banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 356  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Dec 2010, 17:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
nepokoreni je napisao:
Ima sinko, svako 6 mjeseci tehnički pregled i to rigorozan i oprezovati stare dizelaše da bude dupla registracija. i uvesti eko takse!!!

To care,uzmi sirotinji to malo što ima,da bi ti mogao da parkiraš svog novog pasata bez rizika da ga neko ogrebe.... :roll:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2010, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
_zoka je napisao:
nepokoreni je napisao:
Ima sinko, svako 6 mjeseci tehnički pregled i to rigorozan i oprezovati stare dizelaše da bude dupla registracija. i uvesti eko takse!!!

To care,uzmi sirotinji to malo što ima,da bi ti mogao da parkiraš svog novog pasata bez rizika da ga neko ogrebe.... :roll:


Није то баш свугдје и увијек...
Ја знам масу, управо те сиротиње, која ће радије остати гладна него да нема за гориво или цигаре...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 14:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
lollipop je napisao:
ono sto me zna razbjesniti i od cega poludim je kad debilni nadobudni klinci iskaljuju svoj bijes na mladicama drveca.. ne mogu vjerovati da iko ko ima i minimum inteligencije moze uciniti ovako nesto...


Ovoga ima i kod nas... na žalost, svaka sadnica jedne vrste egzotičnih biljaka, koja cvjeta u ogromnim purpurnim cvastima su često slomljene ili iskrčene (pun ih je grad) a vjerovatno su podosta skupe. I svaki put je neko uporan zamijeni drugom identičnom.
Prošle jeseni su svaku sadnicu, svako drvo učvrstili baš lijepom ogradom od metalnih pljosnatih šipaka, obojenih smeđom farbom, pri vrhu stabla savijenim prema dole (kao cvijet), da se ne ošteti krošnja i dosta njih je iskrivljeno ili polomljeno.
Samo se pitam kome je toliko dosadno da metalne šipke "ispravlja".

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 15:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
To care,uzmi sirotinji to malo što ima,da bi ti mogao da parkiraš svog novog pasata bez rizika da ga neko ogrebe....

Mudro sročeno nema šta! Ta sirotinja što vozi golfa iz 1984 kojeg drži farba da se ne raspadne, na njemu je ispravna samo "Prva pomoć" ni to možda, ima ćelave gume stare četiri godine, i izbacuje više otrovne ćađi nego TE Ugljevik su potencijalne ubice na cestama jer ne može čestito ni da zakoči ako vozi preko 40 na sat. Kad pokupi djecu na pješačkom ili napravi lančani sudar sa mrtvima šta onda? Sirotinja...ako je sirotinja uvijek ima autobus svakih 15 minuta. Nisam ni ja buržuj ni lovan ali volim svoju guzicu.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 15:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Talija je napisao:
lollipop je napisao:
ono sto me zna razbjesniti i od cega poludim je kad debilni nadobudni klinci iskaljuju svoj bijes na mladicama drveca.. ne mogu vjerovati da iko ko ima i minimum inteligencije moze uciniti ovako nesto...


Ovoga ima i kod nas... na žalost, svaka sadnica jedne vrste egzotičnih biljaka, koja cvjeta u ogromnim purpurnim cvastima su često slomljene ili iskrčene (pun ih je grad) a vjerovatno su podosta skupe. I svaki put je neko uporan zamijeni drugom identičnom.
Prošle jeseni su svaku sadnicu, svako drvo učvrstili baš lijepom ogradom od metalnih pljosnatih šipaka, obojenih smeđom farbom, pri vrhu stabla savijenim prema dole (kao cvijet), da se ne ošteti krošnja i dosta njih je iskrivljeno ili polomljeno.
Samo se pitam kome je toliko dosadno da metalne šipke "ispravlja".


Само драстичне казне, па кад га опалиш по џепу са нпр. 5 000 што поломи једну садницу, неће му више ни пасти на памет..

Прије 20 дана, враћам се с братом из града око пола 12 и 5 клинаца `ладно, ал значи `ладно разбише стакло на оној свјетлећој реклами код Кастела. Ја гледам својим очима и не вјерујем. Полиције ни за лијека... :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 17:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
nepokoreni je napisao:
Citiraj:
To care,uzmi sirotinji to malo što ima,da bi ti mogao da parkiraš svog novog pasata bez rizika da ga neko ogrebe....

Mudro sročeno nema šta! Ta sirotinja što vozi golfa iz 1984 kojeg drži farba da se ne raspadne, na njemu je ispravna samo "Prva pomoć" ni to možda, ima ćelave gume stare četiri godine, i izbacuje više otrovne ćađi nego TE Ugljevik su potencijalne ubice na cestama jer ne može čestito ni da zakoči ako vozi preko 40 na sat. Kad pokupi djecu na pješačkom ili napravi lančani sudar sa mrtvima šta onda? Sirotinja...ako je sirotinja uvijek ima autobus svakih 15 minuta. Nisam ni ja buržuj ni lovan ali volim svoju guzicu.

Ovi sa dobrim kolima ne gaze nikoga.Ne jure,voze polako,ne prave se mangupi pred curicama u autima koje su im kupile tate....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 17:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Dobro to je već stoka bez rogova, i policija što ne radi svoj posao...al i to me strašno nervira kad si pomenuo. Ali preko 80% saobraćajnih nesreća je zbog tehničke neispravnosti vozila i starosti istih a to baš nije mali postotak....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 18:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Pa vidi,kad bi se ukinula zabrana uvoza vozila starijih od sedam godina,malčice povećale plate i sirotinja bi mogla voziti pristojnija kola.Ovako vozi krševe.Ne živi svako u centru ili ima bus svakih petnaest minuta.Da ne govorim da auto treba imati i zbog drugih stvari,ne samo vozikanja gore dole....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 18:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ima i tog, ali ipak tenički pregled treba da bude rigorozan i svako 6 mjeseci ko na zapadu. Zbog sigurnosti sviju nas nije bitno da li je auto star 3, 5 ili 25 godina. A i tehnički nije skup...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
nepokoreni je napisao:
Ima i tog, ali ipak tenički pregled treba da bude rigorozan i svako 6 mjeseci ko na zapadu. Zbog sigurnosti sviju nas nije bitno da li je auto star 3, 5 ili 25 godina. A i tehnički nije skup...

Na kojem zapadu?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 22:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Na zapadnom zapadu....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 23:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
laoce je napisao:
nepokoreni je napisao:
Ima i tog, ali ipak tenički pregled treba da bude rigorozan i svako 6 mjeseci ko na zapadu. Zbog sigurnosti sviju nas nije bitno da li je auto star 3, 5 ili 25 godina. A i tehnički nije skup...

Na kojem zapadu?


Дивљем!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2010, 02:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ja upravo radim tehnicki prekosutra na divljem zapadu. Inace, svakih 12 (a ne 6) mjeseci je obavezan tehnicki pregled za auta starija od 5 godina.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2010, 09:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
U Švici je za auta starija od 5 pet godina ili više ne sjećam se obavezan tehnički svako 6 mjeseci. To je pametno smišljeno po meni pogotovo za naše mufljuze koji idu na pregled kad prolupa radilica i puši plavi dim...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2010, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
E u kakvom su stanju kante za smeće u BL?
Prošle godine grad je dobio kante za smeće, visine oko metar, kružne, prečnika pola metra, okolo je pješčanik (teška ko tuč), ima metalni poklopac, a sa strane poklopca se odlažu manji komadi smeća (papir, čaše, flašice), radnici iz komunalnog skinu poklopac i izvade kesu, stave novu - extra.
I skoro svaki poklopac je nestao ili iskrivljen (jutros sam preskočila jedan jer je bio bačen na sred trotoara) ili je čitava kamena kanta odgurana. Pa stvarno...!

Takođe ista stvar sa klupama u parku, klupe od kovanog gvožđa, sa drvenim sjedištem i zaleđem i svaka klupa osvane u žbunju poslagane u krug, valjda po noći noćobdije prave "okrugli sto" i divane gledajući se u oči. Sad je svaka klupa utemeljena u pijesak (izliven betonski dio ispod zemlje i noge učvršćene u beton).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2010, 12:09 
uvijek sam kukala kako kod nas ima malo kanti za smece, medjutim vidim da su sad postavili dosta, ali samo po uzem centru. cim se malo odmaknes toga nema. klupe su takodje postavili i stvarno su ocuvane za sada.

najgore mi je kad bacaju smece ko gdje stigne, pri tome mislim na kesice cipsa ili smokija, kutiju od cigareta i slicno.. to me uzasava.. pa zar tako bacis i na sred kuce ( sto nije iskljuceno u nekim kucama).. ne mogu vjerovati, nikad ne bih bacila smece na ulicu, ali nikad..
cak ni zvaku ne bacam na ulicu, osim kad ugledam saht, odnosno onaj odvod pa ubacim u onu rupu :) ali i to rijetko.. uvijek zvaku i papirice stavim u dzep ako nema u blizini kante.. ili kad idiot ne sred ulice izbaci pepeljaru iz auta.. to mi je vrhunac malogradjanstine i primitivizma


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Dec 2010, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
lollipop je napisao:
cak ni zvaku ne bacam na ulicu, osim kad ugledam saht, odnosno onaj odvod pa ubacim u onu rupu :)

Takvi su najgori....iznutra uništavaju grad... :D

Mene nerviraju idioti...ili još više oni koji im dopuštaju da budu idioti...
Nekidan, pored Privrednog suda čovjek je na sred ulice parkirao auto na tri sata...Em što je on idiot, em što nigdje policoije da ga kazni...Ili kad parkira neko na mjesto za invalide, zovneš pauka, on i ne dođe...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 02:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Predlažem i prigodan smajli uz dobru ili lošu vijest.


Slika

Citiraj:
Rebalanskom budžeta za ovu godinu grad je Kulturnom centru Banski dvor na postojećih 50 hiljada KM za organizaciju Nove godine dodao još 98 hiljada maraka što ukupno iznosi 148 hiljada KM, javili su ranije pojedini mediji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Шта мислите о прекомјерном посипању соли по градским улицама. Слажем се да треба посипати со, али гледам возила сва бијела од соли, да није мало превише за почетак зиме.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 16:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Mislim da bi praone i auto limari propali da im nije naših vrlih čistača ulica zimi...pa kažu da ne postoji teorija zavjere :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 356  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs