banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 355  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Dec 2017, 19:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Ličnost godine 2017. po izboru "Nezavisnih novina" je Igor Radojičić, gradonačelnik Banjaluke, a nagradu mu je uručio Aleksandar Kopanja, zamjenik direktora "Nezavisnih novina".

Ovogodišnji izbor Ličnosti godine održava se u vrijeme dok naš, ovogodišnji dobitnik obilježava godinu dana otkako je preuzeo mandat. Od samog početka od njega se očekivalo mnogo i poslije godinu dana možemo zaključiti da je mnogo i uradio.

Uspio je da pokrene i inicira brojne projekte, vodeći se time da Banjaluka u godinama pred nama postane prepoznatljiv regionalni centar. Grad u koji će se rado dolaziti, a teška srca odlaziti ili kako je u njegovom programu definisano – otvoren i prijateljski grad za sve.

Ako bi danas Igora Radojičića, pitali da izdvoji nešto od toga, na prvo mjesto bez dileme, rekao bi "Toplana" koja je godinama u nazad rak rana gradskog budžeta i stalni izvor glavobolja i njega i njegovih prethodnika.

Za samo jednu građevinsku sezonu, Toplana je nikla na livadi sa očekivanjem da će novo postrojenje ne samo "zaliječiti budžet", nego na prvom mjestu, omogućiti da Banjaluka, poslije decenijske neizvjesnosti, konačno riješi jedan od ključnih komunalnih problema.

Poslije Toplane, ostale stvari se čine lakšim i itekako dostižnijim. Banjaluka 2024. godine kao evropska prestonica kulture bilo bi bez sumnje, ogromno dostignuće sa dugoročnim, pozitivnim efektima na razvoj cijelog grada, a ne samo njegove kulturne scene.

Prvi korak je napravljen ali pred Gradom, gradonačelnikom, i timom koji će voditi taj proces nakon pokretanja kandidature je još mnogo posla. Poslije priznanja koje je nedavno stiglo iz Brisela gdje je Banjaluka proglašena evropskim gradom sporta, Banjaluka kao evropska prestonica kulture 2024. godine zvuči kao već "gotova stvar".

Projekat izgradnje dječijih igrališta za koji iz budžeta Grada nije otišla ni jedna marka, pokazuje da uz ideju, laganim, preciznim ali sigurnim koracima može mnogo toga da se uradi i napravi.

I po pitanju gradske imovine za koju je na početku mandata govorio je da "kokošinjac oko kojeg kruže lisice", urađeno je mnogo. Neke, praktično izgubljene parcele i prostori milionske vrijednosti, beskompromisnom borbom sa lisicama i administracijom su vraćeni.

Neka od učinjenih dostignuća su i restruktuiranje gradskog duga.

Jedan od ključnih prioriteta koji je nametnut je i urbanističko sređivanje grada, a uz gradskog arhitektu ne treba sumnjati da će Banjaluka kao prestonica Republike Srpske u budućnosti biti još ljepša, komunalno i infrasrukturno sređenija.

U novu, 2018.-u, Banjaluka sa Radojičićem na čelu, ulazi sa novim ambicioznim planovima, koji, između ostalog, uključuju rješenje brojnih izazova, poput gradnje novog Zelenog mosta,
nadogradnje škole na Starčevici
poslovne zone, , puteva, vodovoda...



#usracuse

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 16:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
Lijepo nam vjetar udesi grad. Krajnje je vrijeme da ova stara stabla budu otkljonjena i zamjenjena novim. Kod nas izleda treba neko glavu da izgubi dok se ne počene nešto riješavati!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Ja sam uvijek za uklanjanje starih i bolesnih stabala, ali čim pomenem sječu kažu da sam đikan i vrovac. 8)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2017, 17:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ti bi da betoniras grad, a? :D
Hahahahahaha

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2017, 09:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
mislim da ovo nevrijeme najviše odgovora banjalučkoj eko toplani:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2017, 10:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
https://50nijansipive.com/2017/12/15/ol ... j-toplani/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2017, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Tek sam juce vidio da prosiruju (ustvari produzavaju) traku za skretanje lijevo (kad se od Rosulja ide prema gradu, pa iznad Cajevca skreces lijevo). I jeste bila problematicna, uvijek je tu bila guzva i problem nastaviti ravno iz srednje trake zbog guzve koju naprave oni koji idu lijevo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2017, 13:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Super! Bio je to jedan prilican problem, koji ne traži puno sredstava da bi se riješio...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 01:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Danas sam malo prošetao gradom i moram priznati da sam se veoma razočarao.

Prvo me zatekla neka led rasvjeta između Narodnog pozorišta i Dionisa. Nisam siguran šta predstavlja, ali mi je bilo malo čudno i presvijetlo. U svakom slučaju, nije bilo previše strašno.

Kad sam došao do crkve, počela je katastrofa. Prvo raskopana pješačka staza koja se nije puno primijenila od posljednjeg pisanja o njoj. Zatim veoma neukusna dekoracija Gospodske ulice, rasvjetom od koje dobar dio nije ispravan, da bi me na kraju dočekao Trg Krajine.
Odvratna svjetleća reklama na Palasu, koja svojim diodama osvijetli nebo iznad trga. Sa desne strane štand Vrapčića, a sa lijeve Baja. Ulazim u Zimzograd, jer nemam baš previše izbora i prolazim kroz koridor ograničen kućicama u kojoj se prodaju kojekakve drangulije. Nakon drangulija nastupaju kafane, a zatim i restorani brze hrane. Miješaju se mirisi i različite preglasne muzičke melodije iz svih tih kafana. Napokon se čovjek probije do Palasa da bi vidio vašar. Pravi pravcati seoski vašar u centru de fakto glavnog grada kakve-takve republike.

Znam da je otprilike ista situacija bila i proteklih godina, ali sve do sad mi Banjaluka nije izgledala kao neka mahala.
Jel moguće da ljudi misle da je ovo najbolje što možemo uraditi od grada?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 06:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vidi, ja sam bio za vikend u Gracu, i kod njih ima fol Zimzograd. I nije puno bolji od našeg. Hrana, piće, drangulije, glasna muzuka, ringišpil. Jeste da je ringišpil ljepši al je i dalje ringišpil, a Grac je drugi grad po velični u Austriji, raspolaže sa puno više para nego Banjaluka i nije u državi koja je izašla iz rata prije 20 godina tokom kog su isplivala govna koja neće da potonu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 15:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Znam da i u Gracu imaju Zimzograde i to maltene na svakom trgu. Ja ne kazem da je Grac savrsen, ali nemoj ga molim te porediti sa Banjom Lukom u tom smislu, jer su dva svijeta različita.

Iskreno, glasne muzike u Gracu se stvarno ne sjećam. Na kom trgu je to bilo? Glavnom?
Sasvim sigurno nisi mogao vidjeti bašte i slične gluposti u Gracu. Sigurno nisi mogao čuti ni nekog njihovog Baju kako udara. Jednostavno, kompletan doživljaj je puno drugačiji...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 16:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja kad dodjem u BL jednom dva puta mjesecno iz Dobuj grada, BL mi izgleda urbana i velika.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Pa kad je 10x veća!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 17:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Preglasna muzika je zbilja mana. Kako na ringispilima, tako i na onom klizalistu.
Ta buka nema nikakve svrhe.

Ostatak je ono sto i jest. Za Grac ne znam, ali sto se tice Salcburga, kucice su nesto boljeg kvaliteta, a ponuda u njima je bezveze... Drangulije, lose kobasice i kuvano lose vino :-) Kome se svidja, sve pet, kome ne, opet dobro :-)
Ne znam zasto se konstantno ocekuje od necega poput Zimzograda da bude ono sto nikad i nigdje nije bio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 17:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
hadzidado je napisao:
Pa kad je 10x veća!


Ali zato je dobujska novogodisnja jelka 10 puta veca.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ma koja jelka?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 19:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

#volim_doboj_i_srbiju

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 19:35 
Moje misljenje je da su ovaj zimzograd trebali negdje drugdje da postave, mozda u onom dijelu pijace sto sada zjapi prazan ili tako nesto...nekako mi je cudno, a i bezveze na sred trga da onako sve stoji


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ma na Kastelu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 20:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zasto da ne? Rijec trg ne dolazi od pojmova opera, Pikaso, Leonardo da Vinci, Tesla, Pitagora...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 355  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs