banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 00:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 356  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jun 2020, 11:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Kaže, učio masu nepotrebnih stvari, a imao prosjek 2,00 od šestog do devetog :D

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 11:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Ja sam ubijao šakama matematiku i fiziku u osnovnoj, išao na takmičenja itd. Ali sam imao tuljana kad sam učio trigonometriju i to nikad nisam savladao, dok se algebrom bavim onako za svoju dušu, for fun što se kaže. I ko je kriv što sam ja završio na pravu i evo imam 22 godine, zakucao na drugoj godini i ne mogu se pomjeriti sa mjesta? Ja sam prvi, ali postoje uzroci koji su uobličili moj put. Gimnazija je mrtva škola, ostalo je samo ime i niko me ne može ubijediti u suprotno. Za četiri godine imao sam 5 profesora da valjaju ičemu, ne gledajući šta sam imao kod njih. Profesori su teški formalisti, kao da je još uvijek mrtvi komunizam, red rad disciplina. Na fakultetu jake ocjene imaš ako izlaziš redovno na kolokvijume, džaba što imaš znanje na ispitu ako nemaš bodove = mrtva Bolonja. Zato je moja mama sišla u razrednu nastavu, pametna žena. Ko će se boriti protiv sistema, ovako joj je super sa djecom. A ja bih odavde poručio ovim nazovi profesorima i nastavnicima da pročitaju malo knjige iz etike i da razmisle zbog čega su oni izabrali ovo zanimanje. Jer nije za svakoga da prenosi znanje, isuviše je to prefinjen i delikatan posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5619
Lokacija: Banja Luka
https://youtu.be/Y6-azw4Vg1o

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 11:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2193
@danijell Sada je to smijesno, onda i nije bilo bas tako, pogotovo onim koje je znao oboriti na polugodistu završnog razreda. Najveći aplauz su u većini slučajeva dobijali prof fizičkog.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 12:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Megabyte je napisao:
https://youtu.be/Y6-azw4Vg1o


U principu: Djeco učite u školi da ne budete kao Miroljub Petrović... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 12:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
@danijell
Nisam ja ništa pisao za ETF, već za osnovne i srednje škole (Gimnaziju).
Moj kontakt sa ETF-om se sveo na pripremnu nastavu i prijemni ispit. Čak ga nisam ni upisao nakon položenog prijemnog, potvrda da imam pravo upisa mi je bila sasvim dovoljna.
Iz tog mog kratkog iskustva, mogu samo da kažem da je Ivan Vanja Boroja loš predavač...

@domestic1
Gimnazija je jako loša, ali mislim da je daleko ispred ostalih škola. Barem prema utisku koji sam stekao od mojih vršnjaka.
Mislim da se Bolonja kod nas interpretira na čudan način..

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 13:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
danijell je napisao:
gishas je napisao:
Dugo godina je u Elektro, završna godina, bila teza filozofija od matematike.

Ja kada sam išao Keleč je znao daviti kao da je najbitniji predmet koji smo ikada imali. Pred kraj školske rekao da nikome neće pokloniti dvojku i da će svi ići na popravni. Na kraju niko nije pao, iako je imao sve jedinice do tada. Još dobio aplauz kada je na maturi ušao. Ništa što nije mogao alkohol da ublaži i to što je znao da uskoro dolazi novo meso za maltretiranje :)

Što se tiče osnovne, kod mene je recimo fizičko bilo zanimljivo. Bilo jedinica... Kao da nas je spremala za vojsku i olimpijadu :) Druga smjena lagano između dvije vatre napolju, a mi morali spremati plesnu tačku sa elementima gimnastike :)


Da ti nije Mira u "Bugarskoj" predavala fizičko? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 13:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Gimnazija = opšte obrazovanje. Zvuči suludo, ali izašao sam sa sličnim znanjem kao i 4 godine ranije iz osnovne, samo gdje je bio dobar profesor tu je bilo napretka. Znači prof. srpskog je bio druga dimenzija, istorija je bila odlična jer nije bilo šablonski kao kod 95% profesora, hemija je bila dobra mora se priznati iako sam ja vazda kuburio sa njom i to je jedini predmet koji nisam razumio ali sa objektivnog gledišta prof. su bili korektni. Jezici tanko (naučen sa YT i igrica hvala bogu, ko još uči preko kasetofona ROFL), informatika = plač majke Jevrosime( i u osnovnoj i srednjoj, a volio bih da znam ali slabo učim solo, mora neko da mi pojasni jbg). Fizika havarija, dođem posljednji čas i kažem profesore znam da ne možemo imati svi petice, ja ću popiti metak sa tom četvorkom... Tako da recite djeci ako planiraju da nauče, ali baš nauče zaprave, ne da dobiju ocjenu, nek rade to sa strane. Nema vajde od našeg obrazovanja, sistem koji je pregazilo vrijeme uzduž i poprijeko a naši se još uvijek kunu u to xD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 13:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
E tako je nekako bilo i moje iskustvo. Imam osjećaj da sam se prošetao kroz školu samo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 14:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
danijell je napisao:
[ Druga smjena lagano između dvije vatre napolju, a mi morali spremati plesnu tačku sa elementima gimnastike :)


Al' zato sada imaš tu eleganciju u pokretima...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 16:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11349
Lokacija: PL / BL
@castra & domestic
Išao sam u Gimnaziju 1995-2000. i sa rukom na srcu mogu da kažem da su matematika, fizika i hemija bile na izuzetno visokom nivou. Na fakuletu su mi matematika i statika bile manje zahtjevne.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 17:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Jbg, ne znam šta da ti kažem.
Meni su matematiku predavali Ćubić i Jovanović, fiziku Glušac, hemiju Rada Kalaba i kasnije neka nova Ivana. Znači stara garda uglavnom.
Matematika je bila upravo takva, uradi zadatke iz Venea i to će te dočekati na kontrolnom. Fiziku kao da nisam imao, Glušac je jedan divan čovjek, ali nije tražio od nas ništa i zato ništa od fizike ni nisam naučio. Imao je on neku veliku nesreću kad je flipnuo i digao ruke. Kalaba i hemija, pa nemam pojma, nisam je nešto volio, a i nije nam to bio fokus. Uglavnom sam imao najviši fond časova matematike i fizike i odlične ocjene, ali avaj... Džabe znati kako se neki tip zadatka radi, ako se ne razumije poenta. Tako da je na faksu bilo obnavljanje gradiva... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 17:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
_зока je napisao:
danijell je napisao:
[ Druga smjena lagano između dvije vatre napolju, a mi morali spremati plesnu tačku sa elementima gimnastike :)


Al' zato sada imaš tu eleganciju u pokretima...


Sve se pokvarilo kada sam izrastao u srednjoj kao ambrozija za mjesec dana...

LeonN je napisao:
Da ti nije Mira u "Bugarskoj" predavala fizičko? :)


Beba u PPNJ.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 18:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Matematiku sam volio dok mi je Zec predavao, nažalost samo jedno polugodište. Kasnije sam išao malo kod njega na časove, šije sa cijenom ali za sat i po naučim više nego ovamo za mjesec dana. Što se tiče fizike, Bavrlić je otišao kad sam ja imao upisao, da sam završio kod njega, siguran sam da bih nastavio sa fizikom jer sam to najviše volio u osnovnoj. Glušac, Samardžić i Željo informatičar su baš kiritični, kod njih niko nikad nije ništa naučio, mada može i Milka informatičarka tu da upadne sa svojim metodama iz 70-ih godina XX vijeka. Kažem vam, prof. Ivan (srpski) je malo strog i nisu ocjene bajne, ali jedini je čovjek koji je upgrade u odnosu na prethodnika (Levajca u njegovom slučaju). Prof. Goga što predaje istoriju je isto vrhunska persona, mnogo dobar sistem predavanja je imala :) Prof. hemije je najmlađa profesorica ikada u Gimnaziji koja je primljena u stalni radni odnos, bila stroga al' neka, ja koji sam imao 2-3 pamtim još uvijek dosta toga jer se moralo učiti. Ovo ostalo (računam predmete koje sam imao bar 2 godine, ovi jednosemetralni nisu mjerodavni) nije vrijedno pomena. Ni sad na pravu nije ništa bolje, 5% su studenti, ostalo su sakupljači brojeva odnosno ocjena. Ne zna čovjek kako da pristupi problemu nažast i upada u depresiju :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 18:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11349
Lokacija: PL / BL
Levajac je poseban tip budale, ali smo čitali prosječno jednu knjigu sedmično, a na plan i program nije obraćao pažnju ni 2%. A za bilo kakvu stilsku grešku u pismenom je odmah davao keca, bez daljnjeg čitanja.
To su to neke sitnice koje čovjek shvati mnogo kasnije.

Koji Željo informatičar? Grbić?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 19:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
mirdza je napisao:
Koji Željo informatičar? Grbić?


Da, da. Inženjer Željko (znanje.org) Grbić... :lol:

Uuu zaboravio sam da mi je diskretnu matematiku predavala Olivera. Kakav je to promašaj bio... :lol:
Majku mu njegovu, pa ja sam njoj držao lekcije na časovima i onda bi me ona slala kod direktora i tako u krug... :lol:

Od informatičara ja sam imao Grbića, Džegera, Mihaljišina, Koščica, Bokija (on je sad udarnik u ProInteru) i neku djevojčicu Draganu (ona je bila samo kratko, kao na izletu). Eto samo nas je Milka mimoišla...
Od profesora istorije je isto bilo više. Ne znam ko je bio na početku, poslije je došla Zizu iz ETŠ, pa onda neka mlada crna frćkava.

Namijenjali smo se svakakvih profesora. Moram priznati da je tu bilo i baš dobrih mladih profesora, koji su bili kompetenti i željni da rade...

Inače od mene preporuka za IB program.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 20:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
To bi mogao biti isti Zeljko Grbic sto je takodje jedno vrijeme predavo Osnove Elektrotehnike na Elektro skoli 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Све у свему, једам те исти предмет, једна те иста лекција може добити потпуно други смисао уз другачији пристп предавача. Начин на који предаје, како ће заинтересовати ђаке, студенте, па онда зависи и од самог "састава" разреда, каква ће се хемија створити на часу, однос њих и професора...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
I odgovarajuća temperatura i vlažnost.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 21:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
Bice ko i Privatni fakulteti,svi prosli koji su imali para da upisu taj fakultet,a mnogi od njih nikad nisu mogli zavrsit drzavni fakultet.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 356  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs