banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 17:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 356  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Jun 2016, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Znači loš polaznik kursa...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2016, 08:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Jok...tri nivoa Skole mladih komunista


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2016, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ko bi rek'o ....cika Krol ....skriveni komunista prikriveni srbin

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 01:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA- Stambeni fond za socijalno stanovanje uskoro bi mogao biti osnovan u Banjaluci, što bi značilo da bi najugroženije porodice mogle napokon riješiti svoja stambena pitanja izgradnjom socijalnih stanova i plaćanjem simbolične kirije. Kako nam je potvrdio danas Budimir Balaban, predsjednik Skupštine grada, Prijedlog odluke o osnivanju i korišćenju stambenog fonda za socijalno stanovanje trebalo bi da se nađe pred odbornicima na zasjedanju krajem jula. Planirano je bilo da se taj prijedlog nađe na današnjem skupštinskom zasjedanju, ali je, kako kaže Balaban, ipak potrebno uraditi još neke analize. "Osnivanjem ovog fonda bi se obezbjeđivalo stambeno zbrinjavanje lica koja nisu u mogućnosti da riješe svoje stambeno pitanje po tržišnim uslovima, a među kriterijumima za odabir korisnika su stambeni i socijalni status, te pripadnost ranjivim grupama", rekao je Balaban. Kako kaže, gradu kao što je Banjaluka mnogo bi značilo osnivanje jednog ovakvog fonda, jer je mnogo ljudi kojima je potrebna ovakva pomoć. "Izgradnja stanova za socijalno stanovanje u zaštićenim uslovima će omogućiti najugroženijim porodicama da riješe stambeno pitanje", ističe Balaban i dodaje da veliki broj gradova u regionu ima upravo fond za socijalno stanovanje. Vera Sladojević, direktorka Centra za socijalni rad, ističe da su socijalno ugroženi upravo ona kategorija stanovništva koja ima najmanja primanja i svaki vid uštede njima je bitan. "Nadam se da će taj vid socijalnog stanovanja da zaživi i u Banjaluci, jer to će biti bitno i za grad, a i za korisnike Centra", navela je Sladojevićeva. Iz udruženja građana koji pomažu socijalno ugroženom stanovništvu raduju se osnivanju ovakvog fonda. "Drago mi je da grad ima sluha za ovakvu ideju i nadam se da će, ako osnuju fond socijalnog stanovanja, stambeno pitanje riješiti upravo oni ljudi kojima je to najpotrebnije", rekao je Miroslav Subašić iz "Mozaika prijateljstva". Simbolična kirija Kada je u pitanju primjer iz okruženja, podsjećamo da je u Prijedoru prošle godine osnovan stambeni fond. Prvi socijalni stanovi u Prijedoru su useljeni 2012, kada je pet porodica iz kategorija raseljenih lica i povratnika dobilo smještaj po gotovo simboličnoj kirije od 36 do 52 KM mjesečno. Godinu kasnije prijedorski odbornici usvojili su Strategiju neprofitno-socijalnog stanovanja, kojom se predviđa uvećanje stambenog fonda u kojem bi zakup koštao jednu KM po metru kvadratnom.



Renovira se hotel Slavija.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 07:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I opet licni interes ispred drustvenog.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 08:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
Hvala qrcu popravili Milana Radmana, jest da je pravi predizborni al jebat ga, sad onog frankenstajna od Pave Radan da srede pa ce se moci voziti a da nije off road iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 08:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
The_new_Statesman je napisao:
I opet licni interes ispred drustvenog.


Umjesto da se ulaze u obrazovanje i strucnu prekvalifikaciju socijalno ugrozenih kategorija ide se na zidanje betonskih geta. A samo zato sto je Balaban sa svojim gradjevinskim firmama i poslovima do koljena u betonu.

Nauci sirotog da radi, lako ce on onda za spavanje.

Btw. na koji nacin onda spreciti dodatno naseljavanje u BL kada ljudi cuju da ih cekaju jeftini stanovi?

Jebem ti samozivi bezobrazluk.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 08:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ево, да не дебатујеш сам са собом, укључићу се и ја. Неће од тога ништа бити. Тачка. Предизборно обећање у мору предизборних обећања. Наравно, да не буде забуне, и ја сматрам да би нешто такво било глупо.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 08:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa necemo te zgrade nas dvojica graditi za gradske pare. Nije ovaj clanak dzaba narucen. A i njegova upotrebljivost u kampanji je skoro nikakva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 08:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
А одакле би се пунио фонд него из градске или републичке касе?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 08:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
zidarR je napisao:
Hvala qrcu popravili Milana Radmana, jest da je pravi predizborni al jebat ga, sad onog frankenstajna od Pave Radan da srede pa ce se moci voziti a da nije off road iskustvo.


Čak su i otvore šahtova ostavili na pristojnoj visini.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 10:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nece to na dobro izaci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Klajv_Biksbi je napisao:
А одакле би се пунио фонд него из градске или републичке касе?


A republicka i gradska kasa se puni porezom koji placaju gradjani i firme. Dakle, tebi i firmi u kojoj radis ce se povecati nameti kako bi Budin brat i ostali mu drugari zidali skupe zgrade loseg kvaliteta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 10:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Zna li iko dešava li se išta sa mostom u Česmi?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
zadnji put sam bio tamo prije 20 dana, izlili stubove, asfaltirali cestu i nista vise

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 10:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Da, da... Bila je neka priča da se most treba dići za 70cm. Izvođač radova nije htio raditi dok Grad to ne odobri. Grad to nije htio odobriti. Svjetska banka se uplela u to pa oni rade neke revizije...
Nemam pojma dokle je sad to doguralo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
The_new_Statesman je napisao:
Klajv_Biksbi je napisao:
А одакле би се пунио фонд него из градске или републичке касе?


A republicka i gradska kasa se puni porezom koji placaju gradjani i firme. Dakle, tebi i firmi u kojoj radis ce se povecati nameti kako bi Budin brat i ostali mu drugari zidali skupe zgrade loseg kvaliteta.

Схватам ја твој аргумент, слатко је завући руке у јавни џеп, али на станоградњи у БЛ се и овако фино заради. Да сам тајкун близак власти, замолио бих за какав повољан кредит и направио комерцијалну зграду како Бог заповиједа.. Шта се имаш зајебавати са неким социјалним становима? Вјеруј ми, ово је само дио кампање. Види и ко прича о томе. Кадар ДНС-а.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 16:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nisam bas siguran u komercijalnu laku zaradu. A ovako je ''cistiji'' pred publikom. Zamisli da se po gradu prica: Znas ona Balabanova zgrada, ima super skupe stanove. Znas ona, odmah uz Malbasicevu... Ili tako nesto.

A vjerujem i da je lova veca. A pri tom zanemarujes i ciganluk.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2016, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Sargas je napisao:
Zna li iko dešava li se išta sa mostom u Česmi?

Nastavili su radove. Stub do naselja onako izgleda malo nakrivo, ali simetrija nikad nije bila u modi kad su mostovi u Česmi u pitanju. :D

Danas su šalovali drugi stub, a u međuvremenu pripremaju elemente kojim će povezati stubove.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2016, 08:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
interesantno... :lol:

Banjalučki paradoks: Imaju novac za odmor, ne i 40 KM za javnu garažu

Citiraj:
Domišljate glave došle su na ideju da umjesto u javnim garažama vozilo ostave na parkingu, gdje i poslije isteka karte „blokirano“ može stajati nekoliko dana. Da bi im automobil bio odblokiran moraju da plate 30 KM, dok bi, naprimer, desetodnevna karta u javnoj garaži koštala 40 KM, pa računica pokazuje da je jeftinije kršiti zakon nego ga poštovati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 356  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs