banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 04:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7052 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 353  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Dec 2010, 20:42 
voljela bih, da ova tema bude mjesto gdje cemo iznijeti svoja zapazanja o nekim desavanjima u gradu koja zavredjuju nasu paznju, koja su vrijedna kritike ili pohvale, i da ne bude zakljucana zbog raznih svadja: jel za ovo kriva vlast ili nije, ko je koga pokrao ili ne, .... sta ste to zapazili i zelite spomenuti, prokomentarisati, podijeliti s nama..

ja za pocetak iznosim 2 kritike:

1. ono sto me je danas naglano da otvorim temu je situacija u po dana, dok sam setala gradom. sa krova Opstine pade ogromna kolicina snijega i leda. neke cure samo sto su metar prosle odatle.. ladno ih je snijeg i onolika kolicina leda mogla poklopiti.. zasto se niko do sada nije pobrinuo za to..
ista stvar je godinama sa boskom, niz onaj krov klize svake zime ogromne kolicine snijega.. stvarno se pitam kako se do sada nije desila neka tragedija..

2. ono drugo sto me fascinira su ovi "crtaci" ulica kako ih ja zovem, oni koji iscrtavaju zebre.. kako im niko nikad ne kaze da to rade nedeljom, da rade predvece, navece, rano ujutro, a ne u 16 sati, u po centra grada, radnim danom kada je kolaps od saobracaja na vrhuncu, a oni tek naprave opstu katastrofu..!! to se desilo nekidan kad sam isla s posla kolima i poludila nacisto..


eto, pisite i vi sta vam je za kritiku u ovom gradu a sta za pohvalu.. :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Dec 2010, 20:49 
i da, molim da se ne ogranicimo na gradsku vlast, globalna desavanja, nego i ljude koji tu zive, sa kojim smo u kontaktu, bilo da je rijec o konobaru, salterskom radniku, cistacu, .. o bilo cemu sto vidite u gradu


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Dec 2010, 20:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
lollipop je napisao:
2. ono drugo sto me fascinira su ovi "crtaci" ulica kako ih ja zovem, oni koji iscrtavaju zebre.. kako im niko nikad ne kaze da to rade nedeljom, da rade predvece, navece, rano ujutro, a ne u 16 sati, u po centra grada, radnim danom kada je kolaps od saobracaja na vrhuncu, a oni tek naprave opstu katastrofu..!! to se desilo nekidan kad sam isla s posla kolima i poludila nacisto..


eto, pisite i vi sta vam je za kritiku u ovom gradu a sta za pohvalu.. :D

Crtači crtaju tad kada crtaju jer gazdi je skupo da plati noćni rad i opremu koja je potrebna za to (osvjetljenje i odgovarajuća svjetleća upozorenja).

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2010, 20:55 
ma nisam ja trazila objasnjenje, jer znam da nema opravdanog razloga za to, vise sam samo konstatovala taj debilizam kao cinjenicu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Dec 2010, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
U ovoj grupi imate dokumentovane stvari koje ne valjaju u BL
http://www.facebook.com/group.php?gid=369637124091

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 01:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Slika

на шеховима :lol: :lol: :lol: :lol:
као да је то нешто ново :D :D :D :D

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 01:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29497
Lokacija: Banjaluka
lollipop je napisao:
1. ono sto me je danas naglano da otvorim temu je situacija u po dana, dok sam setala gradom. sa krova Opstine pade ogromna kolicina snijega i leda. neke cure samo sto su metar prosle odatle.. ladno ih je snijeg i onolika kolicina leda mogla poklopiti.. zasto se niko do sada nije pobrinuo za to..
ista stvar je godinama sa boskom, niz onaj krov klize svake zime ogromne kolicine snijega.. stvarno se pitam kako se do sada nije desila neka tragedija..



Danas sam bas to primjetio.. Oko 12 su cistili bas taj snijeg sa Boske i mozgovi su ladno gurali to da padne dole pred ulaz, ja stojim na semaforu i gledam to i kad je prvi snijeg pao zamalo da poklopi neke dvije cure.. Znaci niti su oni upozorili nekog tu niti stavili neki znak, qrac palac.. A bila je poveca kolicina snijega sto je padala, nedo Bog da je ono palo na jednu od njih dvije..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 07:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ja sam zadovoljan sa ljudima koji čiste grad, ljudi se stvarno trude. Nisam zadovoljan zbog pretjerane gradnje koju dopustaju, cini mi se da se sve radi neplanski i to kako koji investitor hoce, mislim da bi cika Zgradoljub mogao malo da smanji svoj apetit, a vise da postuje pravila.
Po meni bi trebalo sprovesti u dijelo da svaki viseporodicni stambeni objekat mora imati odredjeni postotak zelene povrsine u svom okruzenju, a ne da bude okruzen samo poplocanjem i asfaltom, treba malo misliti i na zdravlje ljudi, takodje trebalo bi poraditi na zastiti od buke.

Svidja mi se ideja da se na raskrsnicama uvedu nadzorne kamere. I naravno vise staza za nas bicikliste, mislim da bi se u ovim alejama moga namaketi koji metar i za jednu finu biciklisticku stazu, pogotovo u pravicma od elektronike do kampusa i od mljekare de pozorista, i dopustiti biciklsitima da se zakonski krecu po trotoarima dok se ne rjesi pitanje infrastrukture za bicikle.
I naravno da ne zaboravim, potrebno je vise mjesta na kojima ljudi mogu ostaviti svog dvotockasa.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 08:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Odlican post Lemi :) Meni najvise smeta sto je urbanizam kod nas jedna velika nepoznanica. Daj ovdje zgradu, pored nje porodicnu kucu, nekon toga neka baraka stara 100 godina, pa neki administrativni ured, pa neko kvazi igraliste...
Primjera je milion u BL. I nervira me cinjenica da gradjani bacaju smece gdje stignu.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 10:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2010, 10:38
Postovi: 105
Mene nerviraju stalna rovarenja po ulicama i cestama. Po svoj prilici u opcinskim urbanistickim sluzbama i slicnim organima sjede idioti koji ne umiju isprojektovati da se u jednom građevinskom poduhvatu riješe sve instalacije ispod ulica. Desava se da jedne godine rovare kako bi rijesili kanalizaciju a onda nakon par godina rovare da bi rijesili podzemnu elektro i telefonsku instalaciju.
U Banjaluci me nerviraju također radovi na brzoj cesti prema Gradiškoj. Živi haos!

_________________
Poljeeeem see širiiii miris ljiljaaanaaaa,,,,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Semafor izmedju osnovnog suda i pumpe blago receno katastrofa ako si pjesak na zeleno svjetlo cekas po nekoliko minuta kad zazeleni traje 5 sekundi...Druga situacija na istom semaforu ako si vozac i skreces ljevo prema pumpi ne znas stvarno nekad da li ce te spucat kola iz suprotnog pravca iako ti je puno zeleno,jer nekad je zeleni val a nekad ovima iz suprotnog pravca mislim od crkve je crveno svjetlo.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 10:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Mar 2007, 16:40
Postovi: 179
Lokacija: GB
juče 1 vozila bez vrata (mislim bukvalno bez vrata)
komentar je suvišan...

_________________
Finest Сasual Dating


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Taj semafor kod pumpe-suda je toliko nepotreban i guši saobraćaj, da je to neopisivo. Ona ulica od vojnih zgrada nema neku veliku važnost, i radi nje usporavati saobraćaj na glavnoj ulici je debilno. Kontam da je to neki guzonja dao "projekat" svom rođaku da se malo praksa.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nekultura sto vozaca sto pjesaka. Nedostatak parking mjesta i koriscenje ulica i trotoara od strane vozaca. Lijenost istih da se prosetaju 4 koraka umjesto sto parkiraju svoje ljubimce gdje im pase i pod uslovom da zakrce saobracaj. Bahatost radnika u KC tj. kompletnom zdravstvu. Nekultura naseg naroda dok stojimo u redu tj. ljudi koji mi dahcu za vrato i misle da ce nesto propustiti ako se odmaknu koji cm iza. Potkupljivost saobracajne policije.

Ovo je na prvu ali bice toga jos :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Ova stranica na FB je dobra ideja, samo sto se ljudi preseravaju i kace svasta.
Mene izludjuje kad idim parkirano auto poprijeko na dva invalidska mjesta, a nema pravo ni na jedno (ispred Interexa, Tropika, Fisa, ma na bilo kom parkingu). Skoro sam vidio bijeli merc S klase na pjesackom na samom ulazu u Merkator.
Mrzim 4 svemoguca zmigavca na najnevjerovatnijim mjestima u saobracaju, kao da je bilo sta dozvoljeno samo ako upalis sva 4.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 16:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tek sam nedavno skontao da mi je jedan hotel pred nosom, ali ga nisam mogao skontati od TC Ekvator. Ne znam kako se zove, ali prava je šteta što propada i kome je to u interesu, ako se BL pati sa jeftinim smještajinm kapacitetom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Мене највише од свега у овом граду нервира менталитет људи и поремећене моралне вриједности.
Нервирају ме клубови опасних погледа, људи који читав мјесец раде за 500 км а онда викендом потроше пола плате да испадне као да имају лове.. или што дигну ауто на кредит од 15 година а точи по пет марака у њега..

А и та сама некултура, што у саобраћају што овако је у бити ствар тог шабанског менталитета..
Значи потребно нам је колективно преваспитавање!

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 16:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Amin.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 17:07 
filozof sa vrbasa je napisao:
Tek sam nedavno skontao da mi je jedan hotel pred nosom, ali ga nisam mogao skontati od TC Ekvator. Ne znam kako se zove, ali prava je šteta što propada i kome je to u interesu, ako se BL pati sa jeftinim smještajinm kapacitetom.



SLAVIJA mislis?


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 17:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Ako sam dobro razumela ovde se zalimo na neke stvari koje bi GU mogla da promeni ali ne zeli/ne pridaje znacaj?

Kultura ponasanja pojedinaca je poseban problem, uopsteno, ne samo sto se tice saobracaja.

Mene nervira to sto je u po centra, od PC banke do raskrsnice kod stare AS, trotoar s desne strane toliko izrovan i izdignut od korenja i to vec godinama (cini mi se da tu cak ima i kontejner). Kad su vec vadili stara stabla na nekim mestima u gradu i pravili trotoar iznova, zasto nisu mogli tu? Svaki put kad kisa pada tu bude strasno klizavo i jako tesko za proci. O zimskim uslovima da i ne pricam.

Spoiler:
Ja vidim fali mi nekog donjeg rublja! lol

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7052 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 353  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs