banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 16:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Sep 2010, 03:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
USA: imas osiguranje, opako se razbolis (pu pu)- ne cekas na termin kod doktora, odmah lijecenje.

Zap. Evropa: imas osiguranje, opako se razbolis (pu pu)- cekas da te doktor primi za mjesec- dva.. dok se nadje slobodno mjesto za tebe.. do tada ko ziv ko mrtav.

Filozof: Nekada sam razmišljao o posjeti toj zemlji, ali sada me je pravo strah,.... ne trebas nam, ne dolazi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 10:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
spavac je napisao:
mislim da Moor nije dobro informisan za UK sistem..

Kakav je?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
filozof sa vrbasa je napisao:
On je mogao samo naduvati da 50 000 000 Amerikanaca nema zdravstveno osiguranje, ja se nadam da je to obična laž, ali ako nije onda ih Svevišnji dobro pazi.

Zdravstveno za sve, ne može se podvesti pod komunizam iako su ga komunisti prvi implementirali, a hvala Bogu svugdje se mora raditi i plaćati porez, samo neke države ga mnogo bolje troše nego što USA radi.


Nije u pitanju 50 miliona, nego "samo" 35. Ali to ne čini stvar mnogo boljom. Kada se o tolikoj cifri radi, onda je tih 15 miliona ono "manje-više".

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 13:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dust je napisao:
USA: imas osiguranje, opako se razbolis (pu pu)- ne cekas na termin kod doktora, odmah lijecenje.

Zap. Evropa: imas osiguranje, opako se razbolis (pu pu)- cekas da te doktor primi za mjesec- dva.. dok se nadje slobodno mjesto za tebe.. do tada ko ziv ko mrtav.


Onda ti nisi gledala ovaj dokumentarac, reci mi kako se osjećaš kada znaš da 35 000 000 tvojih sugrađana živi tanku liniju života i smrti, kako se osjećaš kada ti u susjedstvu žive doktori Mengele.

Prije ću vjerovati Majklu Muru nego tebi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 13:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2010, 09:37
Postovi: 36
Gledala sam dokumentarac. Ja sam bila u šoku dok sam gledala film, nisam mogla da vjerujem da su ženi od dvadeset i nešto godina odbili platiti liječenje raka dojke jer je bila premlada da ga dobije.Obrazložili su joj to tako da je ispalo da je ne mogu liječiti jer ona to ne bi trebala da ima!!!! To me je stvarno šokiralo.
Ipak mislim da je Moore malo iskoristio najslabiju kariku sistema da bi mogao pljuvati vlast. Ipak, nigdje nije prikazao ni jedan jedini slučaj šta se desi kad dobiješ liječenje. Prošli mjesec su momku koji je pao sa skejta i mozak mu je natekao, odstranili kosti lobanje i vratili ih ponovo na mjesto. Momak se oporavio. Mislim da oni ipak imaju vrhunske doktore i da nije sve baš toliko crno kako M.M. želi da nama prikaže. OK , svjesni smo da SAD više nije obećana zemlja,ali ipak.... da novorođenče koje se rodi u San Salvadoru ima veće šanse da preživi od novorođenčeta koje se rodi u SAD... ?!
Voljela bih da se javi neko ko živi u SAD ili je nekad živio pa da to malo prokomentariše...

_________________
Čovjek je jako dobar advokat za svoje greške i jako dobar sudija za tuđe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 13:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Onda ti nisi gledala ovaj dokumentarac, reci mi kako se osjećaš kada znaš da 35 000 000 tvojih sugrađana živi tanku liniju života i smrti, kako se osjećaš kada ti u susjedstvu žive doktori Mengele.

Prije ću vjerovati Majklu Muru nego tebi.

Ja sam dobro, hvala na pitanju, kako si ti? Pomazes li onoj bijedi tu kod tebe pri skupljanju pomoci za raznorazne operacije po Evropi, Rusiji i USA? Ne sjecam se da se neko tu dobro "pocesao" po dzepu, a bogami ni da je neko uradio hitnu operaciju za dzaba. A da, kod tebe je super, ruze cvjetaju.

Da ti sada objasnjavam sistem, ne vrijedi, jer Michael Moore is Michael Moore.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 14:08 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Vader je napisao:
spavac je napisao:
mislim da Moor nije dobro informisan za UK sistem..

Kakav je?


slicno sto je Dust rekla...besplatno, al GP (nesto slicno kao nekad u Jugi ljekar opste prakse, prvo kod njega i on daje uputnicu za dalje) blokira uputnice...samo te kljukaju tabletama, ako jedne ne rade dobijes drugi paketic...prijateljica mi imala problem sa bubregom, al isto tako i problem sa stitnjacom (jel se tako kaze)..da bi sredila bubreg prvo stitnu zlijezdu na koju je potrosila 9 mj cekanja i 5 puta odgadjanja..

ne znam da li sam ranije spomenuo, mozda jesam...engliskinja mi rece da joj je curica od 10 godina dobila neku infekciju po licu..odu kod GP i on im kaze "nije to nista, Bog nas iskusava"... :lol: :lol: :lol: zena zna da sam religiozan pa mi se izvinjava kako je htjela kupiti Bibliju i doktora tuci...GP te spreceva da ides dalje, zbog toga i imaju veliku platu..mene taj sistem podsjeti na film John Q

pocinje od 1:40

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mZOY7yMIz1E[/youtube]

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dust je napisao:

Ja sam dobro, hvala na pitanju, kako si ti? Pomazes li onoj bijedi tu kod tebe pri skupljanju pomoci za raznorazne operacije po Evropi, Rusiji i USA? Ne sjecam se da se neko tu dobro "pocesao" po dzepu, a bogami ni da je neko uradio hitnu operaciju za dzaba. A da, kod tebe je super, ruze cvjetaju.

Da ti sada objasnjavam sistem, ne vrijedi, jer Michael Moore is Michael Moore.


S obzirom šta sam vidio u ovom filmu, a kada uzmem u obzir kapacitete kojima sve balkanske države imaju kod nas je pravi Raj, ne smijem ni da zamišljam šta bi bilo kada bi ulagali više u zdravstvo.

Samo ti uredno plaćaj porez i sakupljajte pare za napad na Iran, vrijeme je pokazalo šta su vam prioriteti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 14:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Znam i ja sta sam vidjela u filmu "Snjezana i sedam patuljaka", ali to ne znaci da oni stvarno postoje filozof-e.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 14:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bojim se da ste kasno skontali da Dedo Mraz ne postoji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 15:06 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sakupljas i ti za porez, a takodje vec uveliko sakupljas za EU i NATO...a kad ti uleti americki il zap evropski sistem, tek ces onda znati razlikovati kokosinjac..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Pocetak je efektan (scena sa prstima), a isto tako prenaglasen. Najvise sam se zacudio bakrotu bogate porodice u kojoj jedan clan ima tumor, drugi infarkt. Mislio sam da su bolje zasticeni pacijenti, zdravstveno osigurani.

Cuo sam za americke "krugove" osiguranja (svaki krug pokriva odgovarajuce usluge). Koliko je to tacno, ne znam.

Zanimljiv film.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 17:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
Prije par godina kod mog starog došao jedan njegov prijeratni prijatelj,musliman,koji je za vrijeme rata bio prisiljen da napusti Banjaluku i završio u Americi...Između ostalog pričao i o zdravstvenoj zaštiti....Tipa,viša srednja klasa zbog straha od bankrota prepisuje imovinu ili je se rješava na druge načine ne bi li ispunila nekakve uslove da im država plati liječenje jer su cijene lječenja nenormalno visoke,a osiguranja na sve načine gledaju da izbjegnu pokrivanje troškova....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 23:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Upravo to je prikazano u filmu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2010, 23:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
:roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 04:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Premija osiguranja po tom filmu je veća ako si već preležao neku bolest, vidi se da ljude tretiraju kao jebene automobile.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 06:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Toliko je lose da svi bjeze odavde :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Dust je napisao:
Toliko je lose da svi bjeze odavde :roll:



Ovo nije argument za temu. Tema nije da li je u SAD loš standard i da li ljudi bježe iz SAD, već film Majkla Mura, u kome se zastupa teza da je zdravstveni sistem u SAD krajnje nehuman. Ne kažem da je bilo ko u pravu, još nisam gledao film. Ali sam primijeti da su tvoji "argumenti" uglavnom tipa "a kod vas je stanje bajno", "kod vas cvjetaju ruže", "šta vi pričate, kako je kod vas". Ovi "argumenti" bi bili kao kada bih ja na podforumu "Sport" zaljubljenicima u englesku ligu govorio "šta vi pričate i kritikujete, kakva je kod vas liga".

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 23:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Cekaj, zar gledanje "Sicko" daje pravo na argumentovanu raspravu??? Ma hajde molim te :roll:


Ako cemo argumentovano, postavi pitanje, sta te interesuje konkretno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2010, 00:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Dust je napisao:
Cekaj, zar gledanje "Sicko" daje pravo na argumentovanu raspravu??? Ma hajde molim te :roll:


Ako cemo argumentovano, postavi pitanje, sta te interesuje konkretno?



Nisi na ispitu, pa da ti postavljam pitanja a ti da odgovaraš. To što živiš/živio si u SAD te ne čini automatski kvlifikovanim u svim sferama društva. No, to nije tema.

Poenta je da je čovjek pogledao film "Sicko", koji ga je zaprepastio, i počela je rasprava o zdravstvenom sistemu SAD, kao i nekih drugih zemalja. Niko ne kaže da gledanje filma "Sicko" daje bilo kakvo pravo, to je bio samo povod za raspravu. Međutim, ako smatraš da neko nije u pravu, dokazuješ to argumentima, otprilike ovako:

Teza 1: Zdravstvo u SAD je nehumano jer se samo misli na zaradu bla bla bla...

Antiteza 1: Nije nehumano, jer postoji to i to što omogućava besplatno liječenje itd. bla bla...

Teza 2: 35 miliona ljudi u SAD nemaju zdravstvenu zaštitu bla bla...

Antiteza 2: Taj podatak nije tačan jer se iz izvora bliskih tom i tom saznaje da je taj broj u stvari xx miliona...

Umjesto toga, ti argumentuješ ovako:

Teza 1: Zdravstvo u SAD je nehumano jer se samo misli na zaradu bla bla bla...

Antiteza 1: Haha, a kod vas je puno bolje, što onda odavde niko ne bježi...

Teza 2: 35 miliona ljudi u SAD nemaju zdravstvenu zaštitu bla bla...

Antiteza 2: Da, a kod vas cvjetaju ruže...

I ja smatram da je Majkl Mur senzacionalista, i da nekad pretjeruje i apstrahuje dijelove stvarnosti da bi dokazao neku tezu. Zato ovaj film i treba uzeti samo kao početnu postavku za raspravu, a ne argumentovati pomoću njega. Ali ne ni na način na koji ti to radiš.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs