banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 14 Maj 2024, 01:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Sep 2011, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Čovjek bi rekao da OFM kao neko ko dolazi iz huda cijeni vrijednost slenga i govora ulice. A on se telebači ko sisa neka.

OT: Miodrag već počeo sa peticama :love7:

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2011, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
_зока je napisao:
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
U svakom slucaju, mi smo u gimnaziji imali profesora koji je u svojoj biblioteci imao jedno 2-3 ruske zbirke zadataka po razredu, i naravno plus Vene koji se vjezbao redovno, tako da kad god je htio dati kontrolni mogao je birati nesto sto nije dao vec godinama... tj. tesko je naici na 2 istovijetna kontrolna, ako profesor imalo hoce da se potrudi da tako ne bude.
Говорио сам о основношколском образовању и наставницима који немају довољно честитости да барем комбинују задатке,него буквално ископирају странице из разних вјежбанки и то подјеле дјеци. Вјеруј ми,виђам то сваки дан и сусрећем се са таквим новопеченим "наставницима" редовно.....Свака нова генерација наставника је све гора и гора.
Опет,ти си се базирао на један дио мога поста. Шта је са наставницима који не познају градиво или немају довољно опште културе,и то сам навео?

Joj da ti vidis kakvih sve ljudi ima da radi po skolama...
U svakom slucaju, ja svoje zadatke radim sam jer ih prilagodjavam prema onome sto i kako radim sa djecom, ali mi je sasvim jasno da ima ljudi koji su usli u kolotecinu i rade upravo to sto si ti naveo. Ne kazem da je pogresno, cak je i pozeljno da se koriste zadaci iskusnijih kolega i iz provjernih zbirki, a sad to sto ce neko bahato odraditi posao pa ce djeca skontati i moci dobiti vece ocjene, to je vec problem prosvetne inspekcije koja nikad (a vrlo cesto su u skolama) ne vrsi detaljnu analizu RADA nastavnika nego se vecinom baziraju na to da je formalno i papiroloski sve u redu...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2011, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Izzard je napisao:
OT: Miodrag već počeo sa peticama :love7:

Mislim da smo mi svi djuture bili Miodragova ljetnja zadaca iz Demokratije :) i dobio je na osnovu nas bar jednu peticu u dnevnik i jos pokoju u svesku iz aktivnosti.

Osjecam se krajnje iskoristeno ;)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 08:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
old fashion men je napisao:
cicak je napisao:
u mojoj srednjoj

Pa kako onda nisi naučio da se rečenica počinje velikim slovom?
cicak je napisao:
derali su nas citanjem. je li ko od...

Da nakon tačke ide opet veliko slovo?
cicak je napisao:
o osnovnoj i da ne govorim.

ove poslijeratne i ratne skole. ovo je tuga.
Poslato: 26 Sep 2011, 14:09

O ovome zadnjem citatu, konstrukcij rečenice, te stavljanju tačke tamo gdje bi po svakoj logici trebao biti zarez, suvišno je i govoriti.
Cile, ili vam nije valjao profesor ili si ti bježao sa nastave?

ovo je forum, nije literarno djelo. pisem sve malim slovima.
ovu tacku na sred misli jednostavno volim. stil mese selimovica.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
nebitno gdje ste isli u skolu, je li to mostar ili skoplje, ako je bio kvalitetan nastavnik iz maternjeg jezika nije bilo greske prilikom izobrazbe.
nazalost, danasnja prosvjeta nije u stanju ponuditi djeci kvalitetno obrazovanje. niti djeca dobiju osnovno vaspitanje i vladanje koje nose iz kuce. danas se djeca ne plase profesora da moraju citati lektire, niti nose osjecaj srama kad dobiju losu ocjenu, kao sto smo ga, recimo, mi imali.

evo primjer, u udzbeniku za 1. razred OS stoji da ovca daje med, a vuk da daje vunu! zasto su udzbenike uopste mijenjali? mi smo dugi niz godina koristili svi iste citanke. ista djela su se citala u periodu od 40 godina. sta nije tom obrazovanju valjalo, a ovome danas valja, pa je sve ovako okrutno nepismeno?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 08:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39438
Lokacija: Месечева икра
cicak je napisao:
zasto su udzbenike uopste mijenjali?

Па да би сваки савјетник у министарству дошао на ред да изда свој уджбеник.Небитно што не ваља ни за гузицзу обрисати....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
cicak je napisao:
sta nije tom obrazovanju valjalo,

Taj obrazovni sistem je bio smeće, pa 80 % akademski obrazovanih građana iz tog sistema ne govori niti jedan strani jezik, praksa nije ni postojala, a osnovno obrazovanje iz "maternjeg jezika" je 80 % bilo partizanske popevke i zgode malog Jože.
Lijepo je zamišljati i sjećati se ali budimo realni...

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
old fashion men je napisao:
ali budimo realni...

da, upravo to, budimo realni.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 09:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39438
Lokacija: Месечева икра
Добро,ОФМ,не каки...По твојој досадашњој причи,образовао си се вани,а овде си дошао кад си требао отићи у војску.Значи твоја овде вриједи као и моја кад расправљамо у квалитети образовања у ЈАР.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 09:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Da se ja pitam, ja bih u obrazovanje uveo da fizicko bude svaki dan. Na primjer borilacke vjestine, da djeca vjezbaju tijelo i duh :D

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 09:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa ne bi to bilo loše, bar omladina ne bi izrasla u kržnjave, grbave ljude sa dioptrijom, u šta će se sigurno pretvoriti blejeći u kompjuter 20h dnevno.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
cicak je napisao:
evo primjer, u udzbeniku za 1. razred OS stoji da ovca daje med, a vuk da daje vunu!

U kojim udžbenicima, ovde postoje tri nastavna plana i programa?
To je jedino moguće u udžbenicima za muslimane, a tu me ništa ne čudi jer oni su poslovično g...

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9857
Lokacija: Далеко од раја
A šta je sa svinjom?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 09:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Svinja daje čvarke :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 09:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
Citiraj:
Joj da ti vidis kakvih sve ljudi ima da radi po skolama...


rece rsboljapolovina bih :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: oplakah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 11:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Danny, poruči Miodragu da je čitav Forum ponosan na njegove uspjehe i da navrati kada god može.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 11:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
@milanko,
pod "kakvih ljudi" sam mislio na njihovo obrazovanje i zalaganje na poslu.
ja inace u jednoj skoli imam dosta muslimanske djece i prema njima nisam nista drukciji, cak otvoreno favorizujem samo one koji rade i koji su disciplinovani, nebitno od nacije - sto ti nikad ne bi mogao da pretpostavis po mojim postovima ovde.
jedno je profesionalna orijentacija, a drugo nacionalna...
a sto se mene tice, u skolama ima sve manje profesionalnosti umjesto da je bude vise.
vi koji pljujete po prethodnom sistemu u stvari uopste nemate pojma o odnosima koji vladaju u skolama i medju djecom, tj okolinom.

skole bi trebale danas biti daleko tvrdokornije i manje otvorene za a"improvizacije", s obzirom da je skola izgubila primat kao mjesto odakle se crpe informacije i vecina znanja, pa bi trebala da preuzme vise vaspitne uloge nego sto je to imala prije... medjutim, situacija se suprotna...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Poslednji put menjao RSboljaPolovinaBiH dana 27 Sep 2011, 11:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
@milanko,
pod "kakvih ljudi" sam mislio na njihovo obrazovanje i zalaganje na poslu.
ja inace u jednoj skoli imam dosta muslimanske djece i prema njima nisam nista drukciji, cak otvoreno favorizujem samo one koji rade i koji su disciplinovani, nebitno od nacije - sto ti nikad ne bi mogao da pretpostavis po mojim postovima ovde.
jedno je profesionalna orijentacija, a drugo nacionalna...

cuj? do podne si nastavnik, popodne srbin?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 11:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
cicak je napisao:
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
@milanko,
pod "kakvih ljudi" sam mislio na njihovo obrazovanje i zalaganje na poslu.
ja inace u jednoj skoli imam dosta muslimanske djece i prema njima nisam nista drukciji, cak otvoreno favorizujem samo one koji rade i koji su disciplinovani, nebitno od nacije - sto ti nikad ne bi mogao da pretpostavis po mojim postovima ovde.
jedno je profesionalna orijentacija, a drugo nacionalna...

cuj?

Sta ti nije jasno, ja svoj posao shvatam ozbiljno i cilj mi je da sa onom djecom s kojom sam predodredjen da radim vise godina nikad ne dodjem u situaciju da mi je to dijete kad je odraslo moralo ici na kurs engleskog na doucavanje.

Da se u skoli pojavi predmet nacionalna retorika i svijest u Srba, rado bih i to predavao, ali engleski je jedno, a nacionalni stavovi nesto sasvim drugo.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 11:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
cicak je napisao:
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
@milanko,
pod "kakvih ljudi" sam mislio na njihovo obrazovanje i zalaganje na poslu.
ja inace u jednoj skoli imam dosta muslimanske djece i prema njima nisam nista drukciji, cak otvoreno favorizujem samo one koji rade i koji su disciplinovani, nebitno od nacije - sto ti nikad ne bi mogao da pretpostavis po mojim postovima ovde.
jedno je profesionalna orijentacija, a drugo nacionalna...

cuj? do podne si nastavnik, popodne srbin?

da dopunim, ja u skoli nisam prisutan da raspredam nacionalnu retoriku i dajem misljenja ljudima koji to od mene ne traze, niti su zbog toga tu...
ako i ima neka "van nastavna" tema to je obicno u vezi vaspitanja i korektnosti medju djacima i prema nastavnicima.

PS
Postoje uvijek dnevno-politicke teme sa kolegama nastavnicima, i obicno smo jako saglasni po raznim pitanjima koja su aktuelna i ovde... Tako da da, i u skoli sam Srbin ;)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs