banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 21:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Nov 2010, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
pa nece bas sve ni danas biti djetinjasto price o nasrudin hodzi, prolom, golubija vremena sve se to moze citati i sa 40 i 50 i 60 ako imate naocale narafski

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2010, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ништа ново. Уништавање националне културе и идентитета се наставља.
Али добро је, ово је још увек под категоријом изборни, за пар дина биће обавезни.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2010, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Danas jako slabo čitaju. Ne znam kakvo je stanje danas ali znam da je očajno. Sjetim se svoje srednje škole. Svake sedmice smo imali najmanje jedno djelo i svakog mjeseca obavezna lektira. Nije u pitanju gimnazija nego elektrotehnička škola. Profesorica makedonskog jezika i književnosti ( u Skoplju sam proveo skoro čitav rat) nas je muštrala koliko i gimnazijalce. Škola je tada bila podijeljena na gimnazijska i elektrotehnička odjeljenja. Par godina unazad ponovo je uređena samo kao gimnazija. Četvrti srednje sam završio u Mostaru. Možete misliti kako izgleda kada budem skoro pa jedini u razredu koji sam čitao. Neko je pomenuo Markesa. Jako je težak za obradu. Pročitao sam 100 godina samoće i većina u razredu nije skontala o čemu je riječ i profesorica nam je onda tumačila. To je bilo u drugom razredu srednje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2010, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
hercegovac27 je napisao:
Danas jako slabo čitaju. Ne znam kakvo je stanje danas ali znam da je očajno. Sjetim se svoje srednje škole. Svake sedmice smo imali najmanje jedno djelo i svakog mjeseca obavezna lektira. Nije u pitanju gimnazija nego elektrotehnička škola. Profesorica makedonskog jezika i književnosti ( u Skoplju sam proveo skoro čitav rat) nas je muštrala koliko i gimnazijalce. Škola je tada bila podijeljena na gimnazijska i elektrotehnička odjeljenja. Par godina unazad ponovo je uređena samo kao gimnazija. Četvrti srednje sam završio u Mostaru. Možete misliti kako izgleda kada budem skoro pa jedini u razredu koji sam čitao. Neko je pomenuo Markesa. Jako je težak za obradu. Pročitao sam 100 godina samoće i većina u razredu nije skontala o čemu je riječ i profesorica nam je onda tumačila. To je bilo u drugom razredu srednje.

sta cit'o... dozivio... :lol: :lol: :lol:

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2010, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
cicak je napisao:
hercegovac27 je napisao:
Danas jako slabo čitaju. Ne znam kakvo je stanje danas ali znam da je očajno. Sjetim se svoje srednje škole. Svake sedmice smo imali najmanje jedno djelo i svakog mjeseca obavezna lektira. Nije u pitanju gimnazija nego elektrotehnička škola. Profesorica makedonskog jezika i književnosti ( u Skoplju sam proveo skoro čitav rat) nas je muštrala koliko i gimnazijalce. Škola je tada bila podijeljena na gimnazijska i elektrotehnička odjeljenja. Par godina unazad ponovo je uređena samo kao gimnazija. Četvrti srednje sam završio u Mostaru. Možete misliti kako izgleda kada budem skoro pa jedini u razredu koji sam čitao. Neko je pomenuo Markesa. Jako je težak za obradu. Pročitao sam 100 godina samoće i većina u razredu nije skontala o čemu je riječ i profesorica nam je onda tumačila. To je bilo u drugom razredu srednje.

sta cit'o... dozivio... :lol: :lol: :lol:



Kako bola!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 07:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Tolkin je svoje djelo (Gospodar prstenova) napisao prije 70 godina pa sve dok nije ekranizovano klinci nisu ni znali da postoji ta knjiga.
Takođe je ista stvar i sa Harijem Poterom, dok se nije ekranizovala niko nije ni znao za nju. Danas klinci (omladina uopšte) rijetko šta čita, čita jedino ako baš mora.

U srednjoj školi profa je davao jedinice za prepričanu ekranizovanu verziju knjige "U registraturi". Ništa gled'o - ćit'o! :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 12:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2003, 14:00
Postovi: 1042
Lokacija: Selo
Bolje bi bilo da su umjesto tog Herija SmorPotera ubacili nekoliko djela gospodina Terija Praceta koji je puuno puno inteligentniji,zdraviji i humoristicniji od JK Rowland.

_________________
Liberate Tutamet Ex Inferis
http://www.youtube.com/watch?v=HQjsYL3-pDU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Humor Terija Praceta nije bas za taj uzrast.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 15:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2003, 14:00
Postovi: 1042
Lokacija: Selo
alkibijad je napisao:
Humor Terija Praceta nije bas za taj uzrast.


Bolje da ne razumiju poneku dozu humora nego da citaju ispodprosjecna baljezganja. Iste teme koje obradjuje JK Rowland postoje i u Terijevim knjigama.

_________________
Liberate Tutamet Ex Inferis
http://www.youtube.com/watch?v=HQjsYL3-pDU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 15:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Naravno da je Pracet zanimljiviji,mastovitiji 10000000000000 puta od JK,samo ja nisam kontao pola sala kad sam prvi put citao u prvom srednje,i sad kad procitam puno su mi bolja njegova djela....
sto neko rece treba hobita ubaciti umjesto potera.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ja zivim i radim na anglishkom vec 10ak godina i toplo mi oko slica bidne kad gardianovu quick crossword rijesim do pola al i dan danaske po dva puta citam terija kad on na anglishkom kokniju glumi patuljasti lingo a sto se tce tolkina od treceg osnovne ga treba uvesti i uz njega karla maja i zil verna jerbo brez njiha nejma omladine i to pod obavezno (ono otvori uciteljica stranu 332 i veli koje je boje tomahavk koji se zabio centimetar od old shatterhand-ovog u(h)a

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 18:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
chils je napisao:
ja zivim i radim na anglishkom vec 10ak godina i toplo mi oko slica bidne kad gardianovu quick crossword rijesim do pola al i dan danaske po dva puta citam terija kad on na anglishkom kokniju glumi patuljasti lingo a sto se tce tolkina od treceg osnovne ga treba uvesti i uz njega karla maja i zil verna jerbo brez njiha nejma omladine i to pod obavezno (ono otvori uciteljica stranu 332 i veli koje je boje tomahavk koji se zabio centimetar od old shatterhand-ovog u(h)a

Aferim! :lol:
Intelektualnost se očituje poznavanjem nepotrebnih činjenica iz književnosti i filmova. Tu se vidi ko je šta pogledao/pročitao/preslušao, po mogućnosti više puta.
"Idem i ja jer volim šalu
hoću da vidim Ježa budalu"

može da se koristi u milion slučajeva kad dođeš u situaciju :"Should I stay, or should I go?"

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
jedan je rahmetli Jezurka

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 19:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
chils je napisao:
ja zivim i radim na anglishkom vec 10ak godina i toplo mi oko slica bidne kad gardianovu quick crossword rijesim do pola al i dan danaske po dva puta citam terija kad on na anglishkom kokniju glumi patuljasti lingo a sto se tce tolkina od treceg osnovne ga treba uvesti i uz njega karla maja i zil verna jerbo brez njiha nejma omladine i to pod obavezno (ono otvori uciteljica stranu 332 i veli koje je boje tomahavk koji se zabio centimetar od old shatterhand-ovog u(h)a

ma cito ja matu lovraka vlazni snijeg pa odma rekla men tetka mindza aj mali predji na one koje ma sandokan kaje on meni ja nju nebi predjem na andrica on tezak ko zemlja pa krleza cut jeb ga sad dva tri klinca kazu sport je knjiga aj mali zdrao prao i tako ja bacim knigu ustane stari lupi smamr ja plac doje tetka mindza i ja........( al se izmorih Chile ,pa ako ti uspijeva ? )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
na tenane

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2010, 13:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2003, 14:00
Postovi: 1042
Lokacija: Selo
alkibijad je napisao:
Naravno da je Pracet zanimljiviji,mastovitiji 10000000000000 puta od JK,samo ja nisam kontao pola sala kad sam prvi put citao u prvom srednje,i sad kad procitam puno su mi bolja njegova djela....
sto neko rece treba hobita ubaciti umjesto potera.


Ima on i djecije knjige. Serijal Dzonija Maksvela je odlican.
Da,hobit je zanimljivija opcija od Herija COravog.

_________________
Liberate Tutamet Ex Inferis
http://www.youtube.com/watch?v=HQjsYL3-pDU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2010, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
STRATOKASTEL je napisao:
"Idem i ja jer volim šalu
hoću da vidim Ježa budalu"


ja je i sad znam napamet. Jezevu kucicu i Pijetao i macak...
Tako je cicak naucio citati. mislim da je Jezeva kucica bila prva. slova ko jaja. taman.
nedavno placam racune u posti i vidim identicna slikovnica kakva je bila moja. 13KM. nek se nadje. :wink:

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2010, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Citiraj:
...sto se tice tolkina od treceg osnovne ga treba uvesti i uz njega karla maja i zil verna jerbo brez njiha nejma omladine i to pod obavezno (ono otvori uciteljica stranu 332 i veli koje je boje tomahavk koji se zabio centimetar od old shatterhand-ovog u(h)a...


Potpis

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2010, 20:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
cicak je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
"Idem i ja jer volim šalu
hoću da vidim Ježa budalu"


ja je i sad znam napamet. Jezevu kucicu i Pijetao i macak...
Tako je cicak naucio citati. mislim da je Jezeva kucica bila prva. slova ko jaja. taman.
nedavno placam racune u posti i vidim identicna slikovnica kakva je bila moja. 13KM. nek se nadje. :wink:


I meni. <3 Ako se ne računaju "Diznijevi zabavnici" uz koje sam naučila da čitam, ali ovo je ipak ozbiljno književno djelo. :wink:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2010, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Danas je omladina inteligentnija i naprednija, kome se još čitaju pizdarije i baljezgarije raznoraznih seratora i palamudžija.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs