banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Maj 2024, 22:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7141 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352 ... 358  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Feb 2024, 23:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 699
zidarR je napisao:
lemi_93 je napisao:
Megabyte je napisao:
Pa dobro, treba i park. Ubiše puru sa zgradama. Meni se sviđa ta ideja.
Moja zamjerka je lokacija. Pomalo je čudno da takav park jako blizu drugog velikog parka (M.S. ali i blizu botaničke bašte u kampusu). Gdje bi drugdje mogao taj park, ne znam. U svakom slučaju draže mi je to nego da tu bude još stambeno-poslovnih kompleksa.
Druga zamjerka - na renderu mi djeluje malo visokog drveća i uopšte drveća s obzirom da je to najveći park. Treba tu dosta visokog drveća posaditi, da bude hlad. Da bude kao nekakva oaza.

Ali vidjećemo kako će to zapravo izgledati kad/ako se završi.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Pa gdje bi u gradu mogao napraviti toliki park osim na ovoj lokaciji? Kumsale? Ili mislis na "parkove" koji su 20 sa 20 metara?

Sto se drveca tice, mogu rendere stavljati kakve hoce, treba prihvatiti da tu pravog drveca nece biti narednih nekoliko godina ako ne i decenija. I to je ok. Moja glavna "briga" jeste kako ce srediti sam prilaz Vrbasu tj hoce li ga uopste biti i da li ce se moci disati s obzirom da ljeti kada prelazim preko Rebrovackog mosta se osjeti miris fekalija kao pored Crkvena, a sumnjam da je situacija mnogo bolja nizvodno.





Gdje ima volje ima i načina...
Realno, svako naselje je (govorim o periodu prije 25-30 godina), imalo zjapecih parcela koliko hoces, neizgradjenih ledina koje je grad mogao da otkupi za normalne novce DA JE BILO VOLJE i da se gledalo unaprijed barem par dekcenija...Nisam mislio da kupuju sad, kad je m2 ko Petra kajgana. Udje u Google earth i obrni kalendar u rikverc, zeleni se Banjaluka ko Vrbas.
Naravno da je unosnije pretvarati u parcele za građenje, al jebiga gdje je tu život? Evo sad u BL, ko u kavezu....
Tad se moglo uplaniti, pokupovati zemljište u prvih par godina, posaditi drveće ili probrati postojeće na placu a novo se može i odraslije kupovati, kao što je sada iza Banskog sađeno već zrelo drveće (jer svak normalan zna da drvo prvih 5-6 godina nije nizašta), pa kako prolazi vrijeme, ulagati dalje u staze, sadržaje...


Da baba ima kurac bila bi deda. To sto se moglo raditi prije X godina je nebitno, cinjenica je da je ovo jedina lokacija gdje se moze napraviti novi veci park, i samim time spreciti izgradnju jos jednog divljeg naselja tj naselja koje se sastoji samo od zgrada i saobracajnica izmedju tih istih zgrada.

Drasko ima svoje nedostatke, ali ako je SNSD imao 20 godina tj 5 mandata, mislim i da Drasko zasluzuje jos jedan mandat sa skupstinskom vecinom. Tek tada se moze porediti sa prethodnicima koji su imali i skupustinsku vecinu i vecu podrsku vlade sa investicijama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 01:24 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7839
Lokacija: Mejdan
Pa i sada je imao većinu za neke projekte. Simbioza.
To što se našao u problemu, jer su ga pustili da potroši pare koje su bile predviđene za subvencije nekim kategorijama na druge stvari poput "saobraćajne revolucije" njegova je greška.
Očigledno da je očekivao da će mu proći rebalans, a ovi ga navukli i zajebali, što je doza naivnosti koja ga može koštati izbora.
I još su neki ljudi imali velika očekivanja zbog obećanja u kampanji.

Što se tiče nekog novog odnosa u skupštini grada, sadašnja "manjina" u ovom trenutku, teško da može postati većina. SDS nema više niti jednog odbornika, zatim, pukla je "ljubav" odavno između Trivićke i Stanivukovića, a i u samom PDP-u imaju struje.

Kod vladajuće većine ima onih koji nisu igrali "za tim", što je dodatno napravilo razliku između Stanivukovića i Radojičića, ali oni su bliže jedni drugima zbog interesa koji im se prepliću i neke stranke ne bi opstale da nisu u vlasti.

Iako je dugo do izbora i svašta se može desiti, ali, za sada, teško da će doći do nekog preslagivanja u skupštini grada.

Kao što napisah ranije, slatke muke za Milu, hoće li pustiti nekog svog da mu bude gradonačelnik ili će odabrati Stanivukovića koji je bio poprilično "mekan" i popustljiv kada su bili neki projekti u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 10:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 456
Mene bi zanimalo, šta bi sa onim timom za reviziju što nam je Draškić predstavio? Do kojih saznanja je taj tim svojim predanim radom došao? Ima li nekakvog izvještaja tog tima? Ima li podataka koliko je nas građane koštala ta avantura? Ima li izvještaja grada o troškovima i njihovoj strukturi koji su utrošeni na Srpska Open? Ima li traga najavljivanoj Draletovoj transparentnosti ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 10:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6171
A jesu mi smjesni forumasi.Vecina se ovdje klela u Draleta prije izbora, sad uz njega ostali samo oni neki koji moraju, a ovi drugi ga sad pljuju.

Ovim Banjalucanima stvarno niko ne valja, teski ljudi samo tako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 10:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 456
Teški ljudi u PM. Zato samo partijske interese valja zastupati, kako god centrala kaže.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2383
wizzy_bl je napisao:
A jesu mi smjesni forumasi.Vecina se ovdje klela u Draleta prije izbora, sad uz njega ostali samo oni neki koji moraju, a ovi drugi ga sad pljuju.

Ovim Banjalucanima stvarno niko ne valja, teski ljudi samo tako.


U tome i jeste naš problem. Ako neko ne valja i dalje se kunemo u njega. U čemu je problem da podršiš nešto/nekoga u što vjeruješ da će biti dobro. Ako to podbaci, tražiš nešto drugo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 12:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 983
Lokacija: Land of Downunder
Zašto se smaraš sa budalom, vidiš da mu je ulica izrovana kao za vrijeme II. svijetskog rata a on i dalje se kune u ideale.

https://www.youtube.com/watch?v=gIaj1Exl5yg

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6171
Nista...posto ste vi najpametniji, sad cete na izborima.pronaci jos boljeg kandidata


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6171
Karbo je napisao:
Zašto se smaraš sa budalom, vidiš da mu je ulica izrovana kao za vrijeme II. svijetskog rata a on i dalje se kune u ideale.

https://www.youtube.com/watch?v=gIaj1Exl5yg
Zar se trebam zahvaliti Draletu sto 4 godine nije nista uradio po tom pitanju?Iako je ulica ubacena u plan za budzet pred same izbore, pa opet nista da uradi za tu ulicu. Da je Igor pobjedio, veca sansa da bi se i moja ulica zavrsila i da bi se generalno u gradu puno vise stvari odradilo,ali jbg...vi ste pametni,mi ostali glupi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 12:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17179
Lokacija: Q5HW+6W
Izborna je godina, biće asfalta... ima i za tebe nade :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 12:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 983
Lokacija: Land of Downunder
wizzy_bl je napisao:
Zar se trebam zahvaliti Draletu sto 4 godine nije nista uradio po tom pitanju?Iako je ulica ubacena u plan za budzet pred same izbore, pa opet nista da uradi za tu ulicu. Da je Igor pobjedio, veca sansa da bi se i moja ulica zavrsila i da bi se generalno u gradu puno vise stvari odradilo,ali jbg...vi ste pametni,mi ostali glupi.


Tebi džaba pričati, ja kapiram da se sprdaš i ti često na ovom forumu i da si neozbiljan... ali imaš baš kritičnih izjava.
Pa niti je Igor, niti Drale a niti iko ikada od državnika pravio svojim kapitalom tuđe ulice i grad. Pa da mu se sugrađani zahvaljuju i stvaraju kult božanstva od njega. Poslijedice Titoi(dioti)zma.
Kao što reče Aikus, ok glasao si ta tog i tog, nije ispunio tvoja očekivanja, sledeći izbori glasaš za drugog... pa ne živimo mi kao kornjače da imamo vremena i da dajemo 10 šansi tom političaru, dok mu napoko ne dođe iz dupeta u glavu.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6171
Ja sam davno ovdje napisao, ali ne znam koliko ste upamtili....glavni vas problem je sto vi kontate da ce doci neko BOLJI.Puno je veca sansa da ce doci GORI i zato ne vjerujem u promjene.Na ovom nasem prostoru,samo je Mile izuzetak od pravila


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 14:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
Tesko je poredi Igora koji je imao vecinu i drzavu iza sebe, ujedino bio Milin i najskuplji gradonacelnik... Drasko nema vecinu,dosta stvari je sabotirano izmedju ostalog i "Neradna nedelja".
Koliko znam bilo je to na glasanju, Đaja i Amidzic skinuli kao nepotpuno. OK mogu da razumijem, al daj dopuni pa ti preslozi za mjesec dva.

Porediti Draska koji je realno imao masu opstrukcija i Igora koji je imao otvorene ruke i guran drzavnim parama je zaista tesko.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23503
Šta će se promijeniti ako opet bude gradonačelnik bez većine? Sada će se vidjeti koliko je ta pozicija pomogla opoziciji/njemu da povećaju odnos broja glasova u svoju koristi.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 14:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5876
baki je napisao:
Tesko je poredi Igora koji je imao vecinu i drzavu iza sebe, ujedino bio Milin i najskuplji gradonacelnik... Drasko nema vecinu,dosta stvari je sabotirano izmedju ostalog i "Neradna nedelja".
Koliko znam bilo je to na glasanju, Đaja i Amidzic skinuli kao nepotpuno. OK mogu da razumijem, al daj dopuni pa ti preslozi za mjesec dva.

Porediti Draska koji je realno imao masu opstrukcija i Igora koji je imao otvorene ruke i guran drzavnim parama je zaista tesko.


По ком параметру? Чини ми се да је, рецимо, Драгољуб Давидовић највише увалио град у кредите. Радојичић је иначе био врло коректан, пристојна, урбана појава на високој позицији (потпуно атипично за СНСД), а урађене су неке добре ствари, Зелени Мост, доста кружних токова, нешто паркића за дјецу. По неким кулоарским причама, био је и паметан па се није баш залетао у нека уграђивања (све је то касније итекако баласт).
Што се Драшка тиче, не видим да ту имају више неке препреке у сарадњи (Хронолошки се то отопљавање односа некако потрефило са појавом Бегићевих снимака?). Прошао је тениски центар, преко ноћи је замрла "свађа" око новог кружног... с времена на вријеме се нешто споречкају, можда само рекламно, а можда само ови слободни стрелци као Ђајић себи воле придавати значаја...
Иначе, уз овај сукоб са Јеленом Тривић, након свега осталог, не видим како Драшко или било ко други из опозиције, може да задржи БЛ. Миле ће побиједити и са Змајем од Шипова. Можда чак и са Ђајићем.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 15:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 454
Prosao sam par puta zadnjih dana pored stare autobuske, nema 15 ljudi na parkingu.

Ranije po 100+ u skoro svako doba dana i noci.

Ekonomski genijalan potez duplanje cijena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 15:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Nov 2020, 20:13
Postovi: 173
Nema Lemi trenutno kvalitetnog kandidata da skine Draškića sa funkcije gradonacelnika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 15:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
LDA212 je napisao:
Prosao sam par puta zadnjih dana pored stare autobuske, nema 15 ljudi na parkingu.

Ranije po 100+ u skoro svako doba dana i noci.

Ekonomski genijalan potez duplanje cijena.
Kakve veze više ima stara autobuska sa Gradom i cijenama javnih parkinga?

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5876
žao mi muškatli je napisao:
Nema Lemi trenutno kvalitetnog kandidata da skine Draškića sa funkcije gradonacelnika.


Па шта ће му квалитетан кандидат, довољан је и кандидат. Што би рекао покојни Дуда Ивковић "(Рашко, шта играш, 4?) Па ја о томе говорим".
Са оваквом подијељеном опозицијом, Драшко нема шансе. Ем што је сад након свега и сам упрљан и многима се згадио.
Опозицији треба неко ко има нешто иза себе у животу. Драшко је дошао на крилима прављења буке, друштвених мрежа и ПЗД који је доста људи пробудио за борбу. Све остало, вјечни студент, ни професионално остварен, ни породичан... слаб је ту материјал, али ајде. Мора му се нешто признати, бар је показао да се може и против оваквог система. И мислим да има неку жељу да нешто добро направи, али питање је капацитета.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2024, 16:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
@Rivaldinjo nisam mislio da je Igor bio najskuplji u odnosu na sve prethodne, nego mislim da je Mile dosta "drzavnih" para ulozio u BL za vrijeme njegovog mandata a sad ta lova ide za razvoj Doboja i drugih gradova gdje gradi jako uporiste.

Stanivukovic ce imati vise problema sa Trivic i Vukanovic nego mozda cijelim SNSD om...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7141 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352 ... 358  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs