su se predstavnici sindikata u više navrata pojavljivali kao medijatori između žrtava mobinga i poslodavaca, te da su neki imali pozitivna rešenja.

Teško je pokrenuti sudski spor u oblasti zlostavljanja na poslu, jer svedoci moraju da budu zaposleni u firmi u kojoj se mobing dogodio. To je gotovo nemoguće, jer mahom svi izbegavaju da svedoče, bojeći se za svoja radna mesta. Neki su nam se radnici žalili da imaju teškoće sa poslodavcima i mi smo te probleme rešavali razgovarajući sa čelnicima tih firmi. Ali tako ne može unedogled i takvi problemi ne bi trebalo da ostaju u četiri zida. Javnost o njima mora da zna i oni se moraju rešavati - rekao je Popović.

Na jučerašnjem sastanku sindikalnih funkcionera u Subotici, rečeno je da evropski fondovi finansiraju projekat Samostalnog sindikata za obuku 30 ljudi koji će biti posrednici u rešavanju problema između poslodavaca i zaposlenih. Projekat je podržala i švedska AB fondacija, koja pomaže sindikatima u zemljama sa nedovoljno razvijenim demokratskim pravima.

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/2816 ... 1300-osoba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2011, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Mobing na poslu je prelazna stvar u našem društvu.
Kao što je zlostavljač nekad zlostavljan bio.
Mlad čovjek ne vrijedi ništa, zato ga treba zgaziti.
Da ne zaboravi kako je život nama bio težak.

Otpor!

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2011, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Trpe mobing i piju lekove za smirenje
Navode više radnika gradiškog Doma zdravlja, prvenstveno medicinskih sestara i spremačica, da su izloženi poniženjima rukovodstva, najkonkretnije je iznela Violeta Stojčević Butorac u pismu „EuroBlicu“. Ona tvrdi da je, nakon deset godina rada u ovoj ustanovi bila prinuđena da napusti posao “zato što je bila žrtva neviđenog mobinga”.

Kolege trpe, ali ćute zbog straha: Violeta Stojčević Butorac
- Samo petnaestak dana nakon spontanog pobačaja, po povratku na posao, morala sam u Novoj Topoli istovarati klade za ogrev. Molila sam glavnu sestru Vesnu Matavulj da me poštedi, ali nije vredelo. Godinama sam trpela poniženja, omalovažavanja, uvrede... Mnoge moje bivše kolege nisu u boljoj situaciji, ali niko ne sme javno da progovori, jer tamo vladaju strah i mobing najgore vrste - ističe Violeta, koja je radila kao spremačica.

Ona navodi, takođe, da direktor Doma zdravlja Bogdan Milenković ne uvažava probleme ugroženih radnika, kao i da je uglavnom „zauzet dodatnim poslovima u komisijama, predajući u školama ili mrtvozorstvom“.

- Porazno je da svakodnevno po neko od radnika moje bivše ustanove, traži pomoć neuropsihijatra ili troši tablete za smirenje. Ne čini to zato što mu je dobro, naprotiv. Međuljudski odnosi su katastrofalni, zatrovani od vrha. Posebno me boli što je direktor, na moju sugestiju da ću dati otkaz, jer više ne mogu izdržati poniženja, jedva dočekao rekavši, samo izvoli i ubrzao proceduru mog odlaska - navodi Violeta u pismu našoj redakciji.

Direktor Bogdan Milenković, međutim, smatra da rukovodi jednim od najbolje uređenih domova zdravlja u RS i da nema mesta takvom nezadovoljstvu radnika. Za bivšu radnicu tvrdi da „nije ni bila zainteresovana za posao“.

- Ništa od toga nije tačno. Glavna sestra mi se obraćala nekoliko puta u vezi sa tom radnicom, a čak sam joj govorio i da povedemo proceduru protiv te radnice, jer nije izvršavala naloge glavne sestre koja je između ostalog zadužena i za održavanje higijene ustanove. Ta radnica je nekorektno ili površno radila svoj posao - tvrdi on.

Nije tačno, dodaje, ni da su radnici ove ustanove zastrašeni i da trpe mobing.

- Bilo bi dobro da neko zvanično kaže šta to nije urađeno po zakonu i propisima koji štite prava radnika. Ako neko misli da je mobing to što se od njega traži da radi posao za koji prima platu, onda se vara - tvrdi direktor.

Međutim, glavna sestra Vesna Matavulj ne slaže se sa direktorovim optužbama.

Violeta je, kaže, vredno ispunjavala sve zadatke koje joj je davala. Ona, dodaje, nije znala da je radnica nezadovoljna.

- Imala sam vrlo korektan odnos sa njom. Zahtevala sam da izvršava svoje obaveze, ali to je to. Ona je zaključila bolovanje, došla na posao, ali nikakve posebne poslove nije dobijala u odnosu na druge žene ili ono što je propisano.

Što se tiče istovaranja klada, to nije tačno, jer u Novoj Topoli postoje žene koje unose iscepana drva, a ne klade, ali nema nikakvog smisla da ona iz Gradiške ide tamo da istovara. Od nje to nije traženo - kaže Vesna Matavulj.

Ona nije imala komentar na navode da je rukovodstvo ustanove zavelo strahovladu među potčinjenim radnicima. Inače, na nerazumevanje rukovodstva Doma zdravlja za prava i poteškoće medicinskog osoblja, prvenstveno sestara, vozača i spremačica, ove godine je više puta ukazivano na sastancima sindikata ove ustanove. Zbog toga je morao intervenisati i Savez sindikata RS, a inspekcija rada konstatovala je da je direktor kršio zakon o radu i kolektivne ugovore. Inspekcija je, naime, utvrdila da su početkom godine radnicima neopravdano smanjene plate i dala nalog da se to ispravi.

Sindikat nema rešenje

Za probleme radnika u Domu zdravlja Gradiška znaju u Sindikatu zdravstva RS.
- Imam dosta pritužbi na samovoljno ponašanje direktora Doma zdravlja. U toj ustanovi sigurno ima problema i evidentno je da se osnovni akti ne poštuju. Nismo zadovoljni ni radom inspekcije koja bi morala da obrati pažnju i na druge vrste primedaba. Ima i drugih direktora koji se samovoljno ponašaju - kaže predsednik granskog sindikata Milenko Granulić.


http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... a-smirenje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2011, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
BMary je napisao:
Je li vrijedan pun frižider maltretiranja na poslu?

Nije.


To je lako i naivno reći, gotovo utopijski, ali čujemo se za par godina kada budeš imao porodicu. I ti i ja znamo da nije, ali poredak je malo drugačiji, pa je to uglavnom neminovnost.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2011, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
BMary je napisao:
Je li vrijedan pun frižider maltretiranja na poslu?

Nije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs